Шосейни гуми за GRX8

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Шосейни гуми за GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 22, 2015 11:07 am

Здравейте! Вече имам 550-600км с байка си, но нещо не е бързо на шосето. Ясно е защо, защото съм с 26х2.10 гуми.Искам да си купя шосейни гуми за байка си, имам четири въпроса:
-Дали ще му седи хубаво?
-Дали ще има разлика в скоростта?
-Колко широки трябва да са гумите?
-Марка за хубави гуми
Бюджетът ми е около 50-60лв за две гуми (на гума по 25-30лв)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Шосейни гуми за GRX8

Мнениеот victortrt » Пет Май 22, 2015 3:27 pm

1. Ще започна с храната - виж първите постове и особено тези на carno в твоята тема - viewtopic.php?t=170094. Там май ти обяснихме, че предимно за шосе са други велосипеди и редица други неща за предавки и т.н.
2. Имаш планински велосипед, направен /добре казват/ точно за каране в планина и по пресечени терени. Това значи, че рамката му е тежка и здрава, каплите и гумите са широчки, а предавките са за пресечен терен.
3. Ако на най-тежка предавка по асфалт не можеш да въртиш по-бързо, смени гумите.
По твоите въпроси:
- Тясна и тънка гума няма да му седи хубави предвид широката рамка и капли, но и може да не стане /заради каплите/;
- С по гладки гуми при равни други условия ще има разлика в скоростта;
- Колко трябва да са широки е въпрос само на твой избор - колкото по-тесни, толкова по-бързи, но може да не станат на каплите и е грозно; по-широки - по-красиво, но по-голямо съпротивление /не е задължително, зависи от грайфера и шарката/.
- марките за хубави гуми са много, но посочения под въпросите бюджет обезсмисля изреждането им /по-скъпи са/
Според мен ти трябва нещо универсално като това - http://www.rubena-web.com/bg/%D0%B2%D1% ... 9-50-559-0
С него можеш едновременно ка караш по шесе и по черен път, което си е по-добре отколкото да си само с асфалтови гуми, които на черно няма да ти вършат работа.
Не съм наясно с цената, аз купувам от техни дистрибутори в София гуми за детски и моя велосипед по около 20 лева за гума.
Вече ако не те мързи да сменяш постоянно гуми, да настройваш спирачки и скорости, виж и градските им предложения, има 26 цолови, като клекнеш и ти излиза размера в мм, търсиш 559 втора цифра - http://www.rubena-web.com/bg/%D0%B2%D1% ... -tour-trek, модела кобра е изцяло грядски ориентиран, евтин и т.н., флаш са трекинг гуми с акцент на шосето, но стават за черен път, а уолрус както там се казват са по-тежички /съответно дебели и здрави/ и са трекинг гуми с акцент на каране по черен път.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейни гуми за GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 22, 2015 3:40 pm

Тия универсалните са хибридни гуми нали? Хем за гората, хем за асфалт.. Аз също гледах такива, но ми се щеше нещо под 1.90 да са гумите
Тези дали няма да станат? 1.75.. Ето колело с 1.75
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=55C54AE7
Ето ги и гумите
http://www.rubena-web.com/bg/%D0%B2%D1% ... 6-47-559-0
Вече въпросът е дали ще станат на каплите...
А дали вътрешната гума ще е проблем?
____________________________________________________
Ето тези си избрах, стават ли за нещо?
http://www.velozona-bg.com/shop/%D0%93% ... 0559%20APS
http://www.velozona-bg.com/shop/%D0%93% ... 2047%20559
http://www.velozona-bg.com/shop/%D0%93% ... OBRA%20APS
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Шосейни гуми за GRX8

Мнениеот victortrt » Пет Май 22, 2015 4:52 pm

Ако има Велозона във Варна, отиди там и питай дали ще станат и съответно искай да ти ги сложат.
Възможно е да не паснат на вътрешните /на тях пише в какви граници са предвидени/, което не е фатално, но тясна външна и широка вътрешна води до риск от нагъване на последната и пукане.
Сам прецени дали ще си отиват 1.75 на твоето колело /предвид рамката/, въпрос на вкус .....
От трите линка най-долу все пак вземи тези за 22 лева с APS /система против пробиване/ - по тежки са с малко, но си струва, защото пазят от тръни и стъкълца. такъв модел, но 16 цола има дъщерята и съм доволен /то аз й ги избрах де, заради бялата ивица отстрани и други фактори/
Техният балон е по-умно измислен и на асфалт се търкаля малка част от гумата за разлика от другия модел, който стъпва на по-голяма площ за меко возене.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейни гуми за GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 22, 2015 7:27 pm

Значи като цяло трябва да се съобразя с 3-4 неща:
-дали гумите ще са точни за каплите
-дали имат такава защита АПС за по-голяма сигурност
-дали ще пасне на вътрешната
-и разбира се цената
:beer: В темата ми за байка ще пусна снимки на гумите, които съм купил, но мисля до 2-3 седмици вече да съм ги сложил :)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Шосейни гуми за GRX8

Мнениеот NomadRider » Съб Май 23, 2015 11:50 am

Аз взех едни долнопробни Kenda - 1.95, шосейна шарка, пълен слик. Цена на гумата под 15 лв. и дори с тях правя разликата при градско каране. Колелото има по-голяма инерция, върви повече и, разбира се, не роня XC грайферът на другите гуми. :beer:
Та идеята ми е, че дори от 2.10 на 1,95 разлика има.
Лично според мен 1,75 ще станат без проблем и няма да имаш проблеми с каплата и с вътрешната гума
"Ако искаш здрав и евтин за поддръжка мотор, купи си колело."
Аватар
NomadRider
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Мар 06, 2015 11:25 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта