Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот zmei » Сря Юни 29, 2022 4:01 pm

Може да се нагласи да работи и в крайните положения. Трябва по-добра настройка. Не че е добре да се кара така, просто може. Имам 3х10 и си работят всички скорости. А спирачките ще се окарат с времето. То и при колите когато се сменят нови дискове и накладки изисква време докато спира добре.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Alexi » Сря Юни 29, 2022 4:23 pm

ако спирачките скърцат като нови то най вероятно ще продължат да скърцат и като се разработят ,2те неща нямат връзка поне според моя скромен опит
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Yash » Сря Юни 29, 2022 6:20 pm

Относно спирачките потърси в тубата Bed in break pads. Това с дългото спускане го забрави. Ще станат по-зле нещата.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Сря Юни 29, 2022 8:25 pm

Резултати от първо по-сериозно каранаьЙе:
Трасето: Около 12км общо ... асфалт нов, асфалт разбит и обрасъл с тревни туфи, бетон разбит и нацепен, черен път, разбит и отнесен от дъжд.
По асфалтовите участъци беше основно изкачване, освен на разбития и обрасъл участък. Якото спускане беше предимно по изронен / натрошен
стар бетонов път и черния път. Абе купона беше сериозен за мен :8D:
1. Със скоростната система се справих задоволително. Вероятно пак ще закача в крайно положение веригата (диагонал на малки венци), но
нито веднъж не съм имал нужда от такава предавка. 99% от карането минах на средния венец отпред и беше разкош... както нагоре, така и на
спускане. Само на дългия разбит асфалт дигнах на макс предавките и го прелетях :D
2. Спирачките не са свирили нито веднъж. Пак уточнявам, че от самото начало свиреха много силно САМО в края на спирането, когато аха вече си спрял.
През другите моменти не е имало шум. Сега обаче след раздвижването не се чу никакво свирене дори при пълно спиране. ОБАЧЕ пак усещам, че задния
диск жули в наклатките (едната)... усеща се най вече при скорост и натоварване. При бавно педалиране по равно и нагоре не се усеща. Не е драма и
смятам, че ще го преборя и това утре.
3. Разтропа ми се единия педал :banghead: Последните 2км. ми скъса нервите. На всеки оборот "трак...трак...трак..." :eek3:
4. Кормило и лапа ще се сменят на 100%. Понагласих го с малко въртене и се търпи, но все пак ми е кофти на китките при продължително каране.
Обобщение: ДОВОЛЕН СЪМ :clap: :eyebrow:

И накрая някоя снимка да си се фукам с новото ми колелце, щот ми е кефф :D
https://prikachi.net/image/LiJRlm
https://prikachi.net/image/LiJO2q

Айде със здраве :beer:
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Alexi » Сря Юни 29, 2022 8:36 pm

преди да почнеш със смените има разни експерименти с наличната лапа и кормило - можеш да махаш спейсъри под лапата ( местят се над нея ) както и тя самата да се обръща + комбинации от тия неща ,експериментирай .. като гледам кормилото ти е високо ,пробвай първо със спейсърите
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Сря Юни 29, 2022 8:59 pm

Yash написа:Относно спирачките потърси в тубата Bed in break pads. Това с дългото спускане го забрави. Ще станат по-зле нещата.

Разгледах клиповете и горе долу ... без да искам ... съм спазил процедурата и за сега спирачките с Ок. Благодаря за насоката!
Alexi написа:преди да почнеш със смените има разни експерименти с наличната лапа и кормило - можеш да махаш спейсъри под лапата ( местят се над нея ) както и тя самата да се обръща + комбинации от тия неща ,експериментирай .. като гледам кормилото ти е високо ,пробвай първо със спейсърите

Да... видях някъде тази далавера със спейсърите и ще пробвам малко експерименти, за да добия представа какво се случва. Благодаря за идеята!
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот nature » Пет Юли 01, 2022 2:38 pm

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... rn-103086/

Колегата, има го в наличност твоят байк, ама ти май беше за L. Цветът наистина е много як
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Нед Юли 03, 2022 1:32 pm

Нямаше подходящ размер... проверил съм го, но то вече май няма никакъв размер наличен. Иначе цвета определено ме грабна, но пък вече си имам
колелце и си джиткам на воля. Та приключих с търсенето, макар и цветово да не е точно по вкуса ми. :8D:
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Пон Юли 25, 2022 12:34 pm

Здравейте отново,

Тъй като първоначалните планове за предназначение и начин на използване на велосипеда се объркаха тотално, ще имам нужда от малко съдействие от по-опитните тук.
Общо казано, ако продължавам така, до края на сезона ще съм разбил всичко по колелото :crazy:
На първо време поръчах ново кормило с лапа, понеже вече е тотално ясно, че с това не се разбираме. Надявам се там проблема да е решен.
За другите компоненти обаче ще искам малко помощ.

1. Ако може да ми препоръчате някакви читави платформени педали на "поносима" цена... 300лв. за педали не бих дал... по добре да си ги направя сам на CNC-то
Загледах се в тези, като пример:
https://www.bikecenter.bg/komponenti/pedali/pedali-platformeni/pedali-platformeni-cube-rfr-flat-sl-2-0-grey/
Тук питането ми е дали има някакви различни стандарти за присъединяване при педалите, за да не поръчам нещо което не е съвместимо при мен.
Приемам всякакви съвети по темата, като на първо време повече от 100лв. +/- трудно бих дал за тях, затова ако има нещо доказано на нашия пазар
в тази цифра, ще се радвам да го споделите.
Между другото, след като ми изтропаха и двата педала, ги разглобих, почистих хубаво и видях, че на гайката, която има сферична повърхност за лагеруване на сачмите,
има подбито място. Предполагам се е получило поради наличие на луфт и при някой скок съм я подбил. Изшлайфах леко подбитото, смазах, сглобих, регулирах и
за сега си връткат добре, но след като видях каква пародия са вътре в зоните за лагеруване, не бих ги оставил повече на колелото.

2. Гумите... тук явно съм много бос... даже до скоро не знаех, че е на мода tubeless и темподобни технологии при колелата.
По описание в сайта на ДРАГ, трябваше гумите да са тези: Schwalbe Racing Ralph 2.25" Performance, Folding... Да обаче са SMART SAM 2.25" Performance ала-бала,
каквото и да значи това. Каплите / шините са: Handbuild WTB SX23/Joytec Loose bearings
И сега по темата имам ужасно много неизвестни:
- Какви гуми да избера ? Ще се сменят задължително след месец-два, а както върви и каплите скоро може да са на "зарчета", но се надявам да ги опазя поне тази година :D
Стана ясно, ще има сериозно издевателстване по черни пътища и горски пътеки, като се стремя към сухо каране (освен ако не ме хване лошо време в движение). По терените,
които карам и планувам да карам ще е доста смесено, като условия: скали, корени, иглички, пясък и разбира се доста асфалт.
- С вътрешна гума ли да си ги карам или с модерните tubeless чалъми? :dontknow: Кое е по-приемливо за все пак не професионалист и съответно по лесно за аварийни ремонти.
От едно време си знам, че като тръгна на по-далеч в раничката трябва да си имам една вътрешна гума, че ми е гърмяла просто от стоене на слънце, а и в движение също. С този
tubeless как стоят нещата с ремон, поддръжка и аварийни ситуации
- Всъщност моите шини позволяват ли tubeless ? :dontknow: ... и за тези шини до каква ширина мога да монтирам адекватно. Гледам масово по-сериозните гуми са 2.4, 2.35 и т.н.

За сега това са ми мухите в главата, които надявам се да не се размножават повече за тази година :rofl:

С останалите компоненти се сработихме... спирачките са Ок, скоростите са регулирани и работят адекватно, вилката за сега е задоволителна ... и те така :D

Поздрави и благодаря за помощта!
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Bi11y » Пон Авг 01, 2022 10:41 am

Шимано имат платформени педали - тежки и солидна изработка.Цената им е към 150 лв. Аз ползвах едни китайски - строших 3 бройки и реших ,че заради 120 грама в повече няма да се занимавам.

Гумите е хубаво да са по-високите серии - Tubeless Ready и по-качествена смес. Тубелес-а спасява от трънчета - ако срежеш на камък/стъкло/клечка да влезне пак трябва да сложиш вътрешна гума. Това означава ,че трбява да си носиш. Тествай така както си - ако ти дотегне и спукванията(ако имаш такива) са от трънчета мини на тубелес.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Пон Авг 01, 2022 12:32 pm

SciroccoGT написа:1. Ако може да ми препоръчате някакви читави платформени педали на "поносима" цена... 300лв. за педали не бих дал... по добре да си ги направя сам на CNC-то
Загледах се в тези, като пример:
https://www.bikecenter.bg/komponenti/pedali/pedali-platformeni/pedali-platformeni-cube-rfr-flat-sl-2-0-grey/

Баш същите педали ми се скапаха за половин година! Върнах им ги в торбичка. Вземи си от Индустриалбайкс платформени педали.
Сега карам всеки ден с тези педали и са ок.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Bi11y » Пон Авг 01, 2022 3:21 pm

pcconsult написа:Сега карам всеки ден с тези педали и са ок.


Колко са широки ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот SciroccoGT » Пон Авг 01, 2022 4:00 pm

Благодаря Ви за споделената информация!
Относно гумите... за сега няма да се заигравам с тублесс-а. Ще си ги карам с вътрешни, като от ДРАГ ми изпратиха Racing Ralph Performance 29X2.25,
каквито трябваше да са принципно. Позачетох се за различните гуми и се пообразовах по темата до колкото ми е във възможностите. От прочетеното видях,
че Racing Ralph го дават предимно за задна гума. Ще ги покарам известно време и съм решил да пробвам и Rocket RonEvo SG 29x2.25 (57-622)aSG,
може би само предна за начало пък после ще видим къде ще излезе края.
Педалите също ще почакат още малко, докато отново разтропам моите... и ще ви послушам и няма да взимам посочените от мен по-горе в темата. :agree:

Тунинга върви лека полека :D ...
https://prikachi.net/image/LgFpw0
https://prikachi.net/image/LgFBFh
https://prikachi.net/image/LgFTDX

Определено съм доволен от Ъпгрейда и предстои насилване тези дни по познатите ми отсечки :D


П.П.: Само аз ли имам проблем (или съм си смотан) с въкването на снимки в мнението? [img]линк[/img] ... Бъркам ли някъде или другаде е проблема?
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот pcconsult » Пон Авг 01, 2022 4:53 pm

Bi11y написа:Колко са широки ?

Това е официалната страница на продукта. Има и размерите.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Bi11y » Пон Авг 01, 2022 5:10 pm

pcconsult написа:
Bi11y написа:Колко са широки ?

Това е официалната страница на продукта. Има и размерите.


Прекрасно са написани размерите ... Оста влиза ли в размерите или не ? За това те карах да сложиш една рулетка около 5 секунди работе за да разбера колко са широки платформите където стъпва ходилото.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Hardy 9.0 / CUBE AIM PRO или друго?

Мнениеот Alexi » Пон Авг 01, 2022 5:39 pm

платформата е 96х102х16
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта