Здравей, според мен ако детето наистина на 7 години е за 24 цолов велосипед, то по-добрият вариант е първото колело от Декатлон заради рамката и липсата на предно окачване.
Българските предложения от този тип и клас са
това
http://bikesport.bg/bg/products/165-spr ... %BA%D0%B8_ 3 плочи отпред и палцови команди.
това
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-det ... -2014.html - заради ниската рамка и
това
http://koleloto.bg/product/1027/cross-2 ... speed.html заради алуминиевата рамка
Моите наблюдения върху детските велосипеди са следните. Най важното е на детето да му е удобно и да върви леко. Окачвания, скорости и прочие са на второ място. Ако е с дерайльор - задължително предпазител /една тел, която се завинтва до него е стърчи настрани, да да се удря преди него в земята/
Специално аз след първото пасати нинджа на голямото дете - 16 цола му взех едно 20 цола втора употреба от продавалника с рамка като на драг лазер, калници и 3 вътрешни скорости на срам, с контра. След като ме сложих гуми за бмх, стана уникална машина и малкия си го кара с голям кеф. Той е вече втори клас на 8 години и му е добре. Мисля другата пролет да му взема спринта от линка, за да свиква вече с палцовите команди и смяната на такива скорости, а и защото няма втора употреба 24 цолови детски с вътрешни скорости.
На сестра му, която е на 5 години съм взел пак 2-ра ръка от продавалника едно розово колелце с една скорост и контра и тя също много му се кефи особено като му сложих гладки гуми.
Децата карат все пак по равно и нямат нужда от много скорости, а и не ми е спокойно да сменят обикновените такива, за да не ги прецакат нещо като не спазват начина за смяна. При твърдо колело децата се научават инстинктивно на техника - карат леко по неравности, надигат се от седалката и прочие.
Мисълта ми е, че можеш да минеш 100 лева по-евтино и 1 кило по леко и без мека вилка, освен ако детето не иска да тренира скокове.