какво ще кажете за команди Shimano ALIVIO с ръкохвадки

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

какво ще кажете за команди Shimano ALIVIO с ръкохвадки

Мнениеот outfaced » Чет Авг 16, 2007 11:24 pm

Изображение
за 50лв ...

и въобще за комбинацията спирачки и скорости в едно ... някакви съществени негативи?

още повече, че за тез пари, ако се взимат отделно, май няма нищо свястно да излезе така или иначе. Така или иначе не става дума за някакво съществено юркане. Смяната се наложи, щот в момента съм с REVOSHIFT (grip shift тип май се водят), които са си като цяло здрави, ама стават само за градско каране. И плюс тва ми се скапа резбата на едната ръкохватка и трябва и те да се сменят. И за финал със сегашната комбинация лостчето на спирачките ми идва една идейка по далеч от колкот ми се иска.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jivkonik » Пет Авг 17, 2007 9:27 am

Ако не мислиш, че скоро ще слагаш някакви спирачки изискващи хубави лостчета( хубави механични дискови или хидравлика) тези ще ти вършат добра работа. Виж и за колко скорости отзад са, гледам пише цифрата 8 - ти с такава зъбчата касета ли си, за 8 скорости?! ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот outfaced » Пет Авг 17, 2007 2:13 pm

дае ... верно пише 8
ми в магазина ме питаха уж за какви скорости става дума и казах, че съм с 7, ама дали и те са се усетили ...
ядец
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот airborneone » Пет Авг 17, 2007 2:23 pm

Oт тези комбинирани команди + бб7 (и малко идиотизъм) не можех да ходя около месец.
Но тъй като ти "няма да се юркаш" значи може и да ти вършат работа.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3687
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Пет Авг 17, 2007 3:39 pm

иеп ... с 8 съм бил все пак :)
слохижа ми ги
малко трябва да им свикна обаче
нещо не ме кефи особенно, къде точно се намира горното лостче, ама па бива
Утре ще ги тествам в реални условия.

airborneone, ти що си се пребил
в смисъл къв е бил проблема на на самите команди+спирачки (идиотозма го оставяме на страна ... то се подразбира ;) )
Последна промяна outfaced на Пет Авг 17, 2007 3:45 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: какво ще кажете за команди Shimano ALIVIO с ръкохвадки

Мнениеот feb » Пет Авг 17, 2007 3:43 pm

outfaced написа:и въобще за комбинацията спирачки и скорости в едно ... някакви съществени негативи?

още повече, че за тез пари, ако се взимат отделно, май няма нищо свястно да излезе така или иначе. Така или иначе не става дума за някакво съществено юркане. Смяната се наложи, щот в момента съм с REVOSHIFT (grip shift тип май се водят), които са си като цяло здрави, ама стават само за градско каране. И плюс тва ми се скапа резбата на едната ръкохватка и трябва и те да се сменят. И за финал със сегашната комбинация лостчето на спирачките ми идва една идейка по далеч от колкот ми се иска.

Ползвах преди по-ниския клас на Шимано - Acera ST-EF35-7 и нямам абсолютно никакви забележки. Говорим за XC каране по Витоша с V-брейкове и шимански дерайльори!!! Работеха си перфектно.
Така че не смятам че Аливиото няма да го правят.
Още повече, че палцовите команди за мен са класи над Грип шифта, бил той и Рево!
Ако въпросът ти е и за цената, че не ми стана много ясно - навсякъде са по толкова.
Относно неудобството, че ти е далеч лостчето, предполагам че моделът е този, а в инструкциите му струва ми се позиция 9 е точно това от което се нуждаеш? ;)
ПП
А заглавието си го копирал чудесно, но ръкохваДки звучи зле. Пък и такива не видях.
Edit: Честито! Да си ги ползваш със здраве!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот outfaced » Пет Авг 17, 2007 3:49 pm

хи хи ... верно го копирах от един сайт заглавието :)
иначе цената е ОК, просто я дадах за ориентир за какво иде реч

мерсаж за ПДФ-а ... готино е да се види механизма :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот null » Пон Авг 20, 2007 10:09 am

Смятам, че връщащия палец е малко високо разположен - също като на Acera. Иначе и аз ползвам Alivio комбинирани - ама някакъв оп-стар модел дето дисплейчето им е под кормилото. Добре превключват и спирачките за моето каране стават (тежа 80кг и ходя на работа основно с колело)
null
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 4:08 pm
Местоположение: София

Мнениеот feb » Пон Авг 20, 2007 1:10 pm

null написа:Смятам, че връщащия палец е малко високо разположен - също като на Acera. Иначе и аз ползвам Alivio комбинирани - ама някакъв оп-стар модел дето дисплейчето им е под кормилото. Добре превключват и спирачките за моето каране стават (тежа 80кг и ходя на работа основно с колело)

Мда, височко ми идва и на мен, но все пак няма нищо общо с Грип/Рево-шифт. Най-удобни ми изглеждат командите, при които превключваш и в двете посоки с палеца. SX4 на Sram съм ги пробвал и макар и да са предвидени пак за палец и показалец са ми доста по-удобни. Освен това мога и само с палец да превключвам и всички лостчета са ми под кормилото, което не ме кара да си извивам китката за да докопам връщащото. Ама всичко това си е субективно... :)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот botroid » Съб Авг 25, 2007 10:17 pm

Главния недостатък на Аливиото според мен е, че командването на предния дерайльор е индексирано, което е супер изнервящо, когато веригата опира в дерайльора и стърже, а не можеш да коригираш това, като нагласиш позицията му ръчно, както при палцовите Shimano SL TX30.
Другия недостатък е, че когато сте на 8-ма скорост, не можете директно да превключите на 1-ва и 2-ра, за разлика от палцовеите. Тоест ако веригата е отзад на най-малкия зъбак, не може да отиде веднага на най-големите зъбци.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот URNEST » Съб Авг 25, 2007 10:58 pm

botroid написа:Главния недостатък на Аливиото според мен е, че командването на предния дерайльор е индексирано, което е супер изнервящо, когато веригата опира в дерайльора и стърже, а не можеш да коригираш това, като нагласиш позицията му ръчно, както при палцовите Shimano SL TX30.

Всичко се свежда до настройката на дерайльора.Неслучайно си има и различни предни дерайльори, които без проблем си обхващат 9 скорости.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот mulltex » Пон Сеп 03, 2007 3:10 pm

карал съм с такива Аливио доста време.
Работиха супер, нямам никакви забележки с В-Брейкове, въпреки че в момента RapidFire шифтъри и друпалцови лосчета ми се струват по-удобни, но цената им е доста по-висока и не са съвместими с Шиманските деклашиори . ;)
За тези пари смятам че са добро решение.
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта