Съвет за главини

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Съвет за главини

Мнениеот the_rookie » Сря Фев 07, 2024 8:29 pm

Ако са по един от ляво и дясно шпиндела ще има аксиален луфт! Прехвърляш един от дясно в ляво (това ти е написал и Алекси), но пак си остават три (7,5мм). Ако пак не стане и имаш място, може да опитваш и с по-тънък от 2.5 мм дистанционер, но трябва да компенсираш от другата страна така че шпиндела да не хлопа. Много е възможно съосието на рамката да ти куца и за това да се получава така! Като цяло, при изправна рамка, ъгъла зависи от разстоянието между осите (чейнстея в случая) и диаметъра на зацепените колела. Мисля, че с подходящо разпределени дистанционери, проблема ще се реши!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Съвет за главини

Мнениеот Icemann3016 » Чет Фев 08, 2024 12:55 pm

Благодаря за съвета. Успях да се справя с проблема при запазване на 1х2 спейсъри. Просто B-stop болта и H/L лимитите бяха тотално шашави и затова пада. Сега се качва без проблеми до най-горния венец. На 6ти венец линията е идеално права ... или поне на око. Даже успях да покарам малко, много по-готино се усеща спрямо предходния 3х9 монтаж.
Icemann3016
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 10:07 am

Re: Съвет за главини

Мнениеот Icemann3016 » Пет Фев 09, 2024 3:21 pm

Ще си позволя отново да използвам тази тема. Първо благодаря на всички, които ме бутнаха към М7100 групсета. Днес направих първо каране от Младост до Панчарево и се движи феноменално. При факта че до сега съм карал Търнита и Алтуси може би и 6100 щеше да ми се струва космически, но този определено е мега як. :beer:

А сега лошото... Накрая на разходката се чу за съжаление едно пукане от челото и след това при въртене се чува леко скърцане. Не съм стигал до сервиз, но поне по логика ми звучи като че ли чашките, които съм сложил май не са хич читави и след малко неравен път сгънаха... Скърцането се чува само при въртене на кормилото, без значение спряло или в движение е колелото. Чашките са някакви Force, които ми ги продадоха като за "приемлив" среден клас.. демек не пълен боклук и някак си ако са сгънали се надявах че ще изкарат повече от 20км и то не тежък терен. Друго нещо може ли да е според вас?
Icemann3016
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 10:07 am

Re: Съвет за главини

Мнениеот Sprinter » Пет Фев 09, 2024 3:36 pm

Icemann3016 написа:Ще си позволя отново да използвам тази тема. Първо благодаря на всички, които ме бутнаха към М7100 групсета. Днес направих първо каране от Младост до Панчарево и се движи феноменално. При факта че до сега съм карал Търнита и Алтуси може би и 6100 щеше да ми се струва космически, но този определено е мега як. :beer:

А сега лошото... Накрая на разходката се чу за съжаление едно пукане от челото и след това при въртене се чува леко скърцане. Не съм стигал до сервиз, но поне по логика ми звучи като че ли чашките, които съм сложил май не са хич читави и след малко неравен път сгънаха... Скърцането се чува само при въртене на кормилото, без значение спряло или в движение е колелото. Чашките са някакви Force, които ми ги продадоха като за "приемлив" среден клас.. демек не пълен боклук и някак си ако са сгънали се надявах че ще изкарат повече от 20км и то не тежък терен. Друго нещо може ли да е според вас?

Force не са Cane Creek, но са не по-лоши от VP, които ги слагат фабрично на повечето начален и среден клас колела. За да разбереш откъде идва проблема свали вилката и провери лагерите и чашките, а също и челото. Ти сам ли си ги монтира или ходи в сервиз?
Sprinter
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: Съвет за главини

Мнениеот Icemann3016 » Пет Фев 09, 2024 3:50 pm

Sprinter написа:
Icemann3016 написа:Ще си позволя отново да използвам тази тема. Първо благодаря на всички, които ме бутнаха към М7100 групсета. Днес направих първо каране от Младост до Панчарево и се движи феноменално. При факта че до сега съм карал Търнита и Алтуси може би и 6100 щеше да ми се струва космически, но този определено е мега як. :beer:

А сега лошото... Накрая на разходката се чу за съжаление едно пукане от челото и след това при въртене се чува леко скърцане. Не съм стигал до сервиз, но поне по логика ми звучи като че ли чашките, които съм сложил май не са хич читави и след малко неравен път сгънаха... Скърцането се чува само при въртене на кормилото, без значение спряло или в движение е колелото. Чашките са някакви Force, които ми ги продадоха като за "приемлив" среден клас.. демек не пълен боклук и някак си ако са сгънали се надявах че ще изкарат повече от 20км и то не тежък терен. Друго нещо може ли да е според вас?

Force не са Cane Creek, но са не по-лоши от VP, които ги слагат фабрично на повечето начален и среден клас колела. За да разбереш откъде идва проблема свали вилката и провери лагерите и чашките, а също и челото. Ти сам ли си ги монтира или ходи в сервиз?


Благодаря за насоката. В Драгзоната в Младост ми сложиха вилка, чашки и всичко по "предницата". Уикенда ще се опитам да разглобя..
Icemann3016
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 10:07 am

Re: Съвет за главини

Мнениеот Sprinter » Пет Фев 09, 2024 4:06 pm

Icemann3016 написа:
Sprinter написа:
Icemann3016 написа:Ще си позволя отново да използвам тази тема. Първо благодаря на всички, които ме бутнаха към М7100 групсета. Днес направих първо каране от Младост до Панчарево и се движи феноменално. При факта че до сега съм карал Търнита и Алтуси може би и 6100 щеше да ми се струва космически, но този определено е мега як. :beer:

А сега лошото... Накрая на разходката се чу за съжаление едно пукане от челото и след това при въртене се чува леко скърцане. Не съм стигал до сервиз, но поне по логика ми звучи като че ли чашките, които съм сложил май не са хич читави и след малко неравен път сгънаха... Скърцането се чува само при въртене на кормилото, без значение спряло или в движение е колелото. Чашките са някакви Force, които ми ги продадоха като за "приемлив" среден клас.. демек не пълен боклук и някак си ако са сгънали се надявах че ще изкарат повече от 20км и то не тежък терен. Друго нещо може ли да е според вас?

Force не са Cane Creek, но са не по-лоши от VP, които ги слагат фабрично на повечето начален и среден клас колела. За да разбереш откъде идва проблема свали вилката и провери лагерите и чашките, а също и челото. Ти сам ли си ги монтира или ходи в сервиз?


Благодаря за насоката. В Драгзоната в Младост ми сложиха вилка, чашки и всичко по "предницата". Уикенда ще се опитам да разглобя..

Щом са ги слагали там, недей да разглобяваш нищо, закарай им колелото и да си го гледат. Даже по възможност не го карай повече, за да не стане по-зле, ами го пренеси с кола.
Sprinter
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: Съвет за главини

Мнениеот Kkrase » Пет Фев 09, 2024 6:04 pm

Споко колега, проблема е поправим. Аз на 4 колела съм слагал чашки от други незнайни колела, тоест ползвани стари чашки слагам на другии рамки, какво ли не е било, винаги са ставали нещата. Та искам да кажа, чашките сигурно са ти супер, вероятно при подредбата на монтажа нещо се е случило.
Аватар
Kkrase
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1382
Регистриран на: Пон Мар 08, 2021 11:45 am

Re: Съвет за главини

Мнениеот Icemann3016 » Нед Фев 11, 2024 9:21 am

Снощи слезнах уж с идеята да го разглобя. Врътнах няколко пъти волана... шум няма... днес отново слезнах, пак няма шум... Ще им го занеса все пак да го погледнат утре ако ми остане време.
Icemann3016
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 10:07 am

Re: Съвет за главини

Мнениеот zeedor4o » Нед Фев 11, 2024 5:08 pm

Случайно да си го мил на автомивка? Аз съм имал същия проблем със скърцане на лагери след автомивка. И след няколко карания изчезна.
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за главини

Мнениеот Icemann3016 » Вто Фев 13, 2024 10:23 pm

zeedor4o написа:Случайно да си го мил на автомивка? Аз съм имал същия проблем със скърцане на лагери след автомивка. И след няколко карания изчезна.


Не съм. Вчера врътнах 10км не е скърцало грам.
Icemann3016
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 10:07 am

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 97 госта