Много въпроси за избор?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Много въпроси за избор?

Мнениеот s0me0ne » Чет Юли 19, 2007 12:29 pm

Търся си байк за свободно време и за каране по паркове и из квартала :rofl:

Труден ми е избора, защото бюджета ми е към 350 лева (макс 400). Искам да е ново, за да съм сигурен, че няма да има проблеми в последствие. Няма да го подлагам на екстремно каране, така че ще си върши работата за тези пари.

Изискванията ми са да има амотресьори отпред и отзад (за предпочитане). По възможност двойностенни капли (вида е готин) и евентуално предна дискова спирачка. Ако няма някоя от тази екстри, то ще е добре да може да се добави в последствие (да има "уши" за предна дискова и каква бихте ми препоръчали и монтажа възможен ли е въобще - какво трябва да се купи) и ако може информация и цени за двойностенни капли (като Crosser X-Alt i X-pert).

Попаднах на тези модели и си мисля, че някой от тях ще ми е избора:
Drag Virus - този май ми е фаворит, но дали не е малък като размер (детски?)? Искам нормален на размер байк. Само преден диск трябва да си купя и това дали ще отмени гаранцията? Има ли гаранция за ново колело въобще?
Drag Freeborn
Sprint Element
Sprint Atlas

Тази спирачка ще ми свърши ли работа?

Къде бихте ме посъветвали да отида за да го купя и къде да монтират предната спирачка? Какъв друг байк бихте препоръчали според изискванията ми?

Благодаря предварително, надявам се да не съм ви затруднил много с въпросите ми.
s0me0ne
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 19, 2007 12:15 pm
Местоположение: София

Re: Много въпроси за избор?

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 19, 2007 12:35 pm

s0me0ne написа:Търся си байк за свободно време и за каране по паркове и из квартала :rofl:

Труден ми е избора, защото бюджета ми е към 350 лева (макс 400). Искам да е ново, за да съм сигурен, че няма да има проблеми в последствие. Няма да го подлагам на екстремно каране, така че ще си върши работата за тези пари.

Изискванията ми са да има амотресьори отпред и отзад (за предпочитане). По възможност двойностенни капли (вида е готин) и евентуално предна дискова спирачка. Ако няма някоя от тази екстри, то ще е добре да може да се добави в последствие (да има "уши" за предна дискова и каква бихте ми препоръчали и монтажа възможен ли е въобще - какво трябва да се купи) и ако може информация и цени за двойностенни капли (като Crosser X-Alt i X-pert).

Попаднах на тези модели и си мисля, че някой от тях ще ми е избора:
Drag Virus - този май ми е фаворит, но дали не е малък като размер (детски?)? Искам нормален на размер байк. Само преден диск трябва да си купя и това дали ще отмени гаранцията? Има ли гаранция за ново колело въобще?
Drag Freeborn
Sprint Element
Sprint Atlas

Тази спирачка ще ми свърши ли работа?

Къде бихте ме посъветвали да отида за да го купя и къде да монтират предната спирачка? Какъв друг байк бихте препоръчали според изискванията ми?

Благодаря предварително, надявам се да не съм ви затруднил много с въпросите ми.
Прочети какво пише в темата за колелетата до 400 лв. Тази спирачка е добра, но за твоите цели не ти е необходима. Всъщност ето ти директен отговор - до 400 лв.се купува Драг Онтарио и Спринт Аполон. Другото е дърво.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот M1010X » Чет Юли 19, 2007 12:56 pm

Ако ще го купуваш само за вида - кУпи си крос - имат такива модели, че чак се учудвам, че може нормален човек да запази баланс върху тях.

Ако искаш нещо смислено за каране (и то за тези пари):
1. Има такава тема;
2. NovemberCharlie ти отговори.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот s0me0ne » Чет Юли 19, 2007 1:44 pm

Drag Grizzly? + една предна дискова?

Drag Freeborn?

Какво мислите за тях?

Мисля, че склоних на Sprint Apolon. Цената му е около 370 лева в някакъв нет магазин, но това ли е всичко, което ще трябва към него? Допълнително какви разходи ще имам? От кой магазин бихте ми препоръчали да отида и да си го закупя?

Прецених, че въпреки, че не тежа много (75 кг) и няма да се спускам от никъде освен борисовата градина :D и района на орлов мост ще си струва да взема нещо "по-орязано", но по-здраво. Надявам се да не ми създава проблеми...

Едит - видях, че ги няма тези кола май въобще в наличност по София?
Едит 2 - писах на някакъв пич от Младост от друга тема видях, че е писал, че са магазин.
Последна промяна s0me0ne на Чет Юли 19, 2007 2:09 pm, променена общо 2 пъти
s0me0ne
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 19, 2007 12:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 19, 2007 2:07 pm

s0me0ne написа:Drag Grizzly? + една предна дискова?

Drag Freeborn?

Какво мислите за тях?

Мисля, че склоних на Sprint Apolon. Цената му е около 370 лева в някакъв нет магазин, но това ли е всичко, което ще трябва към него? Допълнително какви разходи ще имам? От кой магазин бихте ми препоръчали да отида и да си го закупя?

Прецених, че въпреки, че не тежа много (75 кг) и няма да се спускам от никъде освен борисовата градина :D и района на орлов мост ще си струва да взема нещо "по-орязано", но по-здраво. Надявам се да не ми създава проблеми...
Дискова спирачка в този ценови диапазон - не. Каска и ръкавици - задължително. Другите екстри нямат край. Проблеми ще имаш дори и колелото да ти е от 5000 лв. Въобще силно препоръчвам четене на стари теми и после питане.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта