Начинаещ: Drag Grizzly или Drag Ontario ?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот X3MIST » Вто Юни 05, 2007 12:54 pm

На Чаталджа никога не съм го виждал този магазин. Трябва да го разгледам някой път щом твърдиш, че е добре зареден. Благодря за полезното инфо.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот atanas2d » Вто Юни 05, 2007 1:02 pm

То си има адрес до колкото знам. Намира се точно под зимно кино Тракия - на улица Оборище в уличките. На един ъгъл е разположен и вътре е тъпкано с колела. Ще трябва да ги видя тези магазини за които говориш. И другите от сайте на веломания.

X3МIST благодаря за разясненията, дано да си намеря одно обикновено Онтарио.
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Вто Юни 05, 2007 2:21 pm

Успех в търсенето. И предполагам не си се отказал от възможността да видиш и пинеш дето се вика, Аполона който ще взема довечера.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот atanas2d » Вто Юни 05, 2007 2:30 pm

Не разбира се, нали се уговорихме. Поне да видя и аз за какво иде реч, апък може и да ме грабне като го видя и да реша да си взема и аз такова, обаче сигурно ще гледам първо за Онтарио най-малкото защото е с по-ниска рамка, апък после ще мисля :).

Така че уговорката остава - като го вземеш след първото каране пусни едно ревю във форума а по-нататъка ще покажеш тоя звяр на колела ;) ...
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Re: Начинаещ: Drag Grizzly или Drag Ontario ?

Мнениеот naso » Вто Юни 05, 2007 4:41 pm

Не съм чел какво са писали ама те съветвам да не е драг. :agree:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот atanas2d » Вто Юни 05, 2007 5:38 pm

Насо,
Какво искаш да кажеш с това да не взимам Драг? Че Спринт > Драг ли? Все пак имам ограничен бюджет, така че избирам между Спринт и Драг дефакто...
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Вто Юни 05, 2007 10:00 pm

Взех вече Аполона. За повече инфо може да погледнеш в моята тема тук.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот atanas2d » Сря Юни 06, 2007 1:12 pm

В тема за колела до 300-400 лева 2006-2007г.:

baribal написа:Проблема на колелата в този ценови диапазон/поне според мойте наблюдения/, е че не издържат хора тежащи повече от 70 кила дори те да ги карат що годе внимателно. Наблюденията са ми над гризли и аполон. Жена ми кара гризли от 1 година, като от време на време брат и, който е 79 кила го покарваше ходейки на работа. Каплите и осите започнаха да се кривят, педалите се разбиха за нула време и кормилото след едно слизане от бордюр му остана в ръцете. А за аполона: Един тавариш/ 70 кила/ се бе сдобил с него /подариха му го/ и срещна почти същите проблеми при него седалката обаче първа се скапа после педалите, кормилото се изкриви, задната главина даде фира, а човека го използва само за придвижване... Тъ и в двата случая се наложи да се инвестира във велосипедите и те добиха близка, даже надвишаваща цена от 500 лева, защото не върви да си сложиш пак същите части с ясното съзнание, че пак ще ги счупиш.

Та съвета ми е следния:
За хора, които са над определени кила не знам, колко е точната граница ама е около 70, желаещи да закупят колела предназначени за честа експлоатация да отделят още около 200 лева и да вземат нещото по добро, защото в рамките на година и нещо ще им се наложи да ги влеят в колелото.

едит: а като се замислиш това, което остане не сменно пак няма да е токоз добро.


X3MIST, ти си 65 кила, аз обаче съм 85-90. Това означава ли, че Аполона не е много подходящ за килограмите ми? Онтарио-то дали ще ми гарантира по-голяма издържливост при едно нормално каране?

Като цяло кажете какво мислите за горното цитирано мнение :confused: ...
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 06, 2007 1:40 pm

Аполона не е лошо колело. Смятам обаче, че за над 70 кила наличната вилка е мека. Поне аз така си мисля, съдейки по моето желание за действието й. Иначе не съм имал преди колел с амортисьори, а и не съм карал такова и няма как да преценя разликата в твърдостта. В магазина от който купих Аполона се оказа, че RST Gilla T5 (вилката на базовия модел) не може да се продава отделно от колелото и следователно не може да ми я сменят при покупката с друга. Затова останах с нея.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот atanas2d » Сря Юни 06, 2007 6:07 pm

Drag Ontario XC Alu A7 Yoke C/S
Suntour XCT 75mm
Shimano Altus RD-CT95
Shimano TZ-30
Shimano Altus ST-EF50
Cast aluminum alloy V-brake
Suntour XR172N 42/32/22
VP-BC73 Cartidge
Formula FM-21 36H
Formula-FM-31 36H
Shimano MF-TZ07 14-38T
16", 20", 22"

Това е конфигурацията на Онтарио в сайта на Драг. Тази е 2007 сигурно.

1. Задната главина според това горе на резба ли е или е от по-добрите на шлици. (което разбрах че има голямо значение)

2. В магазините тазгодишните конфигурации на Драг Онтарио ли се продават, или всеки си продава каквото си ще? Има ли възможност във Варна да си купя Онтарио 2007 година идентично като части на това в сайта на Драг? Не е ли логично представителите на Веломания във Варна (няколко магазина) да продават моделите за 2007 година на Онтарио (в смисъл с каквито части са изложени в сайта на Драг)?
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 06, 2007 7:28 pm

За велосипед на тази цена е абсурд да не е с касетъчна главина (макар да има достатъчно идиоти измежду производителите и да е възможно и тая глупост да направят). Модела от коя година е може и да ти е трудно да разбереш. Освен това в различните магазини комплектацията е различна и обикновено не съвпада с един или повече компонента от тази в страницата на Драг.
Разликата между касетъчната главина и обикновената е в начина на закрепяне на венеца (касетата). При стария тип закрепянето е посредством обикновена резба. Така докато караш резбата се стяга и при нужда от разглобяване виждаш доста зор. Касетъчната главина има шлици, нарязани аксиално (по посока на оста). Касетата със зъбчатките се пъхва на ръка и се стяга с нещо като гайка, но с външна резба, за да не изпада настрани. При въртене тази "гайка" не се натяга допълнително. Освен това май закрепянето на шлици е по-здраво (това не мога да го гарантирам де).
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот atanas2d » Сря Юни 06, 2007 9:10 pm

X3MIST,
Благодаря за инфото. Като изсъхне времето и като караш да минеш някой път да видя новия Аполон, хем да обясниш на живо технологията. Ами аз като открия наличен Онтарио във Варна най-вероятно ще пиша (ако разпозная всичките му чаркове какви са де :dunno: ). Ама може и да имам нужда от помощ при оценката нв велосипеда така че ще те информирам теб и варненци във форума за съвет :D .
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот atanas2d » Чет Юни 07, 2007 2:09 pm

Говорих с един магазин във Варна, който е партниор на веломания:

Макс ен Василев и сие
ул."Райно Попович" 6А
Тел.: 052 604 407
Мобилен: 0889 775 661

И ми казаха че утре ще имат доставка на Драг Онтарио.
Попитах за цените и различните модификации:
Онтарио - 385
Онтарио ПРО - към 440-50
Онтарио ТЕ - към 500 и ...

Лошата новина: тоя дето говорих с него ми потвърди, че Онтарио за 385 било със задна резбова главина, а не касетъчна. Преди това ми каза, че компонентите щяли да бъдат както на сайта на Драг и аз го попитах защо главината няма да е касетъчна тогава, ама той ми потвърди само това. Може и той да не ги е виждал още колелата (съмнявам се), ама ще е кофти ако е така както ми каза.

Искам да попитам за вилките на Онтарио и Онтарио ПРО:
на Онтарио е Suntour XCT (от мтб-бг.ком гледам)
на Онтарио ПРО - Suntour XCM

Дали са подходящи за 85-90 кг човек за градско каране и леко XC както се казва? И какво ви е мнението за тях като цяло?

Питам и за про-то, понеже ако нормалния Онтарио е с резбова вилка може да взема ПРО без никакви промени по-него в краен случай (макар че ще трябва да се бръкна малко повече). Вие как мислите, фатално ли е за човек с моите килограми да си вземе колело с резбова задна главина (да инвестна ли в ПРО ако се наложи)?
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот Capoeira » Чет Юни 07, 2007 2:39 pm

Отговор имах преди 2-3 години Аполон който с неговите пластмасови курбели педали спирачки лостчета седалка ми излезе двойно докато го пооправя но след това си смених рамката с най малкото онтарио.
И от 2години карам с старите си части средно Труватив ЛЕ, курбели деоре, задна главина формула на касета от най-евтините, Altus спирачки, и шини Crosser никога не съм кривил ос след като от на резба минах на касета, каплиа също не съм кривил. Тежа около 90 кг и съм 190см, наскоро след като посъбрах пари започнах да сменям неща и то не защото се разбиха ами защото ми е срамно 2 годнини да не сум смениял нищо по колелото.
С две думи много си зависи от техниката ти на каране, ако си като дроб и седиш на седалката и педалите като заварен мога да ти гарантирам че каквато и главина да сложиш от ниските и средни касове ще я смажеш.
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот atanas2d » Чет Юни 07, 2007 2:56 pm

Capoeira написа:Отговор имах преди 2-3 години Аполон който с неговите пластмасови курбели педали спирачки лостчета седалка ми излезе двойно докато го пооправя но след това си смених рамката с най малкото онтарио.
И от 2години карам с старите си части средно Труватив ЛЕ, курбели деоре, задна главина формула на касета от най-евтините, Altus спирачки, и шини Crosser никога не съм кривил ос след като от на резба минах на касета, каплиа също не съм кривил. Тежа около 90 кг и съм 190см, наскоро след като посъбрах пари започнах да сменям неща и то не защото се разбиха ами защото ми е срамно 2 годнини да не сум смениял нищо по колелото.
С две думи много си зависи от техниката ти на каране, ако си като дроб и седиш на седалката и педалите като заварен мога да ти гарантирам че каквато и главина да сложиш от ниските и средни касове ще я смажеш.


Ще внимавам как карам но все пак не съм опитен байкър при всички случаи, така че не се изключват инциденти, нормално е. И все пак струва ли си да дам парите за ПРО ако нормалното не е с касетъчна? И някой да каже нещо за вилките... Благодаря.
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот Capoeira » Чет Юни 07, 2007 3:30 pm

да заслужава си най вече защото ако е на реза десния лаген на оста е направо в средата и по този начин оста се натоварва неравномерно и при всички случай ще я огънеш
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот atanas2d » Чет Юни 07, 2007 3:53 pm

Благодаря, остава да се надявам че по-евтиния вариант ще е със задна касетъчна...

Сега за вилките някой ако знае да каже (по-хубавата много по-хубава ли е и дали са подходящи за моето тегло)?
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Чет Юни 07, 2007 4:59 pm

XCM е без заключване. Симетрична вилка. Има еднакви пружини и в двата крака. В десния има еластомер. И двете пружини се натягат индивидуално. Имайки предвид, че това е евтина вилка, симетричното натоварване е полезно нещо за по-дългия живот на вилката.
XCP е почти същата. Тя има по-малък ход (75мм). ХСМ модел 2006 има 80 и 100мм варианти, а модел 2007 е с 100мм ход. За повече информация разгледай в сайта на Suntour. Гугъл ще ти го покаже веднага.

П.П.
След час ще видиш и моя Аполон и предполагам ще заключиш, че RST Gila T5 е вилка за леки хора.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот atanas2d » Съб Юни 16, 2007 4:22 pm

ЯХУУ :party: :propell: :guiter:

Взех си Драг-а (Онтарио ПРО) със тъмно златиста рамка с черно:
вилка:Suntour XCM lock-out
заден дерайльор: Shimano Acera
преден: Shimano C101

вчера карах за пръв път от година сигурно и сега задните части ме болят ама карай ;) - доста се накефих макар и в морската градина във Варна.

Ще пусна още инфо и снимки скоро...
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Съб Юни 16, 2007 5:42 pm

Ха да е честита новата ти придобивка. Със здраве да го караш и да не падаш много :)

Пък болките в задните части са нормални като не си карал скоро. После намаляват, а и се свиква :D
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот THEZOGGO » Съб Юни 16, 2007 5:54 pm

@atanas2d
Честито возило, много приятни емцоий и най вече безаварийно каране. :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron