въпрос за Shimano tourney заден дер.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

въпрос за Shimano tourney заден дер.

Мнениеот Fenixxx » Вто Юни 19, 2007 5:45 pm

със спринт аполон съм и ми казаха че задния дерейльор задължително трябва да се смени и ако ще го сменям ще взема аливио въпроса ми е понеже нямам честта да съм карал с различните компоненти а и не разбирам много много какъв е килипира от по добър заден дерйльор освен здравина.(за сега нямам проблем със скоростите нищо не трака сменя перфектно)

ПС: Сори за тъпия въпрос :D
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот Jebediah » Вто Юни 19, 2007 6:26 pm

По-добро превключване на скоростите, по малко клатене на веригата, в твоят случей и по малко шум(можеби) :)
Jebediah
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 3:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Вто Юни 19, 2007 7:23 pm

Ами за шума може да има малко подобрение, но главно разликата е в теглото, здравината, износоустойчивостта, превключването и предавателното число макарче съмнявам се в това нещо, защото предавката си е предавка и надали подспомага(но просто някой така казват). :)А относто това да сменяш оптегача кой ти е казал да го сменяш?Ако караш сериозно да,ако за теб това е важна част да, но само за това да си смениш оптегача мисля че е глупаво.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Fenixxx » Вто Юни 19, 2007 10:30 pm

не че съм се втурнал но дали да го имам в предвид :)
карам градско много...в планината още не съм се качвал, може и да се кача някой прекрасен ден пък ще видим ако ме грабне
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот Мъро » Вто Юни 19, 2007 10:57 pm

Щом караш градско - не го сменяй. Това са си 45 лева излишен разход все пак.
Аз от 5 месеца насам тероризирам сериозно едно Tourney и нямам никакви проблеми с него като по чудо. Само в играта на веригата е проблема, но повечето шимански дерайльори са с по-меки пружини. Поне в средния клас е тъй.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 20, 2007 10:15 am

Аз когато взимах моя Аполон също беше с Tourney и ми препоръчаха смяна. Мислех за Acera или Alivio, но се оказаха същата работа общо взето. Затова сложих Deore, което е май 4 класа по-горе. Смених преди самата покупка и така ми спаднаха цената на стария и не се наложи да го купувам и него. Тоест вместо да платя още 60 лева за Deore доплатих само 40. Мисля, че си заслужава разхода. Когато карам по неравен терен (например мина през някоя градинка) си въртя съвсем спокойно педалите и скоростите не се сменят от самосебе си като при евтините модели, защото този е с по-силна пружина и има малко по-различен начин на движение спрямо рамката. Естествено избора си е твой. Ако ще ползваш велосипеда за пътуване между две точки в града няма смисъл да сменяш нищо. Ако обаче ще карах та дори и за кеф повечко извън пътя сменяй и не се замисляй.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот Fenixxx » Сря Юни 20, 2007 10:30 am

точно че карам и по разни градинки и т.н. абе ще видим аз естествено не знаех за тия подробности при покупката иначе щях да сменя още тогава щото сега търни-то и педалите които си смених трябва да ги хвърлям на боклука :banghead:. да мине месец два три ако се появят проблеми ще знам какво да правя :agree:
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот did » Сря Юни 20, 2007 10:40 am

Fenixxx написа:щото сега търни-то и педалите които си смених трябва да ги хвърлям на боклука

Колко още такива неща има да хвърляш...
Не се коси, така се учи човек. Само с питане по форуми не става.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Nebbz и 11 госта