Raleigh Toronto vs. Drag One

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Raleigh Toronto vs. Drag One

Мнениеот Pirate » Нед Авг 05, 2007 3:49 pm

Здравейте, интересува ме кое от тези две колела е по-добро в ценовия клас до 250лв. Колелото смятам да ползвам предимно в града и през полянки, т.е. няма да е особено натоварено. Интересува ме и дали тези колела се продават с различен размер рамка. Аз доскоро мислех, че рамките са универсални, т.е. има само един размер. Как да определя какъв размер рамка ми трябва при положение, че съм 167см и 65кг. Торонтото е с малко по-висока цена, но приемаме за целите на сравнението уточнението, че мога да купя с отстъпка за колкото се продава Драг Оне или малко повече.

Raleigh Toronto

Drag One
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот Aggressiv » Нед Авг 05, 2007 4:15 pm

Горещо ти препоръчвам Drag One мн яко колело,обаче те съветвам още в магазина ако ще си го купуваш да си смениш педалите,курбелите и шините че са еднострани.Така колелото става желязно :beer:
Продава се перфектен Drag One:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=27515
Изображение
Аватар
Aggressiv
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 10:14 am
Местоположение: На едно по добро място

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 05, 2007 4:32 pm

В този ценови клас като че ли първо се избира по цвят и мирис и след това да се гледа окомплектовката. В случая давам глас за "Торонто"-то. Лостчетата и командите са по- добри от на "One"-тo. Дисковата спирачка (нищо че е никаква) също много или малко накланя везните в полза на Raleigh.
Колкото до височината, 435 мм. (малко повече от 17") мисля че ще ти е добре. Има статии във сайта и форума как да разбереш рамка с каква височина ти е удобна.

Та в обобщение до тук:
Drag One vs. Raleigh Toronto- 1:1

Aggressiv написа:....и шините че са еднострани.
Едностенни уважеми, едностенни. ;)
Онея брусове съвсем са ти размътили мозъка.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Pirate » Нед Авг 05, 2007 4:50 pm

Aggressiv написа:Горещо ти препоръчвам Drag One мн яко колело,обаче те съветвам още в магазина ако ще си го купуваш да си смениш педалите,курбелите и шините че са еднострани.Така колелото става желязно :beer:


А това със смяната не ми е много ясно. Искаш да кажеш, че може просто да ми го сглобят с други части ли? И взимат ли ми така още заради това или се оскъпява само с по-високата цена на другите части. Т.е. с едни двустенни капли колко ще се оскъпи?

Имам и друг въпрос ако не е нахално от моя страна: защо същия Драг Оне в сайта на Дими байк e на снимката с капли с по-малко спици и информацията относно типа алуминиева рамка е различна спрямо във Веломания. На едното место пише че рамката е Алуминий тип 6061, а на другия /Веломания/ - тип 7005?
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот bodo » Пон Авг 06, 2007 11:51 am

Pirate написа:
Aggressiv написа:Горещо ти препоръчвам Drag One мн яко колело,обаче те съветвам още в магазина ако ще си го купуваш да си смениш педалите,курбелите и шините че са еднострани.Така колелото става желязно :beer:


А това със смяната не ми е много ясно. Искаш да кажеш, че може просто да ми го сглобят с други части ли? И взимат ли ми така още заради това или се оскъпява само с по-високата цена на другите части. Т.е. с едни двустенни капли колко ще се оскъпи?

Имам и друг въпрос ако не е нахално от моя страна: защо същия Драг Оне в сайта на Дими байк e на снимката с капли с по-малко спици и информацията относно типа алуминиева рамка е различна спрямо във Веломания. На едното место пише че рамката е Алуминий тип 6061, а на другия /Веломания/ - тип 7005?
То ако не те притеснява 100лв разлика, по-добре се метни направо на Ontario или Apolon
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта