съвет за ново колело

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

съвет за ново колело

Мнениеот igreka » Вто Авг 13, 2019 9:59 pm

Здравейте, ще купувам нов байк, трябва ми бюдженто решение, enrty class, понеже ще ми е първо колело от такъв тип и на този етап не мога да отделя повече от 700 лева. Колелото ще се ползва главно за каране по градски улици, велоалеи, изкачване и спускане по паваж, от време на време по черен път и някоя друга горска пътека. По-малкото тегло е плюс, тъй като ще се пренася няколко етажа по стълби. Насочил съм се към българска марка, 27.5 - 28 цола, може би хибрид ще е най-подходящо за целта? Какво мислите за тези модели Sprint Sintero Man 28, Cross crx 27.5 7, Sprint maverick 27.5,
igreka
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 03, 2019 5:39 pm

Re: съвет за ново колело

Мнениеот carmo » Сря Авг 14, 2019 6:43 am

Първото е хибрид, а другите 2 са МТВ. От Синтерото (за да е по-леко) може да видиш този https://www.bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B ... s-rigid-28 вариант -с твърдата вилка. Става за всичко описано от теб, без горските пътечки. Иначе с този бюджет и планински байк, от изброените от теб - по-добре тази https://velosiped.bg/cross-grx-9-hdb-27 ... -2019.html версия на GRX 27,5. Ако добавиш малко, може и това https://velosiped.bg/cross-grip-27-5-cheren.html -малко по-лекичко е.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: съвет за ново колело

Мнениеот igreka » Нед Сеп 15, 2019 8:40 am

А какво мислите за pulse st 1, много ми харесва като визия, особено сивия цвят. Сега карам предимно велоалеи, изкачване на баир по паваж /и спускане/, равни пътеки без камъни, (но има някои други неравности, корени, препятствия). Не знам дали ще се зарибя по планинското каране, но и предпочитам да карам на спокойствите вместо по шосетата.
Тъй като за сегашното каране като че ли хибрида е по-добрия избор, искам да попитам ще има ли проблем и какъв ако взема МТБ и го карам по стандартните ми марширути. Не искам да правя други ъпдейти- да сменям гуми и т.н.
igreka
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 03, 2019 5:39 pm

Re: съвет за ново колело

Мнениеот carmo » Нед Сеп 15, 2019 7:46 pm

За сегашните ти терени хибрида е удачен, особено ако го ползваш и за градски транспорт или за асфалтови (и по черен път) обиколки из околията. Ако обаче се зарибиш за "по-тайни местенца" - МТВ-то е по-добър вариант, просто по сегашните терени ще ти коства малко-повече усилия и скоростта ти ще е по-ниска.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: съвет за ново колело

Мнениеот atanashh » Нед Сеп 15, 2019 7:59 pm

В момента гледам на сайта им има Pulse ST1 размер М на 759 лв. :)
atanashh
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 13, 2018 5:53 pm

Re: съвет за ново колело

Мнениеот igreka » Нед Сеп 15, 2019 8:24 pm

да, това е и другата причина да се насоча към този модел, вече влиза в бюджета. Най-вероятно това ще е
igreka
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 03, 2019 5:39 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron