Съвети за избор на нов велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Нед Сеп 22, 2019 12:16 am

Привет!
Идвам при Вас, за да ми помогнете с избора на първото ми ново колело. В момента карам един Cross Grip 124, който взех втора ръка и мисля, че е време за ново. Височината ми е 193см, тежа около 72кг и височината от земята до чатала ми е 93см(надявам се да съм измерил правилно :D ).

Велосипедът ще се кара най-често при обичайното за един град: тротоари, черни пътища и павета. Когато имам възможност ще го карам и в горите, които са в околността.
Бюджета ми е 1100 лева максимум, и за момента съм се спрял на ето тези два модела (беше само един досега, но видях току-що за този модел на Specialized, че е намален и влиза в бюджета :D)
Искам да добавя също, че това как изглежда ще бъде голям плюс за мен.

https://www.bikecenter.bg/velosiped-29- ... p-blk-ion/

https://kadenas.bg/ORYX-NINE-C18-29

От това, което съм чел досега знам, че вилката на Орикса е доста по-добра от тази на Спешъла, но за останалото не съм сигурен.
Сетих се за още нещо, което да вметна: знам, че може би за мен е по-добре да взема туристически велосипед, но съм твърдо решен, че ще взема планински. :)

Та така, ако има още нещо, което съм забравил да допълня, ще го добавя.
Edit: Колелото ще се кара и през зимата!
Благодаря предварително на всички! :)
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот carmo » Нед Сеп 22, 2019 12:59 pm

То колебания относно 2-та варианта няма - вземай Орикс-а, с най-високата (52см) рамка.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Нед Сеп 22, 2019 7:12 pm

carmo написа:То колебания относно 2-та варианта няма - вземай Орикс-а, с най-високата (52см) рамка.


И аз бях по-насочен към него, а може ли да ми обясниш защо Орикс-а е по-добрият избор? Интересно ми е понеже почти нищо не знам за части и т.нт :)
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот kibrorgat » Нед Сеп 22, 2019 8:04 pm

На орикса всичко му е по-хубаво... отваряш гугъл пишеш името на частите и ще видиш как на другото са 20 класа надолу чарковете. И тая suntour вилка какъв боклук е..
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Пон Сеп 23, 2019 10:04 pm

Ами, решението е взето, ще поръчвам Орикс-а!
Благодаря на всички, които отделиха от времето си да ми помогнат, ще постна няколко снимки тук като е при мен.
Поздрави! :)
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот bratlence » Вто Сеп 24, 2019 1:49 am

Аз съм фен на това човек сам да си направи байка. Да си подбере частите, да помисли дали търси нещо красиво или функионално, да се потруди да го сглоби... Така придобиваш истински познание за колелото. Ще разбереш кое, как, защо и още какво ли не. Смея да предположа, че си имаш работа и много други нерви на главата и не ти се отделят 2-3 седмици да търсиш части (втора ръка, по малко кинта=същата работа) и да сглобяваш байка, но така става най-добре. Пък освен това, ти може да купиш рамката и след това останалите части малко по-малко. Ще ти направим един списък с части към, които да се стремиш и за нула време ще имаш колело.

Аз съм фен на Shimano за основните механични компоненти, Fox когато опрем до амортизация и Cube понеже са немско производство и правят стоки (рамки, екипировка, препарати за поддръжка, инструменти) на достъпна за ен цена и красаива визия. От другите по-известни брандове не разбирам много, защото не ги следя, но и те не са лоши, стига да пасват на вкуса ти. За мен едно хубаво колело на първо място рябва да е добре поддържано! ! !
Днес от 13 до 23 стоя в гаража днес за да оправям вилката на едно момченце. SR Suntour за около 70 лева нова, на 3 години. Не знам какво я е правил, но бяха ръждясали тръбите от вътре, пружината ръждясала също, части за смяна... Всичко това се разрешава с малко смазка и почистване 1 път в седмицата. И веднъж на годината сервизация.

Повярвай ми, преди няколко години съм бил на абсолютно същото място. Купих си колело от един човек за 2 000 лева и го държах 2 години в гаража, понеже заминах да уча в Холандия. Едва преди месец/два разбрах какво съкровище съм купил и колко уникално е колелото. И аз нищо не разбирах, бях чел това онова, бях слушал този и онзи, и както бях тръгнал можеше да си купя някое лайно дето сега щеше да е за хвърляне.

Другата страна на нещата - баща ми. Той нищо не разбира от колела, но кара 3 пъти повече от мен, че да не говорим колко други нерви има на главата. Кара шосейка и искаше да ми купи и на мен скоро, но му казах, че това е лоша идея и той ми се разсърди понеже на мен ми става гадно като си представя колко пари ще коства това. Все сме скарани и не ми дава да му барам колелото, за това като му се развали нещо той дори и не знае какво е развалено. Не може да си го оправи, но понеже го е страх да не му го разваля още повече, кара 50 км с колата, за да го закара на сервиз... Заяждат му педалите и понеже не знае, че ако ги отвори и смаже ще станат като нови, си купува клипсове за по 100 лева.

Аз бих ти дал следният съвет относно избора на колело: Вземи си това което ти харесва. Намери нещо дето те кефи как се усеща и как изглежда, пък после почни да се интересуваш какво е. И недей слушай тези дето ще ти казват, че правиш грешен избор. Ти направи някакъв избор за сега, пък после едно по едно ще си донагласаиш компонентите.

Лека нощ, че утре ще шкуркам една вилка, за да и падне ръждата :D


ПП Каквото и да си взимаш ако ти се отдаде взможност да си сложиш пневматична вилка бих те посъветвал да го направиш. Сервизацията е малко по-скъпа обикновено, но можеш и сам да си я направиш без никакъв зор. Возят по-меко от колкото хидравличните, но стига да се срещаш с различни байкъри ти ще си видиш.
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Сря Сеп 25, 2019 5:54 pm

bratlence написа:Аз съм фен на това човек сам да си направи байка. Да си подбере частите, да помисли дали търси нещо красиво или функионално, да се потруди да го сглоби... Така придобиваш истински познание за колелото. Ще разбереш кое, как, защо и още какво ли не. Смея да предположа, че си имаш работа и много други нерви на главата и не ти се отделят 2-3 седмици да търсиш части (втора ръка, по малко кинта=същата работа) и да сглобяваш байка, но така става най-добре. Пък освен това, ти може да купиш рамката и след това останалите части малко по-малко. Ще ти направим един списък с части към, които да се стремиш и за нула време ще имаш колело.

Аз съм фен на Shimano за основните механични компоненти, Fox когато опрем до амортизация и Cube понеже са немско производство и правят стоки (рамки, екипировка, препарати за поддръжка, инструменти) на достъпна за ен цена и красаива визия. От другите по-известни брандове не разбирам много, защото не ги следя, но и те не са лоши, стига да пасват на вкуса ти. За мен едно хубаво колело на първо място рябва да е добре поддържано! ! !
Днес от 13 до 23 стоя в гаража днес за да оправям вилката на едно момченце. SR Suntour за около 70 лева нова, на 3 години. Не знам какво я е правил, но бяха ръждясали тръбите от вътре, пружината ръждясала също, части за смяна... Всичко това се разрешава с малко смазка и почистване 1 път в седмицата. И веднъж на годината сервизация.

Повярвай ми, преди няколко години съм бил на абсолютно същото място. Купих си колело от един човек за 2 000 лева и го държах 2 години в гаража, понеже заминах да уча в Холандия. Едва преди месец/два разбрах какво съкровище съм купил и колко уникално е колелото. И аз нищо не разбирах, бях чел това онова, бях слушал този и онзи, и както бях тръгнал можеше да си купя някое лайно дето сега щеше да е за хвърляне.

Другата страна на нещата - баща ми. Той нищо не разбира от колела, но кара 3 пъти повече от мен, че да не говорим колко други нерви има на главата. Кара шосейка и искаше да ми купи и на мен скоро, но му казах, че това е лоша идея и той ми се разсърди понеже на мен ми става гадно като си представя колко пари ще коства това. Все сме скарани и не ми дава да му барам колелото, за това като му се развали нещо той дори и не знае какво е развалено. Не може да си го оправи, но понеже го е страх да не му го разваля още повече, кара 50 км с колата, за да го закара на сервиз... Заяждат му педалите и понеже не знае, че ако ги отвори и смаже ще станат като нови, си купува клипсове за по 100 лева.

Аз бих ти дал следният съвет относно избора на колело: Вземи си това което ти харесва. Намери нещо дето те кефи как се усеща и как изглежда, пък после почни да се интересуваш какво е. И недей слушай тези дето ще ти казват, че правиш грешен избор. Ти направи някакъв избор за сега, пък после едно по едно ще си донагласаиш компонентите.

Лека нощ, че утре ще шкуркам една вилка, за да и падне ръждата :D


ПП Каквото и да си взимаш ако ти се отдаде взможност да си сложиш пневматична вилка бих те посъветвал да го направиш. Сервизацията е малко по-скъпа обикновено, но можеш и сам да си я направиш без никакъв зор. Возят по-меко от колкото хидравличните, но стига да се срещаш с различни байкъри ти ще си видиш.


Ооооо, не не не. Невъзможно е да си сглобя сам колело :D Първо, че нямам никакви познания, второ, че нямам нужните инструменти. Ако имах уменията и нужните инструменти може би, и това е голямо може би, бих се пробвал, но уви :D. Аз попринцип много бях харесал Орикс-а, но реших да дойда тук при Вас за всеки случай. Гледах, че Пулс имат едно намаление на модела ST-1 мисля че беше, но имаха само M размер рамка, която бях сигурен, че ще ми е малка. Аз на ден карам ~10км от вкъщи до работа, и допълнително ако имам други задачки насам-натам. Най-съм въодушевен за амортисьора на Орикса, понеже моето колело в момента е с един Suntour XCM(?) и работи само когато сляза от някой тротоар, или мина през някоя по-голяма дупка. Може би отделно е фактор това, че съм доста лек и това, че колелото го бях взел за 250 лева втора ръка. Беше дошло с немалко проблеми, които почти всички вече са оправени, но амортисьора му не съм го пипал. Така или иначе това колело вече ще отиде при майка ми, след като си получа новия байк. Добра идея ли е, след като си го получа да го занеса на сервиз за да видят дали всичко е настроено добре? Понеже гледам няколко канала в тубата, които правят ревюта на нови budget велосипеди (Америка) и при тях доста често идват не добре настроени. :D
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот bratlence » Пет Сеп 27, 2019 6:03 pm

Влизаш във FaceBook и пишеш "МТБ Пазар" има 4-5 по големи групи за колела. Пускаш един пост, че търсиш колело до 700 лева, размер L, кормило поне 74 см дължина, да е запазено, с ход на вилката 100-120 мм. До Края на деня ще имаш от какво да избираш. Колкото до частите, не е за препоръчване да има каквото и да е с името Zoom понеже правят неща, които повечето хора класифицират като лайно (те малко мясат на такова), шимано е яка марка за окомплектовка, но и Срам имат доста силни моели, гледай състоянието на венците и веригата - ако са много жестоко нацапани и зъбчетата са малко заоблени вместо остри товаа не е хубаво... Ако искаш пиши ми на лично и бих се опитал да ти помогна да си вземеш колело в добро състояние за по-малко пари. Това което искаш ти се води XC или Cross Country.

Иначе казвам: седалка, грипове, верига, тук-там по някое уплътнение или лагер, евентуално нова касета (там дето са венците) от пред и от зад - това ще да е около 100 до 150 лв от магазина. Ще дадеш на някой да ти го сглоби и си имаш колело, което на момента може да продадеш и поне да си избиеш парите. Старите части ги пускаш за жълти сттинки някъде и тей. Изглежда схемаджийско, ама ще стане.

И аз от време на време трябва да правя някакви неща дето хич не ги разбирам, но то като седнеш и вземеш ключовете, ще счупиш едно две неща и после ще разбереш как работи всичко. Ако си с нагласата, че не можеш да направиш нещо, тогава никой не може да те аучи да го правиш. И аз си мислех, че е трудно да оправяш колела и за това една сервизация обикновено струва по 20-30 лева, но като почнах сам и видях за какво става въпрос, даже започна да ми доставя удоволствие да го правя.
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Пет Сеп 27, 2019 9:14 pm

bratlence написа:Влизаш във FaceBook и пишеш "МТБ Пазар" има 4-5 по големи групи за колела. Пускаш един пост, че търсиш колело до 700 лева, размер L, кормило поне 74 см дължина, да е запазено, с ход на вилката 100-120 мм. До Края на деня ще имаш от какво да избираш. Колкото до частите, не е за препоръчване да има каквото и да е с името Zoom понеже правят неща, които повечето хора класифицират като лайно (те малко мясат на такова), шимано е яка марка за окомплектовка, но и Срам имат доста силни моели, гледай състоянието на венците и веригата - ако са много жестоко нацапани и зъбчетата са малко заоблени вместо остри товаа не е хубаво... Ако искаш пиши ми на лично и бих се опитал да ти помогна да си вземеш колело в добро състояние за по-малко пари. Това което искаш ти се води XC или Cross Country.

Иначе казвам: седалка, грипове, верига, тук-там по някое уплътнение или лагер, евентуално нова касета (там дето са венците) от пред и от зад - това ще да е около 100 до 150 лв от магазина. Ще дадеш на някой да ти го сглоби и си имаш колело, което на момента може да продадеш и поне да си избиеш парите. Старите части ги пускаш за жълти сттинки някъде и тей. Изглежда схемаджийско, ама ще стане.

И аз от време на време трябва да правя някакви неща дето хич не ги разбирам, но то като седнеш и вземеш ключовете, ще счупиш едно две неща и после ще разбереш как работи всичко. Ако си с нагласата, че не можеш да направиш нещо, тогава никой не може да те аучи да го правиш. И аз си мислех, че е трудно да оправяш колела и за това една сервизация обикновено струва по 20-30 лева, но като почнах сам и видях за какво става въпрос, даже започна да ми доставя удоволствие да го правя.


Колелото вече е поръчано и ще е при мен в Понеделник, но иначе бих се присъединил към тези групи чисто от интерес, а сегашното, което карам ще отиде при майка ми, или при един мой приятел. Може пък него да започна да човъркам и да се опитвам някакви магии да правя по него отвреме навреме, та да се науча тук-там на нещо :D
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Вто Окт 01, 2019 12:12 am

Включвам се отново за ъпдейт!
Колелото вече е при мен, прибрано на сухо да почива :D
Много леко върви и ми е супер забавно да го карам, очаквах да го усещам по-тромаво някак си, но съм много изненадан от това как се държи на пътя. Направи ми впечатление, че на живо изглежда много по-добре от на снимки. На живо цветът е някак си по-тъмен и по-привлекателен(поне за мен де). Другото нещо, което не очаквах е каплите да са tubeless ready (добре, че един мой приятел имаше една помпичка, която имаше адаптер за такъв тип винтил) - трябва да взема "боза", ако някой може да препоръча и даде линк ще съм му супер благодарен! :) Само утре трябва да го закарам до сервиза наблизо понеже като го карам на по-големия преден венец веригата опира в долната част на предния дерайльор. Ето и две снимки от днес КЛИК - малко са тъмни, за което се извинявам но го взех след работа и нямаше как да е на слънце :) Много ми радва окото това колело, не знам просто аз съм много доволен от покупката!
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Stromkern » Вто Окт 01, 2019 10:14 am

Vensanity написа:Включвам се отново за ъпдейт!
Другото нещо, което не очаквах е каплите да са tubeless ready (добре, че един мой приятел имаше една помпичка, която имаше адаптер за такъв тип винтил) - трябва да взема "боза", ако някой може да препоръча и даде линк ще съм му супер благодарен! :)

Честито, с кеф да си го караш!
Струва ми се, обаче, че бъркаш нещо за каплите. Те са с отвор за presta (френски) вентил, а не tubeless ready. Просто ти трябва помпа, съвместима с такива вентили или преходник към авто за около 50 стотинки от пазарите. Съответно и резервни вътрешни ще ти трябват с преста вентили в бъдеще.
Stromkern
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 7:26 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот victortrt » Вто Окт 01, 2019 4:37 pm

Инвестицията в подобна и особено в тази помпа си струва, защото е за двата вида вентили и помпи бързо до големи барове. Има и преносими комбинирани помпи, а за всеки случай един преходник към авто-вентил за лев два в джоба също помага при помпене на бензиностанция, но тогава все пак си е мъка настройването на вентила.
От друга страна този тип вентили държат повече и имат някои предимства пред другите с оглед защита от зацапване, ама пък и са по-податливи на изкривяване.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Вто Окт 01, 2019 6:58 pm

Stromkern написа:
Vensanity написа:Включвам се отново за ъпдейт!
Другото нещо, което не очаквах е каплите да са tubeless ready (добре, че един мой приятел имаше една помпичка, която имаше адаптер за такъв тип винтил) - трябва да взема "боза", ако някой може да препоръча и даде линк ще съм му супер благодарен! :)

Честито, с кеф да си го караш!
Струва ми се, обаче, че бъркаш нещо за каплите. Те са с отвор за presta (френски) вентил, а не tubeless ready. Просто ти трябва помпа, съвместима с такива вентили или преходник към авто за около 50 стотинки от пазарите. Съответно и резервни вътрешни ще ти трябват с преста вентили в бъдеще.


Голям кеф ми е да го карам това колело, наистина! Даже днес уж един кратък маршрут до магазина, който е на има-няма 300м, обикалях 1 час преди да отида :D
Помислих че са tubeless, понеже като погледнах отвътре под външните гуми видях една жълта лента, и не видях вътрешна гума. Може би е била добре наместена и не съм я забелязал? Извинете моето незнание! :D
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Вто Окт 01, 2019 7:04 pm

victortrt написа:Инвестицията в подобна и особено в тази помпа си струва, защото е за двата вида вентили и помпи бързо до големи барове. Има и преносими комбинирани помпи, а за всеки случай един преходник към авто-вентил за лев два в джоба също помага при помпене на бензиностанция, но тогава все пак си е мъка настройването на вентила.
От друга страна този тип вентили държат повече и имат някои предимства пред другите с оглед защита от зацапване, ама пък и са по-податливи на изкривяване.


Ами той един мой приятел има една много малка и компактна помпичка, която използвахме вчера за да напомпим гумите. Имаше две дупки, които можеш да използваш за да помпиш - предполагам едната е за обикновен вентил и другата е за този тип, който е на моите гуми. Спомням си, че той я беше закупил от Лидъл, аз мисля да взема също една такава малка, понеже ще мога да си я нося с мен когато ходя на малко по-дълги пътешествия.

Да попитам какво трябва да знам за подръжката на едно колело? Искам това да е в топ кондиция, и да няма проблеми заради това, че съм забравил да смажа/почистя някоя част :)
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот victortrt » Сря Окт 02, 2019 10:42 am

Питай в сервиза, но то освен почистване и смазване на верига и вилката, няма какво друго от теб да се прави.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Сря Окт 02, 2019 11:24 am

victortrt написа:Питай в сервиза, но то освен почистване и смазване на верига и вилката, няма какво друго от теб да се прави.


Това смятах да направя. А за смазване на веригата четох, че продуктите на Muc Off са много добри. Мога ли със сухата смазка да си движа зимно време ако няма дъжд/сняг?
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот bratlence » Чет Окт 03, 2019 7:09 pm

:beer:
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Нед Окт 06, 2019 3:11 pm

Включвам се отново и това ще последното за тази тема (засега)
Искам да кажа само, че с новия Орикс имам много повече увереност когато минавам над камънаци, неравности и т.н. Може би огромна роля играе много по-добрата вилка в сравнение с тази на стария ми Крос. Вчера ходих наблизо до един хълм - Бакаджик - Ямболско с един приятел и срещнахме даже едни две други момчета, които бутаха колелетата нагоре :D Единият имаше едно много яко, което изглеждаше Dirt Jump стил - с ниска рамка, седалката беше до долу, NS Bikes рамка мнооого яка черна с лилави акценти. Даже го покарах малко нагоре но беше за кратко, защото кръста ме заболя :D После се спуснахме обратно надолу и т.н. Качвам и още една снимка - една от многобройните, които направих :D КЛИК!

Та така, благодаря отново на всички, които се включиха тук и откликнаха на моите въпроси! Пожелавам ви спокойна и усмихната Неделя! :beer:
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот valsbak » Вто Окт 08, 2019 5:49 pm

Верно ли се кефиш на велосипед който тежи над 14 кг. и струва над 1000 лв.
Преди и други да последват примера ти, нека се поразтърсят за нещо по-добро.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот Vensanity » Вто Окт 08, 2019 7:05 pm

valsbak написа:Верно ли се кефиш на велосипед който тежи над 14 кг. и струва над 1000 лв.
Преди и други да последват примера ти, нека се поразтърсят за нещо по-добро.


Ами давай предложи нещо по-добро от това за до 1100 лева, нека другите не се прецакват така като мен :D Аз съм супер доволен от покуката и мисля, че това е най-важното :)
Vensanity
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 4:57 pm

Re: Съвети за избор на нов велосипед

Мнениеот bratlence » Нед Окт 13, 2019 1:11 am

То за парите много по добро може, но човека като му се кефи... :beer:
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта