Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот gosh6o » Пет Ное 02, 2012 11:55 am

Въпрос:
В момента имам това дърво http://www.hlcorp.com.cn/en/product_sho ... endid=1276 и честно казано ми върши работата, за цената си!
Смятам да я сменя с един XCM 100mm, който изглежда стар, трябва да му се сменят втулките и от горе няма от ония настройки за работата му. Въпроса е по-добре ли ще работи от зуума? Ако да я вземам на мига :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот Hell_Man » Пет Ное 02, 2012 12:20 pm

gosh6o написа:Въпрос:
В момента имам това дърво http://www.hlcorp.com.cn/en/product_sho ... endid=1276 и честно казано ми върши работата, за цената си!
Смятам да я сменя с един XCM 100mm, който изглежда стар, трябва да му се сменят втулките и от горе няма от ония настройки за работата му. Въпроса е по-добре ли ще работи от зуума? Ако да я вземам на мига :)

"трябва да му се сменят втулките и от горе няма от ония настройки за работата му" <== е то какво остана от вилката - 2 пружини на кръст!
Колко бюджет имаш и за каква работа ще я използваш - за тротоарчета и черни пътечки е удачна вилка, особено ако ѝ се прави профилактика. От Zoom-а категорично е по-добра.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот gosh6o » Пет Ное 02, 2012 12:35 pm

Вилката ми я дават за 15лв и втулките 7 общо 22 :) Ще се ползва за градско и черни пътечки от където предварително е минала поне 50 пъти лада нива, демек отъпкани :roll2:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот Hell_Man » Пет Ное 02, 2012 12:46 pm

gosh6o написа:Вилката ми я дават за 15лв и втулките 7 общо 22 :) Ще се ползва за градско и черни пътечки от където предварително е минала поне 50 пъти лада нива, демек отъпкани :roll2:


Ако ти се дават 22 лв. и ти се сглобява - играй си - ще се научиш "Що е то вилка и има ли почва у нас".
На какво колело я слагаш?
Идеята ми е дали да не спестиш тези пари и време и за 50-тина лв. да вземеш нещо по-читаво и сглобено?
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот gosh6o » Пет Ное 02, 2012 12:53 pm

1во май ще я сложа на рамка крос номад, а после на нов ц1. Аз ще я видя вилката де, дали е запазена и как е от вътре и като цяло я вземам за един сезон.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Вилка XCR

Мнениеот onur2469 » Нед Ное 04, 2012 7:32 pm

Някой знае ли дали се продават lockout системи за вилка sr suntour xcr?
onur2469
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Окт 29, 2012 4:26 pm

Re: Вилка XCR

Мнениеот biker9812 » Пон Ное 05, 2012 7:53 pm

onur2469 написа:Някой знае ли дали се продават lockout системи за вилка sr suntour xcr?

http://www.screambikes.com
Изображение
biker9812
 
Мнения: 221
Рейтинг: 1032
Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 10:46 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот pont13 » Чет Дек 13, 2012 9:42 pm

Здравейте днес си купих XCR 100мм ход преди време бях чувал, че може да се модне на 150 ход някой ако е чувал или знае нещо за това моля да отговори, благодаря предварително!
Аватар
pont13
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 8:26 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот Ozzie » Чет Дек 13, 2012 11:09 pm

може, ама не може, така че по- добре не си прави експерименти със собственото ти здраве
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот pont13 » Пет Дек 14, 2012 4:15 pm

Благодаря!
Аватар
pont13
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 8:26 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот diabo » Пет Дек 14, 2012 5:44 pm

2.5 няма да е никакъв проблем за XCR :agree:
diabo
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1173
Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 7:42 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот gosh6o » Пет Дек 21, 2012 3:30 pm

Взех си от форума sr suntour xcm v3 100mm mlo. Още 1вия ден и направих профилактика с тази грес: http://screambikes.eu/bg/smazki-i-pochi ... 150ml.html . Вилката няма луфтове и е като нова. Даже и козметиката е на 100 процента. Проблема е, че я карах едно 20 карания на рамка кросс номад. Правеше си целия ход от 100 мм колкото и невъзможно да ви звучи. Тези дни я отворих и пак я омазах със същата грес, но леко мръднах втулките и им се изкараха зъбчетата. Наместих ги и легнаха на местата си. Сега я карам на с1 и стой вкъщи, но нещо не мога да вкарам пак целия ход... Идеи??? Говоря, че е пробвана на топло :) Иначе аз отслабнах с един кг и рамката с 2.6кг, ако е от значение :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пет Дек 21, 2012 3:54 pm

Геометрията отчиташ ли я ? Профилактира ли я при пружините ? Пипа ли прелоуда ?
Едни 3.6 кг никак не са малко... Но мойто скромно мнение е, че една вилка не трябва току така да си прави целия ход :nono:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот gosh6o » Пет Дек 21, 2012 4:00 pm

^_WhitE_DeMoN_^ написа:Геометрията отчиташ ли я ? Профилактира ли я при пружините ? Пипа ли прелоуда ?
Едни 3.6 кг никак не са малко... Но мойто скромно мнение е, че една вилка не трябва току така да си прави целия ход :nono:

Челния ъгъл изглежда да е същия. Наместих сега втулките. Във вилката имаше много грес и я смених. Мазнах и леко стеншените. Дали е грешка това? Нищо друго не е пипано :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот fiderota » Чет Мар 07, 2013 4:27 pm

Искам да попитам притежателите на XCR как се справят тези вилки зимно време. Трябва ми нещо с 12 см ход, а не знам дали да рискувам с някоя маслена или въздушна, че на пружините и сам мога да си правя поддръжката. Сега съм с XCM и зимно време или при ниски температури или в много дъжд спира да работи. Предполагам ХЦР-а няма да е по-различен, но един приятел каза, че неговия сравнително си работел и зимата. Вярно, че я тормозех моята и на -15 С когато и катинара ми замръзваше около колелото и не можех да го отвия, но при малко по-човешки условия се чудя как ли е XCR- чето. :beer:
Мразя насрещен вятър.
Аватар
fiderota
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 8:07 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот rock » Чет Мар 07, 2013 4:55 pm

Моята XCR при по-ниски температури от +15 става твърда или с минимален ход. Като напече е ок.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот c1rider » Чет Мар 07, 2013 5:01 pm

Аз докато имах xcr паднат ли температурите под 5 6 градуса ставаше камък. По добре е със въздух вилка. Там пак зимата е по твърда, но не и както xcr.
c1rider
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1151
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 6:34 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот Hell_Man » Чет Мар 07, 2013 5:20 pm

При сносна поддръжка не работи кой знае колко по-фрапиращо различно. Аз си умирам да карам нощно време през зимата на градско и това си движи. Важно е да не се оставя да кондензира и в какво състояние са уплътнителите и каква е смазката вътре. От мазилото зависи дали ще втвърди, в крайна сметка...
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот xcrider » Пон Мар 11, 2013 8:02 pm

Може и така да е, но поне при евтините сънтури, които съм карал - XCT, XCR, XCM, Duro, винаги е имало този проблем - вдървяването при темепратура под 10С. Определено е загуба на пари да минаваш от XCM към XCR. Даже, веднъж не очаквах толкова да е "спекла" вилката и да не работи въобще, когато един камък ми изблъска предницата и заради това паднах. Беше около 8-10 градуса над нулата. Този проблем отсъства при по-високите класове Suntour , а при rockshox дори и при вилки като Dart, работата почти не се променя.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот fiderota » Пон Мар 11, 2013 9:08 pm

Благодаря за съветите, ще изчакам до есента, лятото хцм-а 6те си работи :D и ще взема нещо по-читаво :beer:
Мразя насрещен вятър.
Аватар
fiderota
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 8:07 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Мар 14, 2013 1:51 am

c1rider написа:По добре е със въздух вилка. Там пак зимата е по твърда, но не и както xcr.

Точно обратното ! При въздушните вилки се получава омекване (поради свиването на въздуха - на теория, на практика - Epicon-a ми се струва малко по-твърд).

Hell_Man написа:При сносна поддръжка не работи кой знае колко по-фрапиращо различно. Аз си умирам да карам нощно време през зимата на градско и това си движи. Важно е да не се оставя да кондензира и в какво състояние са уплътнителите и каква е смазката вътре. От мазилото зависи дали ще втвърди, в крайна сметка...

Правилно, мазилата и замърсяванията оказват голямо влияние, карал съм вилката (без хидравлика) и на -10, като е запазвала 40-80 % работоспособност. Само като се наблъска със сняг/лед/кал се получава клинч :D
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот magnumz » Чет Мар 14, 2013 9:01 pm

Чух, че при XCR можело да се заключи хода в движение. Аз имам XCM и на него номера в движение става само ако си вдигна кормилото и с другата ръка да преместя врътката докато предната ми е във въздуха. Искам да попитам може ли системата за заключване на XCR да се сложи на XCM и колко би струвала?
Сега съм с MLO :dontknow:
ТЪРСЯ ВРЪТКА ЗА XCM ЗА LOCKOUTa. СТАВА ВЪПРОС ЗА МЕХАНИЧЕН ЛОКАУТ
Аватар
magnumz
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1135
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 8:16 pm
Местоположение: Североизточна България

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот Hell_Man » Чет Мар 14, 2013 9:08 pm

magnumz написа:Чух, че при XCR можело да се заключи хода в движение. Аз имам XCM и на него номера в движение става само ако си вдигна кормилото и с другата ръка да преместя врътката докато предната ми е във въздуха. Искам да попитам може ли системата за заключване на XCR да се сложи на XCM и колко би струвала?
Сега съм с MLO :dontknow:

Не се занимавай с тъпотии - системата за заключване е едно голямо тракало - аз изкорубих моята и сложих още една пружина с регулиране на хода - като се натегнат вилката си е почти блокирана и НЕ тропчи.
Иначе за малко пари можеш от бракувана вилка да извадиш заключващите пластмаси и пружина, но пак казвам - безсмислено е. И заключването в движение, поне на моя XCR, беше същото като твоето.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот magnumz » Нед Апр 21, 2013 9:21 pm

На xcm v3 sf11 mlo 100mm може ли да се смени пружината с по-мека, че ми писна при яко каране вилката да прави 4-5 см. Идва си ми твърдичка. И мисля ако може ще ми трябва инструмент за да я отвия отгоре :)
ТЪРСЯ ВРЪТКА ЗА XCM ЗА LOCKOUTa. СТАВА ВЪПРОС ЗА МЕХАНИЧЕН ЛОКАУТ
Аватар
magnumz
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1135
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 8:16 pm
Местоположение: Североизточна България

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот control » Пон Апр 22, 2013 8:12 am

Имах xcr 120ход пружинения ,ако се добави във всеки ботуш масло 5W-40 моторно се ботом аутваше от бордюр.Теглото на карача беше 60кг.
Пробвай, лятото слагах 10W-40 че от другото много се разтичаше.
Маслото го сменях на 1месец ,защото ставаше черно.

Бях пробвал да смеся минерално 10W-40 с синтетично 5W-40 и вилката работеше най добре от всякога, по маслото не лепеше прах, но взе че направи някаква реакция и маслото се стегна и стана като твъда грес.
Тва е на евтина вилка по друг начин не може да се подобри работата.Ти си решавай какво ще правиш.
control
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Сря Яну 09, 2013 10:58 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот vladimmir » Пон Апр 22, 2013 5:18 pm

Колеги дайте инфо за тази вилка- Suntour SF12 -XCM MLO, със мехънично заключване. :dontknow:
vladimmir
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 9:58 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот control » Пон Апр 22, 2013 7:03 pm

Каква информация те интересува по точно? :dontknow:
control
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Сря Яну 09, 2013 10:58 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот magnumz » Пон Апр 22, 2013 7:05 pm

control написа:Каква информация те интересува по точно? :dontknow:

:offtopic:
Я дай скайп нещо да те питам за ония тунинги дето казваш. Аз им викам цигански боххер, но ми е интересно :)
ТЪРСЯ ВРЪТКА ЗА XCM ЗА LOCKOUTa. СТАВА ВЪПРОС ЗА МЕХАНИЧЕН ЛОКАУТ
Аватар
magnumz
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1135
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 8:16 pm
Местоположение: Североизточна България

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот vladimmir » Пон Апр 22, 2013 7:07 pm

control написа:Каква информация те интересува по точно? :dontknow:


Заслужава ли си ? Колко е надежна? Качество? Здравина? За какъв терене е ?
vladimmir
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 9:58 pm

Re: Важна тема: вилки SR Suntour XCR

Мнениеот control » Пон Апр 22, 2013 9:25 pm

magnumz написа:
control написа:Каква информация те интересува по точно? :dontknow:

:offtopic:
Я дай скайп нещо да те питам за ония тунинги дето казваш. Аз им викам цигански боххер, но ми е интересно :)

Като тръгне да се сглабя вилката преди да се сложи пружината в ботуша се слага 150-180мл масло.
После се слага пружината и отгоре врътката се завива.Това е...

После при смяната на маслото се отвиват отдолу болтовете и почва да тече масло и после се избиват шишовете.
После вилката като се разглоби всичко се минава с обезмаслител.
После се сглабя и на резбите слагам малко грес и после слагам маслото.
Няма нищо трудно.

За перфектната работа има значение маслото.
им викам цигански боххер
ПП
Ако се подложи на такъв "тунинг" от вилка в перфектно състояние за 1 сезон и половина се разбрицва и е за основен ремонт на стойност 50-60лв.Затова аз я продадох там за 60-70лв и предпочетох да си взема нещо качествено, въпреки че боксер не е нещо кой знае какво... :agree:
От седмица има боксер Team и мога да кажа, че въобще не може да се сравнява с работата на xcr-а.
control
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Сря Яну 09, 2013 10:58 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта