Drag Ontario vs Sprint Apolon

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Drag Ontario vs Sprint Apolon

Мнениеот davida » Чет Апр 12, 2007 3:34 pm

кое според вас е по доброто? и понеже не съм голям разбирач възможно ли е на онтариото да му се сложи амортисьор подобен като на аполона в смисъл...да я няма тая гума отвънка ами да е изчистено като при аполона :bowdown:
davida
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 5:27 pm

Мнениеот tskiller » Чет Апр 12, 2007 3:38 pm

100% Apolon-а (мое мнение).Като естетически вид и като возия. На онтариото не ми харесва ромбовидната траба. А Apolon-а има и подсилка при челото.
Аватар
tskiller
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1156
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 7:05 pm

Мнениеот Kitolino » Чет Апр 12, 2007 4:19 pm

Здравей, ти за кое Онтарио говориш все пак( обикновеното или по-горните модели), понеже моето Team Edition е със SR Suntour XCM и има много малко предпазна гума на тръбите на вилката.

Която рамка ти харесва повече нея си вземи, ако си караш колелото по предназначение, няма да имаш проблем със здравината му.

Аз лично ти препоръчвам Спринтчето ( въпреки че карам Драг ), но това си е лично мнение и е въпрос на вкус, както казах като здравина са еднакви началните модели( Аполона = 350лв, Онтариото = 380лв ).

Ето ти и една тема за този ценови клас велосипеди --> http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=12556

Успех :)
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот davida » Чет Апр 12, 2007 4:22 pm

Темата я бях чел но не намерих това което ми трябваше... ами едва ли ще бъде подложено на мъчения колелото..стълбички и някакви такива леки нещица.

не говоря за Team Edition ами за другото за 380 лева дето е..
davida
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 5:27 pm

Мнениеот Мъро » Чет Апр 12, 2007 5:57 pm

Още един глас за Аполона :agree:
Страхотно колело с възможност за мощно надграждане в бъдеще.
А и изглежда доста по-добре от Онтарио-то.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stan40 » Чет Апр 12, 2007 7:58 pm

Имал съм и Аполон и Драг Онтарио Тийм Едишън.От впечатленията които съм натрупал мога да ти кажа,че Онтариото ми харесва повече но в крайна сметка здравината и качеството на двете рамки са едни и същи!Което ти хареса на теб това си вземи,но искам да ти кажа,че си се ориентирал много добре!успех и да почерпиш :beer:
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Мнениеот TsvetanVR » Пет Апр 13, 2007 11:50 am

1 глас за Онтариото :) Още си ме вози, а колко тормоз съм му налагал и продължавам да му налагам... :)
TsvetanVR
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1321
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:45 pm
Местоположение: Бояна, България

Мнениеот LOWRIDER » Пет Апр 20, 2007 8:22 pm

още един за ontarioto. според мене е по добро
страшно нема...ако има, файдъ нема
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот davida » Пет Апр 20, 2007 9:39 pm

ами бях в един магазин.. и ми казаха че спринт-а като марка са се самозабравили ... какво имаха в предвид
Гаранцията била по малко време..и не било нормално да праскат цена на аполон, като на драг-а онтарио..и си мисля дали да не си взема онтариото...
davida
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 5:27 pm

Мнениеот Мъро » Съб Апр 21, 2007 10:22 am

Как така била по-малко време? Две години. Както и всяка друга стока у нас вече.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Modjoa » Съб Апр 21, 2007 12:15 pm

Още един глас за Аполона - имай в предвид също, че ако ти се наложи да сменяш ухо на Аполон - струва 5 лв, а при Драг-а е 15....
Карал съм Аполон и мисля че за цената е мн. изгодно решение и гаранцията ти е 2 години. Ако имаш някакви проблеми с нея, би трябвало да търсиш отговорност на търговеца, от който си е взел ;)
I like the most to ride like a ghost...
Аватар
Modjoa
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 1:15 pm
Местоположение: BG

Мнениеот GothicSpirit » Съб Апр 21, 2007 1:47 pm

аз карам онтарио и го тормозя много и не е мръднало,така че не се чуди.Вземай драга
GothicSpirit
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 8:18 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Съб Апр 21, 2007 10:32 pm

Аз съм с Онтарио 18" мога да кажа че се държи много добре, много сериозно го блъскам. Според мен Онтариото има повече подсилки при челото от Aполона, а разликата в цената между рамките на е 10 лв като Драга е по скъпия вариант - 106 лв, така че аз ти препоръчвам Онтарио и мога друг съвет да ти дам. Тъй като аз също карах спринт рамка - Аполо (по стария вариант на Аполон). Преди 1 година рамката започна да пука много сериозно, първо си мислих че съм я спукал някъде но се оказа че си от самия материал на рамката (просто алуминия остарява). Това не е единичен случай тъй като познавам много хора които карат спринт Аполон и имат същия проблем с остаряване на алуминия и зверското пукане (което идва при напъване на курбелите т.е от средното като касетата с която бях нямаше никакъв луфт), тва пукане можело да се оправи ама било дълга и широка разправия, та ако още не си си взел рамка и се колебаеш, вземи си Драг Онтарио (до момента не съм чул тази рамка да има проблем с пукане и скърцане и всякакви такива) - няма да съжаляваш, моята рамка за 18" смея да заява че има много добра геометрия, мен първоначално също ме дразнеше ромбоидната горна тръба, но предпочетох здравината пред нещо което просто след време няма да забелязваш, то си зависи и какъв стил караш де . Друго предимстово на Онтариото е широката задница където може наистина да вкараш гума 2.7, аз карах с 2.5 Континентал Дизел и нямах никакви проблеми, имаше разтояние. При Аполона ще сложиш 2.35 и при перфектно центрована задна капла гумата ще минава на много малко разтояние от рамката и ако я изкривиш съвсем малко ще започне да опира.
Затова моят съвет е, купи си Онтарио ако до момента още не си избрал рамка разбира се.
Успех! :agree:
П.П Относно вилка по default дават че може да се сложи макс. 130 мм. ход, аз съм с Дуро Е и иначе става. Мисля да експериментирам с някоя вилка 150 см. да видя дали ще откъсна челото на Онтариото (ти недей да го правиш това). ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Мъро » Съб Апр 21, 2007 11:21 pm

Преди 1 година рамката започна да пука много сериозно, първо си мислих че съм я спукал някъде но се оказа че си от самия материал на рамката (просто алуминия остарява). Това не е единичен случай тъй като познавам много хора които карат спринт Аполон и имат същия проблем с остаряване на алуминия и зверското пукане (което идва при напъване на курбелите т.е от средното като касетата с която бях нямаше никакъв луфт), тва пукане можело да се оправи ама било дълга и широка разправия

:bigeyes: Я раздухай повече информация, че ми звучи доста недостоверно. Apollo-то е една невероятно успешна рамка.
И кои са тия много хора, които карат Аполон и имат проблем с остаряването на алуминия и зверското пукане? :crazy:
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Съб Апр 21, 2007 11:53 pm

Мъро написа:
Преди 1 година рамката започна да пука много сериозно, първо си мислих че съм я спукал някъде но се оказа че си от самия материал на рамката (просто алуминия остарява). Това не е единичен случай тъй като познавам много хора които карат спринт Аполон и имат същия проблем с остаряване на алуминия и зверското пукане (което идва при напъване на курбелите т.е от средното като касетата с която бях нямаше никакъв луфт), тва пукане можело да се оправи ама било дълга и широка разправия

:bigeyes: Я раздухай повече информация, че ми звучи доста недостоверно. Apollo-то е една невероятно успешна рамка.
И кои са тия много хора, които карат Аполон и имат проблем с остаряването на алуминия и зверското пукане? :crazy:


Ок ще обесня по подробно на мен какво ми се случи ама незнам дали тука му е мястото може би на Л.С. ще е по добре, но дано да не ми изтрият поста. За мен също рамките на спринт особено твърдите, ми харесват като геометрия повече от колкото на Драг, но въпроса е че явно материала от който правят рамките е различен, по принцип ги дават че се правят от един и същ алуминий но явно не е така и с течение на времето алуминия старее - поне така ми обесниха. 3 ма човека познавам с колела Бачини Сторм = Аполон - 1 към 1 абсолютно същите рамки са, само че с други лепенки та и при тях се получава пукане на рамката без да е спукана или каквито и да било други удари за да се получи това пукане.
За старата ми рамка мога да кажа че зверски пука при натиск на курбелите докато карам и е адски неприятно. Нямам нищо против спринт просто материала на рамките е кофти. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Stuny » Нед Апр 22, 2007 4:44 am

Не се излагай , как ще пука рамката, пука сглобката рамка-средно движение , далеч не е толкова сложно да се оправи. Има няколко теми по въпроса в архива.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот klmn » Нед Апр 22, 2007 7:49 am

^ :agree: ,единствения счупен Аполон,който знам се напука при челото.След годинки аграрене по камънаците на Витоша,последната с Марцоки с 150 мм ход. :popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот JoK3rA » Нед Апр 22, 2007 9:12 am

[quote="Modjoa"]Още един глас за Аполона - имай в предвид също, че ако ти се наложи да сменяш ухо на Аполон - струва 5 лв, а при Драг-а е 15....
quote]
Един приятел с Аполон счупи 3 уши за 1 ден ....
@davida важното е на тебе да ти харесва колелото и да не съжаляваш за избора си
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот biker-kj » Нед Апр 22, 2007 9:24 am

THEZOGGO написа:
Мъро написа:
Преди 1 година рамката започна да пука много сериозно, първо си мислих че съм я спукал някъде но се оказа че си от самия материал на рамката (просто алуминия остарява). Това не е единичен случай тъй като познавам много хора които карат спринт Аполон и имат същия проблем с остаряване на алуминия и зверското пукане (което идва при напъване на курбелите т.е от средното като касетата с която бях нямаше никакъв луфт), тва пукане можело да се оправи ама било дълга и широка разправия

:bigeyes: Я раздухай повече информация, че ми звучи доста недостоверно. Apollo-то е една невероятно успешна рамка.
И кои са тия много хора, които карат Аполон и имат проблем с остаряването на алуминия и зверското пукане? :crazy:


Ок ще обесня по подробно на мен какво ми се случи ама незнам дали тука му е мястото може би на Л.С. ще е по добре, но дано да не ми изтрият поста. За мен също рамките на спринт особено твърдите, ми харесват като геометрия повече от колкото на Драг, но въпроса е че явно материала от който правят рамките е различен, по принцип ги дават че се правят от един и същ алуминий но явно не е така и с течение на времето алуминия старее - поне така ми обесниха. 3 ма човека познавам с колела Бачини Сторм = Аполон - 1 към 1 абсолютно същите рамки са, само че с други лепенки та и при тях се получава пукане на рамката без да е спукана или каквито и да било други удари за да се получи това пукане.
За старата ми рамка мога да кажа че зверски пука при натиск на курбелите докато карам и е адски неприятно. Нямам нищо против спринт просто материала на рамките е кофти. :)
:crazy: :crazy: :crazy:
Мойта рамка Драг вече на 3 месеца значи вече е за боклука :bawling: !!!
Още един глас за Аполона много е удобна и е много здрава (аз лично съм нямал но съм карал и двете колела-на приятели)
А аз до момента още не съм виждал счупен Аполон!! :bigeyes:
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Нед Апр 22, 2007 11:38 am

biker-kj написа:
THEZOGGO написа:
Мъро написа:
Преди 1 година рамката започна да пука много сериозно, първо си мислих че съм я спукал някъде но се оказа че си от самия материал на рамката (просто алуминия остарява). Това не е единичен случай тъй като познавам много хора които карат спринт Аполон и имат същия проблем с остаряване на алуминия и зверското пукане (което идва при напъване на курбелите т.е от средното като касетата с която бях нямаше никакъв луфт), тва пукане можело да се оправи ама било дълга и широка разправия

:bigeyes: Я раздухай повече информация, че ми звучи доста недостоверно. Apollo-то е една невероятно успешна рамка.
И кои са тия много хора, които карат Аполон и имат проблем с остаряването на алуминия и зверското пукане? :crazy:


Ок ще обесня по подробно на мен какво ми се случи ама незнам дали тука му е мястото може би на Л.С. ще е по добре, но дано да не ми изтрият поста. За мен също рамките на спринт особено твърдите, ми харесват като геометрия повече от колкото на Драг, но въпроса е че явно материала от който правят рамките е различен, по принцип ги дават че се правят от един и същ алуминий но явно не е така и с течение на времето алуминия старее - поне така ми обесниха. 3 ма човека познавам с колела Бачини Сторм = Аполон - 1 към 1 абсолютно същите рамки са, само че с други лепенки та и при тях се получава пукане на рамката без да е спукана или каквито и да било други удари за да се получи това пукане.
За старата ми рамка мога да кажа че зверски пука при натиск на курбелите докато карам и е адски неприятно. Нямам нищо против спринт просто материала на рамките е кофти. :)
:crazy: :crazy: :crazy:
Мойта рамка Драг вече на 3 месеца значи вече е за боклука :bawling: !!!
Още един глас за Аполона много е удобна и е много здрава (аз лично съм нямал но съм карал и двете колела-на приятели)
А аз до момента още не съм виждал счупен Аполон!! :bigeyes:

И аз досега не съм виждал и няма и да вида!Един мой приятел кара с Аполон 16'' с маниту никсон 145 ход и нищо му няма от повече от половин година и пича си я кара агресивно АМ!!!Рамката наистина си е здрава!!! :)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 22, 2007 2:30 pm

О.К. аз изложих моя коментар по темата и това което ми се случи с Аполото, така че според мен на този етап Драг Онтариото е по добра рамка от Спринт Аполона. Все пак при Онтариото няма такива поблеми като при Аполото и Аполона поне аз за момента не съм чул и е по логично да заложиш на нещо което няма проблеми като другата рамка към която се колебае избора ти .
Ако Stuny наистина е прав за това че лесно може да се оправи Аполото и припукването по средата аз ще си я карам и нея. Забраавих да спомена че Аполона и Аполото са значително по леки от Онтариото (това наистина е предимство). Абе зависи за какво каране ти трябва.
@davida
Ако беще посочил някакъв стил може би щеше да е по лесно. По въпроса за вилка и на двете рамки можеш да сложиш каквато си искаш, сега разбира се не се хващай буквално за думите ми всякакъв амортисьор не можеш да сложиш (погледнато от страна на увеличаване ъгъла при челото) но поне от това как си задал въпроса мисля че нещо с повече от 13 см ход и до 250 лв няма да сложиш така че да и на двете рамки можеш да сложиш каквато си искаш вилка. По отнощение на гумените уплътнения по тръбите на амортисьора от техническа гледна точка поне за мен е по добре да ги има тъй като няма да ти се събират толкова буклуци и прахоляк в вилката ако ги няма ще ти се наложи да си отваряш вилицата по често. Та, да можеш да сложиш амортисьор подобен като на аполона в смисъл "...да я няма тая гума отвънка ами да е изчистено като при аполона"
Успех пич! :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 22, 2007 5:45 pm

:offtopic:
THEZOGGO написа: Та, да можеш да сложиш амортисьор подобен като на аполона в смисъл "...да я няма тая гума отвънка ами да е изчистено като при аполона"
Успех пич! :beer:

;) Извинявам се за грешната пунктуация - от бързане е ;)
Едит:
ДА, можеш да сложиш каквато си искаш вилка. ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот did » Нед Апр 22, 2007 6:01 pm

THEZOGGO, не знам кой ти е наприказвал тия глупости за пукането заради остарял материал, но който и да е, повече за нищо не го питай - баламосва те яко.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 22, 2007 6:14 pm

did написа:THEZOGGO, не знам кой ти е наприказвал тия глупости за пукането заради остарял материал, но който и да е, повече за нищо не го питай - баламосва те яко.


:offtopic:
@did
Хайде да не спорим, ако искаш ми вярвай
Мога да ти дам моята рамка Спринт Аполо да я сглобиш - да я направиш на колело, да я тестваш и ако НЕ чуеш зверско пукане обещавам че ще я разрежа. :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот did » Нед Апр 22, 2007 6:20 pm

Ако наистина пука заради рамката, значи си я пукнал някъде. Напълно възможно е да има микропукнатина, която не се вижда.

Това би се проявило при всяка пукната рамка, независимо от какъв алуминий е, дали е Спринт, Драг, Скот или каквото и да е. Това нищо не говори за качеството на материала, още по-малко е аргумент в тема като тази.

Все пак, шансът пукането да не е от рамката е мноооого голям.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Мъро » Нед Апр 22, 2007 6:31 pm

did написа:Все пак, шансът пукането да не е от рамката е мноооого голям.

На мен когато ми пука средното... сменям рамката.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 22, 2007 6:47 pm

Пукането на рамката го дадох като аргумент на това защо предпочитам Драг пред Спринт и се опитвам да покажа на пича който е пуснал темата какви недостатаци може да има едната рамка в случая Аполото. Не всеки има финансовата възможност да сменя рамка през 3 месеца, затова се опитвам да изложа моя опит. Извинявам се ако съм нарушил с нещо темата. :agree: :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот ACID BURN » Вто Май 01, 2007 3:03 pm

1.има разлика между аполо и аполон.
2.Аз карам аполон и мога да ви кажа, че никакво онтарио или въобще няк'ва друга фирма може да конкурира аполон-а. Нито драг, нито крос даже бих казал, че и фирми като трек нямат чак толкова добри модели (4900 ли беше или нещо такова) :) .
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот bodo » Вто Май 01, 2007 3:26 pm

ACID BURN написа:1.има разлика между аполо и аполон.
2.Аз карам аполон и мога да ви кажа, че никакво онтарио или въобще няк'ва друга фирма може да конкурира аполон-а. Нито драг, нито крос даже бих казал, че и фирми като трек нямат чак толкова добри модели (4900 ли беше или нещо такова) :) .
Вярно си е - Аполона е правен по рамката на DRAG Expert 2001, само ушите са различни и е доста здраво колелце. Но бих казал, че Ontario-то има по-добра сглобка и по-добре балансирани компоненти.

Но това си е мое мнение, защото не обичам да купя нещо и после да доплащам, за да стане по-добро. Обикновено цената излиза двойна.
Забелязал съм, че повечето хора не правят такава сметка, така че - както си прецениш.

Аз не съм виждал и счупена рамка на DRAG Hacker например. Просто в този клас, здравината е основа, но не е най-важното.

Сравнение между Спринт Аполон и Drag Grizzly е по - на място при тези коментари :D
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот Albinosko » Вто Май 01, 2007 4:18 pm

ACID BURN написа:даже бих казал, че и фирми като трек нямат чак толкова добри модели

Леко, леко...
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта