Поредна тема за избор на велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Поредна тема за избор на велосипед

Мнениеот as9993 » Вто Фев 11, 2020 9:25 am

Здравейте,

от известно време чета форума ви, но чак сега си направих регистрация, тъй като имам няколко въпроса свързан с избора на два броя велосипеди. Аз до преди 10-12 години карах доста активно в летните ми ваканции велосипед, така че поназнайвам това онова, но пък и голяма част от информацията ми в главата е остаряла, затова и се допитвам до по-знаещи.
С цел раздвижване, спортуване и подобряване на тонусът ни, както и отслабване, с жена ми решихме от тази пролет да започнем да караме колела. Всичко е добре, но ето че дойде моментът, в който да си изберем и тях.
Нашите ТТ данни са както следва:
тя - височина 165, килограми - не знам точно.
аз - височина 180, килограми около 95
Карането ще е по леки терени, както и по асфалт, тоест няма да има хард офроуд спускания и изпълнения. Всичката ми техника е поддържана както трябва, така че и на велосипедите няма да им липсва обслужване и грижа.
Въпросът е какво да изберем, тъй като бюджетът ни за двете е около 1300-1400 лева. Видях, че за тези цени можем да вземем нещо на Cross, например GRX 7 или пък GRX 9 на промоция. Намерих обаче промоционално и велосипеди на CUBE модел AIM и SPECIALIZED PITCH. Като че ли най-много ни допадат последните, тъй като са доста намалени, а сякаш имат по-добри компоненти спрямо останалите за тези пари.
Бих се радвал на съвет кое от тези колела е с най-добро съотношение цена/качество, а ще се радвам и ако някой посочи и други модели. Наясно съм, че с този бюджет голяма част от компонентите (вилка, спирачки и т.н.) ще са компромисни решения, но с две коли, жена, куче и евентуален мотор на по-късен етап, толкова мога да отделя в момента. :dontknow: :D
as9993
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 10, 2020 10:09 am

Re: Поредна тема за избор на велосипед

Мнениеот victortrt » Вто Фев 11, 2020 10:33 am

Хубаво е да даваш линкове, защото никой няма да тръгне да търси какъв кюб или спешълайз си си харесал. Поначало Крос са най-евтини, но не знам защо се насочвате към планински велосипеди.
Сега май още има намаления на велосипеди Драг и по-специално на моделите Гранд Каньон, които са хибриди - стават за асфалт и за леко черно. Колкото по-скъп е по-добре, но ...
Крос преди имаха и те хибриди, сега вече не знам.
Можете и нещо от Декатлон да видите, имат един приличен евтин модел с ви-брейт и двустенни капли, май ST 100 се казваше.
Той почти напълно ще удовлетвори нуждите от велосипед на кротка жена /към 400 лева е/. Така ти ще можеш да се вземеш нещо по-скъпо.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Поредна тема за избор на велосипед

Мнениеот bcdd » Вто Фев 11, 2020 10:57 am

моя съвет е вземи това което ти харесва ... за твойте цели и тея пари няма смисъл да се затормозяваш с избор ,cube aim или specialized не са лош избор
Успех
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Поредна тема за избор на велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Вто Фев 11, 2020 11:07 am

victortrt написа: кротка жена.

Такова още не съм срещал :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2433
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Поредна тема за избор на велосипед

Мнениеот as9993 » Вто Фев 11, 2020 11:18 am

Ок, ясно. Така и предполагах, че няма кой-знае какво значение от конкретния модел, тъй като са с приблизително равностойни компоненти като класове. Иначе да - точно това ми е идеята да купя два приблизително еднакви байка, а не другата пролет да съм на същото дередже и да търся на жената ново кололо, защото старото вече е за сериозни инвестиции на стойност почти колкото половин нов байк. :)
as9993
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 10, 2020 10:09 am

Re: Поредна тема за избор на велосипед

Мнениеот victortrt » Вто Фев 11, 2020 11:28 am

Boyan1984 написа:
victortrt написа: кротка жена.

Такова още не съм срещал :D

Тук съм визирал единствено и само отношението към карането на колело.
Иначе имах предвид че с оглед разликата в габаритите ви ти можеш да си вземеш например това - http://koleloto.bg/product/1210/cross-x ... 2017g.html
а на нея да вземете нещо такова - https://www.decathlon.bg/velosiped-st-1 ... 00335.html
Че промоцията на Драг била до 09.02. и е свършила.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта