Въпрос за Cross Crossbow

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за Cross Crossbow

Мнениеот Wanderer » Вто Мар 18, 2008 7:24 pm

Здравейте.
Искам да попитам дали някой има впечатления от колелото (Cross Crossbow) и ако може да ми даде съвет дали е добро и/или има ли някое в неговия ценови клас, което е по-добро. Смятам да правя дълги преходи с него, възможно е и "century". Трябва ми твърда вилица. Ще карам по пътища повече но е възможно да се наложи от време на време и по неасфалтирани пътища. Ще му слагам калници и багажник (може би и отпред). Струва ми се, че спиците му са малко, за да издържат продължително натоварване (от багаж), но съм нов и не претендирам да разбирам. Затова и се обръщам с надеждата някой да помогне със съвет. Благодаря предварително.
Wanderer
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 7:06 pm
Местоположение: Етрополе/София

Мнениеот magic1 » Вто Мар 18, 2008 8:21 pm

Kaто му гледам цената 443лв. http://www.crosscycle.com/product_categories/buy по добре се ориентирай към нещо различно от Cross. Има подходящи модели на Sprint и Drag в тоя ценови клас. Колкото до твърдата вилка покарай едно с "мека" такава в града и ще си промениш мнението. Бих ти препоръчал това http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... llfntuhi95 . За плюсовете и минусите на различните марки и модели е изписано толкова много, че вманиачиш ли се едно колело ще го докараш на цената на запазен Golf IV.
Аватар
magic1
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Яну 05, 2008 9:04 pm

Мнениеот hitar_potter » Вто Мар 18, 2008 11:09 pm

magic1 написа: Бих ти препоръчал това http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... llfntuhi95
И как по-точно ще сложиш на това нещо багажник?? И също така как ще кара по пътищата с тая амортисьорна вилка? Ако имах пари, и аз бих карал шосейно колело в града, въпреки дупките... Но нямам и за това ще си купувам вилка с локаут. Както и да е..

drag marathon - това е приличен байк, но не съм ссигурен дали е по-добър от кроса. За спиците си прав според мен, така че гледай да си имаш нормален брой спици :) Хубавите капли с малък брой спици струват много, много повече...[/url]
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот SStoeV » Сря Мар 19, 2008 8:57 am

Ако си решил да взимаш Кроса по-добре сложи някакви други капли,защото ако е с тези от снимката се кривят лесно и доста трудно се оправят заради малкия брой спици,а по тези дупки по пътищата се кривят лесно
:)
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот Wanderer » Сря Мар 19, 2008 7:01 pm

Ако взема този Крос ще сменя каплите и спиците със сигурност.
Търсех велосипед с твърда вилка и с право кормило, за да е по-лека (вилката), да мога да сложа калници по-лесно и защото не съм карал с други кормила освен прави. Гледах и МТБ с твърда вилка, но всичко което видях в интернет е под 300 лв и цената се отразява в компонентите (hi-ten steel рамки за които не съм чувал много добри неща, нисък клас Shimano компоненти и т.н). Ще карам и в чужбина лятото (Италия може би), но предимно по-пътища (освен в много редки случаи ако се наложи да излязa от тях). Просто това беше най-приемливото предложение за колело за тези пари, което не трябва много да ремонтирам за да получа това, което ми е нужно.
Има едно друго колело което ме привлече (Sprint Indianapolis), но е с 200 лв по-скъпо и дори и да се реша да дам допълнителните пари и да взема него незнам дали може да му се сложи багажник и трябва да му сменя кормилото с право. А също гледах и, че курбела му е с две плочи и незнам дали има достатъчно ниска скорост за лесно изкачване на стръмнина с багаж.
Благодаря за съветите и алтернативните предложения досега. Ако някой смята че има МТБ (пък дори и не с твърда вилка) който да може да ми свърши работа за такава цена горе долу (колкото Крос-а) да пише също.
Wanderer
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 7:06 pm
Местоположение: Етрополе/София

Мнениеот Yavkata » Сря Мар 19, 2008 7:46 pm

Най -препоръчваното колело в този ценови клас е
http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=689
Във форума има страшно много изписано за него.Успех!
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Сря Мар 19, 2008 10:03 pm

Yavkata написа:Най -препоръчваното колело в този ценови клас е
http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=689
Във форума има страшно много изписано за него.Успех!
Точно това онтарио няма да върши по няколко причини - венци на резба, не много добри спирачки - някакви лоугън май бяха, по принцип всяко онтарио няма да е добър вариант, тъй като те са с широки гуми, а това не е рентабилно за шосе. Друг аспект е, че не е удобен за монтиране на агажник... Онтариото може да е прекрасен байк, но за нуждите на човека не става :)
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за Cross Crossbow

Мнениеот BG-Rider » Пет Мар 21, 2008 5:27 pm

Wanderer написа:Здравейте.
Искам да попитам дали някой има впечатления от колелото (Cross Crossbow) и ако може да ми даде съвет дали е добро и/или има ли някое в неговия ценови клас, което е по-добро. Смятам да правя дълги преходи с него, възможно е и "century". Трябва ми твърда вилица. Ще карам по пътища повече но е възможно да се наложи от време на време и по неасфалтирани пътища. Ще му слагам калници и багажник (може би и отпред). Струва ми се, че спиците му са малко, за да издържат продължително натоварване (от багаж), но съм нов и не претендирам да разбирам. Затова и се обръщам с надеждата някой да помогне със съвет. Благодаря предварително.


Привет и от мен относно въпроса ти за Cross Crossbow. Колелото има класическа ФТ-комбинация - Gears: 24 speed Shimano RD-2200 / ST-R220 / 224. Рамката обаче трябва да се провери дали е твой размер (не пишат от Cross какви са размерите). Важно е да не си сбит и изгърбен. Защото при дълго каране е много неудобно да ти е по-къса рамката. Така, че освен табличните данни (в инчове или M, L, XL) наблягащи само на дължината на седалковата тръба е много важно ти как стоиш на колелото /дали ти е удобно/). ФТ може да е и без амортисьорна вилка (предимно за шосе). Така става по-евтино и по-лесно се поддържа. Не е ясно рамката на Кроса дали е здрава (да не вземе да пука и да се счупи) и дали позволява удобен монтаж на багажник, както и на всички аксесоари изисквани от Закона за движение по пътищата.
Например Drag Ontario, който ти препоръчва Yavkata (нищо лично) има тънка кормилна тръба и не може да си монтираш удобно огледала на Cateye. Освен това Онтариото за 410 лева, освен че е байк има крайно скапано задвижване 42х14 (пълен майтап) и ходова част. Все пак ти искаш да караш бързо колело с 28 инчови капли и задвижване 48х11, а най-добре 52х11!
Аз също като теб не харесвам тези капли с малко спици - никак не вярвам че са надеждни и здрави.
Моето мнение е, да не купуваш това колело, защото именно каплите му наблягат на МОДАТА, но не и на класиката от 36 спици. Парите, които ще вложиш и времето, което ще загубиш за поборения в Кроса не си ЗАСЛУЖАВАТ!
Това колело никой не го е пробвал още, как се държи на дълъг път. Като, че ли цената от 443 лева е най-примамлива, но пак ще кажа, че едно бианки за 380 евро ( http://biciricambi.it/shop/index.php?ma ... cts_id=300 ), което е на 100 % окомплектовано ВИНАГИ си остава СИМВОЛ НА КАЧЕСТВО и всепризнато доверие - КУПУВАШ И КАРАШ - ЯКО БЕЗ ЗАДРЪЖКИ И ПРИТЕСНЕНИЯ.
Засега в БГ не се продават модели на Бианки с 28 inch капли, но и това предстои.
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Re: Въпрос за Cross Crossbow

Мнениеот did » Пет Мар 21, 2008 5:47 pm

BG-Rider написа:пак глупости

ти нямаше ли да спираш да пишеш глупости?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за Cross Crossbow

Мнениеот Bashmaistora » Съб Мар 29, 2008 2:32 pm

Моето мнение е, да не купуваш това колело, защото именно каплите му наблягат на МОДАТА, но не и на класиката от 36 спици. Парите, които ще вложиш и времето, което ще загубиш за поборения в Кроса не си ЗАСЛУЖАВАТ!
Това колело никой не го е пробвал още, как се държи на дълъг път. Като, че ли цената от 443 лева е най-примамлива, но пак ще кажа, че едно бианки за 380 евро ( http://biciricambi.it/shop/index.php?ma ... cts_id=300 ), което е на 100 % окомплектовано ВИНАГИ си остава СИМВОЛ НА КАЧЕСТВО и всепризнато доверие - КУПУВАШ И КАРАШ - ЯКО БЕЗ ЗАДРЪЖКИ И ПРИТЕСНЕНИЯ.


Браус БГ-райдер - БИАНКИ! :agree: :beer:
Ндей гу слуша тоа с луканките :dunno:
Простакът е непобедим!
Bashmaistora
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 8:29 pm

Мнениеот FallAngel » Вто Апр 01, 2008 3:13 pm

Crossbow е много добър модел, изцяло е алуминиев и много лек. Има много добър монтаж Shimano 2200 който е предназначен точно за такъв тип каране. Модела е предвиден да бъде оборудван с калници и багажник по желание. Що се отнася до каплите според мен ще издържат на натоварването, ако ги смениш ще се лишиш от един голям +, главините на колелото са с капсуловани лагери и двете. Има един малък недостатък ако си висок колелото ще ти дойде късо. Разстоянието от седалката до кормилото е късо, но ако се смени лапата с 2-3см по дълга става. Още нещо относно цената значи на сайта е даден 443лв но това май е без ДДС защото при нас е 525лв. Това е от мен дано да съм бил полезен.
Аватар
FallAngel
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 8:30 pm
Местоположение: Бургас


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта