Ъпгрейд на вилка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ъпгрейд на вилка

Мнениеот eneuro » Пон Май 11, 2020 2:53 pm

Здравейте,
Наскоро си закупих следния байк : Oryx Seven S9. http://velorai.bg/velosipedi/planinski/ ... -s9-detail , точната модификация.
След няколко карания в планина, реших, че искам да ъпгрейдна вилката. Искаше ми се нещо с повече ход и по-стабилно. Гледах Fox Float 32/34 и RockShox Reba, но ми казаха, че има възможност да не стане на самия байк, твърде голями и скъпи и за това ме пренасочиха да попитам тук (избягвам suntour-ите, гледам основно Rockshox, Manitou и Fox).
Какви са ми вариантите, колко е адекватно на подобно колело да се слага по-голям ход, може би е по-добра идея да остана на 100мм? И до колко същност има смисъл и какви са ми вариантите?

(извинявам се, ако темата в грешен подраздел, предполагам, че е по-подходяща за крос-кънтри)
eneuro
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 21, 2020 1:05 pm

Re: Ъпгрейд на вилка

Мнениеот Alexi » Пон Май 11, 2020 3:07 pm

с повече ход - не е това рамката .. можеш да сложиш вилка 120мм ,но променяш геометрията .. повече от 120 не е желателно - вилката ти не е толкова зле за начален велосипед ,а ако искаш да спускаш повечко ,то си сгрешил велосипеда
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Ъпгрейд на вилка

Мнениеот Mastersboom » Вто Май 12, 2020 12:21 pm

Вилки които да станат колкото щеш :look: . Но внимавай да не прекалиш със самият ход на вилката, освен ако не можеш да лепиш рамки де, тогава слагай fox 40 или marzocchi 888 и не се бой :roll2: :roll2:
Mastersboom
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Май 10, 2020 3:35 pm

Re: Ъпгрейд на вилка

Мнениеот eneuro » Вто Май 12, 2020 8:28 pm

Благодаря за отговорите. По-добре е да не бързам и да се се уча и да подобрявам техниката си, от колкото да търся подобрение по колело, което така или иначе не му измъквам възможностите.
eneuro
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 21, 2020 1:05 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта