Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот nature » Нед Юни 12, 2022 5:03 pm

Няма никакви наличности по магазините, народът граби със скорстта на светлината всичко читаво що може малко да се движи и да пасва по размер, доставките от друга страна за много бавни, материалите поскъпват постоянно, желязото става дефицит. Може би в частност тази година и особено летният сезон е най-кофти за хора, които са решили точно сега да си закупят велосипед. Да има сега разни промоции като тези в Байк център, но каква е файдата след като нямат никакви наличност на повече нови модели от началото на месеца.
Тези, които вече са си закупили, могат да споделят от личен опит как са успяли да се снабдят с придобавката си, какви трудности са изпитали при избора си и кога според тях е най-подходящото време да се закупи велосипед. Лятото няма нищо и 50% намаление да направят, пак не може да се избере нещо качествено.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот Alexi » Нед Юни 12, 2022 5:20 pm

най подходящото време очевидно не е в разгара на сезона ,както сам си установил .. сега по пътя на логиката можеш сам пак да установиш кога е най подходящото време ( жокери - не е през разгара на сезона ,излизат нови модели ,разпродават се наличности който има такива ) :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот nature » Нед Юни 12, 2022 5:30 pm

Alexi написа:най подходящото време очевидно не е в разгара на сезона ,както сам си установил .. сега по пътя на логиката можеш сам пак да установиш кога е най подходящото време ( жокери - не е през разгара на сезона ,излизат нови модели ,разпродават се наличности който има такива ) :beer:


През зимата :idea:
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот Exorcist » Нед Юни 12, 2022 7:49 pm

Зависи какво търсиш и какъв ти е бюджета и какви контакти имаш. Сложно е в тези времена, прав си, изисква и търпение. Има наличности тук-там, вкл. и в момента, но трябва и конкретен сърч и късмет и да не изпускаш мига.
Спокойно, аз за моя нов байк чаках 9 месеца и половина :D
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот nature » Нед Юни 12, 2022 8:12 pm

Exorcist написа:Зависи какво търсиш и какъв ти е бюджета и какви контакти имаш. Сложно е в тези времена, прав си, изисква и търпение. Има наличности тук-там, вкл. и в момента, но трябва и конкретен сърч и късмет и да не изпускаш мига.
Спокойно, аз за моя нов байк чаках 9 месеца и половина :D


:beer: Търпение му е майката наистина, нещо, което при мен куца и съм си патил и в други неща заради прибързани решения. Иначе колелЕта, както викат в моя край :D, има колкото си искаш, няма къде да избягат, винаги може да вземеш нещо колкото да караш, въпросът е да вземеш това, което наистина ще ти е кеф да караш. Твоят байк какъв е, ако не е тайна?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот zmei » Нед Юни 12, 2022 8:16 pm

По Великден съм купил два велосипеда на промоция от Байк Център. Препоръчвам ги. Много коректни, втория път ми се обадиха че няма наличност, но ми обещаха и ми изпратиха велосипеда след три седмици.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот ВелоВело » Пон Юни 13, 2022 4:49 am

Когато имаш пари
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот martin.radev » Пон Юни 13, 2022 7:06 am

Строго погледнато от страна на магазините сигурно най-ниските цени ще бъдат есента (преди и около Блек Фрайдей) както и директно след нова година.
НО при такава стегнация на пазара, където те трудно отговарят на търсенето, не очаквай голям избор особенно при "по-конвертируемите" модели.

Мисля, че както и другите са ти писали, до голяма степен закупуването е свързано със сериозен рисърч на магазини (физически и онлайн)
и голяма доза късмет за бърза реакция при наличности.

Късмет с пазара :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот nature » Пон Юни 13, 2022 10:52 am

Друго, което ми прави впечатление, колко много колела се купуват, пък по улиците джан джун велосипедист няма, къде отиват всичките тези бакове :confused: стоят и прашасват някъде :D , според мен много хора си купуват колела без да знаят дали въобще им трябва това и просто да има. За това едно своеобразно обръщение и съвет за тези хора ще направя тук - моля Ви добри хора, ако нямате намерение да карате често и си нямате идея за какво са Ви тези колела, основна причина, малко през лятото да разкършим и да стоят в мази и килери основно, моля не купувайте, за да има за хората, които ще карат редовно :) :agree: те ще Ви дадат и на вас да покарате, когато поискате има и рент байкове ;). Не си давайте парите за нещо, което няма да ползвате като хората и ще захвърлите в гаража след 1-2 седмици, криза е :) Бързо омръзнва всяко ново нещо, това е сигурно, така е устроен животът, за това първо помислете много добре какви Ви е идеята за байка, представете си как и кога ще го позлвате, преди да бързате да купувате, защото примерно бай Драган си купил наскоро и трябва и вие да имате.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот pascoff » Пон Юни 13, 2022 11:20 am

Много зависи за какъв байк говорим. Ако е тип шир потреба, които се купуват масово от хората и свършват бързо, тогава имаш най-малко шансове за нов, но пък и повече за такъв на старо. Ако говорим за специализиран за конкретно предназначение - ендуро, трейл, хьцъ и тн. - тогава имаш повече шанс да намериш примерно само рамка и да сглобиш цял велосипед с каквото намериш на пазара. Това е най-бързия начин. Цял велосипед се намира по-трудно, понякога заради някоя дребна част, която не е налична и се чака много време.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот v85 » Пон Юни 13, 2022 6:36 pm

Аз явно уцелих миналата година времето за купуване - ноември месец по време на промоциите от aliexpress 11.11, "черни петъци", предколедни промоции и т.н.
Като целта беше купуване на части (каквито мога да си позволя) и сглобяване с избрана рамка. Преди това се осведомих, кое е актуално и какво е най-изгодно, плюсове-минуси.
Явно аз също съм от тези дето не карат много и често (последно карах като работих разнос на пици преди едно 15 години - леле как минава времето) и не съм имал личен велосипед, но обичам да ходя пеш и да бягам
v85
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Май 16, 2022 1:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот nature » Пон Юни 13, 2022 7:08 pm

v85 написа:Аз явно уцелих миналата година времето за купуване - ноември месец по време на промоциите от aliexpress 11.11, "черни петъци", предколедни промоции и т.н.
Като целта беше купуване на части (каквито мога да си позволя) и сглобяване с избрана рамка. Преди това се осведомих, кое е актуално и какво е най-изгодно, плюсове-минуси.
Явно аз също съм от тези дето не карат много и често (последно карах като работих разнос на пици преди едно 15 години - леле как минава времето) и не съм имал личен велосипед, но обичам да ходя пеш и да бягам


Леле, това си било е сериозна занимавка и работа, да събираш цял велосипед на по части, явно си отделил доста време. Отделно да ги чакаш сумати време от Али Експрес да дойдат, после да ги сглобиш и да се надяваш, че всичко ще съвпадне. Евала, това мисля, че и професионалисти с голям опит с байковете не биха предприели. За аматьорите по-скоро основно е така - отиват в магазина и харесват по цвят първо, слушат консултанта да им каже 2-3 приказки и взимат това, което им позволява бюджета да отделят, защото искат на всяка цена това лято да имат колело, поне с такива впечатления останах тия дни като обикалях магазините и слушах тук таме разни приказки :) харесва ли им цвета, бюджетен модел до 1200 и промоция, грабят на секундата.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот Yash » Вто Юни 14, 2022 9:12 am

nature написа:Леле, това си било е сериозна занимавка и работа, да събираш цял велосипед на по части, явно си отделил доста време. Отделно да ги чакаш сумати време от Али Експрес да дойдат, после да ги сглобиш и да се надяваш, че всичко ще съвпадне. Евала, това мисля, че и професионалисти с голям опит с байковете не биха предприели. За аматьорите по-скоро основно е така - отиват в магазина и харесват по цвят първо, слушат консултанта да им каже 2-3 приказки и взимат това, което им позволява бюджета да отделят, защото искат на всяка цена това лято да имат колело, поне с такива впечатления останах тия дни като обикалях магазините и слушах тук таме разни приказки :) харесва ли им цвета, бюджетен модел до 1200 и промоция, грабят на секундата.

Изобщо не е толкова сложно, колкото ти се струва. Много хора го правят. Сглобявал съм и за други хора и последния ми велосипед също го сглобих.
И съвсем няма гадаене и надяване всичко да съвпадне.
Четеш, информираш се и навлизаш в тематиката .
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Кога е най-подходящо време да си закупим велосипед?

Мнениеот Bi11y » Вто Юни 14, 2022 10:33 am

По-скоро си харесай велосипед със съответните компоненти - следиш промоциите и обявите за втора употреба (ако е опция за теб) и при излизане на подходящ велосипед го закупуваш.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта