Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Pepe71 » Сря Фев 28, 2024 2:04 pm

Здравейте, ако админа разреши отново да отворя тази тема, понеже изчетох доста теми,
но цените и наличностите вече са по-различни, а най-скорошните такива теми са решени с колела от чужбина или втора употреба,
а при мен тези двете не са опция.
В момента има доста намаления и искам тези дни по възможност да си взема колело
Търся колело до 1200лв.
Държа да е МТБ, не ми харесват гравел и т.н.
29 цола гуми с рамка Л (или може би М) (183см съм висок и тежа 73кг)
Колелото ще се кара предимно градско , малко по черни пътища и рядко по планини.
От това което прочетох колелата в този клас са предимно еднакви, но се колебая между тези:

SPRINT (1049лв) -който според мен за цената си предлага най-много - Shimano Deore, вилка Rockshox и 1х10 скорости
https://kadenas.bg/sprint-apolon-pro-29-2020

Един от малкото налични Cube, за който доколкото прочетох плащаш за марката
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... ll-103084/


ТРЕК -може би нещо по-средата от двете горни като визуално най-ми харесва

https://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1 ... active-red

Приемам и други предложения, но бих искал да чуя вашият избор между тези 3-те горе :)
Pepe71
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 26, 2024 1:46 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Sprinter » Сря Фев 28, 2024 3:08 pm

От тези трите, Спринт-а.
1х скорости, макар и 10 са достатъчни за описаното ползване, а спестяваш тегло и подръжка. Отделно, че всичко е Deore.
При него си за L, защото е относително къс, но е хубаво да го пробваш на място. Също така, виж точно кой модел е на промоция, защото имат 2 рамки, едната е с по-малка триъгълна планка между седалковата и горната тръба и изглежда по-добре. Не съм сигурен дали не е конструктивна причината, защото тази, с по-голямата планка е по-стария модел.
Sprinter
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Pepe71 » Сря Фев 28, 2024 3:36 pm

Sprinter написа:От тези трите, Спринт-а.
1х скорости, макар и 10 са достатъчни за описаното ползване, а спестяваш тегло и подръжка. Отделно, че всичко е Deore.
При него си за L, защото е относително къс, но е хубаво да го пробваш на място. Също така, виж точно кой модел е на промоция, защото имат 2 рамки, едната е с по-малка триъгълна планка между седалковата и горната тръба и изглежда по-добре. Не съм сигурен дали не е конструктивна причината, защото тази, с по-голямата планка е по-стария модел.

Преди малко бях да го видя на живо и го мерих размер L ми е добре. Този с голямата планка е PRO модела и той е с Deore. Другия модел с по-малката е с Alivio. Благодаря за бързия отговор иначе :beer:
Pepe71
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 26, 2024 1:46 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот marinrr » Сря Фев 28, 2024 8:00 pm

Карам Аполон. Без да имам големи претенции, според мен е чудесен! Но карам предимно планинско. По равно ми липсва преден дерайльор. А спомена, че ще се кара предимно по равно. Така че може би ще е добре да е с повече скорости.
marinrr
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 7:42 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот x33mmm » Съб Мар 02, 2024 9:53 pm

Pepe71 написа:Търся колело до 1200лв.
Държа да е МТБ, не ми харесват гравел и т.н.
Колелото ще се кара предимно градско , малко по черни пътища и рядко по планини.

Махни ги тия спринтове кюбове и боклуци новите им модели не си струват ; За 800 лв ще ти дам моето колело Cross Euphoria (ново струва 1400) така и не го ползвам само седи, поне ти ше го караш и ше спестиш некой лев ;Стабилно българско колело; Има висок клас компоненти Shimano Deore SLX , вилка Roxkshox , а бе като цяло частите са му много по-добри от гореизброение от теб колела и ще ти е точно по мярка L размер; Ето ми я обявата в olx ако се интересуваш за повече инфо пиши на лично ; 0885377578 Иван Иванов

https://prnt.sc/2NpGZntNpzY-
https://prnt.sc/NUSxmi6SbX3N
https://prnt.sc/6VdzQrLAkXYx
https://prnt.sc/6Sy0xeRheh-o
https://prnt.sc/mQ0RuP9wxuJ0

https://www.olx.bg/d/ad/velosiped-cross ... 9cxtA.html

https://bikes4you.eu/bg/product/606/pla ... uphoria-29
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Sprinter » Пон Мар 04, 2024 9:46 am

x33mmm написа:Стабилно българско колело; Има висок клас компоненти Shimano Deore SLX , вилка Roxkshox , а бе като цяло частите са му много по-добри от гореизброение от теб колела и ще ти е точно по мярка L размер;

Доста повдеждащо мнение, по-подходящо за търговски сайт, отколкото за форум, предназначен за обмен на информация и знания.
Ще сравня предложеният от мен Спринт, с колелото в обявата, всеки (включително и собственика на Еуфорията може да провери написаното от мен в интернет и да си направи заключенията)
1. Челен ъгъл 70.5 (Cross) vs 69(Спринт). Предимството на по-малкия челен ъгъл е по-голямата устойчивост при спускане и преодоляване на дребни неравности на скорост.
2. Челна тръба - права(Cross) vs конус (Sprint). Позволява надграждане с по-добра вилка (за вилките по-надолу), по-широката основа дава по-добра стабилност на вилката.
3. Вътрешно окабеляване (Sprint) - освен естетично, запазва кабелите от протъркване и удари. На Cross-a доста неподходящо вървят отдолу на долната тръба. Има модерни рамки с външно окабеляване, но кабела върви отстрани , а не отдолу на тръбата.
4. Възможност за монтаж на дропър пост (31.6mm) с интегриран кабел(!) на Sprint-a. Дори и за градско дропъра е супер удобство. На Cross-a не знам дори и с външен кабел дали има как да се сложи…
5. Курбел Deore 5100(Sprint) vs Deore mt500 (Cross). 5100 е Hollowtech, 511 Octalink. Вторият се произвеждаШЕ само от Шимано, които също го изоставиха заради недостатъците му. Hollowtech е по-лек, по-надежден и позволява ъпгрейд с много възможности.
6. 1х (Sprint) предно vs 3x (Cross). Тук няма много какво да обяснявам, 2х и 3х останаха само за шосейните и трекинг велосипеди, при които има дълги отсечки с равномерен наклон и се търси оптимално съотношение на каданс и натоварване. За планинско колело (или градско - паркове/улици) където условията се променят рязко, 1х има значителни предимства в теглото и надеждността. Не случайно от няколко години няма МТБ в среден и висок клас с 2х или 3х фабрично задвижване.
7. Заден дерайльор Deore 5120( Sprint) vs SLX m670 (Cross). Тук освен по-големия рейндж на 5120(46 зъба при 1х) той има едно голямо предимство спрямо по-стария SLX - т.нар. съединител, който втвърдява пружината и не позволява на веригата да подскача (съответно да изпадне от венец) при преминаване на неравности (например слизане от бордюр с по-висока скорост, щото си говорим за градско).
8. Вилки - RS Judy с пружина (Sprint) vs RS TK30(Solo air). Тежки вилки от началния клас, никакво предимство на въздушната, но пък за сметка на това с необходимост от регулярно сервизиране (правено ли е такова???) и покупка на помпа за вилки. Пружината поне иска само грес и от време на време масло. И двете са за смяна, ако се търси тегло, твърдост на усукване и поемане на неравности.
8. Гуми, шини и главини - same shit, поне на Sprint-a са нови и една година ще изкарат без да се отварят хъбовете. Отзад е 141, та може и да се смени с по-надежден с капсуловани лагери.
9. Други компоненти - lock грипове на Sprint-a (макар и нисък клас) срещу slip на Cross-a, поне на Sprint-a няма да превъртат. Седалка X3, но поне не е дебела и широка (по ревюто на Cross-a в сайта), МТ200 черни спирачки vs M365 бели - и двете са в началния клас на хидравликите, но МТ200 поне изглеждат по-добре.

Толкоз за топ колелото и неговата алтернатива.
Sprinter
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Gworan » Пон Мар 04, 2024 10:15 am

Sprinter написа:8. Вилки - RS Judy с пружина (Sprint) vs RS TK30(Solo air). Тежки вилки от началния клас, никакво предимство на въздушната...


Ако не друго, на въздушна поне може да се настрои сага точно според килограмите на ездача, доакто пружинните идват с някаква фабрична (обикновено май е за 80кг) и това е. Имат някаква прелоуд врътка, но на тези вилки дали прави нещо не е ясно.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Sprinter » Пон Мар 04, 2024 11:28 am

Gworan написа:Ако не друго, на въздушна поне може да се настрои сага точно според килограмите на ездача, доакто пружинните идват с някаква фабрична (обикновено май е за 80кг) и това е. Имат някаква прелоуд врътка, но на тези вилки дали прави нещо не е ясно.

То и на TK30 не се знае колко работят врътките, но да, ако са два еднакви велосипеда само с тази разлика и не бих сменял вилка, сигурно ще избера въздушната. В конкретния случай обаче - с неясна история и поддръжка, пружинната е по-сигурния вариант. Така или иначе и двете бих ги сменил и за това написах, че не виждам предимство.
Sprinter
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот x33mmm » Пон Мар 04, 2024 12:35 pm

Sprinter написа:
x33mmm написа:Стабилно българско колело; Има висок клас компоненти Shimano Deore SLX , вилка Roxkshox , а бе като цяло частите са му много по-добри от гореизброение от теб колела и ще ти е точно по мярка L размер;

Доста повдеждащо мнение, по-подходящо за търговски сайт, отколкото за форум, предназначен за обмен на информация и знания.
Ще сравня предложеният от мен Спринт, с колелото в обявата, всеки (включително и собственика на Еуфорията може да провери написаното от мен в интернет и да си направи заключенията)

в жалкия си опит да изкараш спринта по-добър от еуфорията само потвърди обратното :rofl: в тоя случай мойто има по-високо ниво компоненти като цяло...
също така не винаги по-новото значи по-добро ;само като ти прочетох тъпотията че rs judy била по-добра от rs tk30 ми става смешно :roll2: факта че предпочиташ вилка с пружина пред въздушна такава показва колко необективно ти е сравнението ; а и да не забравяме че кроса е 500 лв по-евтино ...
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Sprinter » Пон Мар 04, 2024 1:23 pm

x33mmm написа:
Sprinter написа:
x33mmm написа:Стабилно българско колело; Има висок клас компоненти Shimano Deore SLX , вилка Roxkshox , а бе като цяло частите са му много по-добри от гореизброение от теб колела и ще ти е точно по мярка L размер;

Доста повдеждащо мнение, по-подходящо за търговски сайт, отколкото за форум, предназначен за обмен на информация и знания.
Ще сравня предложеният от мен Спринт, с колелото в обявата, всеки (включително и собственика на Еуфорията може да провери написаното от мен в интернет и да си направи заключенията)

в жалкия си опит да изкараш спринта по-добър от еуфорията само потвърди обратното :rofl: в тоя случай мойто има по-високо ниво компоненти като цяло...
също така не винаги по-новото значи по-добро ;само като ти прочетох тъпотията че rs judy била по-добра от rs tk30 ми става смешно :roll2: факта че предпочиташ вилка с пружина пред въздушна такава показва колко необективно ти е сравнението ; а и да не забравяме че кроса е 500 лв по-евтино ...

Жалко е, че има потребители като теб, които ако не да допринасят с някакво полезно знание, поне да си мълчат и да четат. Аз колела не продавам ;)
Както казах, при нови колела, от магазина, ако не смятам да сменям вилка, ще избера въздушната, единствено заради настройката на саг-а ( въпреки че съм в стандартните килограми и пружинните са ми ОК). Но, тук предвид цялостното състояние на колелата (в едната тема ти писах поне да ги измиеш), не мисля че ТК 30 е плюс.
От останалите компоненти ми извади 1, който е по-добър и обясни защо.
Sprinter
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот x33mmm » Пон Мар 04, 2024 2:03 pm

Sprinter написа:
x33mmm написа:
Sprinter написа:
x33mmm написа:Стабилно българско колело; Има висок клас компоненти Shimano Deore SLX , вилка Roxkshox , а бе като цяло частите са му много по-добри от гореизброение от теб колела и ще ти е точно по мярка L размер;

Доста повдеждащо мнение, по-подходящо за търговски сайт, отколкото за форум, предназначен за обмен на информация и знания.
Ще сравня предложеният от мен Спринт, с колелото в обявата, всеки (включително и собственика на Еуфорията може да провери написаното от мен в интернет и да си направи заключенията)

в жалкия си опит да изкараш спринта по-добър от еуфорията само потвърди обратното :rofl: в тоя случай мойто има по-високо ниво компоненти като цяло...
също така не винаги по-новото значи по-добро ;само като ти прочетох тъпотията че rs judy била по-добра от rs tk30 ми става смешно :roll2: факта че предпочиташ вилка с пружина пред въздушна такава показва колко необективно ти е сравнението ; а и да не забравяме че кроса е 500 лв по-евтино ...

Жалко е, че има потребители като теб, които ако не да допринасят с някакво полезно знание, поне да си мълчат и да четат. Аз колела не продавам ;)
Както казах, при нови колела, от магазина, ако не смятам да сменям вилка, ще избера въздушната, единствено заради настройката на саг-а ( въпреки че съм в стандартните килограми и пружинните са ми ОК). Но, тук предвид цялостното състояние на колелата (в едната тема ти писах поне да ги измиеш), не мисля че ТК 30 е плюс.
От останалите компоненти ми извади 1, който е по-добър и обясни защо.

скорости команди дерайльори венци спирачки гуми лапа седалка са по-висок клас, нищо че са по-стари, рамка вилка всичко е по-добро при еуфорията не видиш ли, кьорави ли сте ? :smash:

примерно този дерайльор :

https://live4bikes.com/products/shimano ... ileur-10sp

e по-добър от този :

https://thundermountainbikes.com/produc ... derailleur

аналогично може да си сравниш и другите части;

освен тва едното е 3x10 скорости спринта е 1x10 ; той каза че ше кара главно по градско и тука 30 скорости на кроса ще е много по-добре и бързо от само 10 на другото
другите 2 колела cube и trek дето ги е дал са още по-зле откъм части ...
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Sprinter » Пон Мар 04, 2024 2:33 pm

x33mmm написа:скорости команди дерайльори венци спирачки гуми лапа седалка са по-висок клас, нищо че са по-стари, рамка вилка всичко е по-добро при еуфорията не видиш ли, кьорави ли сте ? :smash:

примерно този дерайльор :

https://live4bikes.com/products/shimano ... ileur-10sp

e по-добър от този :

https://thundermountainbikes.com/produc ... derailleur

аналогично може да си сравниш и другите части;

освен тва едното е 3x10 скорости спринта е 1x10 ; той каза че ше кара главно по градско и тука 30 скорости на кроса ще е много по-добре и бързо от само 10 на другото
другите 2 колела cube и trek дето ги е дал са още по-зле откъм части ...

Пия си кафенце и се забавлявам. :D
Освен да лъжеш себе си, друго няма да постигнеш. Един SLX дерайльор от 2014-та, който няма заключване не е по-добър от Deore-то. На градско си спри-тръгни, къде ще въртиш часове с един и същи каданс или равномерно натоварване, та да ти трябва да влачиш 3х?!?
Всичко друго, включително и рамката и изпечените по асфалт 4 годишни гуми са по-зле или еднакво зле като са били нови…
Sprinter
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Alexi » Пон Мар 04, 2024 5:49 pm

това е все едно да кажеш ,че 30 годишно БМВ 5-ца е по добро от ново БМВ 3-ка .. щото видиш ли е по високо в моделната гама :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот x33mmm » Пон Мар 04, 2024 6:59 pm

Sprinter написа:Жалко е, че има потребители като теб, които ако не да допринасят с някакво полезно знание, поне да си мълчат и да четат. Аз колела не продавам ;)

а ми като не продаваш колела защо взимаш участие изобщо? мълчи и чети да научиш нещо ; аз продавам колела и ги разбирам нещата са ти ли знаеш повече или аз :rofl:

Alexi написа:това е все едно да кажеш ,че 30 годишно БМВ 5-ца е по добро от ново БМВ 3-ка .. щото видиш ли е по високо в моделната гама :evil:

е да де ама разликата тука не е 30 години :roll2: ако е 5 г разликата естествено че ше избиреш стара 5 ца пред нова 3ка ;
и пак примера ти не е много удачен щото е малко субективно , даже да са от едно поколение аз ше избера bmw 3 щото е по-малка компактна спортна и евтина 5цата е по-голяма и скъпа и няма толкова предимства ;
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Gworan » Пон Мар 04, 2024 11:44 pm

Като се правят сравнения между части от нова и стара серия, без да визирам конкретни, нека имаме предвид, че като излизат новите модели, технология което е била само във по-високите класове в екосистемата на Шимано (или други марки) се предава надолу по веригата и към по-бюджетните класове. Така сме стигнали вече до последна серия Деоре което е с 12-скоростна касета и HYPERGLIDE+ технология, която ако не се лъжа, първоначално я имаше само в XTR...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот the_rookie » Сря Мар 06, 2024 1:25 am

x33mmm написа:...освен тва едното е 3x10 скорости спринта е 1x10 ; той каза че ше кара главно по градско и тука 30 скорости на кроса ще е много по-добре и бързо от само 10 на другото...
...а ми като не продаваш колела защо взимаш участие изобщо? мълчи и чети да научиш нещо ; аз продавам колела и ги разбирам нещата са ти ли знаеш повече или аз :rofl:

Колега това, че продаваш колела ти е създало погрешната представа за разбиране от колела! Твърдението (което съм цитирал в първия абзац) ясно го доказва. Чисто технически, колелото ти може да постигне теоретично комбинация от 27 предавателни числа, като на практика ползваш ололо 15 - 17 съотношения!
Тук има хора изминаващи хиляди километри годишно, който не продават колела, но поназнайват туй-онуй за тях! Да продаваш и да познаваш една система (важи не само за колела) са две различни неща, които особено в България често са диаметрално противоположни! :beer:
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот x33mmm » Сря Мар 06, 2024 3:03 pm

the_rookie написа:
x33mmm написа:а ми като не продаваш колела защо взимаш участие изобщо? мълчи и чети да научиш нещо ; аз продавам колела и ги разбирам нещата са ти ли знаеш повече или аз :rofl:

Колега това, че продаваш колела ти е създало погрешната представа за разбиране от колела! :beer:

виж че се бъзикам :lol: аз не съм такъв маниак по колелетата като вас не сме колеги хахах ; у седмицата 2-3 пъти ако карам по 10 км на шосе и тва ми е много ; майтап да става :beer:

PS: защо ми свалихте рейтинга бе папагалиии имах 1500 сега съм 1000 ама сте шматароци :rofl: :clap: :roll2:
x33mmm
 
Мнения: 77
Рейтинг: 962
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 2:37 pm

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Boyan1984 » Сря Мар 06, 2024 6:02 pm

Аре стига толко :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Избор на велосипед до 1200лв. (2024г)

Мнениеот Pepe71 » Вто Мар 12, 2024 10:19 am

Благодаря на всички за мненията. Взех Спринта и спрямо коментарите по темата, считам че съм направил правилния избор в този ценови клас. На живо колелото изглежда доста по-добре от на снимките в сайта. Скоростите са ми доста удобни за града. А за колегата който предлагаше Еуфорията още в заглавието съм написал, че не се интересувам от втора употреба велосипед. Аз обичам като си купувам нещо да му махна найлоните и да си го гледам както трябва после. По снимките дори и да търсех 2-ра употреба не би ме привлякло особено. Като продаваш нещо поне го забърши и почисти да има малко търговски вид. Още повече аз Спринта го взех на промоция за 1050лв, така че за 200лв. отгоре без да се замислям си взимам новото дори и да е с един клас по ниски части както твърдиш (което спрямо коментарите на колегата разбирам, че не е точно така). Здраве да е :)

viber_изображение_2024-03-12_10-09-57-671.jpg
Спринта
(199.46 KiB) 85 пъти
Pepe71
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 26, 2024 1:46 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта