Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Съб Юни 25, 2022 3:18 pm

Здравейте,
Поредната тема от новобранец за нискобюджетен избор. Нямам почти никакво понятие от съвременните тенденции в МТБ-то и кои компоненти си струват парите,
затова и пускам темата с молба за съвети. Интересува ме не само избора на някоя от марките, но и насоки спрямо моите нужди и параметри дали 29-ка е удачен
вариант. На кратко предисторията:
1. Колелото ще се ползва, както градско (селско, че не съм от София :D ), така и по планински / горски пътчета и пътеки
2. Няма да се ползва ежедневно и интензивно, затова и нямам намерение да инвестирам значителни средства в него за начало, НО
като си знам, че всичко ще започна да препипвам и проверявам с времето, бих искал все пак да подлежи на известен "тунинг" за напред.
3. Започнах търсенето с 27,5 като размер... висок съм 182см, около 70-75кг., до сега съм имал няколко от старите 26-ци "планински бегачи".
След преглед на пазара обаче (втора ръка и нови), се спрях на 29-ка ... просто това ми хвана окото и влиза в бюджета.

Тук идва и същината на питането ми... :
Има ли защо да ме притеснява 29-ката като размер? Кой от двата варианта по-долу е по-удачен (пак казвам... не съм в час с геометрии, компоненти и др.)?
Бих приел и други предложения, като бюджета е 1000лв. +/- 200 (то май минус няма да има... но все пак :evil: ). НЕ предлагайте по-скъпи варианти... няма
да купя по-скъпо по ред причини, иначе е ясно, че за повече пари ще се вземе по-добро колелце.

HARDY 9.0
https://dragzone.bg/velosipedi/planinski-velosipedi-s-tvarda-ramka/29-hardy-9-0-ac-39-l-19-cheren-cherven-21

CUBE AIM PRO
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/planinski-velosipedi/planinski-velosipedi-s-tvarda-ramka-29/velosiped-29-cube-aim-pro-olive-orn-103086/

Благодаря за отделеното време!
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Съб Юни 25, 2022 3:28 pm

Ти всъщност нямаш много избор, защото Cube Aim Pro го няма в наличност и вероятно няма и да го има дълго време, ако изобщо имат доставка през тази година. Иначе и аз по твоя път минавам, от няколко месеца търся моето бюджетно колело като за начинаещ. Понаучих доста неща през това време докато търся, както и тук във форума. Успех в търсенето, по-опитните тук ще ти дадат съвети.

П.П. Сега прочетох, че си гледал и втора ръка, ако е така и си намерил такъв Кюб, това е друго нещо вече. Драг-а обаче ми се вижда по-добър за тези пари, които би отделил, защото е със заключваща се вилка и повече скорости, това забелязах през призмата на моя скромен вече опит :) Също така, от това, което знам, 29-ката си е най-доброто за планинско каране и по черни пътища, каквито са дори нашите градски на много места ;) 29-ка се наложи като стандарт, така че взимай смело 29. Ако ти трябва спешно, Драг-а според мен е добър избор за този бюджет, ако имаш време, огледай нещо втора ръка ако има, гледай да е поне 1 х 10 speed и да има заключваща се вилка, това според мен е минимума на минимума за МТБ до 1200 лв бюджет.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Съб Юни 25, 2022 4:48 pm

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... fusion-10/

Виж този, мисля, че е стабилно за твоя бюджет, 1399 лв, с отстъпката от 15% става 1190 лв
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Съб Юни 25, 2022 11:12 pm

А може пък да си вземеш Cannondale Trail 8 GRY 2022.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот gssatcc » Нед Юни 26, 2022 8:10 am

Който е само XL и ще му е голям.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Нед Юни 26, 2022 8:36 am

gssatcc написа:Който е само XL и ще му е голям.

Ех колко бърз отговор! Ама така е като не се проверява... ето го жълт във всякакви размери. Те размерите са различни, но най-добре човек да пробва, за да разбере, кой ще му е подходящия. Може да има достатъчно дълъг крак и за XL.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Нед Юни 26, 2022 9:43 am

Eто още един бюджетен вариант

https://niko.bike/product/sprint-apolon-2021/
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Нед Юни 26, 2022 11:47 am

pcconsult написа:
gssatcc написа:Който е само XL и ще му е голям.

Ех колко бърз отговор! Ама така е като не се проверява... ето го жълт във всякакви размери. Те размерите са различни, но най-добре човек да пробва, за да разбере, кой ще му е подходящия. Може да има достатъчно дълъг крак и за XL.


Потвърждавам, краката се мерят, не целият ръст. Примерно двама човека високи 185 см, могат да имат съвсем различна дължина на краката, която е най-важна за колелото, но най-добре е да се пробва на място в специализиран магазин и отстрани хората разбиращи от това, да ти кажат дали е по твой размер.

Eто калкулатор спрямо дължината на краката:

https://www.niko-bikes.com/calculator.php
Последна промяна nature на Нед Юни 26, 2022 11:56 am, променена общо 4 пъти
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Нед Юни 26, 2022 11:50 am

И още един бюджетен вариант (с най-високия клас скорости от изброените досега модели):
ROCKRIDER EXPLORE 520
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Нед Юни 26, 2022 12:22 pm

Благодаря за препоръките на всички ви... ще имам предвид предложенията ви за избор.
От гледна точка на наличност... CUBE съм намерил наличен в Германия, което евентуално ще го оскъпи с доставка (ако не ми го докара познат от там) и
не знам дали си заслужава. Не ми трябва спешно колелото, но до 2-3 седмици ще се купи нещо, пък каквото е такова.
Драг-а ми харесва, но както казах не знам дали е ок като геометрия и компоненти, затова ще се поинтересувам и сравня и Вашите предложения.
Относно размер на рамката, според това което съм прочел и няколко калкулатора от нет-а, излиза 18,5" размер спрямо моя "баджак" :D
До колкото виждам от предлаганите нови велосипеди, ще се взима 29-ка, понеже на повечето 27,5 е размер за малките им рамки.
За втора ръка велосипед мисля че се отказах. Най-вече защото не знам какво точно купувам, а не са особено по-евтини от нов.

И така... ще се поослушвам още малко и каквото има налично след седмица две от предложенията ще се купува.

П.П.: В момента тайно гепя колелото на сестра ми да раздвижвам по малко... Някакъв CROSS 27,5 с розови надписи :evil: ... ми кофти е и като вилка и като скорости.
Ще ги разгледам довечера какви са компонентите, за да бягам от тях. На цвят обаче е екстра :rofl:
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Нед Юни 26, 2022 1:09 pm

Тук във форума бях срещнал следното мнение и съвет - колело до 1200 лв се избира по цвят :) Това чак от Германия да го поръчваш, не знам, ще ти излезе повече от 1200 лв със сигурност, тук струва толкова, а и самото колело е с по-слаби характеристики от изброените по-горе, няма дори заключваща се вилка, единственото марката, че е немска и евентулно, че ти харесва цвета, но както си прецениш.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот zmei » Нед Юни 26, 2022 2:57 pm

Това с заключването на вилката не се ползва много. Аз главно за беля я заключвам и забравям да я отключа, при все че имам на твърдаците си команда на кормилото. Ако не караш изправен на педал не ти трябва. Така или иначе всичките вилки на колелетата под 2000 лева са имитации някакви. Вземете и двамата по един Cross GRX9 и да се приключва. Хората Витоша 100 минават с такива.
Другото е нещо на старо с Shimano XT 3x10 или 2х10,11 и истинска въздушна вилка. Мисля че за бюджета ще изпадне нещо подобно. Определно ще е много повече колело от тези изпълнения.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Нед Юни 26, 2022 4:41 pm

2 х и 3 Х нали ги водят отживелица, всеки с 2 * х 10, 2 х 11, иска да преминава на 1 х, а 1 х 12 е вече лукс. Иначе да, вече зависи дали му трябва заключваща вилка, ако няма да катери, не му трябва, да катериш винаги седнал е тегава работа. Също така твърдиш, че всичко под 2000 било имитация, като си мислиш, че нещо над 2000 не е, за 2500 байк също са имитации, истинските струват не ''имитациите', тръгват от 6-7 бона нагоре, с останалото само се залъгваме, който има кинти да дава.
Последна промяна nature на Нед Юни 26, 2022 5:00 pm, променена общо 2 пъти
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот zmei » Нед Юни 26, 2022 4:48 pm

Какво значи отживелица? Имам две 1х12 и едно 3х10. 3х10 на Shinano ХТ не отстъпва по нищо, има и предимства. Отделно дълъг баир да го катериш прав..... пробвал ли си? Скоро няма да караш с тези мисли, че и акъл даваш на други. Вземи едно колело, покарай и тогава давай със съветите.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот zmei » Нед Юни 26, 2022 4:48 pm

Какво значи отживелица? Имам две 1х12 и едно 3х10. 3х10 на Shinano ХТ не отстъпва по нищо, има и предимства. Отделно дълъг баир да го катериш прав..... пробвал ли си? Скоро няма да караш с тези мисли, че и акъл даваш на други. Вземи едно колело, покарай и тогава давай със съветите.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Нед Юни 26, 2022 4:59 pm

Нали за това имаш опция да заключваш и да отключваш, много ясно, че няма да караш постоянно прав, а когато се наложи ще я заключваш. Това, че аз нямам опит, не значи, че докато търся не съм разговарял с професионалисти с по-голям опит и от твоя в планинското катерене, така че ако си решил просто ей така да се заяждаш, не си познал човека, няма да коментирам с теб нищо повече.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Нед Юни 26, 2022 9:23 pm

Няма смисъл да се джавкаме - човека си пита просто за раздумка и акъл не взима. :crazy:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Нед Юни 26, 2022 11:10 pm

Не разбрах точно защо стигнахте до тези спорове и дразги, но се надявам да не съм ви дал тон за песен.
За себе си вече имам ориентир какво бих купил и кога, а май вече знам и от къде, но ще го коментирам след като стане факт.
Предложения Крос няма да си купя по лични причини, а именно - не ми харесва.
Колкото до споровете по-горе... ами нямам представа кои скорости, касети, брой скорости и т.н. са по-добри, отживели или не... нямам
представа какво е да си заключваш вилката, защото не съм имал такава... та молбата ми е да не влизаме тук в такива драми, ако може.
Съветите и полезната информация мисля, че ги разбирам, но не ми се иска да стават кавги за щуротии.

По моя въпрос: вече ми е ясно, че ще е 29-ка, ново, а не втора употреба и ще се взима каквото е налично в определения бюджет.

Поздрави и благодаря за съдействието на всички!
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Alexi » Пон Юни 27, 2022 6:29 am

2х10 няма никакви преимущества пред 1х12
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Пон Юни 27, 2022 8:17 am

Alexi написа:2х10 няма никакви преимущества пред 1х12

Така е. Отначало си мислех, че началната цена на такъв комплект може би ще е доста различна, но като се приспадне цената на предната команда и дерайльор нещата се изравняват. Да, има разлика в теглото на венец касетите, но пък липсата на още една предна плоча, команда, дерайльор и жилото към него са по голям плюс. Аз пък си карам на 1х11 (е да, моя случай е доста по различен) и съм доволен. Редовното чистене и смазване на задвижването си е важно. :peace:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Пон Юни 27, 2022 8:27 am

nature написа:... истинските струват не ''имитациите', тръгват от 6-7 бона нагоре, с останалото само се залъгваме, който има кинти да дава.

Явно не карам имитация. Все си мислех, че карам истинско колело, но твоето мнение направо ме вдъхнови! Даже се замислях, когато хората бутат техните велосипеди - чудно нещо. Аз карам, а те бутат. Бре за бутане ли е или за каране е колелото или кой както може... :rofl:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Пон Юни 27, 2022 9:09 am

Аз приключих с чуденето и търсенето... Drag Trigger 3.0
Да... малко прескочих бюджета, но е поносимо. Като пристигне пак ще се похваля :D

Поздрави и благодаря отново на всички!
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Пон Юни 27, 2022 9:53 am

SciroccoGT написа:Аз приключих с чуденето и търсенето... Drag Trigger 3.0

Честито и да те кефи! :beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Сря Юни 29, 2022 12:28 pm

pcconsult написа:
SciroccoGT написа:Аз приключих с чуденето и търсенето... Drag Trigger 3.0

Честито и да те кефи! :beer:


Благодаря! Вече му се кефя...
(не можах да кача снимки като хората)
https://prikachi.net/image/LiDqUb
https://prikachi.net/image/LiDtrx
https://prikachi.net/image/LiDN3r

НО... още с първото завъртане на педалите стана ясно, че всичко ще трябва да се донастройва.
Веригата жули в долната част на предния дерайльор, когато е на малкия венец отпред и по-малките венци на касетата отзад.
Задния дерайльор не функционира особено адекватно и не стана само с врътките на командите, ще се настройва нещо по него пък да видим.
Задния диск жули в наклатката леко, а като цяло спирачките вият потресаващо в края на спирането. Обезмаслих ги със спрей за спирачки
и ше го покарам още малко да видя дали ще улегнат и съответно ще предприема нещо по въпроса.
Първия тунинг проект вече е на дневен ред... кормилото не е мойто... ще се сменя, както и лапа евентуално.
За начало ще го пораздвижа една-две седмици, за да донастроя каквото ми е по възможностите, пък след това ще мисля и тунинга на кормилото.

На първо време съм много доволен. Последните две седмици имах възможност да покарам малко на сестра ми дрънголника, както и един CROSS GRX8 (на съседа) и
определено това го усещам като стъпка напред. Вилката работи адекватно за моите разбирания и минимален опит... върви леко и меко :evil:
Обаче пустото кормило макар и при малкото каране и лекия терен ми умори китките и ме заболяха. При другите колела споменати по-горе нямам този проблем.

И така... филма почна :popcorn:

Отново благодаря за съветите и насоките на всички! :beer:
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Сря Юни 29, 2022 12:49 pm

От къде си го взел, нямат ли сервиз да ти го настроят като хората.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Сря Юни 29, 2022 1:00 pm

Както споменах и по-горе... не съм от София (или друг голям областен град) и не мога за всяко нещо да ходя в магазин / сервиз.
За сметка на това съм техническо лице, смея да твърдя, че имам познанията за основни настройки, а имам и собствен механичен цех,
та мога да произведа почти всеки елемент от един велосипед (без изтеглни и отлятите елементи) :8D: .
Все пак и във вело сервизирането си има тънкости, които вероятно не знам, както и много основни принципи, които тепърва ще уча,
но пък това му е чара... поне за мен. Точно това ми харесва в случая и затова не исках топ велосипед с топ компоненти... искам да се
науча, да разбера какво ми харесва на мен и да си го правя, като за мен. Това ми е поредното хоби, което пък ще ползвам и като служебен
превоз в града :eyebrow: (заведен е на фирмата вече) ;)

И те така... всеки луд с номера си :crazy:
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот zmei » Сря Юни 29, 2022 2:17 pm

Дерайльорите се настройват лесно. Има клипове в тубата, гледаш и си ти с шестограма. Хубаво е да се научиш. Спирачките ще се окарат, винаги като са нови си скърцат в началото. Покарай малко, спусни се по някое надолнище три четири пъти и си готов. :beer:
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот reddevil » Сря Юни 29, 2022 2:53 pm

Скорости 3х9 и веригата не са предвидени да се кара по диагонал между венците (малък отпред и отзад). Също така, не бих си пръскал спирачките с автомобилни спрейове, не се знае какви добавки има вътре, може да стане по-зле. Изопропила е достатъчно евтин и върши чудна работа за дискове и накладки. А за скърцане щото са нови, сефте чувам.
reddevil
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот zmei » Сря Юни 29, 2022 3:02 pm

И аз чувах за сефте, но се оказа от това. Shimano Br - m 500.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Сря Юни 29, 2022 3:44 pm

reddevil написа:Скорости 3х9 и веригата не са предвидени да се кара по диагонал между венците (малък отпред и отзад). Също така, не бих си пръскал спирачките с автомобилни спрейове, не се знае какви добавки има вътре, може да стане по-зле. Изопропила е достатъчно евтин и върши чудна работа за дискове и накладки. А за скърцане щото са нови, сефте чувам.


За това с диагонала си прав и го установих, че няма да се получи колкото и да намествам... но все пак се подобриха значително нещата.
Задния дерайльор мисля, че го наместих. Реди добре всички предавки и в двете посоки, като единствено на последната 9-а се замисля и
не я включва веднага, но това пак го отдавам на получаващия се диагонал за сега.
С предния обаче имам проблем. Неще да сваля от среден към малък венец... Като го сваля малко надолу по рамката, така че да попада веригата
върху издадения участък, който трябва да я избутва, всичко е наред, обаче пък на големия венец започва да закача зъбите в дерайльора.
С това ще се заиграя по-подробно тия дни, като има време и ще му намеря решение все някак. Определено обаче разбрах, че ще се кара основно
на среден венец, а големия отпред дори не знам кога бих го ползвал. Никога не съм карал колело с толкова бавни (леки) предавки за катерене
и достатъчно бързина в средния венец за по-високи скорости. Последни голям май е излишен като цяло.
Относно спирачките... наместих малко апарата от зад и вече не се чува търкане в диска. След няколко километра тестове за настройка, вече не
вият толкова брутално в края на спирането. Все още се чува малко в последния момент, но определено улягат нещата там и се подобряват бързо.
Довечера по залез ще го раздрусам стабилно по близкия ми маршрут. Катерене по асфалт и яко пускане по разбит черен път... всичко ше му се намести :D
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта