Мнение за Cube Reaction TN

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2023 11:28 am

при 185 си за ХЛ отвсякъде ,просто модела е къс и висок което отдавна е отречено от модерната байк индустрия ,кюб и радон останаха най късите байкове от по известните марки
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 12:42 pm

https://redbike.bg/product/planinsko-ko ... -cherveno/

Този май е по-добър от Attnetion SLX
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 1:49 pm

То по принцип кормилото май не е чак такъв проблем, винаги може да го смениш, айде ако е прекалено дълго още по-лесно, резваш го с ъглошлайф :D а
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 1:49 pm

То по принцип кормилото май не е чак такъв проблем, винаги може да го смениш, айде ако е прекалено дълго още по-лесно, резваш го с ъглошлайфа :D
Последна промяна nature на Чет Апр 06, 2023 1:49 pm, променена общо 1 път
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот stealth » Чет Апр 06, 2023 2:17 pm

Кормилото наистина е проблем. Това с ъглошлайфа става много грубо. Затова, след като сметнеш нужната дължина на кормилото по три различни формули и усредниш резултата до три знака след десетичната запетая, хващаш най-ситната пила, която намериш и започваш да стържеш до постигане на нужния размер. Трябва много да внимаваш и да спреш преди да подминеш желаната стойност. Мериш с микрометър и ако е необходимо, с камък за заточване на ножове доискусуряваш, за да няма отклонения.
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот gssatcc » Чет Апр 06, 2023 2:33 pm

И пак няма да е съвсем точно, заради вродената човешка неточност. Но методиката ти е най-точната. Респект.

П.С. Ако все пак подминеш желаната стойност винаги може да си купиш ново и да почнеш отново.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 390
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2023 4:06 pm

с ъглошлайф е далеч по бързо ,после заглаждаш с пила ръбовете и това е .. като цяло карането на по широчко кормило с по къса лапа дава контрол и прецизност както и по директно усещане при завиване ,и няма недостатъци .. недостатък е ако рамката е с къс рийч ( нещо преди 2018 когато почнаха да навлизат тия по новите геометрии ) ,тогава си прекалено изправен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Апр 06, 2023 4:51 pm

Аз само не разбрах на Стоик-а какво му е лошото? Ендуро рейтинг, стандартна бууст (148х12мм) задна ос, голям reach, хубава комплектовка...
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 6:40 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Аз само не разбрах на Стоик-а какво му е лошото? Ендуро рейтинг, стандартна бууст (148х12мм) задна ос, голям reach, хубава комплектовка...


Не мисля, че за Стоик 4 някой е казал нещо негативно, а и за цената си от 3600 лв е нормално е да над останалите твърдаци споменати тук.
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 6:54 pm

https://www.canyon.com/en-bg/outlet-bik ... 29948.html

Този твърдак има геометрията на Reaction TM, a струва почти 10 бона..Някой ще каже тази геометрия с къс reach не ме кефи, ама щом ги продават, значи има кой да ги купува
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот grendel » Чет Апр 06, 2023 7:11 pm

Този Exceed е състезателна XC машина - съвсем друго вид колело е. Не можеш директно да им сравняваш геометриите.
То има и шосейни колела за по 20к пари с по-висока горна тръба от Reaction TM-a, ама те са си просто друг вид колела.
Както казах в предишното си мнение, Reaction TM се сравнява със Canyon Stoic, Commencal Meta HT, Nukeproof Scout, Drag Shift и т. н

Също така Exceed-a е и карбонов...не че има значение за геометрията, но пък за цената има.
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Чет Апр 06, 2023 7:42 pm

Аз май съм се объркал, тази геометрия била по-модерната, а не ниската, доколкото четох
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2023 8:07 pm

геометриите не са еднакви ,Кюба има 435 рийч за Л ,Каньона има 455 а това е много нещо ,цял размер отгоре е предницата .. има и други разлики в геометрията ,но те са предимно поради различното позициониране на велосипедите по клас .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот martin.radev » Пет Апр 07, 2023 12:27 pm

the_rookie написа:Колега nature, тука се пишат неща които не винаги са верни! Като се почне с тия класове- високия клас било хубаво, ниския- било лошо!
Пример: Кои е хубавия ВВ за 130 кг мъж


Не мисля, че има друг човек в този форум, който ще използва BB-то за фактор в това какъв Байк да си вземе човек, честно ти казвам.
Виждам, че се чувстваш изключително квалифициран и оценен, когато се заговори за техническа специфика, но наистина ли си мислиш,
че някой, някога ще го интересува размера на съчмите в лагерите на пресфита?!?
Ааа и да, такъв стандарт като Средно на квадратната ос - трябва да бъде забранен със закон.
Храниш и не можеш да преживееш 2 минуса от преди половин година (аз не съм дал между другото). Залитай по шосейно/гравел или на каквото там си решил да сложиш дроп-бар тая седмица, ама не си мисли,
че всеки коментар на хората е с цел да изкарат някой лев от хора от форумите - смешно е.


@Nature ще съм ти изключително задължен, ако споделиш на колко години си?
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Апр 07, 2023 1:15 pm

@martin.radev, на 28, но не мисля, че годините играят роля за избора на геометрия :lol:
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот moom » Пет Апр 07, 2023 6:49 pm

И аз бях в голям филм при избора, вслушах се в съветите тук и си взех по евтиното предложение, не ми се даваха повече пари а и не правих разлика между различните марки и модели, за мен си беше просто колело. Поръчах Grand Canyon 7.Оказа се, че рамката ми беше голяма и неудобна, 2 месеца по късно го продадох. Веднага си поръчах Grand Canyon 8. Искам да ти кажа, че сега филма е още по голям. Когато почнеш да усещаш нещата, манията да сменяш части и да се човъркаш е голяма. Взимай нещо без да му мислиш с какви гуми или кормило е, рано или късно, ще смениш всичко по него!!! :rofl:
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Апр 07, 2023 8:41 pm

moom написа:И аз бях в голям филм при избора, вслушах се в съветите тук и си взех по евтиното предложение, не ми се даваха повече пари а и не правих разлика между различните марки и модели, за мен си беше просто колело. Поръчах Grand Canyon 7.Оказа се, че рамката ми беше голяма и неудобна, 2 месеца по късно го продадох. Веднага си поръчах Grand Canyon 8. Искам да ти кажа, че сега филма е още по голям. Когато почнеш да усещаш нещата, манията да сменяш части и да се човъркаш е голяма. Взимай нещо без да му мислиш с какви гуми или кормило е, рано или късно, ще смениш всичко по него!!! :rofl:


Доволен ли си от каньона, следя ги и каньонските модели, макар че Стоик повече ми харесват заради по-дебелите гуми, но аз не мисля, че ще тръгна да сменям нещо, защото нищо не му разбирам :lol:
Иначе какво мислиш за вилката, ако не е бууст вилка фатално ли е, гранд каньон 8 май е с бууст вилка, а 7 е с QR
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот moom » Пет Апр 07, 2023 10:14 pm

Доволен ли си от каньона, следя ги и каньонските модели, макар че Стоик повече ми харесват заради по-дебелите гуми, но аз не мисля, че ще тръгна да сменям нещо, защото нищо не му разбирам :lol:
Иначе какво мислиш за вилката, ако не е бууст вилка фатално ли е, гранд каньон 8 май е с бууст вилка, а 7 е с QR[/quote]

Да, карам си го с кеф и ми е достатъчно за моите нужди.
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Апр 07, 2023 11:34 pm

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... be=GY%2FRD

Това ли е твоето колело или е миналогодишния модел?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот moom » Пет Апр 07, 2023 11:47 pm

nature написа:https://www.canyon.com/en-bg/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-8/2619.html?dwvar_2619_pv_rahmenfarbe=GY%2FRD

Това ли е твоето колело или е миналогодишния модел?


Да, това е
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пет Апр 07, 2023 11:53 pm

moom написа:
nature написа:https://www.canyon.com/en-bg/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-8/2619.html?dwvar_2619_pv_rahmenfarbe=GY%2FRD

Това ли е твоето колело или е миналогодишния модел?


Да, това е


Супер е, даже и гумите са 2.35, бууст вилка, слагам в списъка :)
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Съб Апр 08, 2023 12:33 am

Засега са така:

1. Canyon Stoic 4 (възпираме голямата цена като за твърдак)
2. Cube Reaction TM (възпираме късия му reach)
3. Stoic 3 (възпираме червено-розовия му цвят)
4. Canyon Grand Canyon 8, 7, 6 (засега още гледам и мисля върху плюсовете и минусите им)
5 Cube Attention SLX (възпираме това, че не е бууст вилка и е с QR, както и заради 680 см кормило)
6. Оглеждам и други варианти, за които да мисля, накрая ще ми писне и ще чакаме другото лято ако събера пари за full suspension, но и там какво мислене ще пада, там е още по-голям диапзон от вариации :lol: пък ако не се реша и за другото лято, може още по-следващото вече твърдо решен и достатъчно анализирал нещата :)
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот the_rookie » Съб Апр 08, 2023 10:31 am

martin.radev написа:
the_rookie написа:Колега nature, тука се пишат неща които не винаги са верни! Като се почне с тия класове- високия клас било хубаво, ниския- било лошо!
Пример: Кои е хубавия ВВ за 130 кг мъж


Не мисля, че има друг човек в този форум, който ще използва BB-то за фактор в това какъв Байк да си вземе човек, честно ти казвам.
Виждам, че се чувстваш изключително квалифициран и оценен, когато се заговори за техническа специфика, но наистина ли си мислиш,
че някой, някога ще го интересува размера на съчмите в лагерите на пресфита?!?
Ааа и да, такъв стандарт като Средно на квадратната ос - трябва да бъде забранен със закон.
Храниш и не можеш да преживееш 2 минуса от преди половин година (аз не съм дал между другото). Залитай по шосейно/гравел или на каквото там си решил да сложиш дроп-бар тая седмица, ама не си мисли,
че всеки коментар на хората е с цел да изкарат някой лев от хора от форумите - смешно е.

martin.radev Да си призная не разбрах точно за кои минуси, храни и напитки иде реч , обаче от думите ти възникнаха
конкретни питания към теб: Защо ВВ на квадрат трябва да бъде забранен със закон?
Второто ми желание към теб, като човек със солиден опит, знания и наблюдения, е да коментираш второто колело (със зелено в табличката) спрямо първото. Но не с "купешки" приказки за модни течения и влечения, а ясно точно и конкретно! Примерно- второто ще бъде еди кво си спрямо първото, защото това работи така и подобрява онова и т.н. или пък разлика на практика няма да се усеща щото ..., подходящо е за такова и такова каране. Ясно, точно и разбираемо за практиката, защото геометрията (за разлика от ВВ) е много важна в избора на байк!
Geometria.jpg
Geometria.jpg (54.24 KiB) Прегледано 3590 пъти

Всеки друг е добре дошъл да вземе отношение към зададените въпроси..., а към Алекси конкретно - ще отговори ли на въпроса който му зададох!?
the_rookie написа: Alexi, ти ли си съфорумника с велосипеда за едрия мъж?
viewtopic.php?f=3&t=199555
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Съб Апр 08, 2023 11:14 am

Интересно ревю на най-добрите планински твърдаци, което може да помогне и на други лаици по темата с избора :D

https://www.youtube.com/watch?v=7iaF3D5JvGA
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот martin.radev » Пон Апр 10, 2023 4:43 pm

Абсолютно нелогична геометрия:
или просто остаряла...

Малко колела останаха около 54 офсет, но и двете са високи колела с къс рийч, които в най-добрия случай
ще са нестабилни като стане стръмно и на скорост. Едното място където ще са в свой води - серпентини, но пак няма да има "дръж ми бирата" момент!
С този остарял офсет и Trail около (ще предположа: 101-102 за Синьото)
Ще е аналогично и за първото (заради по-късия чейнстей), но по-голям офсет

Синьото въпреки по-ниския Stack ще се усеща по-същия начин високо, че и даже по-нескопосано като пътеката тръгне стръмно надолу
заради:
по-високата седалкова тръба и дългата горна тръба, Тук можеше да се получи супер ако с дългия преден триъгълник се гонеше
Long/Low/Slack геометрия като на Мондракър. Но това не са ниски колела!
Поне първото ще се вози по-ниско до земята, което ще го направи да се усеща
по-пригодено за пътеки или по-агресивно каране от ХС-то, но навлизайки в Трейл-Байк територията слагам чертата.
Няма да катерят добре, няма да спускат особенно добре - 1вото го предпочитам, защото предполагам от този остарял Офсет на вилката 54, че ще е поне 130мм ход, което в комбинация
с BB Height 313, ще го доближи до трейл-байк малко или много. Има голяма прилика между колелата, и при еднакъв ход/подобен кокпит (лапа/кормило)
бих избрал първото. (Стига да не е някаква луда мекица, тогава би била отвратителна)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пон Апр 10, 2023 7:08 pm

Това ревю е за прекрасния Reaction TM нали?
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот nature » Пон Апр 10, 2023 7:11 pm

https://niko.bike/product/rocky-mountai ... ture-bike/

Този байк май е много добър, но защооо 1 х 10 :( кой произвежда вече планински колела 1 х 10, пазарът си иска само 1 х 12!
nature
 
Мнения: 197
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Юни 11, 2022 9:35 am

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Alexi » Пон Апр 10, 2023 7:57 pm

2500лв с вилка струваща на едро 30-40Е .. айде малко по сериозно :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 10, 2023 8:44 pm

nature написа:кой произвежда вече планински колела 1 х 10, пазарът си иска само 1 х 12!

:deal:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнение за Cube Reaction TN

Мнениеот Gworan » Пон Апр 10, 2023 8:58 pm

nature написа:https://niko.bike/product/rocky-mountain-fusion-30-adventure-bike/

Този байк май е много добър, но защооо 1 х 10 :( кой произвежда вече планински колела 1 х 10, пазарът си иска само 1 х 12!


А ние си мислехме че Scott и Specialized са скъпарски марки :eyebrow:

За сравнение базовия Canyon Stoic 2, с проходни оси на бууст, и с (на хартия) по-добра вилка с повече ход, 1х11 деоре, шимано спирачки, идва и с читави гуми (които ако не ти допадат поне си имат продаваема стойност). Платформа която си заслужава да се надгражда, ако искаш да караш твърдак. А цената, въпреки че и там са ги вдигнали, е доста по-поносима от това Роки. То направо е нелепо, колкото Stoic 3 струва даже.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта