Ново колело за висок човек? Съвет

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот skatebg » Пон Апр 16, 2018 7:11 pm

Здравейте харесал съм си един модел колело. Така като съм висок 1.94 и тежа 93кг! Но все пак искам да попитам за модела на CROSS GRX8 на 29цола на 56см Рамка? Добър вариант ли е на него съм се спрял?! Защото ми е излязла оферта за 2-ра ръка с остатъчна гаранция?! Заслужава ли си, и дали ще е добре модела спрямо моят ръст! Благодаря. :beer:
skatebg
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 10:20 pm

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот carmo » Пон Апр 16, 2018 8:02 pm

Рамката е пословично здрава, ти не си твърде тежък, а ако вътрешната дължина на кракът ти е поне 90 см, 560мм ще ти стане.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот skatebg » Пон Апр 16, 2018 8:06 pm

Само ме притеснява да не ми е малка тая рамка, тя се води уж ХЛ за тоя модел. Иначе благодаря за отговора. :) Кракът ми е 92, 93 см.
skatebg
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 10:20 pm

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот Alexi » Пон Апр 16, 2018 10:02 pm

рамката е къса ,и е с по скоро трекинг/хибрид геометрия ,доста далеч от съвременните планински стандарти .. за твоя ръст виж нещо с поне 620-630 горна тръба ( ефективна ) цената обаче за съвременна рамка вероятно е колкото на цялото колело което си си харесал, но така са нещата като цяло ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот skatebg » Пон Апр 16, 2018 10:30 pm

Много рядко съм виждал толкова големи рамки? А разлика в парите е голяма?! Това колело ще ми е малко или нормално?
skatebg
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 10:20 pm

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот carmo » Вто Апр 17, 2018 9:24 am

Колегата е прав за дължината, но на първата версия на тази рамка. После има промени и моделите от последните няколко години са с по-дълъг преден триъгълник. При 56см височина на рамката, дължината по хоризонтала (ефективната) е около 65см , което ще ти е достатъчно.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот skatebg » Вто Апр 17, 2018 9:50 am

Другият вариант който ми излезе е този https://www.bike.store.bg/p197702/cross-travel-man-2017-kros-kyntri-velosiped-28-.html, CROSS TRAVEL 600mm? Незнам последно тоя модел където съм го харесал (GRX8) дали ще пасне? Или колчето ще стърчи много от рамката и няма да издържи, както колегата писа по-горе да не ми е къс? Благодаря!
skatebg
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 10:20 pm

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот carmo » Вто Апр 17, 2018 11:06 am

Последното е друг тип колело -хибрид. По-подходящ е за градско и извънградско -по шосе и сух черен път. Ти си прецени къде и как предимно ще караш. За GRX8 вече ти писах. намери нещо подобно (като тип и размер) и си прецени.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот skatebg » Вто Апр 17, 2018 11:14 am

Мисълта ми е, че тоя CROSS RGX8 средно между планинско и градско, крос кънтри нали? А този тругия по-градски? Разликата в рамките е поне по размер като гледах, единият е по висок и къс. А другият е по-нисък и дълъг?
skatebg
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 10:20 pm

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот boyanpa » Пет Май 21, 2021 4:32 am

Здравейте и поздрави на всички ездачи! Моля за насоки кой размер трябва да се гледа, при избор за висок човек? Преди години в магазина ми продадоха едно Драг Гризли с рамка 26, което било най-голямото колело, но се оказа, че не е. Ще се кара в градска среда, ако има значение. Благодаря!
boyanpa
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 19, 2021 8:33 am

Re: Ново колело за висок човек? Съвет

Мнениеот Drunken MadLoud » Пон Май 24, 2021 5:52 pm

boyanpa написа:Здравейте и поздрави на всички ездачи! Моля за насоки кой размер трябва да се гледа, при избор за висок човек? Преди години в магазина ми продадоха едно Драг Гризли с рамка 26, което било най-голямото колело, но се оказа, че не е. Ще се кара в градска среда, ако има значение. Благодаря!

Здравейте всички начинаещи търсещи съвети във форума. Без да искам да съм рязък или да ви "охлаждам страстите", не е никак трудно преди да потърсите съвет, да попрочетете малко из Google. Форума е за да си помагаме, но до колкото знам...тук няма врачки, никой не гледа на кафе, боб и т.н. Съвета ми е към всички новопостъпили, не само към конкретната тема. Когато поискате компетентно мнение, поне давайте нужната информация. В случая "колело за висок човек" може да се тълкува по много различни начини. Визирам последния коментар. 26 инча рамка...със сигурност не е ставало въпрос за размера на рамката според ръста. Ако искате добър съвет особено по този въпрос...си кажете поне какъв ръст се...макар че има и други критерии. Доста от "ездачите" тук са си направили труда да четат и интересуват не малко...може би още преди да е имало форум. Опитайте и вие. Когато имате конкретен въпрос със ясна информация е добре...но иначе, е доста мързелива работа, и за това често никой не ви обръща внимание. Пак казвам, че съжалявам ако съм рязък...но когато искате компетентно мнение, бъдете поне малко подготвени и вие. Има не малко теми във форума относно размери на рамки, ценови диапазон...и не само. Да не говорим из целия Google. Предполагам, че ще получа не малко минуси, за това ми изказване...но и няма проблем :D . Просто се вземете в ръце, и се поинтересувайте малко предварително когато търсите съвет...всъщност без значение от форума. Трябва да има конкретен въпрос, със конкретна информация. Никой не харесва мързеливите. Четете повече, и ще ви се помага повече! :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта