Избор на Нов Велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на Нов Велосипед

Мнениеот FoxterBG » Нед Мар 22, 2020 9:52 pm

Здравейте, от около седмица съм си наумил да си взема ново колело, но има доста голям избор, а аз не съм запознат с този спорт. Предимно ще карам по асфалт, но ще е хубаво и да може да мина с него по някой черен път. Скромният ми бюджет е 600лева. Разгледах доста модели и се спрях на тези 3-те:
-https://www.bikecenter.bg/velosiped-29-cross-grx-7-hdb/
-https://www.bikecenter.bg/velosiped-29-cross-grx-9/
-https://www.bikecenter.bg/velosiped-27-5-cross-viper-mdb-blue/
И като цяло заслужава ли си да додам 70 лева и да взема grx 9-ката.
FoxterBG
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 21, 2020 11:48 am

Re: Избор на Нов Велосипед

Мнениеот Alexi » Нед Мар 22, 2020 9:56 pm

заслужава си ,групсета е по добър :beer: помисли дали да не дадеш към 1000 лв за въздушна вилка и по хубави части ,като цяло доста бедно оборудвана машинка
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Нов Велосипед

Мнениеот FoxterBG » Нед Мар 22, 2020 10:21 pm

Alexi написа:заслужава си ,групсета е по добър :beer: помисли дали да не дадеш към 1000 лв за въздушна вилка и по хубави части ,като цяло доста бедно оборудвана машинка


Добре, благодаря за бързия отговор. Сега ще поръчам Cross GRX 9, но ще може ли само да ме посъветвате какъв размер да си взема, за да не взема пък твърде малък ? Висок съм 190, а размера на крака ми е около 95-96 см. 'Проблемът' е, че имам дълги крака и по-късо тяло :dontknow:
FoxterBG
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 21, 2020 11:48 am

Re: Избор на Нов Велосипед

Мнениеот Alexi » Нед Мар 22, 2020 11:07 pm

XL .. като вероятно пак ще ти е малко къс но това се предлага от крос
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Нов Велосипед

Мнениеот Dido2 » Пон Мар 23, 2020 10:40 am

Има тема за яко недоволен от крос марката и подобен модел, връщане разправий, дрънкане и т. Н. така че внимавай. Като цена и компоненти и вид изглежда трепач. Но ако ще караш основно асфалт, търсиш време и дълги преходи аз бих взел хибрид. Аз съм със спринт хибрид синтеро ман за около 80лв по евтин от кроса ми излиза на промо, по лек, по бърз, но идея по слабо оборудване, но пък по надеждно като марка.успех.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Избор на Нов Велосипед

Мнениеот carmo » Пон Мар 23, 2020 10:54 am

Сега ще поръчам Cross GRX 9, но ще може ли само да ме посъветвате какъв размер да си взема, за да не взема пък твърде малък ? Висок съм 190, а размера на крака ми е около 95-96 см. 'Проблемът' е, че имам дълги крака и по-късо тяло :dontknow:

Поръчай с най-високата рамка 56см.
Марката няма голямо значение. Всички вграждат стандартни компоненти, просто при българските марки не плащаш излишно за бренд надписите по рамката. Принципно ако ще е повече по асфалт, наистина е по-прагматично да е хибрид, но ако ти дойде апетит и за офроуд, тогава по-добре МТВ. И то става за асфалт, особено ако няма да е с преходи от десетки км на излизане. А и джантите са 29", може после да им обуеш по-тесни и асфалтови гуми.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта