Кое да продам Drag vs. Oryx?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кое да продам Drag vs. Oryx?

Мнениеот to4kata » Нед Мар 03, 2024 4:04 pm

Не съм попадал на такава тема май. Та понеже събрахме доста байкове в къщи, с някои трябва да се разделим и това ще да е едно от XC-тата. Става дума за Drag Trigger 5.1 https://dragbicycles.com/bg/bike/trigger-5-0/ vs. Oryx nine C18 https://kadenas.bg/blog/news-mens-bicyc ... C18-review. И двете са размер L. Ориксът е в светло син цвят обаче и чисто естетично ми допада много повече, макар че и зеленото е модерно гледам. По компоненти ориксът отстъпва (може би вилката му (Manitou markhor) е по-добра, защото е доста по-лека от Judi-то), той е и на 4-5 г. и е каран доста повече, докато Драгчето си е ново още. Освен че Драгът е с Деоре окомплектовка vs. Аливио/Ацера, не разбирам нищо от рамки, капли, главини, спирачки. Драгът е с някакъв Boost стандарт главини май, ама какъв точно не разбрах /и двете са с QR/. Та затова ви занимавам. Всъщност вероятно и защото чисто естетически и сантиментално ми се иска да оставя Орикса, но може би е май е по-добре той да замине?! Пък и тук има хора с доста повече опит и бързо ще се ориентират.
to4kata
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2019 12:44 pm

Re: Кое да продам Drag vs. Oryx?

Мнениеот Bi11y » Нед Мар 03, 2024 7:31 pm

По-скоро ако ти е излишен единия - пусни 2-та в продажба и който се продаде продаде... Ще караш този който остане ...
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Кое да продам Drag vs. Oryx?

Мнениеот to4kata » Нед Мар 03, 2024 7:55 pm

Абе, сега се поразчетох във форума и попднах на 2-3 ма колеги, които се оплакваха от качеството на рамката на Ориксите /тръбата на централното, челната тръба/. Макар аз де не съм имал проблеми с Орикса се замислих, че Драга е още в гаранция и това май още повече наклони везните в негова полза.Гледах и геометрията и пак Драга излиза с едни гърди напред, макар и с малко.
to4kata
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2019 12:44 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта