помощ за избор на велосипед планински

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

помощ за избор на велосипед планински

Мнениеот chaushmg » Вто Мар 22, 2022 10:20 am

Здравейте колеги, нов съм във форума и нямам кой знае колко опит, като малък карах доста, но поради едни други причини се наложи да давам доста дълга почивка. Преди година си взех колело 2ра ръка шосеен, понеже като ходя на работи минавам през доста неравни пътища се ориентирам към планински хем тук таме на риба :))) та ориентирах се към модела
https://bikezone.bg/bg/%D0%BA%D0%B0%D1% ... tang-m2-29
ROMET MUSTANG M4 изкефи ме главно формата на рамата, дори не знам какъв размер да взема, на 27 г съм, 1.77 съм дълъг и тежа 100кг, моля да вашите експертни мнения по въпроса. Велосипеда ще се кара по градски пътища, неравен терен, по хард кор чукари няма да се кара. Цената малко е височка, но мога да се прежаля, според вас отношението цена и качество оправдава ли средствата?
Благодаря предварително :))
chaushmg
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 20, 2022 6:08 pm

Re: помощ за избор на велосипед планински

Мнениеот Bi11y » Вто Мар 22, 2022 7:31 pm

Бих казал ,че си за М или ML ако има такъв размер. Изпъкналостта на рамката е малко проблем при принудително слизане от рамката ,когато си я прекрачил ... :)
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron