Съвет за велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Вто Сеп 13, 2022 11:56 am

Здравейте, отварям поредната тема за избор на велосипед! Предполагам вече ви е писнало от такива въпроси, обърках се вече от толкова четене и гледане! Въпросът ми е, какъв първи велосипед да си взема? Ще се ползва за градско, черни пътища и леки дерета! Искам да е от твърдите с въздушна вилка и компоненти от деоре нагоре, 177см и 100кг съм, насочил съм се към размер Л ! Бюджета ми е около 1500 +. Търся предимно из олх и фейсбук, за нов не мисля, че ще намеря за тази цена но все пак приемам идеи! За момента съм се спрял на Cube attention 29 https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... lk-103112/ . Заслужава ли си този модел или ще ме насочите към друг? Ще съм благодарен ако получа съдействие :beer:
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот pascoff » Вто Сеп 13, 2022 1:38 pm

Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Bi11y » Вто Сеп 13, 2022 1:38 pm

Имаш л.с. - може би имам подходящ велосипед за теб.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Вто Сеп 13, 2022 2:07 pm


пред погледа ми са само кюб, спешълайз и може би трек :)
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот zmei » Вто Сеп 13, 2022 5:39 pm

Само да вметна че твоя размер спрямо ръста е М. По-голямата рамка е по-тежка, по-лесно катери, но за спускане е кофти. Всеки сам си решава, но го обмисли.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 14, 2022 8:49 am

:bowdown:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Bi11y » Сря Сеп 14, 2022 2:06 pm

zmei написа:Само да вметна че твоя размер спрямо ръста е М. По-голямата рамка е по-тежка, по-лесно катери, но за спускане е кофти. Всеки сам си решава, но го обмисли.


Специално ако избере Cube според мен трябва да вземе L защото риича е горе долу 1 размер надолу. Имам в момента Cube Reaction GCT SLT 2017 и Trek Superfly 2017 AL - при еднакви седалки, колчета с еднакъв офсет , един и същи модел кормило при Cube е необходимо да бъде лапата 90 мм ,а при TREK лапата е 60 mm . Челния им ъгъл се отличава с 0.4 градуса (70 срещу 69.6 за ТРЕК) - определено ТРЕК-а ми допада и пасва повече като водене и начин на завиване.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот zmei » Сря Сеп 14, 2022 3:25 pm

Имам два нови модела на cube - Acid и Stereo , съответно 2020 и 2022. Абсолютно точни са ми, а съм 1.77. Имах и LTD L размер, което ми беше голямо и му сложих супер къса лапа. LTD -то беше модел 2011. Та при мен е точно наобратно. Най-добре е да се пробва на място. Поне при Cube това е възможно. А и техните калкулатори не лъжат. 1.77 е на ръба между размерите и както казах трябва да се вземе предвид за какво се ползва велосипеда. Отделно вече някои състезатели се ориентират към по-малките размери. Не ми се обяснява защо, само ще вметна по-добрия контрол при спускане. Всеки може да намери информация.
Този форум се напълни с търговци които подлъгват хората, с цел печалба. Тези двамата с минусите и подигравките отгоре са само с цел печалба. Жалко за форума, но е така в България. Пълно е с долни хора. Кое не е вярно за размерите? Това че човека ще купи от магазин, а не боклуците които вие продавате ли? Засрамете се. Модератора е време да вземе мерки, ако иска изобщо някои да остане тук.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 14, 2022 3:52 pm

:offtopic:
Кога съм продавал велосипед тук, камо ли да печеля на гърба на някого, че и лъжейки го или предоставяйки невярна информация ?

Откъде ги мислиш тия неща и в какъв филм си се вкарал изобщо ?!

Последните няколко седмици единствените "слова", които излизат от теб, са нападки, заяждане и какво ли още не спрямо хора, с които не си съгласен !
И това се случва едва ли не във всяка втора тема.
Толкова ли не можеш да се изкажеш нормално, с доводи, без агресивни коментари спрямо останалите съфорумници, когато искаш да изкажеш несъгласие ?!

И ако ще наричаш някого "долен", поне имай доблестта да говориш в прав текст към човека, а не да генерализираш обществото! Или само Алекси ти е в устата...

За почти 10 години в този форум се нагледах на какви ли не спорове между хората само и само да се стигне до истината, но никога не е имало подобно отношение и нападане при несъгласие между даден човек и останалите участници в темата.

П.С. Авторът на темата да ме извинява!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот zmei » Сря Сеп 14, 2022 4:21 pm

Нещо много се превъзбуди. Нищо по темата и само хейт. Интересите ли ти засегах, търговецо? Този Алекси нещо много ти е присърце. Или неговите интереси съм засегнал, а ти му помагаш. Целта ви да лъжите хората на теб и на billi определено е долна. Цъкни си минуса , но това няма да ме спре да казвам истината. Има си начини.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 14, 2022 4:24 pm

Смея се от сърце ! :rofl:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Bi11y » Сря Сеп 14, 2022 4:30 pm

zmei написа:Нещо много се превъзбуди. Нищо по темата и само хейт. Интересите ли ти засегах, търговецо? Този Алекси нещо много ти е присърце. Или неговите интереси съм засегнал, а ти му помагаш. Целта ви да лъжите хората на теб и на billi определено е долна. Цъкни си минуса , но това няма да ме спре да казвам истината. Има си начини.


Аз не лъжа - ако разбираш какво четеш сравни. Разгледай геометриите - за по-лесно ще ти ги пейстна и разгледай по-специално параметъра REACH , който е наистина важен. 2022 Cube при твърдаците почти нямат промяна спрямо 2017:
https://archiv.cube.eu/en/2017/816500
https://www.cube.eu/en/2022/bikes/mount ... nbluenred/
2017 - 418 мм
2022 - 424.8 мм

https://99spokes.com/en-EU/bikes/trek/2017/superfly-7
https://www.trekbikes.com/international ... grey_black
2017 - 443 мм
2022 - 450 мм

Практическите ми тестове и резултати съм ги написал по-горния ми пост.
Последна промяна Bi11y на Сря Сеп 14, 2022 4:32 pm, променена общо 2 пъти
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот reddevil » Сря Сеп 14, 2022 4:30 pm

zmei написа:Нещо много се превъзбуди. Нищо по темата и само хейт. Интересите ли ти засегах, търговецо? Този Алекси нещо много ти е присърце. Или неговите интереси съм засегнал, а ти му помагаш. Целта ви да лъжите хората на теб и на billi определено е долна. Цъкни си минуса , но това няма да ме спре да казвам истината. Има си начини.

Човече, толкова глупости избълва, преглеждаш ли въобще небивалиците, които пишеш?
Каква е тази рамка, която тежейки повече ще катери по-лесно, нови физични закони ли измисли? По-голямата рамка била тегава за спускане, WTF??
reddevil
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот zmei » Сря Сеп 14, 2022 5:59 pm

Ооределно знаеш че съм прав, но е ясно че засегнах интереса ви. Не ви прави чест от печалбарството да заблуждавате хората. Засрамете се.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Сря Сеп 14, 2022 8:25 pm

Тъкмо се изкефих, че темата се е напълнила с коментари, а то какво било... Кажете поне дали въпросния можел за който питам в началото си струва или не, че съм на път да го купя !
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот gssatcc » Сря Сеп 14, 2022 8:46 pm

Приятелю каквото и да вземеш тук ще му се намерят кусури. Вземаш караш, сменяш. Тук един от скоро търсещите излезе с идея, че щял да вземе веднъж за винаги колело. Няма как да стане това. В началото си казваш нямам мераци да се кача/спусна тук и там, но с времето това може да се промени. И така. Няма едно решение, което да те задоволи. Сядаш на него ако ти хареса - вземаш.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Bi11y » Сря Сеп 14, 2022 10:37 pm

moom написа:Тъкмо се изкефих, че темата се е напълнила с коментари, а то какво било... Кажете поне дали въпросния можел за който питам в началото си струва или не, че съм на път да го купя !


Има ли го някъде наличност - в байкцентър e out of stock ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Чет Сеп 15, 2022 6:16 am

Знам, че не е налично! Гледам го използвано и въпроса е дали компонентите му си струват?
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 15, 2022 6:49 am

не си заслужава .. нито рамката нито вилката са с проходни оси ,остаряла концепция и лоша база за ъпгрейди
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Bi11y » Чет Сеп 15, 2022 7:18 am

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... dContainer

Това е за мен лично минимума като твърдак - ако можеш да си го позволиш си го купи. Има го в наличност в L размер,но с твоя ръст попадаш в размер М на Canyon.

Следващия модел е Фокс 34 вилка - много по-хубава от тази в модел 7 и само 400 лв по-скъп - не знам какъв ти е тавана,но аз лично бих купил за мен минимум този модел:
https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... dContainer

И 2-те рамки са сериозни носят ъпгрейти ако в един момент решиш ,че искаш още по-хубави компоненти.

Ако тавана ти е около 1500-1800 лв - някой Cube или Drag Triger 5 или 7.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Чет Сеп 15, 2022 7:34 am

Alexi написа:не си заслужава .. нито рамката нито вилката са с проходни оси ,остаряла концепция и лоша база за ъпгрейди

чак толкова ли е зле, това е модел от тази година!
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот gssatcc » Чет Сеп 15, 2022 9:55 am

Става по-сложно ако искаш да смениш каплите. Да не кажа, че ще станеш почти механик като знания относно задната.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Сеп 15, 2022 4:12 pm

moom написа:
Alexi написа:не си заслужава .. нито рамката нито вилката са с проходни оси ,остаряла концепция и лоша база за ъпгрейди

чак толкова ли е зле, това е модел от тази година!


Здравей. Мии...зле е, да. Няма значение коя година е модела. Тук се продава надписа "CUBE". Продават ти колело което се рекламира, че има възможност за монтаж на степенка и като компоненти е по-зле и от Drag Trigger 7.0. Би трябвало да ти светне някаква "лампа". Рамката има недостатък, като 2х задвижването, 27.2мм. колчето за седалка, вилката е хилава и тежка, нямат и наличности и т.н. За шините и главините аз лично не виждам проблем. Този стандарт се поддържа от много години, макар и вече да е насочен към бюджетния клас велосипеди. Мисля, че и при Canyon-a е така. Предвид типа на каране което си посочил, не мисля че ще усетиш разликата, или ще усетиш ползата от проходните оси. За мен лично не е добра инвестиция дори и "втора ръка", освен ако цената не е доста ниска...тогава пък трябва да си сигурен, че колелото не крадено. Ако трябва да съм честен, не съм си и правил труда да гледам геометрията на рамката, предвид рекламираната "опция" за монтаж на степенка. За колчето 27.2мм. нямам против, дори и в днешно време се използва при много ХС и Gravel велосипеди предвид възможностите му да се "огъва" и да допринася за повече комфорт при возене, но ако решиш да си сложиш в някакъв момент телескопично такова, си много ограничен откъм избор или пък отиваш към доста скъпи алтернативи с повече ход и т.н. За мен лично Canyon-ите си остават по-добрия вариант, като окомплектовка и рамка. Трябва да приемеш и факта, че винаги ще има компромиси...дори и на цена, която ти се вижда твърде висока за даден велосипед. Ако не искаш компромиси, си сглабяш сам...но там навлизаш в една друга територия...а и цени. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Чет Сеп 15, 2022 5:22 pm

Drunken MadLoud написа:
moom написа:
Alexi написа:не си заслужава .. нито рамката нито вилката са с проходни оси ,остаряла концепция и лоша база за ъпгрейди

чак толкова ли е зле, това е модел от тази година!


Здравей. Мии...зле е, да. Няма значение коя година е модела. Тук се продава надписа "CUBE". Продават ти колело което се рекламира, че има възможност за монтаж на степенка и като компоненти е по-зле и от Drag Trigger 7.0. Би трябвало да ти светне някаква "лампа". Рамката има недостатък, като 2х задвижването, 27.2мм. колчето за седалка, вилката е хилава и тежка, нямат и наличности и т.н. За шините и главините аз лично не виждам проблем. Този стандарт се поддържа от много години, макар и вече да е насочен към бюджетния клас велосипеди. Мисля, че и при Canyon-a е така. Предвид типа на каране което си посочил, не мисля че ще усетиш разликата, или ще усетиш ползата от проходните оси. За мен лично не е добра инвестиция дори и "втора ръка", освен ако цената не е доста ниска...тогава пък трябва да си сигурен, че колелото не крадено. Ако трябва да съм честен, не съм си и правил труда да гледам геометрията на рамката, предвид рекламираната "опция" за монтаж на степенка. За колчето 27.2мм. нямам против, дори и в днешно време се използва при много ХС и Gravel велосипеди предвид възможностите му да се "огъва" и да допринася за повече комфорт при возене, но ако решиш да си сложиш в някакъв момент телескопично такова, си много ограничен откъм избор или пък отиваш към доста скъпи алтернативи с повече ход и т.н. За мен лично Canyon-ите си остават по-добрия вариант, като окомплектовка и рамка. Трябва да приемеш и факта, че винаги ще има компромиси...дори и на цена, която ти се вижда твърде висока за даден велосипед. Ако не искаш компромиси, си сглабяш сам...но там навлизаш в една друга територия...а и цени. :beer:


Е ясно, че е бюджетен велосипед, по това което казваш, не трябва да гледаме на цени под 3к!! Като за първи велосипед, който ще карам 2 пъти в седмицата, не мисля, че трябва да гледам толкова вманиачено чак. Понеже си нямам идея от велосипеди, исках мнение като за аматьор и колело с което ще ми е кеф, мака и на такава цена
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Сеп 15, 2022 9:34 pm

Искаш съвет, дава ти се. Ти си преценяваш. Имаше доколкото си спомням определени критерии за монтажа и до каква цена. Ако критерия е друг, т.е. "хибридно" колело и т.н...трябва да уточниш, за да ти се дадат правилните насоки. Ако идеята ти за каране е от вкъщи, до магазина за хляб...взимай каквото ти хареса на цвят и е най-евтино. Ако мислиш да даваш пари, които оправдават и си заслужават инвестицията ти, то тогава е добре да се вслушаш в съветите, които ти се дават...било то и не моите, а на колегите от форума. Всеки ти казва, че определения модел колело, което си посочил не си заслужава парите. Много от нас карат колела които струват в пъти повече от колите им. Не всеки би приел този факт, но "всеки луд с номера си". Всички ти посочват оптималния избор за бюджета, който си определил...от там на нататък си е твое решение. Никой не те задължава, да си купиш колело за 2,3,4 или 5к. Това си е твоя работа. Все пак, ако си решил твърдо да си купиш употребявано, не заслужаващо цената си, ниско бюджетно колело с надпис "CUBE", защо искаш съвети и предложения въобще?! :beer:

...не мисли, че те нападам или критикувам, но и не мисли, че определена голяма комерсиална "марка", ще ти предложи най-доброто за парите ти.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот zmei » Пет Сеп 16, 2022 7:36 am

Много евтина кола караш. При мен просто няма такова колело, което да е няколко пъти колата.
По темата - вземи нещо до 2000 лева. Даже и да не го ъпгрейдваш, велосипед лесно се продава. Ако се зарибиш ще вземеш нещо по-сериозно после, след като си го карал година две. Цената му пада, но и част от компонентите ще са поизносени вече.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Сеп 16, 2022 5:39 pm

Факт е, и не се срамувам от това. След известно притежание на какви ли не коли, било то скъпи или евтини, употребявани и какви ли не, израстнах дотам че искам да имам кола, която си върши работата по предназначението, и има достатъчните екстри за нормална кола...за мен това са климатик и ел. стъкла, и е по-евтина за поддръжка и от колелото ми, надеждна е, ремонтите ѝ са сведени до нулеви, всичките ѝ данъци и такси да са нищожни, и да не ми пука ако някоя кифла се учи да паркира в колата ми. Имам и приятели, на които въдиците им за риболов са колкото нова кола, но карат такава за около 2-3хил. лева. Пак казвам "всеки луд с номера си". Интерестна тема е и, предлагам даже да се открие такава, относно кой-какво кара, като коли и велосипеди. Не искам да "разводнявам" темата, но съм виждал и хора с Passat двойка, но и с два Santa Cruz-a за по над 10хил. кинта на покрива. Както се казва "не съди книгата, по кориците ѝ". Аз, както и всички останали тук, може да имат достатъчно възможности, да си позволят много повече в живота, но и всеки си преценява дали и от какво реално има нужда. Да парадираш с финансовото си положение или длъжностна позиция...винаги ми е било невероятно жалко. Не казвам, че ти си го направил, но за съжаление много дебили го правят. Има и много по-важни и приятни неща от колата, която караш. До автора на
темата. Позицията ми остава същата. Ако ще даваш пари, то нека да си заслужават! :beer:
Последна промяна Drunken MadLoud на Пет Сеп 16, 2022 5:46 pm, променена общо 1 път
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Пет Сеп 16, 2022 5:44 pm

zmei написа:Много евтина кола караш. При мен просто няма такова колело, което да е няколко пъти колата.
По темата - вземи нещо до 2000 лева. Даже и да не го ъпгрейдваш, велосипед лесно се продава. Ако се зарибиш ще вземеш нещо по-сериозно после, след като си го карал година две. Цената му пада, но и част от компонентите ще са поизносени вече.


И аз останах потресен от това, че се карат автомобили по евтини от велосипед! Спрях се на модел с помощта на един пич тук, то пък го няма наличен никъде :dontknow:
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот moom » Пет Сеп 16, 2022 5:48 pm

Drunken MadLoud написа:Факт е, и не се срамувам от това. След известно притежание на какви ли не коли, било то скъпи или евтини, употребявани и какви ли не, израстнах дотам че искам да имам кола, която си върши работата по предназначението, и има достатъчните екстри за нормална кола...за мен това са климатик и ел. стъкла, и е по-евтина за поддръжка и от колелото ми, надеждна е, ремонтите ѝ са сведени до нулеви, всичките ѝ данъци и такси да са нищожни, и да не ми пука ако някоя кифла се учи да паркира в колата ми. Имам и приятели, на които въдиците им за риболов са колкото нова кола, но карат такава за около 2-3хил. лева. Пак казвам "всеки луд с номера си". Интерестна тема е и, предлагам даже да се открие такава, относно кой-какво кара, като коли и велосипеди. Не искам да "разводнявам" темата, но съм виждал и хора с Passat двойка, но и с два Santa Cruz-a за по над 10хил. кинта на покрива. Както се казва "не съди книгата, по кориците ѝ". Аз, както и всички останали, може да имат достатъчно възможности, да си позволят много повече в живота, но и всеки си преценява дали и от какво реално има нужда. Да парадираш с финансовото си положение или длъжностна позиция...винаги ми е било невероятно жалко. Не казвам, че ти си го направил, но за съжаление много дебили го правят. Има и много по-важни и приятни неща от колата, която караш. До автора на
темата. Позицията ми остава същата. Ако ще даваш пари, то нека да си заслужават! :beer:


Да приятел, всеки с маниите си, обаче с автомобилите си возим семейства, деца, ходим по почивки и прочие! А с колелото какво ще правя, ще си раздвижа малко дебелия г*з из града и нивите!
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Съвет за велосипед

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Сеп 16, 2022 5:58 pm

Пак казвам...всеки "всеки луд с номера си", и всеки с приоритетите си. Разбирам те относно колата и дали тя да е от "зрънчо". За мен лично или си избери много евтино колело, или ако си решил да даваш 2к...то се вслушай в съветите на всички. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта