Първи велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Първи велосипед

Мнениеот userb9 » Сря Авг 11, 2021 11:03 pm

Здравейте!

Решил съм да си купя велосипед, като целта ми е да го карам главно за кардио и просто така за кеф :)

Проблемът ми е, че не разбирам абсолютно нищо и не знам какво точно да избера, и тук ми трябва помощ от вас. Бюджета ми е около 1100-1300 лева. Проучих малко и реших, че най-подходящият тип за мен ще е някакъв хибрид между MTB и road. Ще карам главно по нормални пътища, а оф-роуда няма да е никак сериозен и много лек. Предполагам ще е 80% обикновени пътища и 20% пресечени. Търсих някакви хибридни, но не намерих нищо подходящо. Бях се спрял на Giant Roam 4 Disc, но ме посъветваха да не купувам велосипеди с вилки на "Sr Suntour", а и вилката на споменатия модел била лоша, както и скоростите. Та търся нещо от този вид, или нещо подобно на Giant ToughRoad SLR2, с право кормило.

Познати ми казаха, че планинските велосипеди нямат проблем да бъдат карани по обикновени пътища, така че не ми е напълно задължително велосипедът да е хибрид.

Ще се радвам ако имате предложения за най-добрите велосипеди в този ценови диапазон.

Само да добавя и въпрос относно няколко велосипеда, които ми хванаха очите и се надявам да помогнете с мнения за тях, и частите, които имат.

Cross Fusion X 29' (2022) - този ми беше препоръчан, но все още не мога да намеря онлайн магазин, който го има в наличност.
Също така се интересувам от Giant Talon 2 и Giant Talon 3, както и Giant Roam 2 Disc. Те как са?
userb9
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 11, 2021 8:02 pm

Re: Първи велосипед

Мнениеот NiOOH » Чет Авг 12, 2021 4:24 pm

В момента няма почти нищо налично по магазините.
Cross Fusion никак не е лош велосипед за парите си. Ако ще караш главно по асфалт, можеш да му смениш гумите с нещо по-леко и с по-нисък грайфер. За тези пари, по-хубава вилка няма да намериш. За 1300 лв ще можеш да си купиш (когато го има наличен) Fusion и да му смениш вилката с Manitou Markhor, която е не само много по-добра, но и 1 кг. по-лека.
NiOOH
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 20, 2021 11:02 am

Re: Първи велосипед

Мнениеот userb9 » Пет Авг 13, 2021 7:30 pm

NiOOH написа:В момента няма почти нищо налично по магазините.
Cross Fusion никак не е лош велосипед за парите си. Ако ще караш главно по асфалт, можеш да му смениш гумите с нещо по-леко и с по-нисък грайфер. За тези пари, по-хубава вилка няма да намериш. За 1300 лв ще можеш да си купиш (когато го има наличен) Fusion и да му смениш вилката с Manitou Markhor, която е не само много по-добра, но и 1 кг. по-лека.


Да, избрах много хубав момент да реша да реша да карам велосипед - като няма наличност никъде :crap: Благодаря за отговора, ще се надявам да изкочи този модел от някъде, ама така като гледам няма да е тази година. Все пак, някакви други алтернативи? Велосипедите на Giant ги има налични навсякъде, те как са? Моделите Roam, Talon и Escape
userb9
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 11, 2021 8:02 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта