"Завръщане в бъдещето" - отново велосипедист

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

"Завръщане в бъдещето" - отново велосипедист

Мнениеот Kodi » Съб Фев 20, 2021 9:38 am

Здравейте и поздравление на всички за форума,

След повече от 15 години желая отново да се Завърна към велосипедният спорт и наслаждаването на природата чрез него.
През всичките тези години с насочването ми към автомобилният начин на живот :banghead: разбирам колко много съм изпуснал както в развитието на самите велосипеди, но най-вече скъсването с природата.
Та стига толкова споделяне на сантименталности. Пълен лаик съм, но пък за сметка на това амбициран.

Ще използвам велосипеда както в града така и за разходки със семейството извън него - за спорт, разтоварване и повече време със семейството навън на чист въздух, а защо Не и нещо повече. Висок съм 178 см, 97 кг и съм се насочил към рамка 48 - 50 см.

След изчетеното и "обогатяването" с информация от нет-а достигнах до следният избор, но си мисля, че доста се "надскачам" ценово с Първият съобразно липсата ми на усет за добър велосипед :dontknow: :

Първи вариант:
https://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-planinski-hardtail/velosiped-29-xtreme-pro.htm

При този оставам с впечатление, че доста рядко се намира - спира се от производство ли :confused: - това трябва ли да ме притеснява с оглед поддръжка и пр.?

Втори вариант:
https://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-planinski-hardtail/mtb-oryx-nine-c18.htm

Два броя мислех да взема - за мен и синът ми, но с размерите на този етап нещо не случихме. Та или трябва да изчакам за да са два еднакви - вероятно поддръжката би била по-лесна с оглед еднаквите части???

Размерите съм го.и уточнил, както и по добра цена от официалната посочена - като при Първият вариант отстъката е повече от Вторият - ако това е важно.

Моля за Ваш аргументиран съвет/насока относно двата варианта - кой е по-добър за моите нужди и цели.

Благодаря - живи и здрави!
Kodi
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 19, 2021 8:40 am

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта