какъв байк?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

какъв байк?

Мнениеот viessman » Пет Яну 18, 2008 9:34 pm

Здравейте, търся компетентно мнение относно байк. Лаик съм и хабер нямам. Ще се кара осново в градски условия рядко или почти никога на пресечен терен. Насочил съм се към хардтейл. Бюджетът е в рамките на 400-600лв. Предпочитам нещо непретенциозно, но здраво. Харесах си това:

http://www.raleigh-bg.com/catalog/produ ... ucts_id=46

Нищо не ми говори марката, както и Драг. Впечатление ми направи стабилната на вид рамка, сравнително широките гуми и дисковите спирачки. Търся нещо от този тип в рамките на този бюджет! Ще се радвам на други предложения!

Благодаря Ви предварително!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот THEZOGGO » Пет Яну 18, 2008 9:53 pm

Здр, погледни в тази тема:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=12800
Може да ти помогне с нещо. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот ACID BURN » Пет Яну 18, 2008 10:00 pm

Така..... това, което си посочил е добре.Монтажа* е добър и няма да ти създава проблеми.Вилката* има заключване, което ти едва ли ще използваш, но поне го имаш.Така има като възможност РАМ, който струва 600 лв..Той е по-здрав има добър монтаж*, по-добър от шиманския в тоя ценови клас и важното е, че взимаш супер здрава рамка за градско такаче може мн яко да го аграриш.Ето линк
http://www.ridespot.net/product_info.ph ... cd1b9f40a6
Друго нещо на, което мога да обърна внимание са каплите.Те са здрави.Казвам това в предвид колко пари можеш да похарчиш в поддръжката на това колело.Няма дискови, но в брайковете са по-силни от тея дето си харесал.Като вариант ДРАГ и Спринт не ти препоръчвам, защото РАМ имат най-доброто съотношение Цена-Качество.Това е от мен.Ако се кара градксо няма нужда от поддъжка, освен обичайните неща като смазване на верига и прочие.

*Монтаж:Това са частите като обтегачите, веригата венците и предните венци.
*Вилка:Преден амортесиор
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Yavkata » Пет Яну 18, 2008 10:00 pm

Добре дошъл във форума.
Тази марка е по -лиценз и се сглобява от Cross - гр.Монтана.
Като цяло отзивите за тази марка не са много - добри.
От българските фирми като качество , смятам , че най - удачни изпълнения имат Драг и РАМ.
Конкретно за този модел на които си се спрял има разминавания между снимката и описанията на компоненти. По -масивна рамка означава и по -тежко колело. Понеже държиш на дискови спирачки бих ти препоръчал този велосипед.
http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=661
Също така потърси темата за велосипеди в ценовия клас който си си определил.
Успех!
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Пет Яну 18, 2008 10:06 pm

Яворчо драг не са добро предложение тоя диск отпреде е по-слаб от ви брейка.а пък както всички знаем Срам са по-добри в ниските класове, такаче рама е най-доброто!
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Charger92BG » Пет Яну 18, 2008 10:11 pm

ACID BURN написа:http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_44_58&products_id=887&osCsid=396305076c6ffb161b2801cd1b9f40a6
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Пет Яну 18, 2008 10:14 pm

ACID BURN написа:супер здрава рамка за градско такаче може мн яко да го аграриш.

Абе защо мамка му да го еВа, някой като каже "градско", непременно трябва да се разбира аграрене? Човека може просто да иска да си кара за кеф из града по разните паркове и алеи. :dunno:
Последна промяна Ozzie на Пет Яну 18, 2008 10:20 pm, променена общо 2 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Yavkata » Пет Яну 18, 2008 10:15 pm

:offtopic: Сашо, нека не подхващаме идеологическия спор Драг/Шимано срещу Рам/Срам. Човека търси градско колело, ФТ велосипед би му свършил чудесна работа, но мноооого трябва да изчете за да стигне до там :D :offtopic:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Пет Яну 18, 2008 10:17 pm

Аз говоря за лимита на рамката той какво ще прави с нея си е негов въпрос ;) Естествено, че е така аз говоря за границите на велосипеда, защото според мен градското каране е най-опасно, но това вече си е мое мнение и вече е оффтопик. :)

Едит:Питай озии, че срам в ниските класове е по-добър, той знае, абе въобще питай всеки в тоя форум всеки това ще ти каже.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Sp3c7r3 » Пет Яну 18, 2008 10:24 pm

Здравей. Няма да пиша много, но аз лично тръгнах от нивото на което си ти сега, започвайки със Scott YZ3, който препоръчвам и на теб. Рамката е изключително здрава, а окомплектовката - горе-долу, но достатъчно добра, че да те носи градско, че и доста дълго в планината. Това, което на мен ми направи огромно впечатление е, че при добра настройка командите на Scott-a работят МНОГО добре. Казах ли, че рамката е бомбоустойчива? Е, надявам се да съм помогнал.
ПП. Върху тази рамка ако решиш да надграждаш... мммм... резултата е... впечатляващ :D Както каза ACID BURN - питай Ози :)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот viessman » Пет Яну 18, 2008 10:24 pm

здравейте отново. мерси много за отговорите! почти изцяло ще се кара в града, нямам особено голямо намерение или възможност да ходя по разните му маршрути и спускания :) за широките гуми изхождам от това,че ще са по-стабилни просто. дисковите спирачки - поне по презумпция би трябвало да са по-добре! и колело за 150лв би ми свършило работа, но не искам след 2месеца каране да почна да сменям чаркове! излиза явно, че всички байкове са бг :) интересно ми е - сигурно рамките, вилките и движенията идват от голямата жълта страна!? за Скот какво мислите? поне като марка са ми познати, а има няколко модела вместващи се в бюджета ми! разлика между шимано и срам не правя! просто ми трябва нещо здраво и надеждно! :)
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот Sp3c7r3 » Пет Яну 18, 2008 10:27 pm

За тези пари и за каране в града всяко колело ще е "здраво и надеждно" стига да не си мислиш, че си от ония момчета по филмчетата де доста често се явява надписа Red Bull... затова - който и съвет да послушаш от горните - няма да сгрешиш. :agree: А за дисковите - разучи нещата добре. :dunno:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пет Яну 18, 2008 10:31 pm

ACID BURN написа:Едит:Питай озии, че срам в ниските класове е по-добър, той знае

Нищо не мога да кажа за ниските класове на SRAM, защото просто не съм ги ползвал. От Shimano Acera направо минах на SRAM X.7. Ама това едва ли минава за нисък клас компоненти. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот ACID BURN » Пет Яну 18, 2008 10:35 pm

Ozzie написа:
ACID BURN написа:Едит:Питай озии, че срам в ниските класове е по-добър, той знае

Нищо не мога да кажа за ниските класове на SRAM, защото просто не съм ги ползвал. От Shimano Acera направо минах на SRAM X.7. Ама това едва ли минава за нисък клас компоненти. :)


Ммммм карал съм SX 4 и моето коло беше с асерата и срама е мн по-стабилен.Абе нз това е моето мнение.

Едит:Ммммм аз пак казвам че РАМ е най-добър.Мисля, че ще има хора да ме подкрепят. :)
Последна промяна ACID BURN на Пет Яну 18, 2008 10:37 pm, променена общо 1 път
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот viessman » Пет Яну 18, 2008 10:35 pm

мерси отново за отговорите. конкретния модел на скот не успях да намеря в нито един онлайн магазин! има подобни на него! Знаех си, че няма да е лесно да се избере ;) ако има още конкретни предложения ще се радвам! Благодаря Ви още веднъж!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот bdz43r » Пет Яну 18, 2008 10:37 pm

viessman написа:дисковите спирачки - поне по презумпция би трябвало да са по-добре!
Ами... реалността се различава малко от презумпцията. За придвижване в града няма особен смисъл от дисковите спирачки, особено от тези, които се слагат на най-евтините колела.
ACID BURN написа:Яворчо драг не са добро предложение тоя диск отпреде е по-слаб от ви брейка.а пък както всички знаем Срам са по-добри в ниските класове, такаче рама е най-доброто!
Това малко Аллах-Аллах :bowdown: прозвуча.
Човека си каза, че е лаик и му трябва колело да се придвижва из града (поне аз така го разбрах). В случая дисковите спирачки не би трябвало да са критерии за избор и ми се струва, че HT1 е по-удачен избор с оглед на по-универсална употреба (не се знае какво ще му се прище на човек някой ден).
Ако все пак въпроса е просто придвижване от А до Б по улиците - Онтариото ще свърши същата работа, даже май по-пасва за тази цел.
viessman написа:интересно ми е - сигурно рамките, вилките и движенията идват от голямата жълта страна!?
Естествено. Почти всичко идва от този район, отнася се за всички марки и изделия.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот viessman » Пет Яну 18, 2008 11:28 pm

значи, последно питане, понеже досаждането ми може да Ви дойде в повече. за сега се спрях на няколко варианта:

http://www.ram-bikes.com/ht1.html това е първия - препоръчан ми по-горе


от тези двата скот-а (тирето е повече от задължително! ;) ) кой е по-добрият? разликата каква е? съкращенията абсолютно нищо не ми говорят :(

http://www.sportdelivery.com/catalog/pr ... ucts_id=52

http://www.sportdelivery.com/catalog/pr ... cts_id=142

следва ралей-а:


http://www.raleigh-bg.com/catalog/produ ... ucts_id=46


и не на последно място какво може да ме спре от чисто техническа гледна точка да взема този? не свалям летвата на бюджета, но ако знам че не е толкова зле ще се примиря с отвратителните цветове!

http://www.sportdelivery.com/catalog/pr ... cts_id=312

това наистина е последно, но просто :dunno:

п.с. ако прекалявам с въпросите моля по преценка на модераторите темата да се затрие!
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот bdz43r » Пет Яну 18, 2008 11:44 pm

Определено сред гореизложените, HT1 ще е най-добрия избор.
Raleigh-а има повече фасон, но само това му е предимството пред другите. Не че е калпаво, но и е съмнително каква е ползата от по-малкото спици.
Последния вариант (Drag One) ще е голямо отстъпление.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот viessman » Пет Яну 18, 2008 11:55 pm

за Драг-а ясно, така и предполагах. Ралей-а отпада поне за сега. С какво този РАМ е по-добър от скот-овете?
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот Sp3c7r3 » Пет Яну 18, 2008 11:57 pm

С окомплектовката си, и то само донякъде. Рамките на скоттовете (за серията YZ говорим) лично за мен е по-добра доста повече от РАМ ХТ-1, и затова си струва мнимия компромис в качеството на компонентите. :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Nightbringer » Съб Яну 19, 2008 3:12 am

Да обаче, ти няма да натоварваш рамката с карането си и смятам, че по-качествените части на RAM-а ще ти спестят по-честата профилактика, ще изкарат повече време и ще работят по-добре.
Рамката HT1 по никакъв начин не е крехка, щом става въпрос за градско каране(визирам придвижване!!!) няма начин да я счупиш. За същия този тип каране дисковите спирачки са допълнителна екстра, съмнява ме да усетиш недостиг на спирачна сила от v-brake.
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Яну 19, 2008 6:12 am

Tи си знаеш, аз исказах свота гледна точка! Успех с покупката и скоро да те видим и в планината! :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Yavkata » Съб Яну 19, 2008 7:10 am

Тук нещата опират вече до естетика(РАМа с/у СКОТа). Имат различни излъчвания двата велосипеда. Когато видях РАМката на НТ1 си казах"Ето това е!" . Но на друг пък му харесват ръбатите тръби на Онтариото. Въпрос на вкус. Още един глас за РАМ НТ1. И още нещо за което може би ще те консултират и в магазина - подбери си правилния размер велосипед в зависимост от ръста ти.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Съб Яну 19, 2008 12:03 pm

Yavkata написа:Тук нещата опират вече до естетика(РАМа с/у СКОТа). Имат различни излъчвания двата велосипеда. Когато видях РАМката на НТ1 си казах"Ето това е!" . Но на друг пък му харесват ръбатите тръби на Онтариото. Въпрос на вкус. Още един глас за РАМ НТ1. И още нещо за което може би ще те консултират и в магазина - подбери си правилния размер велосипед в зависимост от ръста ти.


Yavkata:Хехехехехе виж как се примири с мен. :) Не бе шегувам се аз знам, че това щеше и ти да го посъветваш. :)
viessman:Виж затова е форума. :) Кажи си ръста, за да ти кажем каква евентулано рамка ще ти подхожда(като размер).
Nightbringer: :) :agree:
Sp3c7r3:Един път да не съм съгласен с теб. :) Ама то за всеки всяко нещо си има пръв път. :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот viessman » Съб Яну 19, 2008 12:38 pm

173 см. съм снажен! аз го удрям на размисъл :)
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот ACID BURN » Съб Яну 19, 2008 1:44 pm

17 инчовата ще е супер за теб!
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Harka » Съб Яну 19, 2008 2:43 pm

@Sp3c7r3:

Абе ти хубаво му препоръчваш YZ (макар така и да не разбрах защо рамките на "скоттовете" са доста по-добри от HT1), ама да си чувал нещо за геометрия на рамката?

@viessman:

От гореизброените действително и аз бих ти препоръчал RAM HT1. Определено смятам, че ниските класове Sram са по-добри от еквивалентите им на Shimano, така че и откъм монтаж RAM стои по-добре.
Колкото до гумите - за карането, което си посочил, широките гуми биха имали само негативни страни. Ако се насочиш към HT1 поне имаш вариант и да избираш гуми. Ако все пак има някаква вероятност колелото да го качиш в планината (или на някакъв "черен" терен) Wormdrive би бил добър избор. Ако ли пък не - тогава може направо към чист слик да се насочиш.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Just crazy » Съб Яну 19, 2008 4:46 pm

Та значи, по принцип съм за HT1-цата (действително монтажът и е без отказен откъм спирачки, скорости и така нататък).
Но нека не забравяме за добрия стар Climber
http://screambikes.eu/product_info.php?cPath=145_22&products_id=868, верно че откъм монтаж е с доста слабо изпълнение, но поне е по-ефтин и евентуално може да следва надраждане в посока спирачки и скоростен механизъм с части които сам можеш да си избереш.
Друг е въпросът че Climber-а е 14 инча (което според мен за градски стил като твоят е твърде малко) и ще трябва да си вземеш дълъг колец или да чакаш Март месец, когато се чакат да се пуснат на пазара новите 16 инчови рамки.
Айде, успех с покупката!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот Just crazy » Съб Яну 19, 2008 4:52 pm

Но въпреки всичко според мен Climber-а като рамка е доста по здрав от HT1-цата. ;)
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот Harka » Съб Яну 19, 2008 5:10 pm

:crazy:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта