Помощ.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ.

Мнениеот Stefan.Trifonov » Чет Мар 26, 2020 8:36 am

Здравейте хора. Нов съм в този спорт.В началото, когато започнах да си търся байк се насочих към марката Крос, и смятам, че съм се справил в избора.Байка ми е cross fusion 27,5 и ми казаха, че за възрастта ми ( на 14 съм) ще е добър като за начало. Но сега искам да му направя лек ъпгрейд. Бих искал да му купя нова вилка и гуми. Но съм доста уплашен, защото не разбирам много. Имам бюджет 375лв. Може ли мнение за гумите с, които колелото идва, а именно schwalbe rapid rob.Бихте ли ми казали дали е по-добре първо да си купя вилка за повече пари и после да спестя още малко за гуми или да купя малко по-нисък клас вилка и по-хубави гуми. Мечтата ми е да си взема maxis minion dhf и dhr и вилка rockshox domain или друг rockshox, но не съм сигурен дали ще мога да си ги сложа на колелото, дали ще му паснат, дали ще е добре, моля помогнете ми, искам да се развия в спорта.
Благодаря предварително¡
Stefan.Trifonov
Stefan.Trifonov
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 24, 2020 10:41 pm

Re: Помощ.

Мнениеот bcdd » Чет Мар 26, 2020 10:52 am

купи му само гуми ,вилката няма смисъл :) но ако намериш вземи с ход 140-150 рокшок сектор ,рекон, маниту има някакви или в краен случай сънтоур ,успех
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта