"Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

"Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Мнениеот L&R » Вто Сеп 01, 2020 9:04 am

Здравейте колеги,

От доста години съм ползвател на велосипед(30), като през годините сам си оправям колелата, защото смятам че за всеки фен на спорта това е задължително. През годините съм си накупил хубави инструментчета и стойка за работа по велосипед. Карам предимно трекинг колела и с тях имам и най-много опит. Сега на въпроса, помолиха ме за съвет за избор на съвсем начален клас велосипед и след една седмица четене по онлай магазини се спрях на такъв от Drag Zone. Изискванията, които си поставих бяха минимални, 24 скорости, не комбинирани команди, що годе прилично изглеждаща рамка(за жена е) с рутирани вътре жила. Та взехме някакъв модел сглобяван в Румъния, не че има значение кой комплектова частите, които идват от Тайван и Китай. Модела е Devron, предполагам се правят OEM и се дистрибутират от Drag и на кашона гордо са сложили тяхно име и лого, дотук добре. Поръчвам идва кашона запечатан като от завода, разопаковам и слагам стандартните неща, педали, кормило и предна капла. Веднага ми направи впечатление че декланшора е завит абсолютно под нивото на най-голямата плоча, казвам си е как човек ще превключва скорости с него, развива вдигам го по учебник на 5-6 мм над плочата, позиционирам, крайни положения както си му е реда, започна да работи нормално, стигам до спирачки предна ок, центрирам апарата с диска, всичко точно, обаче задна спирачка няма никакво съпротивление, все едно вътре няма никакво масло при което спрях със сглобяването и реших да попитам така ли вече се продават велосипедите по нашите земи без елементарни настройки. Представих си ситуацията взимаш за сина ти колело не разбираш много и получаваш нещо, което не става за каране. Последния път когато съм взимал ново колело, съвсем леко се наложи корекция на декланшор, дерайльор, но това ми се вижда напълно в рамките на нещата, но сега с тая празна спирачка направо паднах. Ще се взима масло и спринцовка и ще стане предполагам, но се чувствам силно разочарован от Drag Zone, а може би така се продават новите велосипеди вече :dontknow: Сам се поставих в ситуация уж да помогна, а сега все едно съм избрал най-нескопосаното колело на света. Иначе рамката ми харесва много :) предвид ниския клас.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: "Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Мнениеот Gworan » Вто Сеп 01, 2020 10:33 am

В твоя случай, съмнявам се, че от драгзоната въобще да са отваряли кашона, за каквито и да е настройки.
Моя велосипед си го поръчах да го взема на място, и всичко беше тип-топ.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1020
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Мнениеот L&R » Вто Сеп 01, 2020 1:18 pm

Не, кашона не беше отварян, но сглобката беше най-нефелната, която съм срещал, има и развитие по спирачката, минах през сервиз и се оказа че в задната линия няма никакво масло, евала, напълниха я и срещу 10лв сега е както трябва, все пак е по-добре от някакъв постоянен теч. Не бих препоръчал или посмял повече да купя от Drag Zone. Не живея в София и за мен на място не е опция, базирано на предишен опит не съм имал никакъв проблем с купуване на велосипед в кашон.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: "Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Мнениеот Gworan » Вто Сеп 01, 2020 2:29 pm

От байк центъра, иначе, съм поръчвал онлайн, и велосипеда пристигна напълно сглобен, целия увит със стреч фолио и балони, само режеш, късаш и караш.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1020
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Мнениеот L&R » Вто Сеп 01, 2020 2:32 pm

Gworan написа:От байк центъра, иначе, съм поръчвал онлайн, и велосипеда пристигна напълно сглобен, целия увит със стреч фолио и балони, само режеш, късаш и караш.


Предполагам така би било най-правилно сглобен и тестван, но кой ще се занимава. От друга гледна точка в сайта не пише кит направи си сам велосипед. Темата я пуснах да проверя дали е вече масова практика да са сглобени - недосглобени, за да си знам за в бъдеще.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: "Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Мнениеот madsnake » Вто Сеп 01, 2020 4:17 pm

От Байк центъра преди години си взех първото МТБ (Specialized hardrock sport) и ми го асемблираха на място. 3-4 бордюра по-късно, кормилото (което беше с висок rise) превъртя в лапата. Не беше приятно усещане :) Та и това, че са го стегнали в магазина май не е гаранция. От тогава започнах сам да си бъзикам по колелата и на сервиз оставям само да ми плетат капли.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: "Сглобен", ама не съвсем велосипед от Драг Зона - Drag Zone

Мнениеот Gworan » Вто Сеп 01, 2020 4:31 pm

Първото ми колело, още като живях в Лондон през 2013г, от много голяма верига магазини, отиваме на място с колата да го вземем, цяло "готово за каране", прибираме се, и с първото потегляне и на мен така ми превъртя лапата, и по късмет не паднах. Като гледам и тука по веригите какви подрастващи работят, проверявайте си всичко :)
А един малък динамометричен ключ е много добра инвестиция, и може да ви предпази от много скъасни скоби, болтове, и прецакани резби, ненужни заварки.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1020
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта