Велосипед за начинаещ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велосипед за начинаещ

Мнениеот Velo_entusiast » Сря Мар 17, 2021 8:46 am

Здравейте, съфорумници. Реших, че пак е време да се сдобия с велосипед, с който да разпускам след работа и да правя малки разходки през почивните дни. Насочил съм се към планински тип колело. Искам да е нещо бюджетно, тъй като нямам намерение да скачам с него, да правя тежки планински преходи и други активности, изискващи висок клас компоненти. След обиколка из магазините и пробвани няколко велосипеда, май най-много ми допадна един Cross. http://www.crosscycle.com/en/catalog/29 ... 2-112.html Става дума за Cross GRX 8 2022 - видях, че в този модел са поставени вече и хидравлични дискови спирачки, чисто визуално същи ми допадна доста, а и имаше наличен голям размер рамка! Пробвах и един Sprint, но определено не беше моето. Въпросът ми е, дали това е удачен избор за нисък клас велосипед? Гледах и втора употреба, но понеже не разбирам много и се тревожда да не взема нечия "кошница" :D
Velo_entusiast
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 15, 2021 12:23 pm

Re: Велосипед за начинаещ

Мнениеот ВелоВело » Сря Мар 17, 2021 11:44 am

Аз си взех GRX7, за тия пари толкова.
Но не очаквай кой знае какво, все пак това е най-ниския клас като изключим тия от фейсбук за 200 лева.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Велосипед за начинаещ

Мнениеот radoslavst93 » Вто Мар 23, 2021 12:40 am

Здравейте това колело подходящо ли е за 13-14 годишни? Можете ли да препоръчате някое детско колело? :look:
radoslavst93
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 8:02 pm

Re: Велосипед за начинаещ

Мнениеот Bobi.1 » Вто Мар 23, 2021 3:57 pm

Относно детските колела, в интернет има таблици с техните препоръчнителни размери по години и по ръст, например тази таблица е от британскаta верига магазини Halfords. Както виждаш на нея, детските колела са до 11-12 години и 150-155 см, след това са колелата за възрастни с малък размер рамки. Разбира се, тук зависи и от производителя до известна степен, като всеки има своя таблица с размери с малки разлики.

За планинските велосипеди за възрастни, това е таблицата с размери от Cross, релевантна за GRX 8, за който пита. Ако рамката размер S не опира между краката, когато са стъпили на земята, значи вече е за колело за възрастни.
Bobi.1
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Re: Велосипед за начинаещ

Мнениеот radoslavst93 » Съб Мар 27, 2021 12:00 am

Блгодаря за насоките! Ще се информирам.
radoslavst93
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 8:02 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта