Мнение за Cube Reaction TN

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Boyan1984 » Вто Апр 04, 2023 6:44 am

Аз съм тука от 2010-та година, има колеги дето са много преди мене, а ти откъде се появи?. Човек може да обменя опит с някой, който има такъв и знае какво иска. Никъде не съм изрекъл и една псувня, човечето със средните пръсти си го заслужи. И като си некомпетентен, приемай това, което ти се говори, при тебе няма угодия, колкото и да е добронамерен човек, накрая му писва. Хем не знаеш, хем философстваш.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Gworan » Вто Апр 04, 2023 7:09 am

Сега човека още със отварянето на темата задава въпрос за велосипед Кюб и съответно получава отговор относно по-консервативната му геометрия. Както във всяка друга от десетките теми за който и да било модел на Кюб. Може да не разбира много, но и аз бих се зачудил, ако от една страна ми казват че геометрията е остаряла, и от друга страна ми предложат колело, което е още по-късо. Не е лошо предложението, Кроса изглежда добре, за човек на който би му паснало. Мисля че разбирам защо не му грабва интереса след всичко изписано във темата, и проблема по-скоро е на ниво комуникация.
Последна промяна Gworan на Вто Апр 04, 2023 8:06 am, променена общо 3 пъти
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Вто Апр 04, 2023 7:21 am

основна грешка на начинаещия е да се взира в монтажа .. особено в задния дерайльор ,то за това на доста жалки сглобки е сложен приличен дерайльор сякаш по магически начин това ще подобри байка ,а и е относително евтина част .. това е последния компонент който се усеща някаква разлика .. купувайте си рамката - качествена и актуална като геометрия рамка е база която ще можете с дребни инвестиции да надградите и напаснете на изискванията си ,докато остарялата като концепция рамка ( дори и чисто нова ) вече е за смяна и то на първо място ; после идва вилката ,каплите ,спирачките и на последно място по моята класация е задвижването - едно че е консуматив и като се покара лесно ще се надгради ,а и групсети има на добри цени съвсем актуални 1х11/12 с голям рейндж
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот gssatcc » Вто Апр 04, 2023 8:09 am

Да не говорим, че масата ни геометрия ни пречи, ни монтаж, а липсата на умения и време закаране. И в крайна сметка е все тая дали ще караме колело за 2к или 10к.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 390
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Boyan1984 » Вто Апр 04, 2023 8:22 am

gssatcc написа:Да не говорим, че масата ни геометрия ни пречи, ни монтаж, а липсата на умения и време закаране. И в крайна сметка е все тая дали ще караме колело за 2к или 10к.

Еврика! :beer: Но, всеки има право да си троши главата както намери за добре.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот K99k » Вто Апр 04, 2023 1:15 pm

:offtopic: Според мен питащия както и в предната му тема се намира на дъра-бъра тук. Както примерно аз мога да влезна във форума на мерцедес и да разпитвам за модели и коли , защото ми харесва марката ама нямам пари да си я купя, обаче мога да си вдигам егото като дразня форумците там - просто пример. А колегата може и да няма никакво желание да купува колельо , ако има отдавна да е взел. От друга страна всеки който е имал колело или колелата се е научил да ги ръчка и има някаква техническа грамотност и кунките не са им изодзадзе.
:nono: :popcorn:
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Вто Апр 04, 2023 1:46 pm

ами вижте сега ,то и аз не съм рали състезател но като се кача на 300 коня БМВ правя някаква разлика спрямо Пежото ми :evil: така че хубавия велосипед ще се усети от всеки който има някакво понятие от колоездене
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Вто Апр 04, 2023 4:37 pm

K99k написа::offtopic: Според мен питащия както и в предната му тема се намира на дъра-бъра тук. Както примерно аз мога да влезна във форума на мерцедес и да разпитвам за модели и коли , защото ми харесва марката ама нямам пари да си я купя, обаче мога да си вдигам егото като дразня форумците там - просто пример. А колегата може и да няма никакво желание да купува колельо , ако има отдавна да е взел. От друга страна всеки който е имал колело или колелата се е научил да ги ръчка и има някаква техническа грамотност и кунките не са им изодзадзе.
:nono: :popcorn:

Не мога толкова лесно да купя колело, след като набелязаните такива, бяха оплюти. Чак до мерцедеси не съм стигнал, не говоря за колела от 5 до 10 бона, а за такива от 1800 до 2400 лв, това е далеч от мерцедесите.
Последна промяна nature на Вто Апр 04, 2023 4:39 pm, променена общо 1 път
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Вто Апр 04, 2023 4:39 pm

Казаха ти взимай там нещо и карай ,ей така ще мине и това лято в чуденка :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Bi11y » Вто Апр 04, 2023 6:12 pm

Според мен си вземи Radon Jealous AL 8.0 или 9.0 - втория няма какво да му се ъпгрейтва дори ...

https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-8.0-2
https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-9.0-1
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Вто Апр 04, 2023 7:26 pm

Мерси, хареса ми този втория, май ще изчакам да започнат ревютата в ютюб на новите модели и тогава ще взема решение.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот zeedor4o » Вто Апр 04, 2023 8:19 pm

Аз имам втория. Страхотен велосипед. Можеш и лесно да го направиш тюблес и да му сложиш дропър след време.

Обаче цената му отива на 3100 с доставката. Ако имаш финансовата възможност, взимай го. Едно от най-добрите предложения в този ценови клас.

Даже Alexi го одобрява. :D :D :D

Иначе с ревюта за Radon Jealous е пълно. Не знам какво ще им чакаш.
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Вто Апр 04, 2023 9:07 pm

Колега nature, тука се пишат неща които не винаги са верни! Като се почне с тия класове- високия клас било хубаво, ниския- било лошо!
Пример: Кои е хубавия ВВ за 130 кг мъж който ще кара по равен асфалт за забавление и отслабване? Избор,... да речем от Ултегра прессфит (среден към висок клас), Тиагра прессфит (средно нисък клас) и патрон на СКФ с ИСО квадрат (антична отживелица според някои). Леката и хубава Ултегра е от приемлив като материал лагер, но с умален специфичен размер и по-малки съчми. 130 кг колоездач- дори и при перфектни гнезда в рамката, което си е рядко срещано, ще намали ресурса! По тежката Тиагра използва (почти) стандартен евтин лагер, с по-голям габарит,по-големи съчми и товароносимост. Лагера може да бъде подменен с по-добър такъв като изработка и материал! Средното на квадрат е със здрава плътна ос, ролки (от дясно) и съчми (от ляво), от доказан производител! Според мен, в конкретния случай старата архайчна жалка сглобка е по-добра, че и по-безопасна! Според теб?! А според Alexi (надявам се поне тук отговори)? По подобен начин е ситуацията и с курбела. Интересно е и какво да очакваме от управлението в същата ситуация,.... ами сложете 10- 20 кила на кормилото на колело с модерна геометрия и направете зиг-заг между колчета, пък после опишете как е! Извода е че модерното от висок клас не е универсално добро за всички по подразбиране! Добре е хората тук, дето припечелват покрай тия сладки приказки, да си дават сметка за това и да влизат малко повече в "обувките на клиентите си"!
Истината е една, дори и скъпите колела (допускам че има малки изключения!) вече стават все по-посредствени,...защо ли?! Защото след 10-15 години (почти)никой няма да ги кара та дори и помни, и защото сред масовия потребител няма база за сравнение- тъй като найстина перфектното за момента колело иска допълнително внимание и барване от ръчичка (а това е време и съответно пари). Това което излиза от фабриката дава (примерно) 80-90 % от максимума, но никога 100%!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Вто Апр 04, 2023 9:21 pm

няма как да сложиш на модерна рамка средно на квадрат ( за мен това са едни от най ненадеждните средни ,някои и 2000 км не изкарват ,докато така ехидно споменатата Ултегра 20к ги няма за нищо ) .. нещата се развиват ,и ние с тях .. който иска да си кара старите боклуци ( и да си ги сглобява на воля ,части бол ) .. с това смятам да приключиш с подмятанията си към мене във всеки твой пост
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Апр 05, 2023 12:28 am

zeedor4o написа:Аз имам втория. Страхотен велосипед. Можеш и лесно да го направиш тюблес и да му сложиш дропър след време.

Обаче цената му отива на 3100 с доставката. Ако имаш финансовата възможност, взимай го. Едно от най-добрите предложения в този ценови клас.

Даже Alexi го одобрява. :D :D :D

Иначе с ревюта за Radon Jealous е пълно. Не знам какво ще им чакаш.


Много е лек - 10,90 kg, направо като карбонов, не знам как са постигнали такова тегло, а карбоновите нали никой не ги харесва, така че това е голям плюс за този модел с алуминиева рамка.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот zeedor4o » Сря Апр 05, 2023 12:52 am

Теглото е реално и аз бях много приятно изненадан като го претеглих.

Но имай предвид, че това е тегло без педалите. Вече повечето велосипеди се продават без педали и трябва да си купиш допълнително. Това малко като телефоните, дето ги продават без зарядни вече. :D
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Gworan » Сря Апр 05, 2023 6:36 am

На пръв поглед, и на мен ми изглежда доста добре окомплектован този Радон, особено за цената си (Jealous AL 9.0).
В спецификациите са написали, че теглото започва от 10,90кг. Това ще е теглото за най-малката рамка. Ако си вземеш L ще е малко повече, но все пак добре.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Сря Апр 05, 2023 8:40 am

nature 3200 лв са 2-3 автомобила ,помисли добре .. отделно :
Maximum total weight allowed: 115 kg (body weight + bike + equipment)
ако си 100+ кг забрави за тоя модел
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Апр 05, 2023 9:30 am

Мале вярно, отпадат Радоните с тия 115 кг, аз съм 107, след празниците над 110 :lol: явно за това са леки Радоните, не са предвидени за тежкотоварни водачи :( На Кубовете пише общо тегло 150 кг, явно те са за мен.
Добре, че ми каза да ги гледам и тия работи, съвсем бях забравил, гледам и карбоновите не са за мен, отделно 3+ бона за колело, с което да навлезеш в новите тенденции на колоезденето, май не е добра идея.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Сря Апр 05, 2023 11:51 am

добра идея е ,но трябва да е предвидено за тия кг .. основния потърпевш от многото кг са каплите ,ако не искаш да късаш спица на всяко второ каране трябва каплите да са рейтнати за кг ,има модели до 150 кг системно тегло което ще е достатъчно
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Апр 05, 2023 12:17 pm

Ако се навия за 3+ бона, май ще е Stoic 4 :D

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... enfarbe=SR
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Сря Апр 05, 2023 12:53 pm

този е хубав ,АМ твърдаче ако беше и 27.5+ щеше да е още по добре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Апр 05, 2023 7:21 pm

Какво значение има размерът на кормилото при МТБ, защо има модели с 680, 720 и 740 см, че дори и 780? По-дълго кормило ли е по-добре или няма знаечение?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Сря Апр 05, 2023 7:43 pm

nature написа:Какво значение има размерът на кормилото при МТБ, защо има модели с 680, 720 и 740 см, че дори и 780? По-дълго кормило ли е по-добре или няма знаечение?

Новата концепция го изисква! "Времето е в нас и ние сме във времето"
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Lucky Loser » Сря Апр 05, 2023 10:47 pm

По-широк захват -> по-добър баланс.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Сря Апр 05, 2023 11:19 pm

Не мога да разбера тогава безумната идея, която са взели Кюб, моделите им да са с бебешки кормила 680 см :lol: отделно миналогодишните им модели с тазгодишните се различават само по цвят и то не всички, някои даже са еднакви и по това :D щях да забравя и единствената и най-съществената разлика между моделите им от тази и от миналата година - около 300 лв отгоре с промоция :lol:
Елементарно старание можеше да положат, нещо да пипнат по-съществено, а те направо си продават същите модели от миналата година, боядисани леко :)
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Kkrase » Чет Апр 06, 2023 6:30 am

Попринцип съм слаб велосипедист сам си сглабям и ремонтирам всичко и карам друг вид колела и никога няма да си позволя да пиша в профи теми, защото никак ме няма, но аверчето с което карам най-много си взе такова колело декември - ВЕЛОСИПЕД 29 CUBE ATTENTION SLX GRY LIME, Л размер с въпросните QR главини и т.н. за 1850 лв. Затова и си исказвам мнението, защото съм го карал многократно и го следя от близо, момчето се върти около 100кг +/-

1. Доста често качваме Средна гора по всевъзможни терени, 1х12 си е добра екстра и спускаме по най-бруталните пътеки които има налични. Вилката не се е разлуфтила, за тея килограми момчето лети по пътеките, въпросния QR 9 mm ос, за миг не е създала проблеми, невиждам и защо да създава. Колелото се екпсплатира абсолютно всеки ден, или 25км гора или 30/40 км асвалт. колелото си е добра сглобка, няма луфтове, пукания, изглежда много читаво направено. Като цяло момчето го кара всеки ден с кеф, ама наистина му се кефи, така се зариби, че изчете половината чужди форуми, сложи му навигация, всякакви глезотийки, кефа е пълен, за миг не съжалява, че е взел въпросния модел.
2. Минуси, задната спирачка, въпросните мт200, за мен хваща много малко, доста е слаба. Седалката е ужасна, абсурд да караш с нея, ужасно твърда.
други минуси няма.

Колелото става, за тея пари е трепач, гумите бяха май 2.1 континентал, стават и за шосе и за черно, на шосе несе чуват толкова, даже са доста тихи.
От модерни геомертрии по нашия край неразбираме, качваме се и си караме. Предполагам много хора като мен, също неразбират, невиждам това да е проблем, да си направиш днеска една приятна разходка с байка и после да си вдигнеш краката на дивана да си пуснеш малко Ютуб :)
Аватар
Kkrase
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1382
Регистриран на: Пон Мар 08, 2021 11:45 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 10:38 am

Благодаря за впечатленията от Cube Attention SLX, но за XL мисля, че кормило 680 см не е сериозно, за L може би е ок, другото, което ме притеснява, ти си вторият който се оплаква от спирачката на този модел, ако предположим, че QR го игнорираме като не чак толкова важно за любителско каране :)
От Кюбовете засега повече клоня към Reaction TM, но пък и той идва със свой недостатък, по-висока тръба и по-къс reach, мисля че не е зa хорa с по-дълги ръце като при мен, за това май Кюбовете ще отпаднат защото смятам, че с 680 см кормило или по-къс reach не са за хора с дълги ръце, разсъждавам логически :) и за това оглеждам други марки вече като Canyon например, макар и по-скъпи. Stoic 4 ми допада като модел, яд ме е, че зеленият модел го продават само в Америка, сребростият е доста скъп 1800 евро, но идва с Деоре, а още повече ме е яд, че изтървах разпродажбара на Stoic 3, старият модел, 900 eвро беше..новият Stoic 3 не ми харесва много като цвят.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Kkrase » Чет Апр 06, 2023 11:16 am

Няма проблем.
Иначе аверчето е 185см и тогава в байк център мери и хл размер, ама просто беше някакво огромно и като го надкрачеше, слабините му опираха в горната тръба. А за кормилото, незнам неговото колко мм е, сигурно 680 както казваш. Тези колела където гледаш по големи ли са? Лично аз съм дребен и на моето колело първото беше да скъся кормилото, несъм го мерил, просто гледах захвата да ми пасне. Много често виждам деца да карат Драг Ц1 с някакви огромни кормила и тази тенденция ми е адкси смешна, всеки различен, успех.
Аватар
Kkrase
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1382
Регистриран на: Пон Мар 08, 2021 11:45 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 11:26 am

Ами то за това се мери и дължината на краката при определеня на размера. При един 185 см, може краката да са по-дълги, при друг - торса и така идивидуално е, но винаги гледам искат дължина на краката в сайтове при определене на точния размер, освен разбира се и височината. Иначе на Canyon тук ги гледам при компоненти:

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... kes/stoic/
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта