Мнение за Cube Reaction TN

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот martin.radev » Чет Мар 23, 2023 8:03 am

Виж Nature, май повече те объркахме отколкото да ти помогнем :)

Но сведи нещата до най-простото решение: имаш човек тук(Грендел), който кара това колело като единствен велосипед и може би има най-актуално мнение за него.
Ясно, е че Реакшъна е тежък, но такива са ''бойните твърдаци" - те не са кандидати първи да те закарат на върха, нито първи да преодолеят дистанциям, но определено
от колелата без задно окачване - ще ти дадат най-широката усмивка на пътеката!
Марио Петров е записал спускането си от Бизоните с тоя байк (миналогодишния модел).., тая пътека е толкова крива, че трудно се седи прав на нея, а той я избомби с твърдак
и то мисля доста стойностно.

https://youtu.be/GKUNZMMnBAA

Идеята е обаче, че ако нямаш намерение да караш подобни пътеки - не ти трябва и това колело - Атеншъна ще е по-малко кинти, по-лек - и ще даде по-добро представяне в града.

Успех с избора
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот trail » Чет Мар 23, 2023 8:30 am

Две години избираме колело. Изобщо караш ли нещо? Давай. Аз като съм мераклия, отивам и взимам. Имам 4 купени, две нови. Сезона почва.
trail
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Bi11y » Чет Мар 23, 2023 11:07 am

Ще стане като с темата за градския твърдак накрая - девойката си купи мекица Canyon :)
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот martin.radev » Чет Мар 23, 2023 11:37 am

хахахах и аз затова се сетих, до 4000 лева да не е карбонов, да е твърдак и с ХТ
седмица по-късно - "Готово, поръчах си Неурон, мерси на всички"


Представям си, ако трябва да се разбирам с нея 3 пъти на ден какво ще ядем....45-минутен разговор и после: "А аз ядох вече" :rofl:
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот InaKoleva » Чет Мар 23, 2023 11:46 am

Абе ей :D
InaKoleva
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Чет Юли 21, 2022 12:21 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот martin.radev » Чет Мар 23, 2023 11:51 am

Сори,
Майтап да става,...това, което описах беше действителен случай с жена ми...като се сетя
не ми беше смешно :offtopic:
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Мар 23, 2023 1:50 pm

Правилно е постъпило момичето, такъв байк като Canyon Neuron не може да намери никъде, сега е минимум 6 бона, ударила е джакпота. Всяка година велосипедите спекулативно или не посткъпват по дефолт с едни 10-20% и тази тенденция според мен ще я запазят, така са решили да се движи явно света занапред световните лидери, това им е целта, първо беше Ковида, после им дойде дюшеш войната и Ковида изчезна като двигател на инфлацията.
Този Attention догодина ще е 2100 поне, сега е към 1900, миналото лято беше 1700. Аз обаче 6 бона ако реша да отделя за байк, ще е задължително хибрид, не бих се лимитирал с такива пари само до мекица. Моят проблем е, че трудбо взимам решение, ще харесам нещо по цвяр, друго по-подходящо не знам дали ми харвсва като цвят и се започва едно чудене :D, така така и дилемата с Attenton и Reaction, повече ми харесва на външен вид Reaction-a, ама не става за по-универсално ползване доколкото разбрах и от вас :)
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 24, 2023 1:35 am

Между другото Canyon като марка как са, могат ли да се мерят с Cube? Разгледах им сайта, най-много ми харесват моделите на Stoic, с дебели гуми и модерна геометрия. Ако поръчам от Canyon, правят ли доставки за България и колко струват, сглобен ли ти пращат велосипеда или трябва сам? Аз предпочитам сглобен, ако поискам да ми го изпратят сглобен, готов за каране, има ли такава опция?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Bi11y » Пет Мар 24, 2023 8:44 am

Canyon пращат до всяка държава - доставката до Бг е 40Е+20Е за кашона.
Като марка са по-хубави от Cube.

Велосипеда е почти сглобен - виж това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=3LPQ12hpqDM
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 24, 2023 11:01 am

Изглежда лесно, но не е за неопитни хора, според мен трябва да се даде на сервиз да ти го настроят и сглобят
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот stealth » Пет Мар 24, 2023 11:22 am

На неопитните хора им е нужен опит. Това са някакви базови умения, които ще ти трябват и за напред. Вложи малко време и старание, и това ще ти се отплати в бъдеще.
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот InaKoleva » Пет Мар 24, 2023 1:20 pm

Идват с разглобена предна гума и кормило. Е и колчето със седалката. Общо 40тина - 50 мин да ми е отнело някъде сама, а аз нямам претенцнтии да съм с големия опит. Гайда в кутията е доста достъпен и разбираем. Отделно и окачването като се напомпа ако е такова, ама то отне няколко минутки. Сложили са си анти фрикшън паста вътре, помпа, и едно шестограмче имитиращо динамометричен ключ, тъй че всичко има и бързо става сглобяването. Иначе на мене Canyon-a ми хареса доста. В момента като цяло май дава доста за цена-конфигурация, или поне аз така ги виждам нещата :) Моя дойде за 7 дена точно. И да, 60 евра си е общо доставката. Сега гледам 2023та Canyon Neuron 7 си е и с 200 евра горница. Ама така е то :)
InaKoleva
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Чет Юли 21, 2022 12:21 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 24, 2023 2:06 pm

InaKoleva написа:Идват с разглобена предна гума и кормило. Е и колчето със седалката. Общо 40тина - 50 мин да ми е отнело някъде сама, а аз нямам претенцнтии да съм с големия опит. Гайда в кутията е доста достъпен и разбираем. Отделно и окачването като се напомпа ако е такова, ама то отне няколко минутки. Сложили са си анти фрикшън паста вътре, помпа, и едно шестограмче имитиращо динамометричен ключ, тъй че всичко има и бързо става сглобяването. Иначе на мене Canyon-a ми хареса доста. В момента като цяло май дава доста за цена-конфигурация, или поне аз така ги виждам нещата :) Моя дойде за 7 дена точно. И да, 60 евра си е общо доставката. Сега гледам 2023та Canyon Neuron 7 си е и с 200 евра горница. Ама така е то :)


Бях чел, че задължително велосипед се сглобява само в сервиз и не е препоръчително от хора без опит, трябва да се настрои правилно също, не знам вие как ги сглобявате сами, не ви ли е страх да не стане някоя беля :erm:
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 24, 2023 2:25 pm

Не са лоши и на Canyon, горе долу са на едно ниво, дават повече шанс за бюджетни байкове, иначе Cube са основани 1993-a, а Canyon 2002-a, има доста по-стари марки и от двете като Трек, Скот Скейл, Спешълайзд и др. Обаче и те едни такива цветове скучни, черни, кафяви, сиви,няма ли кой да им каже да вкарат малко цветови дизайн в тия колелета, повече ще им вървят :) Най-много ми харесват как наблагят на цветовата гама на байковете си от Санта Круз, ама са и доста по-скъпички.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот K99k » Пет Мар 24, 2023 3:18 pm

Nature ще кажа две думи на такава тема, гледам си със същия подход като моя приятел , който си търси кола втора употреба. И гледа да не се наиграе , защото парите си е вадил с труд и пот. Та търси кола за малко пари да е читава и да не създава проблеми , да харчи малко и с малък данък. Твоята гледна точка е още по брутална и от него, да струва 2 хил лева но да има вид като за 4 хил лева. Ще кажа, че искате да "таковате" рогатия у въздуха ама няма да ви се получи. Най-много той да ви "изтакова" като му дойде времето. :crazy: Купувате нови велосипеди все пак какво толкова се чудите не мога да разбера. За градско каране какви амортисьори какви пет лева това си иска обслужване, питайте каква е цената на обслужване вилка примерно във велобууст веднъж годишно. Тези разходи смятате ли ги или карате докато се разлопа? Едни дебели сликови гуми и дебели грипове на кормилото са достатъчни с твърда вилка за комфорт. :beer:
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Gworan » Пет Мар 24, 2023 4:42 pm

nature написа:Обаче и те едни такива цветове скучни, черни, кафяви, сиви,няма ли кой да им каже да вкарат малко цветови дизайн в тия колелета, повече ще им вървят :)


През последните 5-6 години се наблюдава как всички производители спряха да правят цветни и изкрящи рамки и компоненти, и заложиха на неутралните цветове. Което според мен е правилния подход. Все пак това с цветовете си е изцяло субективно, на теб ако ти се иска нещо цветно, мен пък точно това може да ме откаже, нали разбираш. Трябва да заложат на това, което ще угоди на най-голяма аудитория. Колелата вече масово са черно/сиво/бяло и по-неутрални и земни цветове, което според мен е хубаво. Така като го вземеш после може да си го акцентираш с каквито цветове теб те кефи. И знаеш че като вземеш да сменяш компоненти няма да стане манджа с грозде. Не ме кефи примерно, че DT Swiss още си правят най-хубавите шини само в червено. Ок, отличително е, марката се разпознава от далече, ама като не ми пасва на зеленото колело... Ще ти дам пример с едно от моите колела. Scott Scale от 2019-та, след като му ъпгрейднах всеки един компонент, това жабешко зелено от рамката вече с нищо не се връзва и не мога да го махна... И все пак, изцяло субективно е. И в крайна сметка не е разумно цвета да е водещ при избора на колело. Но разбирам. Веднъж ми предлагаха бартер за едно мое колело, който със сигурност щях да приема, ако предложеното колело не беше някво розово-лилаво на цвят...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 24, 2023 6:18 pm

Gworan написа:
nature написа:Обаче и те едни такива цветове скучни, черни, кафяви, сиви,няма ли кой да им каже да вкарат малко цветови дизайн в тия колелета, повече ще им вървят :)


Ще ти дам пример с едно от моите колела. Scott Scale от 2019-та, след като му ъпгрейднах всеки един компонент, това жабешко зелено от рамката вече с нищо не се връзва и не мога да го махна...


A хрумвало ли ти е като идея да я боядисаш в какъвто цвят ти се иска?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Съб Мар 25, 2023 2:12 pm

Сега погледах в друг сайт и установих, че гумите на Attention SLX не са 2.25, а са 2.1 на Рубен някаква марка, ептен тънки, така че май това ще ме откаже. Как може да сложиш 2.1 на планински байк, на Швалбе си бяха 2.25, ама миналогодишният модел, тия в байк центъра не са си актуализирали информация..

https://www.mantel.com/be-en/cube-attention-slx
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Съб Мар 25, 2023 3:13 pm

Другият вариант е да ги сменя, може да сложа по-дебели, стига това да не се отрази негативно на конструкцията на байка
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот psychocrew » Нед Мар 26, 2023 2:08 am

nature написа:Сега погледах в друг сайт и установих, че гумите на Attention SLX не са 2.25, а са 2.1 на Рубен някаква марка, ептен тънки, така че май това ще ме откаже. Как може да сложиш 2.1 на планински байк, на Швалбе си бяха 2.25, ама миналогодишният модел, тия в байк центъра не са си актуализирали информация..

https://www.mantel.com/be-en/cube-attention-slx

Гумите от връзката която си дал са на Континентал, а моделът е Рубан. Така фрапиращата за теб разлика между 2.1 и 2.25 всъщност е 4мм което съм почти сигурен, че повечето хора не могат да покажат вярно с два пръста колко са 4мм.
Тази гума е много добра за градско каране и айляшко каране по черни пътища и пътеки (вече повече от година карам с Рубан). Ето ако искаш да прочетеш малко за модела: https://mtb-bg.com/2021/11/30/continental-ruban-sl-shieldwall-review
Относно слагането на тънки гуми на планински велосипед 2.1 не е толкова тънко, ако искаш да ти пратя снимка на моя шифт който в момента е с Континентал Спийд Контакт 37мм (почти 1.5 инча е това), но предвид че на ден правя по 35км само по асфалт, рошавата гума моментално ми отпадна като възможност. Гумите винаги може да си ги смениш според вида на карането, бюджета и други лични предпочитания.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Gworan » Нед Мар 26, 2023 9:22 am

Гумите са консуматив, не си избирай колелото по гумите с които идва.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот psychocrew » Нед Мар 26, 2023 10:02 am

Gworan написа:Гумите са консуматив, не си избирай колелото по гумите с които идва.

:agree:
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Нед Мар 26, 2023 10:10 am

консуматив ,но доста скъп консуматив .. в единия линк велосипеда е с максис дхф/дхр2 2.5/2.4 ,,в другия с Рубани 2.1 .. разликата в цената на тия 2 сета гуми е около 150 лв ,при велосипед струващ 2к не е никак малко
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Нед Мар 26, 2023 11:28 am

Да, оскъпява се доста ако ще се сменят гумите на чисто нов байк и ще е по-разумно да се скочи направо на по-скъп модел. @psychocrew обаче е обяснил много добре нещата, благодаря, за което, че всъщност разликата между гумата на Рубан и Швалбе е незначителните 4 милиметра, така че едва ли е голям проблем.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Нед Мар 26, 2023 11:33 am

разликата между 2.4 и 2.1 са 7.5-8мм ,какви 4 мм .. разликата в поведението им също е много голяма като газене стабилност ,отделно максисите са с далеч по хубава смес от базовата смес на рубана ( който е позициониран при най евтините гуми на континентал и няма версия с по скъпа смес ) .. относно швалбе - там разликата е по малка но пак е видима с просто око
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Нед Мар 26, 2023 11:36 am

Alexi написа:разликата между 2.4 и 2.1 са 7.5-8мм ,какви 4 мм .. разликата в поведението им също е много голяма като газене стабилност ,отделно максисите са с далеч по хубава смес от базовата смес на рубана ( който е позициониран при най евтините гуми на континентал и няма версия с по скъпа смес ) .. относно швалбе - там разликата е по малка но пак е видима с просто око


Ставаше въпрос за разликара между 2.10 и 2.25 на Атеншън модела - Attention SLX, миналогодишният е бил с 2.25 гуми, а сегашният идва с 2.10, ако прерположим, че Reaction TM е отпаднал като вариант, който беше с 2.4/2.5 гуми, но по препоръки тук не става за асфалт и баири, а само за спускане.
Накрая ще взема Attention Acid - “СРАМ” не “СРАМ” :D и няма да се занимавам повече, колко пък да е по-зле Срам ит Деоре
Последна промяна nature на Нед Мар 26, 2023 11:43 am, променена общо 3 пъти
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Нед Мар 26, 2023 11:38 am

Малко “офф”, купувай народе докато е време, иде ново поскъпване на всичко..

https://www.bta.bg/bg/news/economy/4294 ... onomichesk
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Нед Мар 26, 2023 12:50 pm

Още ли го мъдриш туй колело! Давай, купуване му е майката ... тъй се бори инфлация!
"Срамския"избор е по-малкото зло в твоя случай, така че действай- не губи време!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Нед Мар 26, 2023 1:24 pm

Аз чакам наличности в Байк център, нямат ХЛ размери за набелязаните колелета, освен Acid-a, той ми е резервен номер 4 :) иначе като се сетя, че някои хора си купуват коли за 2-3 бона, ми става смешно :D
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Нед Мар 26, 2023 1:36 pm

nature написа:Аз чакам наличности в Байк център, нямат ХЛ размери за набелязаните колелета, освен Acid-a, той ми е резервен номер 4 :) иначе като се сетя, че някои хора си купуват коли за 2-3 бона, ми става смешно :D

Навъртял съм над 220 000 км на кола за 2-3 бона с минимални разходи по подръжка! Когато постигнеш същото постижение на някоя "пластмаса с екстри", ще ти купя колелото като подарък!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта