Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Мнениеот lenao » Съб Юли 18, 2020 2:55 pm

Здравейте!имам нужда от колело, с което да пътувам извън града и в града /пътят ми за работа-ок. 6 км/. Ръст под 160 см. /ок. 158 см. Слаба. моля за съвети и НАСОКИ за избор. Цена - до 1000 лв
Може и втора употреба, стига да съм насочена към моделите, които ще търся.
Благодаря
lenao
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2012 8:28 am

Re: Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Мнениеот victortrt » Пон Юли 20, 2020 3:09 pm

Въпросът ви е твърде общ, за да получи отговор. Бюджетът е достатъчен за всякакви варианти, но какво се търси - класически дамски градски велосипед, нещо по - спортно тип хибрид или планинско.
Има значение настилката и денивелацията, едно само по асфалт и горе-долу по равно, друго е ...
И те така.
Напишете в гугъл дамски велосипед и си харесайте.
Тук са отделно дамските по видове, вече дали и от кое има наличности, не се знае - https://kadenas.bg/Velosipedi/Lady
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Мнениеот lenao » Сря Юли 22, 2020 6:33 am

Ще ссе наложи да се пътува по асфалтов път-6 км до грааа и ок 2 км в града. Шосеен е пътя до града, асфалтиран. През ден/на график работя /или направо електр. колело/има и баир-изкачване по асфалтовия път/. Търся макс. лек за каране, минимум усилия
lenao
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2012 8:28 am

Re: Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Мнениеот DungeonHunter » Сря Юли 22, 2020 9:14 am

lenao написа:Търся макс. лек за каране, минимум усилия

Мда.. нарича се автомобил. Като искате електрически велосипед, вземете първия от магазина и дотам. Оо да.. няма как за 1000 лв. освен, ако не е самоделка :nono:
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Юли 22, 2020 9:28 am

Така описано е точно за шосеен велосипед. Ел. колелата започват над 4к и е добре да се купуват нови заради батерията.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Мнениеот victortrt » Сря Юли 22, 2020 12:00 pm

lenao написа:Ще ссе наложи да се пътува по асфалтов път-6 км до грааа и ок 2 км в града. Шосеен е пътя до града, асфалтиран. През ден/на график работя /или направо електр. колело/има и баир-изкачване по асфалтовия път/. Търся макс. лек за каране, минимум усилия

Ами аз съм за нещо леко без багажници и калници, ако може с твърда вилка.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помогнете ми в избора на дамски велосипед

Мнениеот Joro177 » Сря Юли 22, 2020 2:08 pm

victortrt написа:
lenao написа:Ще ссе наложи да се пътува по асфалтов път-6 км до грааа и ок 2 км в града. Шосеен е пътя до града, асфалтиран. През ден/на график работя /или направо електр. колело/има и баир-изкачване по асфалтовия път/. Търся макс. лек за каране, минимум усилия

Ами аз съм за нещо леко без багажници и калници, ако може с твърда вилка.

Съгласен съм. Аз съм с подобно на [url=https://bikes4you.eu/bg/категория/велосипеди/градски-велосипеди/974/velosiped-sprint-sintero-plus-rigid-28]това[/url], много леко се кара. би било подходящо за целта. Огледай се и на другите марки какво има. Ако те хване дъжд едни калници и дискови спирачки ще са ти от полза че и багажник ако не носиш раница а имаш багаж :)
Joro177
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 14, 2020 12:05 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта