Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Съб Мар 06, 2021 9:40 pm

Здравейте група,

От известно време на сам избирам нов велосипед и ще се радвам на съвет от по-опитните в бранша. Като цяло обичам да намирам информация, за това което купувам,
но в тази сфера не отрих всичко, което търсих. Приемам всякакви съвети и черпя с бира, ако се срещнем по чукаците :)

Абсолютен любител съм, до сега да имам може би около 500 км на нормално старо колело - примерно всяко в ценовият диапазон 300 - 400 лв.
Искам да си взема нещо, което ще карам в града, но и и на пресечени терени (еко пътеки, байри разни и прочие, без да съм планувал да скачам и спускам стъпала), като пак ще си остана любител и няма да го правя за време, а за гледките и
приключението. Обмислям багажник за кола и т.н. с две думи - обичам колезденето, но съм любител аматьор.

Бюджетът ми е макс 1500лв - 1600лв. спрял съм се на няколко варианта - но нямам идея защо. Препоръчаха ми Диоре класа. Като ги гледам са с по 10 - 11 скорсти, което
не знам дали е хубаво, но ми звучи добре, като се знам, че карам на макс толкова, дори и да имам повече. А и да спомена, че съм 191 см, около 85 кг.

Всякаква информация ще ми е от полза и предварително благодаря :)

Вариант 1 - https://www.bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B ... -analog-29

Къде по дяволите са му педалите :D изглежда яко и Cube ги хвалят. Не ми хареса, че кормилото е 680мм и не знам защо макс рамката е 19 инча, а на мен маи ще ми трябва 21.

Вариант 2 - https://www.bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B ... arlin-7-29

Пак добре похвалена марка, гаранция, но пък преди месец беше 1499 сега 1599, като цяло ми допада. Кормилото тук вече е 720 мм

Вариант 3 - https://www.bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B ... tang-m6-29

Още в началото много си го харесах, всичко си има ама тая марка идея нямам каква е и какво да очаквам от нея, за мен 1500лв. за колело на любител не са малко
и не искам да се окаже, че експериментирам.

Вариант 4 - https://www.dimibike.com/velosipedi-kol ... e-c-18.htm

Сега заглеждам и няколко модела на Орикс, но не знам читави ли са
https://kadenas.bg/ORYX/ORYX-NINE-X22-29
https://niko.bike/product/oryx-nine-d20/

Нямам идея какви са тези, но поне се продава в града, от който съм.

За сега това са вариантите, но съм отворен към други предложения. Не знам защо все гледам да са с по 10-11 скорости, не е ли това новата технология? :dontknow:

EDIT: Променям малко понеже, четох из форума и на хората нормално им е писнало да ги питат, какво да си купя - извинявам се, прави сте до някъде. Лошото е, че няма кой да ти каже, защото пичовете в магазините, често знаят много по-малко от вас. Опитах се да се зачета за информация, но тя или е оскъдна или е адски детайлна и за времето, което ще отделя ще изкарам повече пари работейки - кое е тъпото ли : че дори да искам да си платя за подобна информация няма на кого, защото дори така икономически ми е по-оправдано. Както и да е, който има желание нека драсне, по-скоро ме интересува, карал ли е някой изброените и дали е доволен, особено за Ромета.
Данке :)
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ВелоВело » Съб Мар 06, 2021 11:12 pm

ти карал ли си колело с този тип скорости?
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Нед Мар 07, 2021 12:22 am

В интерес на истината не съм, но преди да пусна темата, а и сега се опитвам да чета и да си набавя сам информация, като чета други теми във форума и външни публикации.

Извода, до които стигам е, че по-ново поколение са с 2 или 1 венец от пред, наблюдавам и че се обсъждат зъбите на касетата и за 2021 било адекватно 11/50 11/51, а не 11/46 като на Ромета, но на мен това за сега не ми дава много яснота.

Колко по-лесно е, когато човек не се интересува щях просто да си взема едно от тия във Фейсбук за 500 лв и да съм щастлив, уви както вече написах обичам да научавам къде отиват и защо тези пари и кога си струва.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ВелоВело » Нед Мар 07, 2021 10:23 am

ivannrs написа:В интерес на истината не съм, но преди да пусна темата, а и сега се опитвам да чета и да си набавя сам информация, като чета други теми във форума и външни публикации.

Извода, до които стигам е, че по-ново поколение са с 2 или 1 венец от пред, наблюдавам и че се обсъждат зъбите на касетата и за 2021 било адекватно 11/50 11/51, а не 11/46 като на Ромета, но на мен това за сега не ми дава много яснота.

Колко по-лесно е, когато човек не се интересува щях просто да си взема едно от тия във Фейсбук за 500 лв и да съм щастлив, уви както вече написах обичам да научавам къде отиват и защо тези пари и кога си струва.

аз бях на косъм да взема такова колело :D но в крайна сметка намерих познат на познат който да помогне с избора (не че взех нещо уау) и така.
Но за тия пари каквото и да вземеш няма да сбъркаш, стига да си съобразил РАЗМЕРА и предназначението му с нуждите си.

BTW в Сопот един човек ме образова по темата! Обясни ми всичко с подробности за модели/модификации/марки/размери хем знаеше че сме само туристи и влязохме да разгледаме само. Уникален човек, беше като енциклопедия. Може да направиш една разходка до там :dontknow: Имаше и голям избор от модели налични.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Нед Мар 07, 2021 10:57 am

Значи не само аз съм го заглеждал този Ромет, а какво взе, че се отказа от него?

Колкото до Сопот, бих си направил разходка защо не - тъкмо да разбера и аз за какво става въпрос.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Alexi » Нед Мар 07, 2021 3:07 pm

Орикс Х12 е класа над останалите - 12 скорости ,хубава вилка ,актуална геометрия ,буст проходни оси ,дори спирачките са прилични. . събирай 1800 лв и го взимай
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Нед Мар 07, 2021 6:02 pm

Alexi написа:Орикс Х12 е класа над останалите - 12 скорости ,хубава вилка ,актуална геометрия ,буст проходни оси ,дори спирачките са прилични. . събирай 1800 лв и го взимай


Мисля, че сте прав, гледах и останалите момчета, които търсят в този диапазон и там доста се коментира. Единствено ме притеснява няколкото мнения, за това, че качеството им не било на ниво, което не знам колко е адекватно от няколко мнения.

Благодаря +1 за Орикса Х12, но търся може би ХЛ защото съм 191 см или поне Л

Конкурентите са му:
https://dragzone.bg/29-trigger-7-0-d-21-l
и
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... l-blk-gry/
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Alexi » Нед Мар 07, 2021 6:13 pm

в тая ценова категория се гледа 1х вече .. има чудесни предложения и от Срам и от Шимано .. т.е. драга отпада .. кюба не е зле ,но всичко му е по нисък клас от Орикса освен самото задвижване ,но най неприятното е архаичната рамка - право чело ,QR дропаут ( и със сигурност и геометрията ще е поостаряла без да се ровя )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ArsenalChamp » Пон Мар 08, 2021 10:36 am

Не съм специалист, предполагам, че Кармо и Виктортр ще се включат, но основно за градско каране мисля, че е по-подходящо колело Ърбън или хибрид. Посочените по-горе са планински и не са подходящи за градско каране.
ArsenalChamp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2019 9:42 am

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Пон Мар 08, 2021 11:26 am

ArsenalChamp написа:Не съм специалист, предполагам, че Кармо и Виктортр ще се включат, но основно за градско каране мисля, че е по-подходящо колело Ърбън или хибрид. Посочените по-горе са планински и не са подходящи за градско каране.


Благодаря за включването, всяко мнение е важно за мен.
Обмислях и такива варианти, но идеята ми е да карам и по пресечени райони и дори с колата до планината и от там по разни маршрути с колелот и си мислех, че планинското винаги мога да го карам в града(макар и да не е идеално за там), но обратното е по-трудно. Всъщност карането по черни пътеки и прочие ми най-любимо, но със сигурност не съм от хората, които скачат от скокоове и камъни - нямам за там смелост.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот CrossGRX82 » Пон Мар 08, 2021 11:42 am

Аз бях пред твоята дилема и си взех ORYX nine d20 2021. Кефи ме колелото, но не съм капацитет и не искам да те подвеждам. На мене ми харесва, добре ми е, но все още имам малко км с него, заради студеното време. В началото стартирах с бюджет 1000лв, но в последствие, както почти винаги става при мене, вдигнах с 50% бюджета. Успех с избора.
Аватар
CrossGRX82
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Пон Яну 11, 2021 3:47 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Вто Мар 09, 2021 5:26 pm

Колегата от съседната тема, напомни за две модела на Декатлон, които може би си заслужават да се разгледат с заедно с Орикса Х12

https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 75904.html

https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 05350.html
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот CrossGRX82 » Вто Мар 09, 2021 9:21 pm

Аз що си мисля, че няма да е удобно 1х12 да се кара и в града с 32T плоча. Казвам в града като ежедневно ползване, а не само де се мине през градски участък, за да се стигне до планинските пътеки. Тази система не е ли ориентирана за планината само?
Аватар
CrossGRX82
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Пон Яну 11, 2021 3:47 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Вто Мар 09, 2021 10:38 pm

CrossGRX82 написа:Аз що си мисля, че няма да е удобно 1х12 да се кара и в града с 32T плоча. Казвам в града като ежедневно ползване, а не само де се мине през градски участък, за да се стигне до планинските пътеки. Тази система не е ли ориентирана за планината само?


Хм, това е интересно твърдение и аз нямам идея. Гледам, че има колелета с по две плочи от пред, може би това е нещо средно. Не са най-новото на пазара, но при положение, че ще правя и доста между селско и паркове може би ще е добре.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот martin.radev » Сря Мар 10, 2021 6:49 pm

Аз с плоча 32т мога да потдържам 35-40 км на права отсечка и ако трябва да намаля - то това е защото нямам крака за такова каране.

От години тенденциите налагат приоритет към Диапазон на касетата, отколкото фаворатизиране на предни плочи за равен терен.
Хибрид винаги ще е по-удачен отколкото крос-кънтри хардтейл в града, но не кой знае колко повече, а и в момента, в който слезеш от асфалта нещата се обръщат със смазваща разлика в полза на Хардтейла
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Сря Мар 10, 2021 7:07 pm

martin.radev написа:Аз с плоча 32т мога да потдържам 35-40 км на права отсечка и ако трябва да намаля - то това е защото нямам крака за такова каране.

От години тенденциите налагат приоритет към Диапазон на касетата, отколкото фаворатизиране на предни плочи за равен терен.
Хибрид винаги ще е по-удачен отколкото крос-кънтри хардтейл в града, но не кой знае колко повече, а и в момента, в който слезеш от асфалта нещата се обръщат със смазваща разлика в полза на Хардтейла


Много Ви благодаря за мнението, макар че не разбрах всичко на 100%, но ако съм разбрал правилно и вие подкрепяте точно такъв тип с x1. Скоростта която успявате да поддържате ми изглежда доста окей.

Последното на което съм се спрял е това и за сега изчаквам наличност, мога да отложа и за Април месец, така и така времето не е особено подходящо
https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 05350.html
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Франко » Сря Мар 10, 2021 9:14 pm

martin.radev написа:Аз с плоча 32т мога да потдържам 35-40 км на права отсечка и ако трябва да намаля - то това е защото нямам крака за такова каране.

От години тенденциите налагат приоритет към Диапазон на касетата, отколкото фаворатизиране на предни плочи за равен терен.
Хибрид винаги ще е по-удачен отколкото крос-кънтри хардтейл в града, но не кой знае колко повече, а и в момента, в който слезеш от асфалта нещата се обръщат със смазваща разлика в полза на Хардтейла

Извинявам се за любопитството, но с 32т плоча на какъв венец отзад подържате 35-40км/ч и за колко време или километра? На какъв каданс? Гледам колоездене, покарвам и на шосе понякога ... профитата държат около 40км на 52-54 плоча и на среден венец отзад при каданс около и над 90 ... на малката плоча (която е повече от 32) ... трябва да им се отказат краката от ставите за да подържат такава скорост.
Питам от чисто любопитство и нямам никаква идея да се заяждам.
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Alexi » Сря Мар 10, 2021 9:19 pm

ако касетата е 10-50 ,то 35 км/ч са 80 каданс ( 29ка с гуми 2.25 )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Bi11y » Чет Мар 11, 2021 9:58 am

Франко написа:Извинявам се за любопитството, но с 32т плоча на какъв венец отзад подържате 35-40км/ч и за колко време или километра? На какъв каданс? Гледам колоездене, покарвам и на шосе понякога ... профитата държат около 40км на 52-54 плоча и на среден венец отзад при каданс около и над 90 ... на малката плоча (която е повече от 32) ... трябва да им се отказат краката от ставите за да подържат такава скорост.
Питам от чисто любопитство и нямам никаква идея да се заяждам.


35-40 км/ч на равно с шосейка дори си е предизвикателство - трябва да се прегърбиш здраво и да имаш 350Вт в краката ... Реалистично е да се търсят около 30 км/ч по равно - самите МТБ гуми като цяло не позволяват по-високи скорости на равно ... 32-34Т предна плоча е на пълно достатъчна за такава скорост.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Чет Мар 11, 2021 12:32 pm

Мда, вече няколко мнения и тук и на други места подчертават едно и също: новите касети от типа 10-51 11-50 и т.н. , може да не са така бързи на равно, но са прилични и пак се карат прилично, но имат голямо преимущество в наклони и пресечени терени. Поне това е, което аз разбрах, за което много ви благодаря.

Като цяло са доста по-скъпи, въпреки че съм убеден, че изработката им не струва много повече, известно време ще се плаща за иновацията и това, че няма по-ново.
Като варианти си оставам тези:
Фаворита ми, но ще чакам наличности : https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 05350.html

Други варианти:

https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 75904.html

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... l-blk-gry/

https://www.bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B ... tang-m6-29

https://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1 ... ine-x12-29

Орикса х12, взе да отпада, понеже има противоречиви мнения, а и в Декатлон по-лесно ще се възползвам от гаранцията.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Bi11y » Чет Мар 11, 2021 2:31 pm

Касета 10(11)-50(51) - не зависи от нея бързината... Самата касета не е лимитиращ фактор - трябва подходяща плоча за напасната на ездача.

Някога правил ли си на 80 км каране по асфалт с планински гуми скорост примерно 28км/ч средна ?

Вземи някой декатлонски или Cube ...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот carmo » Чет Мар 11, 2021 10:45 pm

Към автора на темата:
Четенето е много полезно, ама без практически тестове е като виртуалният секс.
Вземи от познат МТБ и покарай по чукаците, извънградско по шосе, и в града. Направи същото и с хибрид. После помисли кое ти е по-подходящо и къде предимно ще го караш. МТБ-тата са на мода, а тренда наистина е с 1 преден венец, но това са профи байкове - това ли търсиш? Предимствата им са големи, но за сметка на шосейната неадекватност, като в сила е и обратното - шосейка за офроуд не става.
Но винаги има опити за адаптация и мелези - разгледай какво е хибрид, фитнес и адвенчър.
Имам 4 колелета, защото универсално няма, а за да не изпадне и синковеца в подобна ситуация му направих МТВ 27,5х2,25 с трансмисия 3х10 (че не е скъпо), и му взех втори сет джанти/гуми 28х35. Сменят се за минута и може да кара асфалт с мен, или по чукаците с оригиналните 27,5 пак с мен. :)
Тройния преден венец е пълно демоде, освен за тези мързеливци (като мен), дето му ползват предимствата и не им дреме че носят 100-тина грама повече. Хората разправят че от 3-ка няма смисъл, понеже и 2-ката се препокрива, но ако трябва (а не трябва) да изпадаме в техническо детайлизиране, за да работи прилично, вече никой от модерните не се хвали с къс заден триъгълник на рамката, а и модата по 29-ките го прикрива маркетингово. :)
Скорости на движение не гледай, това също е относително. Гледай своите си приоритети за периметър на ползване и си прецени какво ще ти е приятно с минимум компромиси. Мнозина си вземат джипове, за да ходят 2-3 пъти годишно на пикник, а през другото време си газят асфалта, само дето при велосипедите моторът си ти. :) Покарай МТБ и после хибрид, па прецени кое, как и защо!
По равен асфалт оптималната скорост е около 20 км/ч с МТВ - без да каталясвам от разстоянието, с фитнес баъка е 28 км/ч, а с хибрид - нещо по средата. Единственото асфалтово предимство на МТВ по асфалт са спусканията, където ефекта на маховика (заради центробежната сила на тежките гуми) е около 50 км/ч. Въпреки това с фитнеса, най-високото ми постижение по надолнище е 75,1 км/ч. Хибрида пак е по средата.
На МТВ силата му е катеренето офроуд, само че има 1 тънкост - бавните предавки няма смисъл да са твърде бавни, понеже под 5 км/ч при катерене вече се губи курсова устойчивост и е по-удобно просто да се бута. Трансмисията с 1 преден венец го позволява, но за да е с приемлив диаметър (и брои зъби), задната касета е с размер на противотанкова мина. :) От това не се пести тегло, но за сметка на това е в пъти по-скъпа, защото е фрезована, а не щанцована, а това има отношение и към здравината и ресурса.
Абе, да не ти пълня главата с щуротии, карай каквото си харесаш и където /както можеш - майката му е движението, а ако си сбъркал в избора си - мамка му и движение. :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Пет Мар 12, 2021 12:57 pm

Остана един въпрос:
КЪДЕ ДА ИЗПРАТЯ БИРАТА ??? :beer:

Много ви благодаря хора, честно казано много хора влизат в форума да питат какво колело да си купят, което е адски тъпо и никак не ми беше приятно като правя темата, но все пак се реших да пиша.
carmo - страхотен коментар. Вземам всичко предвид и се съгласявам с това защо едното е по-скъпо.

Колкото до секса, винаги съм бил за практиката, така ще направя и с колелата и ще ще опитам да намеря приятел с хибрид в Русе и да покарам малко такъв тъп, МТБ съм карал няколко хубави и дори 29ка ми изглежда окей в града, но никой от тях не беше с 1 преден венец, пък и да усетя тази неадекватност, за която говориш.
Като гледам преди като съм карам въобще не съм вдигал космически скорости (средни и максимални).
Много ми допада какво си измислил за сина си и съм сигурен, че даже и на мен пък и на голяма част от питащите ще ни свърши работа. Вероятно ще гледам нещо в Декатлон и за да не изоставам много ще е с 1 или 2 предни венеца и що горе адекватна геометрия, Тези модели XC(50 или 100) работят окей с 27.5 27/5plus и 29 гими, така че реша ли ще мога да сменям гумите според това къде ще карам, само дето е със шестограм, а не с лесното откопчаване.

И най-вече ще гледам да ми допадне и пасне на това което си представям - както каза и carmo.
От въртене не се плаша, иначе има и електрички, така че ако някога някъде ме видите с колелото в чукаците свиркайте, аз за всеки случай ще нося бира :) :D
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот carmo » Съб Мар 13, 2021 5:43 pm

Бирата - на Лайното, или на кея (ако няма комари), лятоска, ако ходим екскурзе до Русе.
Като кандидат байк можеда потърсиш и Cross 29 Fusion PRO 2022 с 52см рамка. За парите ти е добро, имайки предвид че няма да "хамалиш".
1х12 и пневматична конусна вилка, геометрията е добра, а осите да не те тревожат (не си наднормен), за теб дори са по-лесни.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Съб Мар 13, 2021 9:18 pm

carmo написа:Бирата - на Лайното, или на кея (ако няма комари), лятоска, ако ходим екскурзе до Русе.
Като кандидат байк можеда потърсиш и Cross 29 Fusion PRO 2022 с 52см рамка. За парите ти е добро, имайки предвид че няма да "хамалиш".
1х12 и пневматична конусна вилка, геометрията е добра, а осите да не те тревожат (не си наднормен), за теб дори са по-лесни.


Грижи нямаш, изумява ме, че доста хора, които не са от Русе са чували за Лайното, а за тези които не са - споко това е заведение с естествена сянка и понякога (преди години особено) доста птици.

Благодаря за съвета - допадна ми пък и е 300 лв по-евтин.
Ще следя Кроса, ХС100 в Декатлон и един Cube ATTENTION SL, каквото излезе на добра цена и налично в следващия месец ще гледам да взема.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот martin.radev » Сря Мар 31, 2021 10:48 am

Франко написа:
martin.radev написа:Аз с плоча 32т мога да потдържам 35-40 км на права отсечка и ако трябва да намаля - то това е защото нямам крака за такова каране.

От години тенденциите налагат приоритет към Диапазон на касетата, отколкото фаворатизиране на предни плочи за равен терен.
Хибрид винаги ще е по-удачен отколкото крос-кънтри хардтейл в града, но не кой знае колко повече, а и в момента, в който слезеш от асфалта нещата се обръщат със смазваща разлика в полза на Хардтейла

Извинявам се за любопитството, но с 32т плоча на какъв венец отзад подържате 35-40км/ч и за колко време или километра? На какъв каданс? Гледам колоездене, покарвам и на шосе понякога ... профитата държат около 40км на 52-54 плоча и на среден венец отзад при каданс около и над 90 ... на малката плоча (която е повече от 32) ... трябва да им се отказат краката от ставите за да подържат такава скорост.
Питам от чисто любопитство и нямам никаква идея да се заяждам.



Сори за забавянето, това го правех с 32т- и сънрейска касета 11-46 29'ка с 2х рейсинг ралф - при особенно висок каданс (предполагам около 90-95)- нямам каданс-уред и не мога да кажа колко точно...Потдържам тази скорост, както съм написал за отсечка/участък може би няколко минутки и ми отмаляват краката, защото нямам крака за подобно въртене. Но си мисля, че и сега с 10-51 касетата и 32т плоча на Фул-Съспеншъна ми при това с агресивни гуми ще мога да потдържам около ~30-32km/h тренировъчно темпо в интервали - разбира се говорим за кратки разстояния и не повече от 45 сек усилия
Като гледам назад в Стравата това се случва при 350 W power ->
Прикачени файлове
FTP_Intervals.png
(55.94 KiB) 66 пъти
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Alexi » Сря Мар 31, 2021 12:57 pm

тези ватове в Стравата не ги гледай ,тя ги смята по косвени показатели тъй като нямаш power meter ( примерно вятър ,съпротивление при търкаляне на гумите и т.н. неизвестни )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Чет Апр 01, 2021 5:07 pm

A хвалете се вие хвалете се.

Ни вест ни кост за доставки, нито в Декатлон, нито другото което ми препоръчахте https://velosiped.bg/cross-fusion-pro-2 ... -2022.html
Някой дори казват, че тази година няма да е. :crap:
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Пет Апр 02, 2021 2:27 pm

Днес се чух и с Крос, очакват първите доставки в края на лятото :(

Вариантите до сега бяха този крос : https://velosiped.bg/cross-fusion-pro-2 ... -2022.html
И декатлонския, който уж хубав, но е сравнително нова марка : https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 05350.html
За него няма никаква информация, ще има ли, няма ли да има и т.н.

От байк центъра сега ми предложиха нещо по-различно, вярно е с по-нисък клас части, но като за новак като мен, може би ще е добре си мисля, вие какво мислите размер ХЛ за 191 см човек : https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... -comp-smk/
Отделно е с 36 зъба и ще влачи и по асфалта предполагам, и за планина ще е окей.
Също така момчето обеща, че ще опита да разбере ще има ли доставки от това, той доста го похвали:
https://www.bikecenter.bg/velosiped-29- ... petrol-rs/

Срещнах и колоездачи от някаква група в Русе, те пък ми препоръчаха да видя и в ОЛХ, едното момче си взело карбонен скот за 2000лв, но аз дори и да го получа не знам какво да гледам и лесно може да ме прецакат си мисля.

Ето малко неща от ОЛХ:
https://www.olx.bg/ad/cube-attention-sl ... 2b3efd8b12
Старата геометрия май и 32 зъба, което ще се отрази в градско.

https://www.olx.bg/ad/cube-reaction-pro ... 9e7f276842
Почти не знам какво може да му е :D
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Bobi.1 » Пет Апр 02, 2021 3:48 pm

Oryx ми се виждат с по-добра окомплектовка за цената си от Specialized. Rockhopper Comp е с вилка SunTour XCM, а Oryx Nine D20 2021 на подобна цена е с Manitou Markhor. Спирачките и задвижването също са едно ниво нагоре.
Bobi.1
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта