Велосипед за "голям" човек

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велосипед за "голям" човек

Мнениеот ВелоВело » Пет Фев 05, 2021 10:09 pm

Здравейте,
изчел съм много теми но не намерих такава отговаряща на моите търсения - размерите ми, и по-точно: 183 см съм и 135 килограма.
Търся си велосипед за ходене до работа и спокойно каране по черни пътища с кучето.
Бюджета ми е до към 1000 лева като разбира се търся възможно най-евтиното решение.
Да си кажа, честно въобще не ми се дават повече от 500-600 лева защото не съм карал от 20 години отделно във офис сградат която работя няма паркинг и един господ знае къде ще го оставям :crazy: но от друга страна ако взема евтин модел това може да ме откаже от изпозлването му с кофти поведението си. Затова се нуждая от съвет какво е оптималното решение като се вземе в предвид килограмите ми (за повече от 100 килограма не видях модел)

Моделите на които се спирах четейки темите назад са все без наличност и затова не успях да подбера нито един модел.
Ако питането ми все пак се припокрова с друго във форума един линк е достатъчен.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Фев 06, 2021 1:30 pm

Примерно този велосипед се кара от човек малко по-тежък от вас повече от десетина години и не е мръднал, налбягано е над шини с двойни капси, inox спици DT и главини. Може да си направите нещо което да ви издържа или да си вземете стоков примерно на Oryx, Cross и др.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот ВелоВело » Съб Фев 06, 2021 8:54 pm

Speedmaster™ написа:Примерно този велосипед се кара от човек малко по-тежък от вас повече от десетина години и не е мръднал, налбягано е над шини с двойни капси, inox спици DT и главини. Може да си направите нещо което да ви издържа или да си вземете стоков примерно на Oryx, Cross и др.

Аз ако можех да си наравя нямаше да пиша тук :D
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот madsnake » Пон Фев 08, 2021 12:11 pm

Здравей, ще дам мнение от гледна точка също на "голям" човек. Аз съм 2 метра висок и 130 кила дебел :) Градският ми велосипед е един Drag Glide, който купих за 320 лв. нов преди няколко години и вкарах още 200тина лв за да му сменя задна капла слагайки адекватна главина и заден венец на шлици. Като цяло производителите много много не дават рейтинг на колелетата си за над 100-110 кила на ездача, но това не значи, че не стават за такива. Основен проблем при тежки хора са каплите, аз за толкова години каране, рамка не съм трошил. Гледаш да има повечко спици (32 или 36) и в повечето случаи, няма да има проблем. Трябва да решиш дали искаш планински велосипед с някаква мека вилка отпред, която в този ценови клас няма да работи особено добре, или искаш по-скоро хибриден велосипед с по-тесни гуми (но доста по-широки от шосейните) с твърда вилка. Ако ще се използва основно за градско придвижване трябва да се прецени дали ще се кара и в лошо време. За ходене до работа за мен калниците, пълноразмерните такива са много важни. Когато се изяснят тези неща, вече ще е малко по-лесно да се препоръча велосипед.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот ВелоВело » Пон Фев 08, 2021 12:59 pm

madsnake написа:Здравей, ще дам мнение от гледна точка също на "голям" човек. Аз съм 2 метра висок и 130 кила дебел :) Градският ми велосипед е един Drag Glide, който купих за 320 лв. нов преди няколко години и вкарах още 200тина лв за да му сменя задна капла слагайки адекватна главина и заден венец на шлици. Като цяло производителите много много не дават рейтинг на колелетата си за над 100-110 кила на ездача, но това не значи, че не стават за такива. Основен проблем при тежки хора са каплите, аз за толкова години каране, рамка не съм трошил. Гледаш да има повечко спици (32 или 36) и в повечето случаи, няма да има проблем. Трябва да решиш дали искаш планински велосипед с някаква мека вилка отпред, която в този ценови клас няма да работи особено добре, или искаш по-скоро хибриден велосипед с по-тесни гуми (но доста по-широки от шосейните) с твърда вилка. Ако ще се използва основно за градско придвижване трябва да се прецени дали ще се кара и в лошо време. За ходене до работа за мен калниците, пълноразмерните такива са много важни. Когато се изяснят тези неща, вече ще е малко по-лесно да се препоръча велосипед.

Много го мислех уикенда, доста почетох и във форума.
Планинския ми отпадна, едно че съм с куче а и предпочитам пеша там, хибриден също и сега съм на вълна шосеен. Някак възможността да запалиш колелото и да направиш една дълга обиколка ми допадна най-много.
Само не знам колко ще е ОК за ходене на работа - велоалеи, кофти улици :crazy:
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm


Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот madsnake » Пон Фев 08, 2021 1:16 pm

Велосипеда от линка е с малко по-дебели шосейни гуми. 700х32, не е със 700х25, което ще му даде малко повече комфот при каране. В града обаче, това си е тънка гума за мен. Аз карам с 42 и се ядва. Огромен недостатък при цитирания модел според мен, е че командите не са интегрирани със спирачните лостчета, което при шосейките е най-добрият вариант. Не знам колко ще е удобно за превключване в този му вариант. Хубаво е да се има предвид, че компонентите по велосипеда са от най-ниският възможен клас. Като геометрия и тн изобщо не съм запознат с шосейките, така че не мога да бъда по-полезен за съжаление.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот ВелоВело » Пон Фев 08, 2021 2:25 pm

madsnake написа:Велосипеда от линка е с малко по-дебели шосейни гуми. 700х32, не е със 700х25, което ще му даде малко повече комфот при каране. В града обаче, това си е тънка гума за мен. Аз карам с 42 и се ядва. Огромен недостатък при цитирания модел според мен, е че командите не са интегрирани със спирачните лостчета, което при шосейките е най-добрият вариант. Не знам колко ще е удобно за превключване в този му вариант. Хубаво е да се има предвид, че компонентите по велосипеда са от най-ниският възможен клас. Като геометрия и тн изобщо не съм запознат с шосейките, така че не мога да бъда по-полезен за съжаление.

За това, че е нисък клас вече съм наясно.
Нека почна от някъде, след месец каране вече мисля сам ще знам какво ми трябва a това има на кого да го подаря
Инак добавих и още няколко от OLX след поста ти, ако може и тях да видиш.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот madsnake » Пон Фев 08, 2021 4:06 pm

За съжаление надали ще мога да съм много полезен, не познавам окомплектовките при шосейките. На пръв поглед Leader-a като че ли изглежда най-добре, но за Drag Master-a нищо не мога да кажа. Изглежда ми поостарял като модел. Btwin-a си е на ниво като този от първият линк в Декатлон. При велосипедите втора употреба е много важен огледа на място все пак. Дано съм бил полезен.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот Alexi » Пон Фев 08, 2021 4:10 pm

групсетите вървят така - кларис - сора - тиагра - 105 - ултегра - дюра ейс .. при шосейките позицията на тялото е такава че за пълен човек ще е доста неудобно - силно наведен напред ,колената надигат тумбака при всяко завъртане ,също така няма особено леки предавки и се иска сила да го караш особено баирите нагоре .. препоръчвам хибрид с право кормило и по изправена стойка
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот fu4ko » Пон Фев 08, 2021 4:39 pm

Доколкото виждам си се спрял на шосейни велосипеди.Но с тези няма да можеш да си разхождаш кучето по черни пътища.Защо не помислиш за Drag sterrato.С по широки гуми е и става и за черни пътища.В момента и аз съм се насочил към него.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот ВелоВело » Пон Фев 08, 2021 7:18 pm

Alexi написа:групсетите вървят така - кларис - сора - тиагра - 105 - ултегра - дюра ейс .. при шосейките позицията на тялото е такава че за пълен човек ще е доста неудобно - силно наведен напред ,колената надигат тумбака при всяко завъртане ,също така няма особено леки предавки и се иска сила да го караш особено баирите нагоре .. препоръчвам хибрид с право кормило и по изправена стойка

Абсолютно! Изпробвано днес....
Значи пак се връщам на варианта планински велосиед.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот ВелоВело » Пон Фев 08, 2021 7:34 pm

Благодаря на всички, аз мисля че се ориентирах и нямам повече нужда от помощ.
Живот и здраве като натрупам малко експириънс ще се върна с по-подредена тема и знаейки какво точно ми трябва за избор на некст левел велосипед :beer:
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Фев 08, 2021 8:29 pm

Изображение
При покупка в бъдеще попитайте стоковите дали се предлагат с асиметрични шини, така чадъра на спиците ще бъде приблизително равномерен и ще могат каплите да ви издържат теглото. Вече какво ви трябва, ще подберете според терена и нуждите във вашето ежедневие.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Велосипед за "голям" човек

Мнениеот ВелоВело » Пон Фев 15, 2021 1:35 pm

В крайна сметка спазарих един CROSS GRX 7 HDB 27,5 втора ръка.
Като гледам само гумите ще трябва да сменя, че малко трудно и излишно ми се вижда с тоя голям грайфер градско.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта