Избор на колело за междуселски пътища

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на колело за междуселски пътища

Мнениеот x33mmm » Пет Апр 17, 2020 12:37 pm

Има 2 условия - да бъде здраво да изкара дълго време да не се чупи и т н щото аз съм 120 кила и също така да вози меко и удобно по асвалтови пътища и разбити дупки ; имам едно колело 26" bikesport но е малко и не е много качествено , 1 година карах и cross quest man trekking но много тънки гуми и друса яко иначе е бързо , преди това имах cross champion колело изкара над 10 години и съм се насочил към тази марка .Бюджета е неограничен мога да дам и 500 и 2000 лв целта е максимален комфорт и здравина скоростта не е от голямо значение. Хвърлил съм око на Cross Xtreme Pro 29" 2019 обаче са 10 модела и не знам кой точно

https://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1 ... ro-29-2019

Какво мислите за този модел cross xtreme 2019 намален на 1700 лв заслужава ли си парите има ли нещо по-добро хубави ли са частите дали ще ми свърши работа ?

Също така какво мислите за по-евтините модели на cross- extreme eco , fusion , big foot , или пък Sprint Apolon , разбрах че хибридите много друсат и имат тънки гуми така че нещо планинско ще е по-добре май;Предлагайте : )
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за междуселски пътища

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Апр 18, 2020 10:12 am

Предвид килограмите ти и комфорта на возията, която търсиш, според мен най-удачен избор би бил CroMo рамка с по-дебели 29" или 27.5+ гуми с подходящия грайфер за твоя тип каране, общо взето колело тип "bikepacking" за което не е нужна или задължително да има амортисьорна вилка. Т.е. една поддръжка по-малко. Относно изискването ти да не се "чупи", няма колело което да не изисква поддръжка и смяна на консумативи, разбирай смяна на накладки, дискове, обезвъздушаване и смяна на масла на спирачки (макар и доста рядко), смяна на касети, венци, верига, профилактика на амортисьорна вилка (ако има такава) и т.н. То е като да като да поискаш съвет за кола която не се чупи и не изисква периодична поддръжка. Ако искаш качествено колело, което ще употребяваш често и смяташ да използваш дълго време, се ориентирай към горната граница на бюджета ти...най-малкото при по-сериозните и големи производители гаранцията на рамката е доста дълга, а често и доживотна. :beer:
...добре е да посочиш и ръста си, за да улесниш предложенията които ще ти бъдат дадени.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на колело за междуселски пътища

Мнениеот x33mmm » Съб Апр 18, 2020 9:36 pm

180 см 120 кг височина до чатала некъде 93 беше рамката трябва да е 500-540mm там някъде май;
какво мислите все пак за cross xtreme pro модела ? прекалено ли е дали си струва парите гледам че има хубави части shimano deore и slx ;
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за междуселски пътища

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Апр 19, 2020 2:16 am

За съжаление аз лично не мога да изкажа впечатления от въпросния модел колело. Не мога да съм ти полезен освен вече даденото мнение. Аз лично предвид изброените от теб изисквания и тип каране, не бих си купил това колело поради ред лично мои критерии, но доколкото виждам си си го "навил на пръста" и чакаш някой от колегите да ти каже, че е "чудна" машина и да поръчваш. Ако си решил - взимай го, ако ли не могат да ти се дадат предложения, но въпроса е до колко си отворен към такива, и доколко вече сам си взел решение. По високия клас компоненти (макар и предполагам по-стара генерация) , не ти гарантират по-малко поддръжка. Ако си отворен за предложения, освен въпросния Cross, могат да ти се дадат такива, но пак казвам, че ще са в горната граница бюджета ти...поне от моя страна :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на колело за междуселски пътища

Мнениеот x33mmm » Нед Апр 19, 2020 2:30 pm

e ми айде де предложи конкретни модели и да ги сравним
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на колело за междуселски пътища

Мнениеот Drunken MadLoud » Пон Апр 20, 2020 9:15 am

Давам ти примери за типа колело за което говоря, просто за да видиш какво точно представлява, и дали ти допада въобще като идея. Не ги давам за сравнение с конкретния посочен от теб модел на Cross. Иначе, ако няма тенденция да понамалиш теглото си, със сигурност мисля че стоманена рамка е по-удачния избор в случая, както като здравина, така и като комфорт на возията.
http://www.irvinecycles.co.uk/genesis-t ... edium.html

https://www.hargrovescycles.co.uk/1804/ ... -bike.aspx

https://bikepacking.com/index/rigid-ste ... ing-bikes/
Ако мислиш, че все пак ти допада този тип колела може да мислим за конкретни примери,
като ето един на първо време горе-долу в същата ценова граница като Cross-а. При покупка виждам, че има възможност за промяна и избор на конфигурацията на компонентите, но не съм преглеждал подробно какви са опциите.
https://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOBZ29S ... ntain-bike
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на колело за междуселски пътища

Мнениеот Drunken MadLoud » Пон Апр 20, 2020 6:30 pm

...за съжаление от публикуването на последния ми пост до този час, въпросното ми предложение от On One е вдигнато от 699.99£ на 799.99 £, така че си коригирам поста, че са в една ценова категория с Cross-a. Почвам да си мисля, че сайтовете им автоматично генерират нови цени спрямо преглежданията и интереса, защото друг колега беше споделил същата ситуация относно Pinnacle Ramin I, който също обсъждахме. Определено е изключително тъпо, ако ги правят умишлено тези простотии...
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта