Избор между Cross Fussion 29,GRX 9,Gripq Shockblaz r3?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор между Cross Fussion 29,GRX 9,Gripq Shockblaz r3?

Мнениеот tikettiket » Вто Юни 23, 2020 8:17 am

Здравейте!
Преминавам от Drag grand canyon comp към МТВ.Ще се кара по паркове и алеи основно,с леки забежки встрани,но без екстремалности.Състоянието на асфалта е такова,че хибридът ми е некомфортен,а и имам желание да пробвам и нещо различно.
Ръст 1,76 м.,80 см. височина до чатала,83 кг.
Бюджет - до 850 лева,не че не може и по-голям да се отдели,но не знам дали има смисъл за този тип каране,не се очаква обаче скорошна подмяна.
Тези модели гледах и пробвах /седнах/ и макар и по-малко маневрена мисля,че 29-ка е моя вариант.Но може и да греша.
Изборът във физическите магазини е много ограничен в града,а предпочитам да го усетя колелото като размер.
Окомплектовката ми е доста неясна,гледам повече дизайна,така че очаквам помощ.Четох из форума,но за R3 не видях сравнение,повече за r5 и r7 имаше инфо,а те са друга ценова категория,освен ако няма някъде промоция.Склонен съм да завиша леко бюджета,но в рамките на разумното.
Между другото оплакванията на продавачите за липсата на избор във физическите магазини е,че всичко от БГ - производителите се изнася навън и се молят да им изпратят останали бройки.Търси се оптимално съотношение цена - комплектация и за това се отказах от oryx, сube, pulse /те май са приключили с дейността си/.
Благодаря за търпението и отделеното време,ако драснете някой ред.
tikettiket
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 20, 2020 3:26 pm

Re: Избор между Cross Fussion 29,GRX 9,Gripq Shockblaz r3?

Мнениеот naskomtb » Сря Юни 24, 2020 7:49 pm

От моя опит с grx 9 и проучвания за ъпгрейди установих, че планинските велосипеди до 1000лв. са събрани от най евтините части. Да над 700лв. са с малко по добри части, но пак са доста слабички. Стават за 2-3 пъти в годината да се карат по истински черни планински пътища. За редовни преходи по черен път не стават. Вилки Сънтор ХСТ са боклук, незнам защо на grx 9 вече слагат нея, моя бе с ХСМ, не че тя е много по добра, но в сравнение с ХСТ е по добре. На Сънтор ХСR е най добре. Говорим за евтините им вариянти. В тоя ценови клас ги слагаха на велосипедите в Декатлон-не помня марка, твърдят, че ги сглабят във Франция!?!
Иначе, предна главина ако почва от 20лв., на гореспоменатите колела слагат от 30лв., а началото на добрите е 60лв, а за много добрите и отличните няма да говорим. За мен добрите твърдаци са над 1500лв., но нямам толкова излишни пари и се мъча с grx-са. Може и втора ръка 800-900лв, но там си е късмет да го вземеш от човек карал го основно в града без да му взима силата.
naskomtb
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 13, 2020 1:15 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: abt3 и 14 госта