Добри спирачки

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Добри спирачки

Мнениеот triple G » Съб Ное 17, 2007 10:00 pm

Впредвид наближаването(на некой места вече настъпи)на заимата искам да си взема добри спирачки(предпочитам да са в-брейк).Готов съм да заделя до 60лв(предна+задна)и ви моля да ме посъветвате какви спирачки(имам предвид накладки) да си взема???
triple G
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 10:35 am
Местоположение: Bulgaria, Varna

Re: Добри спирачки

Мнениеот RAM-FR » Съб Ное 17, 2007 10:19 pm

triple G написа:Впредвид наближаването(на некой места вече настъпи)на заимата искам да си взема добри спирачки(предпочитам да са в-брейк).Готов съм да заделя до 60лв(предна+задна)и ви моля да ме посъветвате какви спирачки(имам предвид накладки) да си взема???


Имам чувството че нещата не са ти много ясни .... айде първо попрочети из форума и сайта и тогава уточни както искаш
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Съб Ное 17, 2007 10:20 pm

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот outfaced » Съб Ное 17, 2007 10:36 pm

човек ... мислиш ли да караш на мокро, кално и трудно или просто си търсиш спирачки за по-студено време.

И с какви спирачки караш момента, че очакваш за 60лв. да вземеш нещо по-добро ???
Те само читави колодки/накладки щи глътнат 1/3 от бюджета ...
Ама все пак, не си казал верно за какво става дума ...
Та задай си въпроса малко по точно, ако оачакваш точен отговор.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Teodor40 » Съб Ное 17, 2007 11:35 pm

outfaced написа:човек ... мислиш ли да караш на мокро, кално и трудно или просто си търсиш спирачки за по-студено време.

И с какви спирачки караш момента, че очакваш за 60лв. да вземеш нещо по-добро ???
Те само читави колодки/накладки щи глътнат 1/3 от бюджета ...
Ама все пак, не си казал верно за какво става дума ...
Та задай си въпроса малко по точно, ако оачакваш точен отговор.

В-брейкове, както той е уточнил, има много добри за тия пари. Не знам само защо се пуска подобна тема. Отива се в магазина, пита се за тия пари какво ще му предложат и готово :)
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Alpina » Нед Ное 18, 2007 9:40 am

А аз не знам, защо изобщо пишеш в нея :dunno:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот triple G » Нед Ное 18, 2007 10:45 pm

outfaced написа:човек ... мислиш ли да караш на мокро, кално и трудно или просто си търсиш спирачки за по-студено време.

И с какви спирачки караш момента, че очакваш за 60лв. да вземеш нещо по-добро ???
Те само читави колодки/накладки щи глътнат 1/3 от бюджета ...
Ама все пак, не си казал верно за какво става дума ...
Та задай си въпроса малко по точно, ако оачакваш точен отговор.
Ще карам на мокро, на кално по рядко ,а сегашните ми спирачки са някви прости дето са началните на драг хакера.
Съжелявам за неточния въпрос но отскоро се интересувам от колоездене и не разбирам много много
triple G
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 10:35 am
Местоположение: Bulgaria, Varna

Мнениеот THEZOGGO » Нед Ное 18, 2007 11:26 pm

Последна промяна THEZOGGO на Нед Ное 18, 2007 11:34 pm, променена общо 1 път
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот outfaced » Нед Ное 18, 2007 11:28 pm

а на хакера толкос ли са му кофти ... в смисъл да не е проблема само в читави накладки

иначе Shimano Alivio BR-M430 ... AVID Single Digit 5 или примерно

аз на градския байк съм с BR-M420 ... не мога да се оплача (карах и по гората с него в началото). Сложих само едни по сериозни накладки (не знам тия сега с какви ги дават).


едит: хех ... изпервариха ме :agree:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот triple G » Пон Ное 19, 2007 10:18 pm

Май май ще си взема AVID Single Digit 5. Дано са наистина добри :beer:
triple G
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 10:35 am
Местоположение: Bulgaria, Varna

Мнениеот THEZOGGO » Пон Ное 19, 2007 11:37 pm

Само едно съветче да ти дам, вземи си един брейк бустер за предната спирачка. :) Така ще си спокоен че няма да изкривиш предния в брейк при по сериозна експлоатация. То вярно че тези спирачки са за 30 лв, ама все пак нищо не се знае.:)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот jivkonik » Вто Ное 20, 2007 12:12 pm

THEZOGGO написа:Само едно съветче да ти дам, вземи си един брейк бустер за предната спирачка. :) Така ще си спокоен че няма да изкривиш предния в брейк при по сериозна експлоатация. То вярно че тези спирачки са за 30 лв, ама все пак нищо не се знае.:)

Човече, ако смяташ, че брейк-бустера е за ДА НЕ СЕ ИЗКРИВИ в-брейка при по-сериозна експлотация то имаш сериозни пропуски в общата си велосипедна култура, които те съветвам най-скоро да наваксаш! :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот kotka12 » Сря Ное 21, 2007 9:12 am

според мен
Shimano Alivio BRM 430
ще свърши чудесна работа /за парите си/
M system-ът е полезно нещо
а в последствие може да се купят по-читави накладки
това напълно се вмества в бюджета
заедно с един заден брейкбуустър
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот THEZOGGO » Сря Ное 21, 2007 9:32 am

jivkonik написа:
THEZOGGO написа:Само едно съветче да ти дам, вземи си един брейк бустер за предната спирачка. :) Така ще си спокоен че няма да изкривиш предния в брейк при по сериозна експлоатация. То вярно че тези спирачки са за 30 лв, ама все пак нищо не се знае.:)

Човече, ако смяташ, че брейк-бустера е за ДА НЕ СЕ ИЗКРИВИ в-брейка при по-сериозна експлотация то имаш сериозни пропуски в общата си велосипедна култура, които те съветвам най-скоро да наваксаш! :D

Предвид това което знам и съм виждал, е по нормално предния в брейк ако е некъв пластмасов разбира се, да се изкриви напред, отколкото да ти се разтвори вилката заради спирачката :) Другия момент е: по позьорско е ;П :D :agree: ;) :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот jivkonik » Сря Ное 21, 2007 11:24 am

THEZOGGO написа:Предвид това което знам и съм виждал, е по нормално предния в брейк ако е некъв пластмасов разбира се, да се изкриви напред, отколкото да ти се разтвори вилката заради спирачката :) Другия момент е: по позьорско е ;П :D :agree: ;) :beer:

Лоши работи си виждал! :bawling:
Пластмасовите не ги броим за нещо различно от градска (паркова) спирачка. Целта на брейк-бустера е да пречи на тенденцията за лекото (няколко мм.) разтваряне на вилката, респективно задната част при спиране. И това не е, за да не ти се счупи вилката (задницата), а за да не губиш ценното усилие, което предаваш с пръстите си. И брейк - бустера е финалния елемент за една добра в-брейк система, преди него в списъка са:
1. Б брейк, метален, по възможност с паралелно приближение на калодките.
2. Броня - с минимално свиване - на нашия пазар е налична кевларената на Jagwire (добро съотношение цена-качество), на световния пазар има изцяло метални брони съставени от малки прешленчета гарантиращи почти нулево свиване.
3. Жило - по възможност такова, което след производството си е теглено на машина за да се разтегне леко и да не се разтяга повече след монтажа си на спирачката - на нашиа пазар се предлагат такива на Jagwire.
4. Лостечта, изцяло метални, по възможност с настройка на модулацията.
Последна промяна jivkonik на Сря Ное 21, 2007 11:57 am, променена общо 1 път
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот kotka12 » Сря Ное 21, 2007 11:41 am

мдам
и това всичкото за 60 лева
човекът си каза бюджета
моля, съобразявайте се
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот THEZOGGO » Сря Ное 21, 2007 10:20 pm

jivkonik написа: метален

По скоро алуминиев ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот jivkonik » Чет Ное 22, 2007 10:43 am

THEZOGGO написа:
jivkonik написа: метален

По скоро алуминиев ;)

По мое време АЛУМИНИЯ си беше МЕТАЛ?! Сега да не се е променило нещо?! :dunno: ;)
В-брейковете се правят от различи МЕТАЛНИ СПЛАВИ, които аз за по-съкратено нарекох МЕТАЛИ. АЛУМИНИЯ си е метал, както и МЕДТА, ЦИНКА, ЖЕЛЯЗОТО и т.н. - абе днешната младеж какво учите в часовете по химия в средното училище?!
А нищо чудно докато си пишем тук вече да има В-брейк спирарчки и от по-скъпи композитни материали, но не ги коментираме, все пак тук си говорим за масови бюджетние решения.
Я виж само какви лостчета има и с какви цени гук :bawling: ако реши човек да кара ултимативна комбинация.... ще трябва да подготви ултимативна сума пари....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот triple G » Пет Ное 23, 2007 1:50 pm

Искам да благодаря на всички, които ми дадоха съвети защото много ми помонаха, но си купих Avid Single Digit 5. Така че вече може да локвате.
triple G
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 10:35 am
Местоположение: Bulgaria, Varna


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 79 госта