за rubena

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

за rubena

Мнениеот photographer » Съб Дек 22, 2007 12:18 pm

имам предвид модела V 82 TRITON X с размер 2,45 за каране по хълмисти и леко кални а понякога и чакълести настилки за 25лв.
Ако някой има отношение кам марката или модела да пише.
И вярно ли е че предната гума ако се спускаме е почти задалжително да е по широка от задната
Аватар
photographer
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Чет Ное 01, 2007 3:27 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот M1010X » Съб Дек 22, 2007 2:47 pm

По отношение на втория ти въпрос - комбинацията добра предна/скапана задна гума е много по-предпочитана пред добра задна/скапана предна гума. От друга страна ширината на гумата не е от толкова голямо значение - всичко опира до предпочитания - ако връзката беше само широка гума > по-добре, тогава всички щяха да карат с 255/40 R26 :)

Разбира се, най-добре е да караш с гуми, които съответстват една на друга - например, такива от една и съща серия на даден производител. Едва ли обаче ще усетиш някаква драстична разлика, ако не изпълняваш това условие - аз карам с minion dh f 2.5 отпред и с nokian gazaloddi 2.6 отзад, като сега задната я смених с kenda telonix 2.6. И да ти кажа, много съм доволен както от предната, така и от задната - и не мисля, че ще има огромна разлика, ако сложа minion dh r 2.5 отзад.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Дек 22, 2007 6:06 pm

@photographer
За какъв тип каране говорим? Това, което си написал, ме навежда на мисълта за ХС (т.е. равни части изкачване и спускане), а в такъв случай 2.45 е твърде голям размер. Още повече, моделът Triton като цяло е за спускане, т.е. можеш да очакваш повече съпротивление при въртене.
Мислил ли си за моделите Harpie 2.25 или Charybdis 2.25?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот photographer » Съб Дек 22, 2007 6:15 pm

@admin
да може и да се определи като XC но само се спускам така че почти не въртя. Може би най точно се определя като не толкова екстремно DH.
Аватар
photographer
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Чет Ное 01, 2007 3:27 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Just crazy » Пон Дек 24, 2007 10:51 am

Аз цяло лято карах предимно DH с такава затова те съветвам, ако не въртиш а повечето спускаш ще ти е перфектна, а иначе какато Админ казва за XC, което според мен си е непрекъснато въртене нанагоре, ще ти трябва нещо по тясно.
Гумата за тея пари си е супер доста държи като сцепление. :agree:
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот Just crazy » Пон Дек 24, 2007 11:13 am

А за това че предната трябва да е по-широка от задната според мен си е напълно задължително.
Аз Rubena-та я карах като задна размер 2.45, а за отпред не можах да намеря по-широка от същия модел и за това сложих Vuelta usa размер 2.60 към 15-тина лева струва, и кряйният резултат за мен поне си беше перфектен за лек DH, но честно казано за въртене не става.
Но в крайна сметка за тези 40 лева и за двете може да си оборудваш по перфектен начин колелото. :)
Всичко което сам ти написал го знам от личен опит. ;)
Дано да съм ти бил полезен.
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот tweety » Сря Дек 26, 2007 6:38 pm

аз честно да ти кажа не карам мн екстремно но предната ми е такава и съм мн доволен не испуска завоите отзад съм с Continental Vertikal i с тези 2 гуми се чувствам мн стабилен и на сняг съм я карал и на кал и на пясък superr e gumata i po mokrite lista prez esenta su6to e mn dobra a i kato q davat za tiq pari vzimai q napravo az q wzeh za 15 na promociq v moq kvartal no nikade drugade ne sum q vijdal !!!
Аватар
tweety
 
Мнения: 459
Рейтинг: 934
Регистриран на: Вто Дек 25, 2007 6:08 pm
Местоположение: България София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта