Незнайко в чудния свят на велосипедите - съвет за избор

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Незнайко в чудния свят на велосипедите - съвет за избор

Мнениеот peho » Сря Юни 02, 2021 11:13 am

Здравейте,
Винаги съм обичал да карам колело и поради тази причина изкарах шофьорска книжка чак на 24 години :) После живота ме завъртя и любимото хоби остана на заден план. Сега, обаче реших да се върна към доброто, старо каране на колело /вече съм на 38 г./ и реших да си купя нов велосипед. И тук започнаха моите проблеми, защото като един истински "Незнайко" се озовах в Чудния свят и нямам идея какво ще е най-подходящо за мен. Пазарът доста се е променил, откакто го помня, а избора е необятен - окачване, хидравлики, окомплектовки, амортисьорни вилки....... все неща за които не съм компетентен, когато се говори в конкретика. В тази връзка, моля да ми помогнете, за да не сбъркам и да си купя нещо, което не е съвсем за мен или да похарча повече пари, отколкото всъщност трябва. Ще се опитам да предоставя изчерпателна информация за мен и за какво смятам да използвам колелото:

1. Пол - мъж
2. Ръст - 180 см
3. Тегло - 102 кг. към момента, но се движа към 95 кг.:)
4. За какво ще се използва велосипеда - Аз съм от Пловдив и живея близо до Гребната база. Основно ще карам там, което си е каране по асфалт - примерно 4-5 обиколки по 5 км всяка. От време на време може да покарам по някой черен селски път през полето или покрай река Марица, но без екстремни изпълнения. Засега не ме привличат екстремни спускания, тежки маршрути, каране през гората, скокове и т.н. Ако нещо се пробуди в мен по-скоро ще си купя друго колело за тези цели.
5. Бюджет - психологическата ми граница в около 1200-1300 лева

Ориентирайте ме към няколко конкретни модела, които смятате че ще ми свършат работа, за да мога да ги разгледам, евентуално пробвам и да си взема, който ми пасва най-добре.
Благодаря предварително. Сигурен съм, че ще ми помогнете много :)
peho
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 01, 2021 12:19 pm

Re: Незнайко в чудния свят на велосипедите - съвет за избор

Мнениеот Bobi.1 » Сря Юни 02, 2021 5:40 pm

Тази тема ми се вижда релевантна за описаното каране, в нея човекът купи Спринт Синтеро след като му го препоръчаха. Освен това си от Пловдив, където е заводът на Спринт, и би трябвало да може да го пробваш при наличност.
Bobi.1
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 7:29 pm
Местоположение: София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта