Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот feedy » Пет Мар 29, 2024 10:29 pm

Здравейте,

Харесал съм 2 модела Крос, но не знам дали по-скъпият си заслужава 1600 лв, докато другият е 900, при положение, че съм начинаещ.

Ще карам предимно в града след работа просто за упражнение (но с нашите пътища си е направо като по черен път). Спрял съм се на МТБ модели, защото карах Хибридно колело с малко по-тънки гуми и не ми хареса особено, тъй като дори малко пясък или камъчета го изкарваха от равновесие при по-бързо каране.

Евтин модел CROSS GRX 9 27,5" - 900 лв:
https://kadenas.bg/cross-grx-9-27-2022

Скъп модел CROSS FUSION PRO 29" - 1600лв:
https://kadenas.bg/cross-fusion-pro-29-2022

Среден вариант Sprint - 1050 лв:
https://kadenas.bg/sprint-apolon-pro-27-2020

Среден вариант CROSS - 1200 лв:
https://kadenas.bg/cross-fusion-x-29-2022

Виждам, че компонентите са по-висок клас, но както се пита.. Fusion Pro заслужава ли си за моя случай според вас - тази почти двойна цена ще се изплати ли с годините (като качество и по-малко подръжка например) или не? Какво мислите за средния вариант?

Също ще се радвам да препоръчате модел. Размер на рамка М и като цяла май предпочитам 27.5", но и 29" става.
feedy
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 29, 2024 9:20 pm

Re: Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот ВелоВело » Пет Мар 29, 2024 11:44 pm

Първия за мен е правилния избор - 27 скорости, демек 3х9 а Фюжъна е 1х11 или 12 беше.
Не е за града, с тоя малък венец скорост не можеш набра.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот Cross grip 927 » Съб Мар 30, 2024 5:23 pm

Преди 4 дни дойде моят fusion pro. Карах го 2-3 часа из града и между селата и е перфектно. Но аз съм пълен любител и дори да се кача на колело от 5 бона няма да намеря разлика защото съм аматьор. Вилката му е въздушна което и аз не знаех разбрах от колегите от форума
Аватар
Cross grip 927
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 1:20 am

Re: Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот evilzet » Съб Мар 30, 2024 9:25 pm

Не бой се, те повечето са като теб, но няма да се излагат я, веднага усещат трипъл къмпаунда в гумите, па ако ще да са отишли за тоалетна хартия до кварталното магазинче.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот ВелоВело » Нед Мар 31, 2024 8:40 am

Cross grip 927 написа:Преди 4 дни дойде моят fusion pro. Карах го 2-3 часа из града и между селата и е перфектно. Но аз съм пълен любител и дори да се кача на колело от 5 бона няма да намеря разлика защото съм аматьор. Вилката му е въздушна което и аз не знаех разбрах от колегите от форума

Ти ако се качиш на нещо с голяма плоча не ми се мисли какво ще напишеш :D
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот to4kata » Нед Мар 31, 2024 1:09 pm

Cross grip 927 написа:Преди 4 дни дойде моят fusion pro. Карах го 2-3 часа из града и между селата и е перфектно. Но аз съм пълен любител и дори да се кача на колело от 5 бона няма да намеря разлика защото съм аматьор. Вилката му е въздушна което и аз не знаех разбрах от колегите от форума


Ще направиш разлика, убеден съм. Хубавото виноги се усеща. По темата, според мен си струва разликата за Fusion pro. Хем изглежда най-добре, хем е с по-добри компоненти, плюс въздушната вилка, макар и Джуди. Преди 2 седмици продадох моя Cross Fusion, модел 2019 /обикновен, не Pro версията/. Иначе беше симпатичен като цветове, но само толкова - окомплектовката нисък клас, нещо подобно на GRX, вилка на метална пружина. Ами така дървено вози, да не говрим как вие и вибрира при движение по твърда настилка, хеле на асфалт. А за скорстите не се притеснявай, и 12 ще са ти достатъчни, даже и в града!
to4kata
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2019 12:44 pm

Re: Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот feedy » Нед Мар 31, 2024 6:38 pm

to4kata написа:
Cross grip 927 написа:Преди 4 дни дойде моят fusion pro. Карах го 2-3 часа из града и между селата и е перфектно. Но аз съм пълен любител и дори да се кача на колело от 5 бона няма да намеря разлика защото съм аматьор. Вилката му е въздушна което и аз не знаех разбрах от колегите от форума


Ще направиш разлика, убеден съм. Хубавото виноги се усеща. По темата, според мен си струва разликата за Fusion pro. Хем изглежда най-добре, хем е с по-добри компоненти, плюс въздушната вилка, макар и Джуди. Преди 2 седмици продадох моя Cross Fusion, модел 2019 /обикновен, не Pro версията/. Иначе беше симпатичен като цветове, но само толкова - окомплектовката нисък клас, нещо подобно на GRX, вилка на метална пружина. Ами така дървено вози, да не говрим как вие и вибрира при движение по твърда настилка, хеле на асфалт. А за скорстите не се притеснявай, и 12 ще са ти достатъчни, даже и в града!


Благодаря! А какво мислите за средните варианти? Най-вече за тези 2.

https://kadenas.bg/sprint-apolon-pro-29-2020

https://kadenas.bg/cross-fusion-x-29-2022
feedy
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 29, 2024 9:20 pm

Re: Заслужава ли си почти двойната разлик при тези 2 велосипеда?

Мнениеот Kkrase » Пон Апр 01, 2024 7:38 am

Комшийчето има такъв Аполон, ако ти кажа от какви скоци скача, стълби даже и каска за спускане си взе. Но все пак това е дете на 16 години и грам него интересува нищо. Баща му само гуми сменя хаха. Според мен всички са здрави, вземи което на теб ти харесва, обслужването е елементарно и евтино :)
Аватар
Kkrase
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1382
Регистриран на: Пон Мар 08, 2021 11:45 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта