Trek 3500

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Trek 3500

Мнениеот atanas2d » Нед Юни 10, 2007 8:22 pm

Какво мислите за тоя велосипед без окачване?

http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=678

Като че ли няма български модели без окачване с добри характеристики (примам всякакви забележки) ...

ПП: Направете сравнение с български модели от този ценови клас (изразете предпочитания)

Благодаря
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот wuminator » Нед Юни 10, 2007 8:52 pm

невероятно леки колела ако ще го караш в града... е супер... много са им готини и боите :) :agree:
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jebediah » Нед Юни 10, 2007 8:54 pm

Защо не хвърлиш едно око на Drag Ontario Team Edition?
1-во, че от преде има нещо мекичко което за градът е идеално
2-ро, че задният дерайльор е клас над този на Трека
3-то има диск от преде(не, че с това Тектро ще има голяма разлиак ама по-добре от В-то)
Незнам защо, но съм си направил едно доста голямо впечатление, че дават **% за надписа ТРЕК :dunno:
Jebediah
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 3:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Нед Юни 10, 2007 9:06 pm

Един "Спринт Аполон" с монтаж Shimano Deore идва с около 150 лв. по- евтинко от ТРЕК-чето и поне на мен ми се вижда по- смисленото колело от двете, ако трябва да им съпоставям чарколяците. Ако толкова те бърка, че Аполона има преден амортисьор, винаги можеш да го разкараш и да си сложиш твърда вилка, ако ти харесва твърдата возия. Както казаха преди мен, и "Онтарио" няма да е лош избор в сравнение с това.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bodo » Нед Юни 10, 2007 9:17 pm

Ozzie написа:Един "Спринт Аполон" с монтаж Shimano Deore идва с около 150 лв. по- евтинко от ТРЕК-чето и поне на мен ми се вижда по- смисленото колело от двете, ако трябва да им съпоставям чарколяците. Ако толкова те бърка, че Аполона има преден амортисьор, винаги можеш да го разкараш и да си сложиш твърда вилка, ако ти харесва твърдата возия. Както казаха преди мен, и "Онтарио" няма да е лош избор в сравнение с това.
Абе Варненски къде го този Apolon с Deore за 300лв да си купя 4-5 бройки
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот gurga4a » Нед Юни 10, 2007 9:18 pm

аве не слушай са трека е трек зимай него супер е :)
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот atanas2d » Нед Юни 10, 2007 9:37 pm

Аз си мислех за Онтарио ПРО, който ще мога да си го взема от моя град.
Докато тоя Трек го има само в димибайк и ако ще го вземам парво че ще е по-скъпо второ и трябва да е само от интернет. Апък аз не знам до колко е разумно от интернет да си взема колело. Така че май везните накланят към Онтарио наистина.

Вие какво мислите за: Трек 3500 vs Ontario PRO
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот Kitolino » Нед Юни 10, 2007 10:25 pm

Ozzie написа:Един "Спринт Аполон" с монтаж Shimano Deore идва с около 150 лв. по- евтинко от ТРЕК-чето и поне на мен ми се вижда по- смисленото колело от двете, ако трябва да им съпоставям чарколяците. Ако толкова те бърка, че Аполона има преден амортисьор, винаги можеш да го разкараш и да си сложиш твърда вилка, ако ти харесва твърдата возия. Както казаха преди мен, и "Онтарио" няма да е лош избор в сравнение с това.


Ozzie - Цената на Sprint Apolon с Deore монтаж е 700лв.
Трека от снимката е за малко под 500лв.
Да не си объркал моделите ?

Иначе и аз смятам като теб, това колело е с нереално висока цена :nono:
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот X3MIST » Пон Юни 11, 2007 9:55 am

Ако му махнат надписа дали ще му свалят цената до нормално ниво на тоя Трек :) . Шегувам се де.
Твърде скъпо за чарковете по него мисля. Относно Деорето не мисля, че има начин да го направиш и за 400 лева не за 300. На моя Аполон цената му беше 385 лева с С050 отпред и Tourney отзад, а командите са Acera ST-EF35. Смяната на задния дерайлор вдигна цената с 40 лева. Предния щеше да я вдигне още с около 30, а командите вероятно с още 30-40 лева. Тоест щеше да отиде към 500 лева. Ако добавиш и още нещо Деоре щеше да стане вече доста.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот jivkonik » Пон Юни 11, 2007 10:50 am

ТРЕК-а от снимката ми изглежда с 1" челна тръба (популярна още като "нормал сайз"), което според мен е недобра инвестиция с оглед на това, че няма вечно да се кара с твърдата вилка и на човек ще му се прииска след време да си вземе нещко по-мекичко отпред. А добри вилки със стержен 1" мисля, че не се намират от години.
По-добър избор в този ценови диапазон би бил ОНТАРИО или АПОЛОН с оглед на бъдещите възможности за надграждане. :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Ozzie » Пон Юни 11, 2007 5:24 pm

bodo написа:Абе Варненски къде го този Apolon с Deore за 300лв да си купя 4-5 бройки
Ако кажа тук, къде съм го видял, ще си прозвучи като реклама, а не ми плащат да правя публична реклама на когото и да е било. Въпросния "Аполон" който гледах (преди няма и 2 месеца) беше със заден дерайльор Shimano Deore (просто Deore), V-спирачки (също Shimano Deore), мисля че модела BR-M 520. Курбелите мисля че бяха същия клас. Та толкова от мен за това колело. Възможно е да съм забравил за цената която ми казаха тогава в магазина, възможно и да не съм. По принцип си падам малко злопаметен... :evil:
@atanas2d Официалния вносител на ТРЕК за България е "Веломания". А не е като да няма техни дистрибутори в града. Така че ако все пак си си заплюл ТРЕК-чето, не е нужно да го пазаруваш по и-нет. ;)
btw напълно подкрепям Живко по мнението за размера на челната тръба.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Admin » Пон Юни 11, 2007 11:55 pm

Има и вилки със стержен на резба за 1 1/8 - предполагам, че случаят е такъв ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Вто Юни 12, 2007 9:40 am

Admin написа:Има и вилки със стержен на резба за 1 1/8 - предполагам, че случаят е такъв ;)

Да, един познат имаше такава твърда вилка със стержен 1 1/8 на резба и се затягаше с гайка отгоре за обиране на луфта! Странно, но работещо ....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта