Избор на фар Сигма и Лезайн

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на фар Сигма и Лезайн

Мнениеот Teodor89 » Чет Май 02, 2019 1:25 am

Здрвейте, много се чудих.Между двата, 130лв. ми е горната граница. https://www.pumpmybike.eu/Tools/bike-lights/Lezyne-macro-drive-1100?sort=p.price&order=DESC и https://dragzone.bg/preden-far-za-kaska-sigma-sport-buster-700-hl
Ще се кара в града, в парка и извън градско по шосе.Без планини и реки. Първо се загледах в Лезайна и 1100 лумена звучи добре на хартия, но четох противоречиви ревюта за модела. От другата страна е бъстър 700 и на хартия е доста по-зле,но четейки сравнения в нета и конкретно това https://road.cc/content/buyers-guide/212914-best-20182019-front-lights-cycling-40-light-beam-comparison-plus-how, се насочих към сигмата и го поръчах, но все още има време за размисъл.Та какво е вашето мнение за двата и кой ще ми свърши по-добра работа?
Teodor89
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 05, 2017 11:41 am

Re: Избор на фар Сигма и Лезайн

Мнениеот Radostinn » Чет Май 02, 2019 9:39 am

Здравей,
От няколко години ползвам фар XL450 Lezyne и мога да кажа, че до сега не съм имал какъвто и проблем с него от гледна точка на функционалността. Осветяването е много добро, като го прави не само в една точка, а и в периферията. В екстремни условия, като дъжд, сняг ... фара работи безпроблемно, но в зимни условия батерията не издържа толкова дълго, може би 20-30% по-малко. От гледна точка на захващане към колелото мога да кажа, че Lezyne определено води пред всички останали. Захващането е бързо, здраво и тези гумени каишки не са показали и най-малка форма на износеност за няколко години. Всички мои приятели ползващи фарове с друга форма на захващане обикновено са имали проблеми и след това побългаряване на захващането. При моят модел задното капаче, представляващо гумена го загубих, но в модела който ти си посочил виждам, че е подобрен дизайна.
И не на последно място искам да посоча, че корпуса е от алуминий и като цяло изглежда много солиден.
Поздрави и успех с покупката
Radostinn
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Окт 12, 2018 2:07 pm

Re: Избор на фар Сигма и Лезайн

Мнениеот Teodor89 » Чет Май 02, 2019 11:29 am

Благодаря за отговора. А някой може ли да изкаже мнение за лумените при Лезайна дали наистина са 1100 реално,защото гледам,че със 700 те си лумена Сигмата не свети по-лошо?
Teodor89
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 05, 2017 11:41 am

Re: Избор на фар Сигма и Лезайн

Мнениеот lord_chuldarkar » Пет Май 03, 2019 2:08 pm

Здравей, зимата взех такъв лезйн 1100ХЛ, реално 1100 e само в режим овърдрайв, който според производителя изразходва батерията за час и малко. Аз го ползвам на 650 или 450 лумена обикновено и са съвсем достатъчно, при спускания с МТБ го пускам на 1100, както и когато карам по шосе и знам че ще се прибера в рамките на батерията. 1100 е много ярко и доколкото знам в Германия не е street legal.

Впечатленията ми са доста добри, придобих го за около 90лв от ибей с гъбко (нов), но и 120 е добра цена.
Предимно го взех за МТБ, че ми писна да влача по 2-3 фара за 2-3 часа каране по тъмно справя се добре, за шосейка идва малко голям, ако ще избирам фар за шосейка може би бих взел лезин 800 или 750.
Откъм осветеност първия път като го ползвах с шосейка бях забравил да си махна слънчевите очила и се чудех що фара не се различава от един китайски с 300 лумена, иначе при шосейно каране със средна около 30км/ч режила с 650лумена идва малко къс, в смисъл не свети напред колкото ми се иска, но като цяло бих оценил фара 9/10
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта