Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот silvermax » Сря Окт 02, 2019 10:48 pm

Здравейте, решил съм да сменя стария хибрид с нещо по-малко каруцесто и съм се насочил към планинските колелета с твърда рамка. Спрял съм се на тези варианти: http://www.oryx-cycles.com/product/view/3815/seven-s9 https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... 16-Bg.html
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html
Шокблейзовете ги няма налични и ще има може би догодина :dontknow: . Гледам цените им са намалени така че може би Р7 ще отпадне като вариант.
По принцип орикса ми допада доста повече като визия, но ме притесняват срамските компоненти и по-конкретно това, че аз не знам НИЩО за тях. Това което намерих за тях из нета е, че х5 е първия от читавите монтажи. Та вашите мнения какви са? Като цяло какво е мнението за х5 спрямо аливио и деоре? ? Спрямо качество и цена на компонентите? Чувал съм, че резервни части за срам се намират по-трудно. Питам се също така, понеже р6 е с сънтур хср32 а орикса с рокшокс хс30, коя е по издръжлива във времето? Има ли повод за размисъл или да вземам орикса?
Забравих да спомена, че колелото ще се кара предимно по-агресивно по асфалт+трекинг, нищо по-сериозно.
silvermax
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 02, 2019 12:11 pm

Re: Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот kibrorgat » Чет Окт 03, 2019 10:16 am

защо не този орикс https://kadenas.bg/ORYX-NINE-C18-29
малко надхвърля бюджета ти, но пък е с хубава вилка и с шимано компоненти, които предпочиташ до колкото разбрах
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот Stromkern » Чет Окт 03, 2019 11:06 am

Шокблейз може и да не ги дочакаш, че обикновено с такива цени си разпродават последните бройки.

На мен ми е леко странен избора на 27.5 за асфалт+трекинг (още повече модели с плочи 40 или 42 отпред), но ти си познаваш карането и предполагам си го взел предвид. Предложената от колегата 29ка като че ли е по-добрият избор за подобно ползване, но пък там слизаме чак до 36 зъба отпред - кара се нормално, ама някак не остават скорости ако позаякнеш в краката и решиш да натискаш по-сериозно по асфалта. ;)
Stromkern
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 7:26 pm

Re: Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот silvermax » Чет Окт 03, 2019 1:32 pm

Ами относно размера на гумите - сега съм с 28 инча и не ми допадат като големина, затова реших да направя компромис в това отношение, а иначе не че съм фен на шимано, просто са ми по познати като набор от компоненти. Иначе орикса е с 44 зъба на големия венец, като всъщност се чудех дали евентуално е възможно да се сложат курбели с 48. Но да, със сигурност не мисля да слизам под 44 зъба.
silvermax
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 02, 2019 12:11 pm

Re: Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот Notegrill » Съб Ное 16, 2019 11:04 am

Мога да препоръчам орикса ц18, от година и нещо карам един и съм много доволен. Само бих препоръчал да си го купиш от магазина на лидер до Викиват.
Notegrill
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 28, 2018 8:54 pm

Re: Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот Bi11y » Съб Ное 23, 2019 10:53 pm

Stromkern написа:Шокблейз може и да не ги дочакаш, че обикновено с такива цени си разпродават последните бройки.

На мен ми е леко странен избора на 27.5 за асфалт+трекинг (още повече модели с плочи 40 или 42 отпред), но ти си познаваш карането и предполагам си го взел предвид. Предложената от колегата 29ка като че ли е по-добрият избор за подобно ползване, но пък там слизаме чак до 36 зъба отпред - кара се нормално, ама някак не остават скорости ако позаякнеш в краката и решиш да натискаш по-сериозно по асфалта. ;)


36Т е много за 29-ка с МТБ гуми - каква средна скорост правиш с такива гуми и предполагам някоя голяма плоча ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот bratlence » Вто Ное 26, 2019 2:01 am

Аз бих ти предложил да намериш един човек и да говориш само с него. Тук ще събереш 100 мнения и накрая пак ще се чуди кво да правиш. Така или иначе вече си си наумил нещо, направи го! Каквот и да си вземеш все ще е нещо. Дали ще си прецакан или не, си зависи изцяло от начина, по който гледаш на нещата. Кажи от къде си да те праим в някой магазин или сервиз да си поговориш с хора от бранша, да пробваш това и онова... И аз тъй съм си търсил някой да ми помага какво да си купя и накрая успях да се кача на главаата на един човек и тъй станаха нещата :D

Да не говорим, че ако цял живот си карал Лада, от къде ще знаеш дали ще ти хареса повече BMW или Audi??

Опита говори повече от думите. И цял ден да ти ояснявам как да смениш веригата на колелото ми, няма да струва толкова колкото да ти дам да я смениш...

П.П. Да кажа саамо, че във форума се продаават невероятни байкове! Бих те посъветвал да вземеш от тук даже. И да не си доволен може да го препродадеш след някой месец. Голяма работа, че няма да е ново. И без това новите колела са смотани :D
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm

Re: Помощ при избора на велосипед до 1000лв

Мнениеот gyurzagyurza » Пон Дек 30, 2019 10:14 pm

Ammaco карам го с удоволствие с части шимано алтус , да знаеш колко екскурзия съм му направил с него , минах и стара планина .
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта