Търся магазин за нови Cross-ове в София

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот did » Сря Май 30, 2007 8:07 pm

jorou написа:
levskishampion написа:Ок само едно не разбрах там само сервиз ли е или има и колела ???
Аз се надявах да е и магазин, ама е само сервиз. Ама щото е официален, ми разясниха мн добре кокво е положението с Кросс:
"Ако искаш Крос - от Метро"


Ти още ли не си се убедил, че за твое добро е да НЕ намериш магазин на КРОС?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jorou » Сря Май 30, 2007 8:28 pm

did написа:
jorou написа:
levskishampion написа:Ок само едно не разбрах там само сервиз ли е или има и колела ???
Аз се надявах да е и магазин, ама е само сервиз. Ама щото е официален, ми разясниха мн добре кокво е положението с Кросс:
"Ако искаш Крос - от Метро"


Ти още ли не си се убедил, че за твое добро е да НЕ намериш магазин на КРОС?
Това ще ми е 3-тия Крос, от първите 2 нямам разочарования.
И един въпрос, защо стандартната гаранция на някои от 'здравите' колелета е 1 година?
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот bmw318i » Съб Авг 11, 2007 10:53 am

Имам cross nomad от може би над 2 години, средното движение яко се е разбило, задния амортисиор отиде отдавна а предния наскоро ... но на какъв зор съм го подлагал само аз си знам, чудя се как още се движи .Решил съм да си взимам Т-REX но и аз имам същия проблем: трябва да го дебна в метро кога ще го пуснат с намалението да стане към 360 лв. В тия дни специално ще ходя чак до монтана за да си купя от магазина. Май е 308 лв ама само с една дискова спирачка. А въпросчето ми е: как по дяволите тия крос правят толкова по евтини колела от дръгите производители, ясно е че качеството ще е по ниско ама чак пък такава разлика в цената е мн странна ? :confused:
MTB - vajna e trupkata :P 0889091077 - ako ima ne6to v i pokrai pld pratete nqkvo sms4e ;)
Аватар
bmw318i
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 10:18 am
Местоположение: pld - sf

Мнениеот rarekin » Съб Авг 11, 2007 12:48 pm

@bmw318i

..как по дяволите тия крос правят толкова по евтини колела от дръгите производители, ясно е че качеството ще е по ниско ама чак пък такава разлика в цената е мн странна..


Ти кои други производители визираш? Santa Cruz ли?
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот agent_Jekov » Съб Авг 11, 2007 12:52 pm

Кросове има на Мадрид и Черковна май.
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот bodo » Съб Авг 11, 2007 1:56 pm

jorou написа:
did написа:
jorou написа:
levskishampion написа:Ок само едно не разбрах там само сервиз ли е или има и колела ???
Аз се надявах да е и магазин, ама е само сервиз. Ама щото е официален, ми разясниха мн добре кокво е положението с Кросс:
"Ако искаш Крос - от Метро"


Ти още ли не си се убедил, че за твое добро е да НЕ намериш магазин на КРОС?
Това ще ми е 3-тия Крос, от първите 2 нямам разочарования.
И един въпрос, защо стандартната гаранция на някои от 'здравите' колелета е 1 година?
По закона за защита на потребителите, от 2005 всички велосипеди са с 2 години гаранция.
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот codename47 » Съб Авг 11, 2007 2:01 pm

колко кила си между другото?
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Съб Авг 11, 2007 4:26 pm

Имам cross nomad от може би над 2 години, средното движение яко се е разбило, задния амортисиор отиде отдавна а предния наскоро ... но на какъв зор съм го подлагал само аз си знам, чудя се как още се движи .Решил съм да си взимам Т-REX но и аз имам същия проблем: трябва да го дебна в метро кога ще го пуснат с намалението да стане към 360 лв.
Ти си сериозно болен...
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Авг 11, 2007 5:00 pm

klmn написа:
Имам cross nomad от може би над 2 години, средното движение яко се е разбило, задния амортисиор отиде отдавна а предния наскоро ... но на какъв зор съм го подлагал само аз си знам, чудя се как още се движи .Решил съм да си взимам Т-REX но и аз имам същия проблем: трябва да го дебна в метро кога ще го пуснат с намалението да стане към 360 лв.
Ти си сериозно болен...


амиии болен.. просто верен фен на марката :popcorn:



А въпросчето ми е: как по дяволите тия крос правят толкова по евтини колела от дръгите производители, ясно е че качеството ще е по ниско ама чак пък такава разлика в цената е мн странна ?


Сам си отговари на въпроса :agree:

А за около 360 лв. можеш да си купиш Спринт Аполон, който хем е по-качествен и е на същите пари!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот NovemberCharlie » Нед Авг 12, 2007 9:19 am

Jorou, за какво ще ползваш колелото? Ако колелото ще се кара в града по 3-4-10 км. на ден всяко колело до 200 лв. ще ги свърши работа, особено ако го смазваш и регулираш веднъж на няколко месеца. В общи линии се смята, че Крос са най-лошите български колела, когато става въпрос за наистина по-сериозно каране. За града и китайско от 80 лв. да вземеш - все тая. Препоръчвам ти да избяваш евтини колелета с окачване - много скърцат, а и лошото окачване само изморява повече.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jorou » Нед Авг 12, 2007 10:14 am

NovemberCharlie написа:Jorou, за какво ще ползваш колелото? Ако колелото ще се кара в града по 3-4-10 км. на ден всяко колело до 200 лв. ще ги свърши работа, особено ако го смазваш и регулираш веднъж на няколко месеца. В общи линии се смята, че Крос са най-лошите български колела, когато става въпрос за наистина по-сериозно каране. За града и китайско от 80 лв. да вземеш - все тая. Препоръчвам ти да избяваш евтини колелета с окачване - много скърцат, а и лошото окачване само изморява повече.

Колелото го ползвам за градско каране, я за кеф, я за ходене до работата (2х13 км), ама съм от тея хора дето много не си пазят вещите. От планината съм се спускал веднъж с по-лошия ми крос, като освен че се счупи една част от педала, други поражения няма. Пък другите колелета бяха х2, х3 като цена и те правеха проблеми

Като гледам този Cross който взех, наистина са занижили качеството, не са като преди 6, 7 години, но се надявам да си върши малкото градска работа която му е отредена

Обаче китайките за ~100лв не ги препоръчвам на никой, защото още първата година един мой приятел даде още сума пари за задно движение и за нова гума и чак сега вече не му прави проблеми щото го кара все едно му е семейна реликва.

От евтините спринтове също нямам добри впечатления, толкова разбрицани колелета не съм виждал
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот NovemberCharlie » Нед Авг 12, 2007 10:19 am

За съжаление всички колелета изискват поддръжка. Поне смазване и регулиране трябва да се прави често. А защо не помислиш за градсто колело, вместо мтб? Нали ще го караш в града?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Нед Авг 12, 2007 10:41 am

:offtopic:

Само на мен ли ми прави впечатление, че в тоя форум вече бая рядко се говори за планинско колоездене и планински велосипеди? Да, визирам Cross.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TheUndertaker » Нед Авг 12, 2007 10:55 am

Правилния въпрос е ЗАЩО не се говори за планинско колоездене?
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bikerider » Нед Авг 12, 2007 10:58 am

Явно такава е политиката на форума... аз лично бих се радвал да отговори публично на този въпрос, защото поне мен тая история силно ме отблъсква.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TheUndertaker » Нед Авг 12, 2007 11:01 am

Не съм сигурен ,че това е ... така проблема е другаде .. за съжаление за в момента като цялото ни общество и този спорт влиза в чалга простотията , което е ЖАЛКО!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот jorou » Нед Авг 12, 2007 11:26 am

NovemberCharlie написа:За съжаление всички колелета изискват поддръжка.
Регулиране - да, ама аз с карам 2-ра година без да съм си смазвал ни верига ни нищо (знаете какво се случва след като падне смазана верига)
NovemberCharlie написа:А защо не помислиш за градсто колело, вместо мтб? Нали ще го караш в града?
Защото тогава наистина ще трябва да го смазвам, регулирам и ремонтирам често, пък и София е фраш с дупки


И едно въпросче към "тоя форум", за "планинско колоездене и планински велосипеди". Аре кажете ми 2 модела "планински велосипеди" от някаква марка, който да са подходящи и за града, до 200.00 лв, щото за тея които тепърва се запалват по MTB и могат да "отделят" 400 лв за такова колело, са основно дупета, дето иуркат мама и тате за джобни на една не много младежка възраст. "Кихни, мамо, още 20 кинта"
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот jorou » Нед Авг 12, 2007 11:33 am

На всеки мухльо може да му даден колело за 900 лв и да се пуска по планината, аре да го видим същия с някаква трошка.

Това ми напомня за F1, когато Шумахер отиде в един от най-западналите отбори тогава, Ферари и пак си беше добър, а не като Вилньов, които я му даи яка кола става световен, иначе се реди на опашката
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот mitakaman » Нед Авг 12, 2007 11:42 am

Еми като си много навътре в нещата пускай се по пътеките с кроса даже ако искаш си спукай гумите,че да си по екстремен ... ако искаш може да си купиш каска, а всъщност защо ти е каска все пак ти не си мухльо и не ти се дават "излишни" пари.
А представяш ли си, че някой хора не искат от "мама и тати", ами си скъсват задника да бачкат и спестяват пари с целта да си купят нещо, което им харесва наистина а не "лъскав" крос с 2 "амортисьора" и 21 скорости и нз още какво и да се хвалят,че не си го смазват 2 години, защото ако веригата падне докато е смазана и нз си какво ще стане, човече ти си болен отивай в метро и не занимавай хората, които наистина искат да се занимават с МТБ.
:asshole:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bikerider » Нед Авг 12, 2007 12:51 pm

:offtopic:

TheUndertaker написа:за съжаление за в момента като цялото ни общество и този спорт влиза в чалга простотията , което е ЖАЛКО!


:agree::agree::agree:

@mitakaman: :thumb:

Edit: всъщност за кво ли слагам тия икони за офтопик, като самата тема е офтопик...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот rarekin » Нед Авг 12, 2007 1:15 pm

Темата се прeвръща в култова за всички фенове на Cross. :D

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот jorou » Нед Авг 12, 2007 1:25 pm

@mitakaman
Ти като си купиш Спринта какво мислиш че ти е колелото? Спринт? Седалката спринт ли ти е? А гумите, главините, дерайльорите, осите, а амостесьорите какви са ти? И те ли са Спринт? Ама като пише спринт значи е добро!!! Ама щом давам кинти значи е добро!!!
Значи рамката ти прави гордия Спринт. Ти да не мислиш, че в Китай не могат да направят такаква рамка. Колко пари отгоре трябва да дам за това че ще ми е с 3 кила по-лека? 100? Като си толкова тежък ходи при братята си по тегло в USA. Или си толкова кекав, че не може да изкачиш едни стълби с 3 кила повече? У Варна фитнеси ли няма?
Гледам американците как си карат колелетата, по вело алеята с каската, с налакътниците и наколенките, и ти по техния път си тръгнал.
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот Sp3c7r3 » Нед Авг 12, 2007 1:31 pm

Величина от световни мащаби... моля те Байкрайдър пиши в тая тема, моля те!! :rofl: :rofl: :rofl:

То затова братята американци са водеща сила, щото карат с наколенки по алейките, нъл' ме разбираш? Айде давай към фитнеса, че свършиха кросовете и спринтовете и секви подобни. :bowdown: :bowdown: :bowdown: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Колко много има да ти се обяснява... но не съм аз човека, определено не съм.

Моля да бъда извинен от модераторите за :offtopic: , ако трябва, нека поста да бъде изтрит.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот mitakaman » Нед Авг 12, 2007 3:26 pm

Абе то във Варна фитнеси бол, ама мисля че в лудницата в София или има много занижен контрол и са почнали бягства, или са си прекарали интернет... явно @Jabsco не случайно има такъв подпис...

И след разсъжденията на байкрайдър за офтопика аз също няма да си правя труда да слагам иконки :beer: :D
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Grash » Нед Авг 12, 2007 5:22 pm

jorou написа:@mitakaman
Ти като си купиш Спринта какво мислиш че ти е колелото? Спринт? Седалката спринт ли ти е? А гумите, главините, дерайльорите, осите, а амостесьорите какви са ти? И те ли са Спринт? Ама като пише спринт значи е добро!!! Ама щом давам кинти значи е добро!!!
Значи рамката ти прави гордия Спринт. Ти да не мислиш, че в Китай не могат да направят такаква рамка. Колко пари отгоре трябва да дам за това че ще ми е с 3 кила по-лека? 100? Като си толкова тежък ходи при братята си по тегло в USA. Или си толкова кекав, че не може да изкачиш едни стълби с 3 кила повече? У Варна фитнеси ли няма?
Гледам американците как си карат колелетата, по вело алеята с каската, с налакътниците и наколенките, и ти по техния път си тръгнал.

:bigeyes: ZOMFG човек, признавам те, ти си краля на МЕТРО-Кросерите :rofl: Просто неам думи...
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Нед Авг 12, 2007 5:25 pm

jorou написа:
NovemberCharlie написа:За съжаление всички колелета изискват поддръжка.
Регулиране - да, ама аз с карам 2-ра година без да съм си смазвал ни верига ни нищо (знаете какво се случва след като падне смазана верига)
NovemberCharlie написа:А защо не помислиш за градсто колело, вместо мтб? Нали ще го караш в града?
Защото тогава наистина ще трябва да го смазвам, регулирам и ремонтирам често, пък и София е фраш с дупки


И едно въпросче към "тоя форум", за "планинско колоездене и планински велосипеди". Аре кажете ми 2 модела "планински велосипеди" от някаква марка, който да са подходящи и за града, до 200.00 лв, щото за тея които тепърва се запалват по MTB и могат да "отделят" 400 лв за такова колело, са основно дупета, дето иуркат мама и тате за джобни на една не много младежка възраст. "Кихни, мамо, още 20 кинта"
Исках да ти бъда полезен, но съм сбъркал. Просто ...няма смисъл. :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Нед Авг 12, 2007 5:36 pm

jorou написа:На всеки мухльо може да му даден колело за 900 лв и да се пуска по планината, аре да го видим същия с някаква трошка.
По-скоро нещатата са обратно - всеки мухльо може да си мисли, че спускането в планината зависи от неговите безкрайно надценени умения. В резултат на което, може да си счупи кокалите.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Capoeira » Нед Авг 12, 2007 8:02 pm

ха ха пич колко си смешен не можеш да си представиш.
Колело за планината до 200 лева няма.
Просто се примиряваш, това е като с компютрите има си минимални изискавания и всичко нагоре ти е дава по някоя екстра.
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот klmn » Нед Авг 12, 2007 9:41 pm

До преди малко си мислех,че нищо не може да ми оправи шибаното настроение,ама тая тема ме изкърти от смях..
ама аз с карам 2-ра година без да съм си смазвал ни верига ни нищо (знаете какво се случва след като падне смазана верига)

и пр. бисери..
Автора,повтарям се-много си болен у главата.. :rofl:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Авг 12, 2007 10:57 pm

Айдеее, отидЕ...

Пък между другото, разбира се, че е политика на форума. Всичко, което не се харесва на някого в този форум, е твърдо политика на форума. Пък за положението в България... 100% виновен! И за някои от световните проблеми може да обсъдим поемането на отговорност, ама нека го направим в Други, където така или иначе не се пише за планинско колоездене, но пък се пише най-много в момента :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта