Мнение за Cube Reaction TN

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Нед Мар 26, 2023 2:02 pm

the_rookie написа:
nature написа:Аз чакам наличности в Байк център, нямат ХЛ размери за набелязаните колелета, освен Acid-a, той ми е резервен номер 4 :) иначе като се сетя, че някои хора си купуват коли за 2-3 бона, ми става смешно :D

Навъртял съм над 220 000 км на кола за 2-3 бона с минимални разходи по подръжка! Когато постигнеш същото постижение на някоя "пластмаса с екстри", ще ти купя колелото като подарък!



Друго имах предвид, че шофьорите на такива коли обикновено се присмиват и се дразнят на велосипедистите по улиците. Иначе според мен трябва да се забрани продажбата на стари коли, много сме закъсняли, замърсяването от тях е страшно, с това ще спра до тук, че ще стане голям офф.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Нед Мар 26, 2023 4:46 pm

Пропускаш важна подробност! Старите (изправни и подържани !!!) автомобили са вече произведени, тоест част от въглеродния отпечатък вече е оставен. Ако сега ги рециклираме и запълним празнината с нови (и с намален жизнен цикъл) ще замърсим (глобално) повече отколкото ако използваме ресурса на старите разумно и пълноценно! Вместо да се работи в посока "колкото замърсяваш ти, толкова плащаш ти", с което да се подобри рационалното използване на транспорта, просто се прехвърля вината върху тия със старите коли и това е,... "дайте да ги забраним"! Кой замърсява повече, бай Иван от село дето кара 5 пъти в годината стария си опел, или наконтена кифла ходеща и до кенефа с новия си кроссовър/сув?! В града (из милата ни татковина) автомобила е цар, всичко е съобразено с него, и тук също не се прави нищо за да се детронира и развенчае статута като "символ на личния успех". Колата според мен, трябва да остане само и единствено като средство за придвижване. Бъдещето е в споделеното ползване на автомобили (под наем или някаква подобна форма) при която плащаш адекватно срещу това което си ползвал (и евентуално замърсил)! Всичко друго е прахосване на ресурс.
Все още карам стар подържан бензинов (на бензин!!!) автомобил, на който като бръкнеш в аспуха-не можеш да си изцапаш пръста! Не пестя от качеството на масла, бензин и гуми. Старая се (вече) да го карам само в краен случай когато другите алтернативи в конкретната ситуация не ме устройват. Когато ми се налага да пътувам далеч (извън градско-крайградския район) ползвам кола под наем (сравнително нова 1-2 годишна). Не се присмивам на колоездачи, не съм русофил, не съм суетен, и съм далеч от мисълта че всичко модерно е задължително (по подразбиране) по-добро от старото (това важи много и за колелата)!
И за да не съм съвсем вън от темата. Представи си, че вече като нов собственик на бленувания асид/атеншън, искаш да смениш вилката с по-здрава, с конусен стержен (щото сегашната не е)! Какви са чашките/лагери в момента (размер), за да знаеш какво евентуално да подготвиш? Аз откривам само "HEADSET- CUBE FPH868, Semi-Integrated" и никакви подробности какво стой зад него!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TNюаъ

Мнениеот nature » Сря Мар 29, 2023 4:49 pm

Попаднах на това мнение за Cube Attention SLX, тъкмо се бях навил за него и колегата ме отчая. Явно ще трябва да почакам 10 години, за да събера 10-15 бона за качествена мекица.

Drunken MadLoud написа:Здравей. Cube-а бих го изключил директно. Ако си решил да вдигаш границата на бюджета до Canyon-a, мисля че по удачната дилема, би била между въпросния Canyon и
https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-80-2022/.
Canyon-а е с една лека идея по съвременна геометрия, също и някои от компонентите са малко по-добри, но за мен лично плюсовете и преимуществата на Jealous-a, са проходните Boost оси на рамката и вилката, както и окабеляването на рамката предвид възможността за монтаж на телескопично колче в бъдеще. :beer:


Drunken MadLoud написа:
ashm4n написа:
Drunken MadLoud написа:Здравей. Cube-а бих го изключил директно. Ако си решил да вдигаш границата на бюджета до Canyon-a, мисля че по удачната дилема, би била между въпросния Canyon и
https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-80-2022/.
Canyon-а е с една лека идея по съвременна геометрия, също и някои от компонентите са малко по-добри, но за мен лично плюсовете и преимуществата на Jealous-a, са проходните Boost оси на рамката и вилката, както и окабеляването на рамката предвид възможността за монтаж на телескопично колче в бъдеще. :beer:


Благодаря за мнението. Чисто от любопитство, не от несъгласие, кое те кара да изключиш рязко кюба?
Относно Радона, интересно предложение, не бях срещал марката. Учуди ме, че е с вилка gold. Не я бях срещал на велосипед под 2.5 та даже 3к.


Плащаш си за надписа Cube. Геометрията на рамката. Самата рамка и опциите ѝ за надграждане спрямо компоненти. Спирачките...макар и Shimano. Диаметъра на колчето...което е и плюс и минус. 680мм. широчина на кормило при XL размер на рамка. И т.н. :beer:
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Сря Мар 29, 2023 5:11 pm

е велосипеда е пълна скръб ,аз мислех че го знаеш :) освен дреболиите по горе челото не е конус ,отзад на QR ,все едно сме 2010г .. монтажа е доста посредствен също
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Мар 29, 2023 5:21 pm

Alexi написа:е велосипеда е пълна скръб ,аз мислех че го знаеш :) освен дреболиите по горе челото не е конус ,отзад на QR ,все едно сме 2010г .. монтажа е доста посредствен също


Еее, направо ме отчаяхте, а Cube Acid дали с по-добро чело и монтаж

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... d-gry-gry/
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот emo_gp » Сря Мар 29, 2023 6:48 pm

Извинявай, но не разбрах кое не ти допада във велосипеда от първото мнение и също мисля да предложа нещо https://www.decathlon.bg/p/330066-16712 ... 933c0ec699 ?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Мар 29, 2023 8:12 pm

Ами това че рамката на Reaction e остарял модел и е с прекалено големи гуми, не става за универсално каране, защото е тежък байк “олд скул” геометроя и е правен основно за спускания по трудни пътеки. Обаче от колегата горе разбирам, че Cube Attention също е със стара геометрия, тип 2010 казва и вече съвсем се обърках, на кое може да му кажем, че е модерно.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот emo_gp » Сря Мар 29, 2023 8:29 pm

Гумите могат да се сменят с други които да са според нуждите ти, геометрията чак стар олд скул не бих казал, с проходни оси, бууст, дропер, това са актуални неща!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Сря Мар 29, 2023 9:01 pm

Реакшъна е доста по добре определено ,байк който бих карал докато Атеншън е за паркове и алеи
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Мар 29, 2023 9:35 pm

Alexi написа:Реакшъна е доста по добре определено ,байк който бих карал докато Атеншън е за паркове и алеи


Доколкото разбрах, ще е голям зор да се кара в парк и по алеии, а по баири общо взето пеша и после спускания само, прекалено тежък, не може да се движи лесно
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Сря Мар 29, 2023 10:20 pm

е колко да е тежък ,то няма как да е лек под 4,5-5к лв каквото и да гледаш ще тежи
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот runnerpz12 » Чет Мар 30, 2023 9:51 am

Погледнете обявите от днес, ето ти колело което става за нормални пари.
runnerpz12
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 5:52 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Мар 30, 2023 5:31 pm

runnerpz12 написа:Погледнете обявите от днес, ето ти колело което става за нормални пари.

Ами айде де, дай да го видим :)
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 31, 2023 1:20 pm

След прочетеното последните дни реших да се откажа от Cube Attention SLX и Cube Acid, били с QR задна и предна главина, които за нищо не ставали, ще мисля за Reaction TM и дали направо да не изчакам още 1година да излезе нещо ново, а може направо да събирам за мекица.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Пет Мар 31, 2023 1:56 pm

ти вече изчака една година ,не е проблем още една две години да почакаш може да изпадне нещо читаво до 1500 лв ,ново с висок клас монтаж :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Мар 31, 2023 2:25 pm

Каньон в момента правят доста сериозни намаления заради 2023 моделите, мисля че си струва да ги огледаш. Аз миналото лято заприходих един Неурон и съм супер доволен.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 31, 2023 2:46 pm

Alexi написа:ти вече изчака една година ,не е проблем още една две години да почакаш може да изпадне нещо читаво до 1500 лв ,ново с висок клас монтаж :D


Еми поне да започнат да ги правят моделите без така неприятният QR каквото и да значи това, хем скъпи, пък ги мързи да ги направят като хората.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 31, 2023 2:48 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Каньон в момента правят доста сериозни намаления заради 2023 моделите, мисля че си струва да ги огледаш. Аз миналото лято заприходих един Неурон и съм супер доволен.


Изтървах ги там, в Outlet-a им имаше миналогодишният Stoic 3 за 900 евро, след малко като влязох и беше вече продаден. Новият Stoic 3 не ми харесва цвета - вишня или малина, не мога да преценя.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот zeedor4o » Пет Мар 31, 2023 5:06 pm

Колега, недей да чакаш още една година и взимай което колело ти е на сърце.

Всеки ден каране на колело с QR е по-добре от некаране на колело въобще.

Колегите са прави, че проходната ос е съвременният стандарт, много по-стабилен и дава възможност за адекватни ъпгрейди след време.

nature написа:без така неприятният QR каквото и да значи това


Но даже поради факта че не знаеш каква е разликата между двата стандарта, съм почти сигурен, че и на живо няма да усетиш разлика.

Така че грабвай някое колело и бягай на пътеките. А като се стигне до ъпгрейди, сам ще усетиш какво не ти достига и какво трябва да се смени. А дори и цялото колело да смениш.

Иначе цените няма да падат. Колелото, което в момента е 1500лв с QR, догодина ще бъде 2000лв и пак с QR. :D
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Boyan1984 » Пет Мар 31, 2023 5:36 pm

Абе човек, и аз карам с QR отзад и няма никакви ядове. Ти какво си мислиш, че като си с проходна ос и бууст главина ще хвърчиш в космоса? Купувай колело и не го мисли това. Ако не мислиш да се спускаш и да скачаш по разни пътеки, не ти е проблем QR-a, пък даже едно време си скачахме и с QR,като нямаше проходни оси, карахме 26 цолови колела и живота беше прекрасен. Сега кво - ако не е 29-ка с бууст главина и проходна ос по-д0бре не карай. Майната му на това мислене. Взимай каквото ти позволяват парите и се радвай на пролетта, цъфналите дървета и кравешките лайна по пътеките. Сега си идвам от каране точно по такъв маршрут и се чувствам прероден. С моето антимодерно 27.5 цолово твърдаче с QR и не бууст вилка :roll2: Даже и каплите ми са едни такива тесни, 21 мм, че чак не знам как от 5 години го карам по пътеки, чукари и върхове и все така си е здраво и все така си ме радва.
Заминавай още утре да купуваш колело или поръчвай нещо. Препоръчително е с 12 скоростна шиманска система, за да ти е още по-голям кефа.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 31, 2023 6:11 pm

Boyan1984 написа:Абе човек, и аз карам с QR отзад и няма никакви ядове. Ти какво си мислиш, че като си с проходна ос и бууст главина ще хвърчиш в космоса? Купувай колело и не го мисли това. Ако не мислиш да се спускаш и да скачаш по разни пътеки, не ти е проблем QR-a, пък даже едно време си скачахме и с QR,като нямаше проходни оси, карахме 26 цолови колела и живота беше прекрасен. Сега кво - ако не е 29-ка с бууст главина и проходна ос по-д0бре не карай. Майната му на това мислене. Взимай каквото ти позволяват парите и се радвай на пролетта, цъфналите дървета и кравешките лайна по пътеките. Сега си идвам от каране точно по такъв маршрут и се чувствам прероден. С моето антимодерно 27.5 цолово твърдаче с QR и не бууст вилка :roll2: Даже и каплите ми са едни такива тесни, 21 мм, че чак не знам как от 5 години го карам по пътеки, чукари и върхове и все така си е здраво и все така си ме радва.
Заминавай още утре да купуваш колело или поръчвай нещо. Препоръчително е с 12 скоростна шиманска система, за да ти е още по-голям кефа.


Да, аз последно такова съм карал като бях 5-и 6-и клас - 26 цола, без никакви амортисьори, твърдак та дрънка :D. Нямам намерение да скачам, пък и аз с моите 105 кг само скокове му трябват на колелото :D На мен ми трябва планинско колело, което да го ползвам навсякъде, не съм, зарибен да карам само по пътеки, поне не още :) Все пак искам да мога по-лесно да изкачвам баирите, 1 х 12 задължитено, а с бууст вилка разбрах, че ще е още по-лесно и за това се замислям. Иначе 2 бона не са малко пари ей, дори съм склонен да стигна до 2400 заради Reaction TM, който пък бил труден за баирите, но това е голяма сума, колело за 2-3 бона, лудница, едно време едно келело за 150 лв беше среден клас, а тия за 300 лв бяха най-добрите :D до какви нива достигна спекулата :)
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 31, 2023 7:41 pm

zeedor4o написа:Колега, недей да чакаш още една година и взимай което колело ти е на сърце.

Всеки ден каране на колело с QR е по-добре от некаране на колело въобще.

Колегите са прави, че проходната ос е съвременният стандарт, много по-стабилен и дава възможност за адекватни ъпгрейди след време.

nature написа:без така неприятният QR каквото и да значи това


Но даже поради факта че не знаеш каква е разликата между двата стандарта, съм почти сигурен, че и на живо няма да усетиш разлика.

Така че грабвай някое колело и бягай на пътеките. А като се стигне до ъпгрейди, сам ще усетиш какво не ти достига и какво трябва да се смени. А дори и цялото колело да смениш.

Иначе цените няма да падат. Колелото, което в момента е 1500лв с QR, догодина ще бъде 2000лв и пак с QR. :D


Аз наистина си нямам идея какво е QR и какво общо има с бууст на вилка, представям си го само, че почти сам ще се кара по баирите :D иначе благодаря за съветите, като човек, който не е карал колело от детските си години, вероятно с QR пак ще ми се строи добре :D Все пак ще гледам да е 1 х 12, може би все пак ще избера Reaction TM, защото има от екстрите, за които се спомена, с изключение на това, че е много тежък, с консервативната геометрия, труден за баири и там този "reach", който бил по-малък от Attention геометрията.

По препоръка по-нагоре, започнах да се оглеждам и за Гранд Каньоните, но и те са с тази консервативна геометрия като Reaction TM, с по-високата тръба. Ето два вариант:

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... be=BK%2FGY

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... be=BK%2FGY

Надявам, се че са без QR-a..макар че са с този другият нехаресван компонен Срам команди, но няма идеално щастие.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Пет Мар 31, 2023 9:29 pm

Тц,тц,тц.... не ти върви с тая геометрия! Да не са те урочасали!? Едното с К ' Р, другото без К ' Р неопределеност някаква :dontknow: !
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Мар 31, 2023 10:27 pm

Ясно, май и Каньоните не стават
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Пет Мар 31, 2023 11:08 pm

Става колега, всичко става, ама да не са ти навряни кунките и да не си от ГоуЕмото добрУтро! Още си покарвам от време на време 15 годишното железно нонейм колелце, щото е хубаво човек да не забравя кой е, откъде е тръгнал и къде ще свърши. Гледай само работата да не стане "аз я возих, други я е.аха"!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Съб Апр 01, 2023 9:43 am

никога не е имало среден клас велосипед за 150 лв ,това което едно време минаваше за "среден клас" беше примерно Драг Хакер с Tourney монтаж 3х6 ,стоманена рамка и вилка всичко възможно най евтино и просто .. и тогава е имало байкове над 1000 че и 2000 лв ,но не са се внасяли ,тогава Драг Спринт Рам това бяха марките ( за щастие част от тях фалираха че правеха пълни отпадъци ,колкото и да милеем за родното производство )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Съб Апр 01, 2023 2:18 pm

Не знам за кога говориш, че не е имало среден клас колела за 150 лв, но първите колела със скорости се появиха в България някъде към края на 90-те и да някъде тогава най-скъпото беше 300 лв, до преди това Балканчето с контрата. За да струва 2000 лв колело през 90-те, трябвало е да бъде направо космически кораб.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Съб Апр 01, 2023 2:48 pm

точно за тогава говоря .. прочети внимателно какво съм написал ,ако трябва 2-3 пъти .. за справка ,Specialized Epic Carbon 1990 година е струвал 2500$ ( и това е твърдак с твърда вилка ,мекиците от ония години са доста по скъпи ) .. е ,най вероятно го е нямало в кварталната железария изложен :evil: .. това е все едно да смяташ ,че Москвича е бил среден клас по бай Тошово време ,щото Опел и Форд бяха само в Корекома .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Boyan1984 » Съб Апр 01, 2023 3:33 pm

Москвичите още се карат бе :D Това е висок клас.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Gworan » Съб Апр 01, 2023 7:40 pm

nature написа:първите колела със скорости се появиха в България някъде към края на 90-те и да някъде тогава най-скъпото беше 300 лв, до преди това Балканчето с контрата. За да струва 2000 лв колело през 90-те, трябвало е да бъде направо космически кораб.


И тогава тези колела за по 200-300лв бяха същите като колелата които сега са по 200-300лв. стоманени котви с турбо-китайски скорости с врътки и даже не QR а на резба гайки... Пъврото ми колело (бегач както им викаха тогава всички) беше такъв твърдак за около 200лв, с твърда вилка...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron