Педложете нещо такова

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Педложете нещо такова

Мнениеот MTB Fen » Нед Яну 06, 2008 3:27 pm

Момчета здравейте!До сега карах един доста слаб модел колело то е Ultra Tiger карал съм го къде ли не блъскано е на 5г е с оригиналните части интересно издържа всичко рамката шока и вилката се оказаха най-здрави но сега вече се разлуфтиха а и като започнах да получавам по-големи приходи реших да мина на лещо по-добро!Сега сиг ще кажете ти си луд да караш такова колело за тези които ще го кажа ще кажа че е карано само на камбаните в софия които го знаят това място та сега искам да си купя колело за същото място или за LOW DH даже VERY LOW DH а и не съм чак толкова добъ за това и карам там.Та можете л ида ми предложите цяло колело от 500 до 650 най-много 700лв понеже м итребе и каска,протектори за колене и ръкавици,понеже до сега карах адски неразумно без никви протектори и след двете падания лятото реших да м исе маха тая градска кошница от главата и да мина на нещо др за сега мисял да си взема от screambikers интернет магазина DRAG The Bomb 07 670лв мисля че беше вие какво ще кажете?Мойе да ми дадете и други предложени не държа колелото да е ново!Айде момчета поздрави и много здраве през новата година и безавариино каране!
:beer:
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Нед Яну 06, 2008 3:33 pm

А сигурен ли си, че ще караш DH-FR с него или по-скоро ще караш АМ? Май темата е за другия раздел?
За този бюджет по-добре си вземи колело с твърда рамка, ще имаш повече опции за по-хубав монтаж. :)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот VOVA » Нед Яну 06, 2008 3:35 pm

ами виж сега според мен drag the bomb е едно много хубаво колело като за начало така както те разбрах ще го караш по неравности, скокчета демек нещо като планинско колоездене и такива неща да според мен това е доста добър велосипед като за начало това е моето мнение чао от мен и успех в колоезденето и не забравяй екипировката-каската е много важна
Аватар
VOVA
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот VOVA » Нед Яну 06, 2008 3:37 pm

също може да си земеш DRAG climber :popcorn:
Аватар
VOVA
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Яну 06, 2008 4:01 pm

Климбера не е лош вариянт, но огледай се за някоя НТ 1.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот MTB Fen » Нед Яну 06, 2008 4:14 pm

ми момчета аз съм 190 висок какво ще кажете бомбата или нещо твърдо? :popcorn:
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот z1gZag » Нед Яну 06, 2008 4:43 pm

MTB Fen написа:ми момчета аз съм 190 висок какво ще кажете бомбата или нещо твърдо? :popcorn:

Определено нещо твърдо :agree: :agree: :agree: , недей да взимаш бомба !!! :nono:
z1gZag
 
Мнения: 1003
Рейтинг: 1915
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:31 am

Мнениеот M1010X » Нед Яну 06, 2008 4:57 pm

За тия пари - твърдак. Ако ще е меко - по-добре венемотн (behemoth ;) ). Бомб винаги ми се е струвал пръчка.

edit: ето и един подобен въпрос
Последна промяна M1010X на Нед Яну 06, 2008 5:48 pm, променена общо 1 път
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Нед Яну 06, 2008 5:13 pm

За тез пари и аз казвам: нещо твърдо и по-здравичко за да издържи на блъскането. По - добрата окомплектовка ще ти спести много ядове после.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот MTB Fen » Нед Яну 06, 2008 7:44 pm

Ми аз се замислих днеска върху DRAG F4,F4m или F5?За тех ко ще кажете?Ако и те нестават според вас кажете една рамка и вилка както и капли които да издържат блъскането?А размерът на рамката да съответства на размерите ми! :rofl: :D :beer: !Мерси за помоща за сега стращни сте момчета!А да а за Drag Ontario Team Edition какво ще кажете?да го взема него и да му сложа един моднат ZOOM да кажем с 180мм ход гледах едно предложение из форума?Или неква друга вилка?
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jabsco » Нед Яну 06, 2008 7:49 pm

Неква друга вилка.Тоя ЗУУМ тежи страшно много(а и няма да работо както трябва) и 18см идват лееееко множко на онтариото.Някаква истинска вилка с 10-12см ход ще ти е много по-добре.Каква вече зависи от парите.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Нед Яну 06, 2008 7:53 pm

Сичко друго само не ZOOM и LOGAN. Няма да ти вършат работа, а и тая вилка, с която са колелата, които си загледал, е пъти по добра.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот MTB Fen » Нед Яну 06, 2008 8:01 pm

Добре момчета последен въпрос и мисля че ще се спра на е онтариото+некво сънтуро!Ако реша в креая на лятото да се кача на витоша и да карам там в смисъл ако реша че иам уменията вече ще издържи ли колелото?Това м ие последният въпрос и после ще ви кажа на ква вилка съм се спрял колелото мисля да е онтариото а може да погледна в байк центъра в малдос (на 5-7 спирки е от нас)за някойх HT1 HT2 или да си взиам направо онтариото и неква вилка?
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MIRO A » Нед Яну 06, 2008 8:30 pm

Тука едва ли ще ти отговори някой, защото за едно лято много ще се промениш. Пример съм аз: Това лято (началото) мислех, че дисковите спирачки са гъзариика и нема как да спира по - добре от В - Брейк и че са същите като спирачна сила, НО в края вече търсех какъв диск да си сложа.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот MTB Fen » Нед Яну 06, 2008 8:36 pm

Та момчета реших окончателно това мисля да са двете неща колело и вилка ви какво ще кажете мисля че ще разполагам поне със 600лв чисто но съм 70% сиг че ще са повече ;) за това какво ще кажете за тея две неща и най-вече шините и главините добри ли са ако требе да ги меня първо тех после вилката?
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jabsco » Нед Яну 06, 2008 8:38 pm

Най-вероятно ще издържи, ако си го поддържал добре.Все пак си е колело за планинско каране, верно по за ХЦ, но много хора карат с подобни колела и по-агресивни стилове.Просто щеше се развали по-бързо от нещо по-висок клас и няма да ти е толкова удобно.Примерно няма да можеш да си мърдаш пръстите като слезеш долу :D .Но все ще държи известно време.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот MTB Fen » Нед Яну 06, 2008 8:42 pm

Опа не съм казал частите ето ги итях!http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/shopping_cart.php
Извинявам се предварително! :beer: :V:
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MTB Fen » Пон Яну 07, 2008 8:25 pm

Здр момчета реших едно от тия две колела: http://www.ridespot.net/product_info.ph ... d511236b5e
ИЛИ
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... b645e3a5...
Заедно с тази вилка: http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... 645e3a5...?Кажете съвестими ли са и ако не са предложете друга вилка реших некое от тези да е надявам се да ми свърши работа!Моля ви това ми е последният въпрос към вас защото горе долу се ориентирах айде поздрави момчета и много ви благодаря за помоща която ми предложихте!
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Krismars » Пон Яну 07, 2008 9:08 pm

Нито едно от тези колела не е за ФР/ДХ. Нито имат геометрия, нито са достатъчно здрави за такава експоатация. Това за ХЦ колела, а вилката е ...... Сънтур. Вилката е като голям зум, тъй като е само на пружини и еластомер по-добре нормалното Дуру. По това, което чета ти по-скоро ще караш агресивно ХЦ. Нали си наясно, че на хт1-то ако го зимаш цяло, няма как да му сложиш тая вилка, тъй като уан дистрибушън и веломания са две различни неща. Ако смяташ да правиш колело на части пак, тази вилка не ства защото е с 13 сантиметра ход, гаранцията на ХТ1 е до 10. Ако смяташ да я караш по-агресивно така или иначе губиш гаранцията, ама рискуваш себе си. По-добре се изясни какво искаш да караш. Ако си сигурен че искаш да караш ДХ, събери повече пари и направи нормално колело за ХТ ДХ, с което опасността да се пребиеш някъде е малка. Ако искаш хубаво колело пари трябва да се дадат, няма друг начин. Ако искаш да се запознаеш със стиловете, как са като не четеш само за тях, ами опитваш да ги караш, вземи си по-ефтинко колело, но с по-здрава рамка, ама и вилката няма да ти работи добре и съответно няма да можеш да се насладиш на спускането, тъй като вилката ще работи, присъщо за една хц вилка - твърдо, говоря за Дарт 1,2, Сънтур ХЦМ/ХЦР. Прецени си сам какво точно искаш да караш, че иначе после ще съжаляваш, като разбереш, че си си дал парите на вятъра. Успех :agree: И най-евче се разрови В ЧЗВ информацията е в огромни количества там :agree:
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот otka4al4o » Пон Яну 07, 2008 10:40 pm

Според мен (след оглед на другите мнения) за теб най-добрият вариант би бил това колело Рамката е здрава, за разлика от НТ1 става и за АМ, но пък ще трябва да събереш повечко пари.
maxvolume написа:Ей "did".. виж се къв си ЦЪРВУЛ бе.
Аватар
otka4al4o
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1874
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 7:50 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Admin » Пон Яну 07, 2008 11:58 pm

За 600-700лв. няма никакъв начин да се сдобиеш с подходящо колело за спускане, но пък и се съмнявам, че на Камбаните ще практикуваш точно това.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MTB Fen » Вто Яну 08, 2008 4:10 pm

Ми момчета сега сте прави но аз съм любител тренирам волейбол което м ие страста а колоездетено ще м ие за лятото защото това ми е мания както казахте за тия кинти немогада направянищо за този стил за това решавам да се насоча както казахте към агресивн XC!та сега когато се изясних и се заислих какви са ми възможносите като кара и като финансови ще можете ли да ми предложите нещо друго освен HTII-ката понеже ми трябваи каска,наколенки и ръкавици(няма да откажаако ми предложите такива до към 150лв всичко-ако е възможно де)За това мисля че ще иам около 800-900лв най-много на 15г съм все пак и разполагам само с месечната ми стипендия от 50лв сега иам 600лв от които ще се наложи 150-200лв да ми отидят за Wierless връзката на компютрите в нас за това предполагам че до края на яануари ще разполагам с 450лв и до юли когато ще спрада тренирам за един месец ще разполагамс още 350-400лв и стават около 800лв за товаискам да си вземаколело с което да изпитам тръпката на карането но и да не е много скпо понеже може би ще карам около 2-3г и псоле няма да иам време!За това момчетамного ви благодаря за помоща стращни сте сега очаквам да ми помогнете последно с тези въпроси и аз когато иам времеможе би събота ще отида до байк центъра в младост и ще говоря и с момчетата там за такова колело също но искам и ващо мнение понеже все пак вие карате и имате усещане за нещата! :agree:
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Яну 08, 2008 10:16 pm

@MTB Fen
Старай се да пишеш по-грамотно, защото иначе постовете ти може да бъдат изтрити, а и други неприятни неща да се получат.

На въпроса ти: с бюджет 650-700лв. поразгледай какво предлагат българските производители - конкуренцията е хубаво нещо и общо взето какъвто и велосипед да вземеш (като марка и модел), едва ли ще е много по-лош или по-добър от съперниците на другите производители (български, не чужди) в този ценови клас.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MTB Fen » Нед Яну 13, 2008 2:33 pm

Момчета я да ви попитам на Behemota дето в screambikers струва 900лв колко му е шока?Колко побира иам в предвид и колко вилка побира?
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MTB Fen » Вто Яну 15, 2008 3:43 pm

Аре ве момчета моля ви се кажете отговор на тоя мои въпрос моля ви се!
Climbera Rulzzzzzzz
Аватар
MTB Fen
 
Мнения: 203
Рейтинг: 918
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 7:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Яну 15, 2008 3:56 pm

MTB Fen написа:Аре ве момчета моля ви се кажете отговор на тоя мои въпрос моля ви се!


два дни чакаш отговор на въпрос, който вече е даден нееднократно във форума???

за тия хипопотами даже има важна тема. търси!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tailor » Вто Яну 15, 2008 9:55 pm

MTB Fen написа:Момчета я да ви попитам на Behemota дето в screambikers струва 900лв колко му е шока?Колко побира иам в предвид и колко вилка побира?
Шока е 185-190мм
Вилка до 150мм
...Обаче ще има края на март...
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 110 госта