Drag grand canyon base срещу riverside 120 dekathlon

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Drag grand canyon base срещу riverside 120 dekathlon

Мнениеот shirosama » Пет Май 28, 2021 9:39 pm

https://dragbicycles.com/bg/bike/grand-canyon-base/
https://www.decathlon.bg/velosiped-rive ... 65499.html
Имам колебание между тези две колела. Трябва ми колело за градско каране/софийско по около 7 км в посока и денивелация/ и леки пътеки в парка и гората /евентуално/. Считате ли, че тези байкове стават за тази работа или да си вземам нещо по- скъпо? Тежа към момента към 100 кг и 178 см.височина и очевидно ми трябва нещо здраво.
shirosama
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 8:48 pm

Re: Drag grand canyon base срещу riverside 120 dekathlon

Мнениеот rev » Пон Май 31, 2021 5:24 pm

Моите много субективни 5 стотинки:

За Grand Canyon-a съм чувал хубави неща, и 3х7 ми се струват доста по практични скорости в града, другото колело не мисля че става за друго освен гладки алеи и вероятно ще е по-тежко с тая стоманена рамка. Като цяло ми се виждат доста различни машини.

Сигурен ли си че никога няма да ти се налага да слезеш от бордюр или да минеш през дупка?
Липсата на каквото и да е окачване бързо може да доведе до умора, криви капли и спукани гуми по неравен терен.
Каквото и да говорят за Suntour, дори евтината вилка с окачване подобрява много комфорта при неравности.

Ако искаш да караш предимно градско но да става и за по-леко ХC в разумен бюджет (600-700) бих взел MTB с някаква Suntour вилка (XCM, XCR са OK), по-широки градски гуми (по-гладки или поне с непрекъснат борд в средата), 3х7/3х8 - според финансовите възможности. Shimano имат много добри и евтини комбинирани команди и спирачни лостчета за 3х7. Дисковите спирачки са добре дошли (особено в калта) но далеч не са задължителни, хубави колодки правят чудеса от челюстните. Препоръчвам пластмасови (BMX) педали, оставят синини наместо рани и късат обувките по-малко от металните.

И аксесоарите - читав фар, стоп, звънче, светлоотразители на каплите, поне 1 помпа + лепенки или ремонтен спрей с теб са добра идея. Тези неща са поне 100на лева. Добре е да имаш вело ръкавици, не е приятно да си вадиш камъни от дланите :) И каска е добре да носиш, аз признавам не мога да се накарам. И калници ако искаш да караш с над 15-20 в мокрото, но по-добре да караш бавно че на колело в мокрото е доста хлъзгаво.
rev
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 12:32 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron