Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Съб Юни 18, 2022 7:10 pm

K99k написа:
nature написа:Направих си нещо като филтрация между модели, които да избера според бюджета си и това, което бих могъл да си позволя за първи сериозен байк - до 1500 лв.


Прочете ли какво пише в описанието на Трека ? 29-инчов планински велосипед от начален клас.
Като гледам само трека ми е симпатичен и ония драг дето пуснах преди малко.

Първи сериозен за мене :D иначе да начален клас е за начинаещи. Цветът на Трека ми харесва, този Аналог на Кюб е с 1 х 12, но почти всичко е с марката "Sram", a тя май не е сериозна като Шимано?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Alexi » Съб Юни 18, 2022 8:03 pm

K99k написа:Изчислявах онзи ден за драга 2х9ск да стане 2х10ск с що годе прилични части- касета ,заден дерейльор,команди,курбел и верига в байк24 у немско и става 400 лъва и не всичко е налично.
Нещо като това : https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... d-20-47756

И Аlexi тоя курбел 4100 го дава само 2х10 , къде видя буст 4100 1х10.

може да се ползва 5100 курбел
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Пон Юни 20, 2022 9:37 am

Каква е разликата между гуми 27.5 и 29 и защо 29 ги водят най-големите гуми, а има велосипеди 27.5 х 2.80 и изглеждат доста по-дебели?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот stealth » Пон Юни 20, 2022 9:45 am

26, 27.5 и 29 са диаметри на гумата. Дебелини има много, например 2.1, 2.3, 2.8...
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Пон Юни 20, 2022 5:20 pm

stealth написа:26, 27.5 и 29 са диаметри на гумата. Дебелини има много, например 2.1, 2.3, 2.8...

Ясно, тези дебелите изглеждат много добре, не знам защо не правят велосипедите с по-дебели гуми
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот runnerpz12 » Пон Юни 20, 2022 5:30 pm

Ти колело изобщо карал ли си някога? Задаваш въпроси на четвъртокласник, седни, прочети, информирай се.Не правят всички с толкова дебели гуми зашото трудно се върти-бавно се движиш, ширики гуми- голямо сцепление-бавно движение, та седни прочети за размери, за гуми, за налягане в тях, лошо няма да питаш, но поне разучи елементарните неща.
runnerpz12
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 5:52 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Exorcist » Пон Юни 20, 2022 8:26 pm

Пич, колко изписа, досега да беше навъртял сума ти километри и денивелация и опит. Прочетох ти постовете, и - просто отиди и си купи някакво колело до 1200 - 1500 лв., както си беше наумил, все тая кое точно. Покарай няколко месеца/година, после ела пак тук и ще видим какво мислиш, как се чувстваш, дали си карал изобщо, къде, дали имаш нужда от нещо повече или и това ще ти дойде много.
Хубавите байкове, ама наистина пипнатите, са от няколко хиляди до над 20 хиляди лева и още ще поскъпват, но ти изобщо нямаш нужда от тях, така че и 50 бона да бяха, все тая. Начинаещ си, вземи си нещо, което спокойно ще потрошиш няколко пъти, докато се понаучиш да караш. После ще се види дали искаш да скочиш още.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Пон Юни 20, 2022 9:23 pm

Exorcist написа:Пич, колко изписа, досега да беше навъртял сума ти километри и денивелация и опит. Прочетох ти постовете, и - просто отиди и си купи някакво колело до 1200 - 1500 лв., както си беше наумил, все тая кое точно. Покарай няколко месеца/година, после ела пак тук и ще видим какво мислиш, как се чувстваш, дали си карал изобщо, къде, дали имаш нужда от нещо повече или и това ще ти дойде много.
Хубавите байкове, ама наистина пипнатите, са от няколко хиляди до над 20 хиляди лева и още ще поскъпват, но ти изобщо нямаш нужда от тях, така че и 50 бона да бяха, все тая. Начинаещ си, вземи си нещо, което спокойно ще потрошиш няколко пъти, докато се понаучиш да караш. После ще се види дали искаш да скочиш още.


Благодаря за съветите, много си прав, какво толкова го мисля, за начинаещ и за 100 бона да купя колеле, нищо няма да разбера, без никаква база за сравнение, дори няма да знам как да го експлоатирам в пълния му капацитет с моя никакъв опит, иначе 20 хиляди за байк бих дал само ако лети :D шегата на страна, не че ги имам, ама пак ми се вижда прекалено, едно време байкивете по 1000 лв бяха макс, а сега до къде стигнаха цените, луда работа. Явно този спорт води да вманиаченост, търсенето предразполага развитието, ще видим дали и аз ще се зарибя един ден толкова :)
Спирам да досаждам с глупавите си и елементарни въпроси, понеже съм наистина много бос по темата, разбрах посланието - вземи нещо и се учи, за първи байк не се дават луди пари от неопитни :beer: вече държа поне да е 1 х 12 след изчетенето в темата, че с тия баири..
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Bi11y » Вто Юни 21, 2022 9:51 am

Ако вземеш нещо с добра база (рамка и вилка) винаги можеш да надградиш в последствие. Понякога за 300-400 лв по-малко велосипеда е рязко по-зле ...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Вто Юни 21, 2022 10:12 am

Bi11y написа:Ако вземеш нещо с добра база (рамка и вилка) винаги можеш да надградиш в последствие. Понякога за 300-400 лв по-малко велосипеда е рязко по-зле ...


RockShox Judy, coil, тази вилка как ти се струва?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Bi11y » Вто Юни 21, 2022 10:28 am

nature написа:
Bi11y написа:Ако вземеш нещо с добра база (рамка и вилка) винаги можеш да надградиш в последствие. Понякога за 300-400 лв по-малко велосипеда е рязко по-зле ...


RockShox Judy, coil, тази вилка как ти се струва?


Judi Gold е минимума според мен - с алуминиеви стеншъни е и е добра хидравлика . Следващото стъпало е Rockshox Reba , следващото е Rockshox SID - тези е по-вероятно да не можеш да ги намериш в ценовия диапазон който търсиш.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот zmei » Вто Юни 21, 2022 12:30 pm

Judi Gold е минимум 600 лева, и то при късмет. Тук се търси колело за под 2000 лева, доколкото разбрах и тази вилка не се връзва. По-скоро един Recon Silver Soloair. Хубавото всички го знаем, но струва много пари.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Bi11y » Вто Юни 21, 2022 12:59 pm

zmei написа:Judi Gold е минимум 600 лева, и то при късмет. Тук се търси колело за под 2000 лева, доколкото разбрах и тази вилка не се връзва. По-скоро един Recon Silver Soloair. Хубавото всички го знаем, но струва много пари.


На 600 лв не е късмет - просто си я поръчваш от някой немски сайт .
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот zmei » Вто Юни 21, 2022 1:04 pm

Добре, не е на късмет. Но все пак на автора на темата 2000 лева му се виждат много за велосипед. Вилка за 600 лева не би подхождала. Биха останали много малко средства за другите компоненти. Ако сметнеш всичко от немските сайтове, сложиш и примерно едно задвижване и спирачки, които да подхождат на вилката - примерно Shimano Deore XT и добър сет тюблес реди капли отиваме на над 3500 лева и то за твърдак.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Вто Юни 21, 2022 1:27 pm

Аз велосипед с вилка Judy Gold под 2500 не съм срешал :erm: до 2500 са със Judy Silver, поне не и на Cube, a на Трек са още по-големи скъпари
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Bi11y » Вто Юни 21, 2022 1:33 pm

zmei написа:Добре, не е на късмет. Но все пак на автора на темата 2000 лева му се виждат много за велосипед. Вилка за 600 лева не би подхождала. Биха останали много малко средства за другите компоненти. Ако сметнеш всичко от немските сайтове, сложиш и примерно едно задвижване и спирачки, които да подхождат на вилката - примерно Shimano Deore XT и добър сет тюблес реди капли отиваме на над 3500 лева и то за твърдак.


Спокойно може да се вземе Деоре 5100 - няма никакъв смисъл от горните групсети в бюджетен вариант. XT e групсет единственото смислено нещо там е командата - спокойно може да се мине с СЛХ курбел (същото тегло е) и Деоре 6100 спирачки.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот K99k » Вто Юни 21, 2022 3:15 pm

runnerpz12 написа:Ти колело изобщо карал ли си някога? Задаваш въпроси на четвъртокласник, седни, прочети, информирай се.

с две ръце :beer:

по темата , не може да се заглеждаш по Трек и Кюб ,а да нямаш кинта и за Драг. :dontknow:
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Bi11y » Вто Юни 21, 2022 3:20 pm

K99k написа:
runnerpz12 написа:Ти колело изобщо карал ли си някога? Задаваш въпроси на четвъртокласник, седни, прочети, информирай се.

с две ръце :beer:

по темата , не може да се заглеждаш по Трек и Кюб ,а да нямаш кинта и за Драг. :dontknow:


Човека не е казал ,че няма толкова пари - според мен по-скоро сложил бариера на цената. Мисля ,че му трябва време и доводи за да вдигне бюджета.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Вто Юни 21, 2022 10:32 pm

Bi11y написа:
K99k написа:
runnerpz12 написа:Ти колело изобщо карал ли си някога? Задаваш въпроси на четвъртокласник, седни, прочети, информирай се.

с две ръце :beer:

по темата , не може да се заглеждаш по Трек и Кюб ,а да нямаш кинта и за Драг. :dontknow:


Човека не е казал ,че няма толкова пари - според мен по-скоро сложил бариера на цената. Мисля ,че му трябва време и доводи за да вдигне бюджета.


:agree: пък и съм само 4-ти клас, малко да порастна и може да реша друго :) сега само чета и уча от буквара и обмислям ;)
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот psychocrew » Сря Юни 22, 2022 7:11 am

Приятелю, от известно време следя темата и гледам, че все до чудене стигаш. Ако попиташ 100 човека, ще получиш 100 различни мнения. Явно нямаш много понятие от велосипедите (поне от това което пишеш така изглежда, извинявай ако не е така), освен това определено нямаш ясни изисквания и понятия къде точно и как ще го караш това колело. Преди време и аз бях в твоето положение, първо си взех колело за града (от ония планинските за града, железните, на които мтб го пише за декорация), но с него веднъж пробвах в планината и се зарибих. После взех малко по-добро (начален клас планинско, втора употреба) и започнах по-редовно да карам в планината докато не счупих рамката миналата година. След събрания дотогава опит определено бях сигурен по какви терени ще карам и си взех сегашното ми новичко от магазина (естествено, че не е топ, но на мен ми е идеално). Това което искам да кажа с лиричното отклонение е, че няма смисъл да се нахвърляш на по-висок клас велосипед щом нямаш понятие къде ще го караш(всеки иска да вземе нещо и да не мисли за подмяна на компоненти, но трябва да знаеш какво искаш). Много от хората които ти дават съвет карат по-висок клас велосипеди, те никога няма да се върнат надолу (никой не е искал досега от Мерцедес да се върне на каруца), много от тях ходят по състезания, но като цяло те са си открили техния стил (стилове) на каране и отдавна не са с едно колело за навсякъде. Естествено далеч съм от мисълта, че няма да ти дадат добър съвет, но по-скоро ако питаш за нещо конкретно, а не да им показваш различни по стил велосипеди и да питаш "кое да взема?"(човек не може да знае къде те сърби). Другото което мога да добавя към скоростите които избираш е, че колкото повече скорости ти е венец касетата толкова повече ти се оскъпява задвижването (това естествено е при сравнение на идентични класове на продукта). Синът ми например до миналата година караше по планините с 20" Рам със 7 скорости и твърда вилка и му беше голям кеф. Държа да отбележа нещо много важно, и то е че в крайна сметка, независимо от това колко скоростна система избереш, ако не е предвидена за твоето каране все ще ти е тегаво и в допълнение: не си мисли, че 12 скоростна система върви сама, крака си трябват за карането (без знаение колко са ти скоростите), иначе отиваш на електричка от ония дето натискаш копчето и вдигаш краката. Моят съвет е: вземи си нещо съвсем начално и си карай с кеф, натрупай опит и впечатления, опитвай различни места (черни пътища, пътеки, асфалт и др.) и като си намериш стила на каране си вземи нещо по-добро което да ти върши реална работа. Дано цялото това писане ти помогне поне мъничко да се ориентираш.
Поздрави.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Сря Юни 22, 2022 9:28 am

psychocrew написа:Приятелю, от известно време следя темата и гледам, че все до чудене стигаш. Ако попиташ 100 човека, ще получиш 100 различни мнения. Явно нямаш много понятие от велосипедите (поне от това което пишеш така изглежда, извинявай ако не е така), освен това определено нямаш ясни изисквания и понятия къде точно и как ще го караш това колело. Преди време и аз бях в твоето положение, първо си взех колело за града (от ония планинските за града, железните, на които мтб го пише за декорация), но с него веднъж пробвах в планината и се зарибих. После взех малко по-добро (начален клас планинско, втора употреба) и започнах по-редовно да карам в планината докато не счупих рамката миналата година. След събрания дотогава опит определено бях сигурен по какви терени ще карам и си взех сегашното ми новичко от магазина (естествено, че не е топ, но на мен ми е идеално). Това което искам да кажа с лиричното отклонение е, че няма смисъл да се нахвърляш на по-висок клас велосипед щом нямаш понятие къде ще го караш(всеки иска да вземе нещо и да не мисли за подмяна на компоненти, но трябва да знаеш какво искаш). Много от хората които ти дават съвет карат по-висок клас велосипеди, те никога няма да се върнат надолу (никой не е искал досега от Мерцедес да се върне на каруца), много от тях ходят по състезания, но като цяло те са си открили техния стил (стилове) на каране и отдавна не са с едно колело за навсякъде. Естествено далеч съм от мисълта, че няма да ти дадат добър съвет, но по-скоро ако питаш за нещо конкретно, а не да им показваш различни по стил велосипеди и да питаш "кое да взема?"(човек не може да знае къде те сърби). Другото което мога да добавя към скоростите които избираш е, че колкото повече скорости ти е венец касетата толкова повече ти се оскъпява задвижването (това естествено е при сравнение на идентични класове на продукта). Синът ми например до миналата година караше по планините с 20" Рам със 7 скорости и твърда вилка и му беше голям кеф. Държа да отбележа нещо много важно, и то е че в крайна сметка, независимо от това колко скоростна система избереш, ако не е предвидена за твоето каране все ще ти е тегаво и в допълнение: не си мисли, че 12 скоростна система върви сама, крака си трябват за карането (без знаение колко са ти скоростите), иначе отиваш на електричка от ония дето натискаш копчето и вдигаш краката. Моят съвет е: вземи си нещо съвсем начално и си карай с кеф, натрупай опит и впечатления, опитвай различни места (черни пътища, пътеки, асфалт и др.) и като си намериш стила на каране си вземи нещо по-добро което да ти върши реална работа. Дано цялото това писане ти помогне поне мъничко да се ориентираш.
Поздрави.


Благодаря за старанието да напишеш това, помогa ми да се ориентирам поне малко загубен в гората, със сигурност :) Много точно си ме описал, наистина си нямам хабер от велосипеди, но просто ми се иска да карам, да започне като хоби, пък ще видим до къде ще ме отведе. Спомням си преди 2-3 години като си купувах нов лаптоп, голямо чудене беше пак и накрая като го взех, въпреки че беше за 2 бона с доста добри параметри, не бях съвсем доволен като си го купих, защото си мислех през цялото времето за всичко, което бях прочел и всякаквите мнения и негаивни такива, освен позитивните. Мисълта ми е, че каквото и да вземеш, наистина все ще срещнеш и негативни мнения, които накрая ще те правят нещастен, но лаптопчето си ми върши работа и съм много доволен до ден днешен. Разбира се, че има и ще излизат постоянно много по-добри, по-скъпи с много по-добри компоненти и характеристики, но примерно тези ще се ползват за много игри, а аз игри рядко играя, аз знам какво исках и за какво ще го ползвам, да е бърз и да работя спокойно на него. Сега наистина не знам за какво каране ми трябва колело, засега си го представям така - искам да ми е възможно по-малко тегаво при изкачванията и също така да става за черни пътища, ще се ползва и за града, а за това мисля, че всяко колело става, но за изкачвания и в планината, не става всяко определено.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Alexi » Сря Юни 22, 2022 10:57 pm

Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Чет Юни 23, 2022 8:32 am

Добре звучи като за мен, единствено, че е Спринт, тази марка малко ми е неизвестна, знам само, че е българска, но не е сред водещите като Драг и Крос.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот grendel » Чет Юни 23, 2022 2:12 pm

Ами всъщност Sprint e на пазара от около 25 години - фирмата производител е Maxcom в Пловдив. Преди 25 години правеха Bianchi по лиценз, после нещо не се разбраха с Bianchi и пуснаха същите модели с марката Sprint. Но това е история .... :)
Сега са един от топ 3 в БГ производителите (не се наемам да ги подреждам), и имат не лоши модели.
По-високият им клас марка е Shockblaze.
Така че Sprint (Maxcom) спокойно можеш да ги поставиш наравно с Драг и Крос.
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Съб Юни 25, 2022 10:51 am

Харесах си велосипед, обаче с драскотина по рамката и липсваща капчка на рамката за дропър. Цената е 1700 лв, момчето в Байк центъра вика, че щял да говори за отстъпка с управителя, а за липсщата капачка, вероятно ще се измисли нещо. Според вас каква отсъпка бих могъл да искам в такъв случай и тези драскотини, следи може би от удар, но като цяло само аз ще си ги знам, биха ли могли да компрометират рамката и да започне да хваща ръжда заради нарушената й боя отгоре, минимални са, но чест прави и на служителя, че ми ги каза. Това е последен модел в наличност ХЛ, бях го заявил за проба от преди седмица, бил последна бройка и даже бил запазен, но не се бил появил кандидат купувача доста време, но сега ме притесняват сега тези драскотини, ако се намери и липсваща капачка, може би евентуално при изгодна допълнителна отстъпка ще помисля дали да го взема, за това пиша за съвет, дали е нормален случая или да се отказвам.
Последна промяна nature на Съб Юни 25, 2022 11:01 am, променена общо 1 път
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот Alexi » Съб Юни 25, 2022 10:59 am

зависи от драскотините .. ако са козметични няма място за притеснение ( алуминия не ръждясва а и винаги можеш да мацнеш някаква боя отгоре ) ако има вдлъбнатини по метала вече трябва да се прецени на място много ли е малко ли е .. една отстъпка от 10% ми се види нормална за подобен велосипед
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Съб Юни 25, 2022 11:10 am

Alexi написа:зависи от драскотините .. ако са козметични няма място за притеснение ( алуминия не ръждясва а и винаги можеш да мацнеш някаква боя отгоре ) ако има вдлъбнатини по метала вече трябва да се прецени на място много ли е малко ли е .. една отстъпка от 10% ми се види нормална за подобен велосипед


Няма вдлъбнатина, а само боята са жулнали леко, иначе 1700лв е редовната цена, с отстъпката до края на юни от 15% излиза 1450 лв, ако му направят още 10% отстъпка, вероятно ще се навия :) няма вече никакви наличности на Кюб, всичко е изчерпано вече. Те пък как ги пренасят тия колела, чувал с картофи внимават повече като го пренасят.
Последна промяна nature на Съб Юни 25, 2022 11:22 am, променена общо 1 път
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот runnerpz12 » Съб Юни 25, 2022 11:22 am

Вземай го, драскотини ще получи още много, лично аз не съм виждал колело което да не е надрскано, нещо което се използва се и захабява, а и вещите са направени да ни служат, а не да им робуваме и треперим над тях, договаря отстъпка капачка ще си намериш в краен случай изрежеш от нещо.
runnerpz12
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 5:52 pm

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот nature » Съб Юни 25, 2022 11:24 am

runnerpz12 написа:Вземай го, драскотини ще получи още много, лично аз не съм виждал колело което да не е надрскано, нещо което се използва се и захабява, а и вещите са направени да ни служат, а не да им робуваме и треперим над тях, договаря отстъпка капачка ще си намериш в краен случай изрежеш от нещо.

Благодаря за съвета, иначе самият служител повече беше притеснен за капачката, че я няма, сега чакам да видя първо дали изобщо ще предложат допълнителна отстъпка.

П.П. Интересното е, че и двете неща бяха очевидно вече описани, той ги видя в компютъра си, аз нямаше да се сетя за капачката, като един абсолютен лаик на тема велосипеди :D щях да си кажа, сигурно ще я сложат после при настройката, драскотините ги видях иначе, защото е точно отгоре на рамката, първо помислих, че може да е изцапано, после като пробвах да забърша, разбрах, че е жулнато. Щом са описани, би трябвало да предложат отстъпка, той каза, че по-притеснителното е дали ще намерят такава капачка.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Избор на планински велосипед след 20 годишо прекъсване

Мнениеот v85 » Съб Юни 25, 2022 12:41 pm

Последна промяна v85 на Съб Юни 25, 2022 1:07 pm, променена общо 1 път
v85
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Май 16, 2022 1:28 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта